Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 18:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ked to premietnem do beznej reci tak vsetky statne sudy SR su aj sudmi EU a z toho im vyplyva drzat sa komunitarneho (spolocneho) prava EU aj ked pravo SR mu odporuje. Ked sa ho nebudu drzat mozu skoncit ich rozsudky odporujuce komunitarnemu pravu pred ESD.

Takze nakoniec moze byt aj tak, ze sa nebude v judikatoch ESD (Europsky sudny dvor) hovorit na Slovensku o nejakom talianskom Simmenthale, ale SR moze mat v nedalekej buducnosti vo veci AUS versus RL vlastny judikat ESD.
Naposledy upravil jarecko : 24.10.09 at 23:49
0 0
CAKANKA1 CAKANKA1

CAKANKA1 je offline (nepripojený) CAKANKA1

zuzu urcite nekašlite na to a drzte sa štatneho sudu SR ked bude pojednavanie aj za polrok ale bude urcite exekutor pozna paragraf ktory mu predpisuje konat a nepôjde hlavou proti muru
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

TakZE potom ako to jarecko objasnil tak je vsetko jasne. Ttu diplomovku nech aus prilozi do spisu a upozorni na nu sudcu. Treba im tiez zdoraznit ze simenthal sa urcite vztahuje aj na Rl a ze sa aj vygooglit. A konecne vitazstvo na sude bude zniet tak, ze nozes byt nadalej poisteny v RL zrejme s mesacnym poplatkom ktoreho vyska bude podla sudu moralna. Ale ako ro dopadne to sa dozvieme tak o 2-3 roky, ak budu sudy pruzne a pravnici zdravi.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

CAKANKA1 Pozri príspevok
zuzu urcite nekašlite na to a drzte sa štatneho sudu SR ked bude pojednavanie aj za polrok ale bude urcite exekutor pozna paragraf ktory mu predpisuje konat a nepôjde hlavou proti muru
O com pises? Ved stat- sud exekutorovi povedal aby konal. A dalsie sudy sa postupne pripajaju. To vam v ause nepovedali?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
O com pises? Ved stat- sud exekutorovi povedal aby konal. A dalsie sudy sa postupne pripajaju. To vam v ause nepovedali?
Načo toto riešiš, keď si už na novú ponuku zmieru pristúpil a zrejme si spokojný?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
A najúžasnejšie na celej veci je to, že AUS nerieši poplatok a jeho výšku, ale napáda pristúpenie k VPP a kopec dalších vecí o ktorých už nemá hádam nikto prehľad. Na to, že ide o vysoký poplatok sa tu riešia malé písmená, vylákané podpisy, komunitárne právo, nejaký simenthal, európske právo, ignorovanie arbitrážnych súdov, exekútorov. Tomu hovorím sústrediť sa na podstatu.
Vieš čo je podstata?

nechceš pochopiť základný problém. A to je konanie poisťovne v rozpore s jej základnými hodnotami. Alebo si myslíš, že sme potrebovali mobilný telefon, alebo zníženie poistného vymeniť za všetky tie jednostranné podmienky, Prísť o odkupnú hodnotu v tisícoch EUR ?

Citujem zo stránky rapid life:

Základné hodnoty Rapid life životná poisťovňa
Vždy sa budeme usilovať o to, aby sme boli najlepší.
Sme presvedčení o potrebe vysokej kvality komunikácie s klientom - učíme sa od neho, počúvame ho, aby sme presne vedeli, čo klient potrebuje.
Sme presvedčení o dôležitosti správnej realizácie všetkých detailov vývoja našich produktov a poskytovania našich služieb.
Sme presvedčení o dôležitosti každého nášho zamestnanca - chceme byť ako jedna veľká rodina.
Sme presvedčení o význame neformálnosti vnútrofiremnej komunikácie.
Sme presvedčení o dôležitosti ekonomického rastu a prosperity našej spoločnosti.
Vždy sa budeme usilovať o spravodlivosť

všetky veci sú len následok toho, že poisťovňa chce podvodným spôsobom obrať klientov o peniaze. Keby nebola táto príčina nemuseli by sme tu vôbec rozoberať či bolo niečo odfláknuté, komunitárne právo, europske právo, arbitrážny súd. Naše kroky smerujú k odstráneniu príčiny, aby " ďalší tiež podnikavci v medziach zákona " si takéto praktiky už nikdy nemohli dovoliť.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Načo toto riešiš, keď si už na novú ponuku zmieru pristúpil a zrejme si spokojný?
minika, preco teba trapi co ja riesim. Som v tejto debate od zaciatku a nepotrebujem tvoje usmernenia. Spokojný určite som. Aspon nemusím premýslať, ako to na tom súde dopadne a kolko si odomna este bude exekutor narokovat.

Inac ako vidím sila argumentov tu postupne silnie. Uz sme v štádiu, ze tromfom má byť diplomová práca študenta práva. To ste už mali radšej zobrať vážne to, čo vám písal vitamín. A ak si jarečko najakú diplomovú prácu písal tak vieš, že ju v 95% prípadov číta len ten, kto ju napísal. A zrejme sa ti nič lepšie vygooglit nepodarilo, tak treba brat na zretel aj tú diplomovku. Najlepšie by bolo, keby AUS oslovil na zastupovanie autora tej diplomovky, aby to súd mal pri pojednávaní z prvej ruky.

Pravdou je však to, že skupina okolo jarečka a pavla.za spolu s AUSom a p. Petríkom priviedla svojimi nekompetentnými radami mnoho ludí do situácie, ze sú pod tlakom exekúcie. Teraz hladajú východisko a operajú sa o očakávanú zmenu zákonov, simenthala, ktorý nikto nevie, či sa vzťahuje na RL a o vyhlásenia o nemravnosti. Konkrétne riešenia vôbec neponúkajú. Píšu len stanoviská ktoré, ako tvrdia, aj tak nemajú význam. Tak to potom nechápem načo ludom radia, aby tie papiere posielali na súd. Ked všetko tak očakávali, tak dnes nemali byť žiadne exekúcie
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Vieš čo je podstata?

nechceš pochopiť základný problém. A to je konanie poisťovne v rozpore s jej základnými hodnotami. Alebo si myslíš, že sme potrebovali mobilný telefon, alebo zníženie poistného vymeniť za všetky tie jednostranné podmienky, Prísť o odkupnú hodnotu v tisícoch EUR ?

Citujem zo stránky rapid life:

Základné hodnoty Rapid life životná poisťovňa
Vždy sa budeme usilovať o to, aby sme boli najlepší.
Sme presvedčení o potrebe vysokej kvality komunikácie s klientom - učíme sa od neho, počúvame ho, aby sme presne vedeli, čo klient potrebuje.
Sme presvedčení o dôležitosti správnej realizácie všetkých detailov vývoja našich produktov a poskytovania našich služieb.
Sme presvedčení o dôležitosti každého nášho zamestnanca - chceme byť ako jedna veľká rodina.
Sme presvedčení o význame neformálnosti vnútrofiremnej komunikácie.
Sme presvedčení o dôležitosti ekonomického rastu a prosperity našej spoločnosti.
Vždy sa budeme usilovať o spravodlivosť

všetky veci sú len následok toho, že poisťovňa chce podvodným spôsobom obrať klientov o peniaze. Keby nebola táto príčina nemuseli by sme tu vôbec rozoberať či bolo niečo odfláknuté, komunitárne právo, europske právo, arbitrážny súd. Naše kroky smerujú k odstráneniu príčiny, aby " ďalší tiež podnikavci v medziach zákona " si takéto praktiky už nikdy nemohli dovoliť.
prosim ta, napis nieco nové, toto tu uz bolo 100x a AUS o to oprel aj svoju zalobu. A zober si to tiez z pohladu RL...co je pre nich spravodlive. Mozno sa im nezdá spravodlivé, ze niekto nieco podpísal a teraz tvrdí, ze to nepodpísal. Ale to len tak na okraj. Spravodlivost sa mení podla toho z akého uhlu sa na nu pozerás. Pre teba to znamená nieco iné ako pre tvojho súseda, ci politika, alebo poistovnu. Ale tieto hodnoty tu už boli x krát. Ich praktický význam pre tento spor je nulový. To si akurát vo volných chvílkach mozes zanadávat na poistovnu. Prípadne si ich vytlač a ked príde exekútor tak mu ich ukáž pred tým, ako ti obstaví účty.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

[QUOTE=minika;1188181]Vieš čo je podstata?

nechceš pochopiť základný problém. A to je konanie poisťovne v rozpore s jej základnými hodnotami. Alebo si myslíš, že sme potrebovali mobilný telefon, alebo zníženie poistného vymeniť za všetky tie jednostranné podmienky, Prísť o odkupnú hodnotu v tisícoch EUR ?


povedz mi preboha, naco si beries telefon, ked ho nepotrebujes?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

[QUOTE=macko555;1188194]
minika Pozri príspevok
Vieš čo je podstata?

nechceš pochopiť základný problém. A to je konanie poisťovne v rozpore s jej základnými hodnotami. Alebo si myslíš, že sme potrebovali mobilný telefon, alebo zníženie poistného vymeniť za všetky tie jednostranné podmienky, Prísť o odkupnú hodnotu v tisícoch EUR ?


povedz mi preboha, naco si beries telefon, ked ho nepotrebujes?
Prečo si zase vymýšľaš?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
minika, preco teba trapi co ja riesim. Som v tejto debate od zaciatku a nepotrebujem tvoje usmernenia. Spokojný určite som. Aspon nemusím premýslať, ako to na tom súde dopadne a kolko si odomna este bude exekutor narokovat.

Inac ako vidím sila argumentov tu postupne silnie. Uz sme v štádiu, ze tromfom má byť diplomová práca študenta práva. To ste už mali radšej zobrať vážne to, čo vám písal vitamín. A ak si jarečko najakú diplomovú prácu písal tak vieš, že ju v 95% prípadov číta len ten, kto ju napísal. A zrejme sa ti nič lepšie vygooglit nepodarilo, tak treba brat na zretel aj tú diplomovku. Najlepšie by bolo, keby AUS oslovil na zastupovanie autora tej diplomovky, aby to súd mal pri pojednávaní z prvej ruky.

Pravdou je však to, že skupina okolo jarečka a pavla.za spolu s AUSom a p. Petríkom priviedla svojimi nekompetentnými radami mnoho ludí do situácie, ze sú pod tlakom exekúcie. Teraz hladajú východisko a operajú sa o očakávanú zmenu zákonov, simenthala, ktorý nikto nevie, či sa vzťahuje na RL a o vyhlásenia o nemravnosti. Konkrétne riešenia vôbec neponúkajú. Píšu len stanoviská ktoré, ako tvrdia, aj tak nemajú význam. Tak to potom nechápem načo ludom radia, aby tie papiere posielali na súd. Ked všetko tak očakávali, tak dnes nemali byť žiadne exekúcie
Keď už spomínaš vitamína:

Pôvodca textu príspevku: vitamin_r
hovoril som vam ze rozhodca moze ošťať čistý papier, dat na neho razitko a nazvat to rozsudkom.

naco si sa mal vyjadrit - aby pred sudom ked napadnes RR nemohli tvrdit ze si nevyuzil moznost vyjadrit sa pred RS

A na otázku:
Alebo si myslíš, že sme potrebovali mobilný telefon, alebo zníženie poistného vymeniť za všetky tie jednostranné podmienky, Prísť o odkupnú hodnotu v tisícoch EUR ?
Len tak zo zvedavosti: odpovedz teda či to je v poriadku. Ale prosím vynechaj veci, ako že si za to môžeme sami, tým že sme to podpísali.

Odpovedal takto:
Pôvodca textu príspevku: vitamin_r
nie je to v poriadku.

nehajim ziadnu stranu, kritizujem vas postup ak si myslim ze je zly. mozno sa mylim a robite dobre. ved nazor ako nazor.

jedna vec je mat pravdu a druha vec je vyhrat sud. to prve mozno mate ale to druhe - neviem neviem. zatial podla mna prehravate


Teda asi tak s vitamínom.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

[QUOTE=macko555;1188188]minika, preco teba trapi co ja riesim. Som v tejto debate od zaciatku a nepotrebujem tvoje usmernenia. Spokojný určite som. Aspon nemusím premýslať, ako to na tom súde dopadne a kolko si odomna este bude exekutor narokovat.

Zle sa vyjadruješ. Skade si nabral že ja Ťa usmerňujem?
Položil som Ti konkrétnu otázku. Neodpovedal si na ňu.
O čom nemusíš premýšľať mňa nezaujíma. Premýšľaj si o čom chceš.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
prosim ta, napis nieco nové, toto tu uz bolo 100x a AUS o to oprel aj svoju zalobu. A zober si to tiez z pohladu RL...co je pre nich spravodlive. Mozno sa im nezdá spravodlivé, ze niekto nieco podpísal a teraz tvrdí, ze to nepodpísal. Ale to len tak na okraj. Spravodlivost sa mení podla toho z akého uhlu sa na nu pozerás. Pre teba to znamená nieco iné ako pre tvojho súseda, ci politika, alebo poistovnu. Ale tieto hodnoty tu už boli x krát. Ich praktický význam pre tento spor je nulový. To si akurát vo volných chvílkach mozes zanadávat na poistovnu. Prípadne si ich vytlač a ked príde exekútor tak mu ich ukáž pred tým, ako ti obstaví účty.
Súhlasím s tebou, že význam tých hodnôt je nulový.
A nadávať na poisťovňu vo voľných chvíľach ? Nebuď smiešny.
Naposledy upravil minika : 25.10.09 at 08:33
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

[QUOTE=minika;1188213]
macko555 Pozri príspevok
minika, preco teba trapi co ja riesim. Som v tejto debate od zaciatku a nepotrebujem tvoje usmernenia. Spokojný určite som. Aspon nemusím premýslať, ako to na tom súde dopadne a kolko si odomna este bude exekutor narokovat.

Zle sa vyjadruješ. Skade si nabral že ja Ťa usmerňujem?
Položil som Ti konkrétnu otázku. Neodpovedal si na ňu.
O čom nemusíš premýšľať mňa nezaujíma. Premýšľaj si o čom chceš.
Odpoved na tvoju otázku:
RIesim to preto, aby ludia na tomto fore vedeli, ze sa zrejme veci menia a existujú aj iné možnosti ako súdny proces zadarmo a exekútor zadarmo a to ze nemravnost na na dobré obráti. Slovensko uz dávno nie je dobsinského rozprávka a ak nekonás, tak ta tento systém zomelie. To co predvádza AUS za konanie nepovazujem.

A vidim, ze vitaminove poznámky si si speciálne odlozila. Len skoda, ze sa podla nich neriadis. Ale tato debata zase speje niekam uplne inam, ako by mala. Tí, ktorí veria p. Petríkovi, alias pavlovi.za, alias AUSu a ich vernému jarečkovi a niekolkým dalsím, nech vytrvajú a nerozbíjajú hromadnú žalobu. A to ja napriek tomu, že existuje pri pohlade na súčasnú situáciu férová ponuka na zmier. Ja som túto prijal, hoci som prvú ponuku spred pár mesiacov pre neakceptovateľnosť odmietol. Chcem len poradit (kedze sme na porada.sk) aby ste sa u právnika RL informovali, nic za to nedáte. Nanajvýš ak sa pri pohlade na aktivity a najnovsie kroky AUSu dá skonštatovať, že to zrejme balia a spoliehajú sa na pomoc zhora. Ale dost bolo demagogie.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Vazeny pan macko555!

Nejako ste sa po dlhsom case zase rozbehli, hoci ste tvrdili, ze s tou Poradou ste skoncili. Ja som uz vtedy napisal, ze urcite neskoncite, ale k veci. Pisete tu svoje ironicke zavery co ma AUS prilozit do spisu, trebars diplomovu pracu na ktoru som ja poukazal.

Slo tu o ine a to, ze uz studenti prava na PF UK v BA sa ucia co je komunitarne pravo (po novom europske pravo alebo pravo EU), ktoré ste tu spochybnili a vysmiali a v tejto diplomovej praci to tento student teraz uz doktor prav nazorne vysvetlil o co ide a ja som to pouzil aby aj takym ako vy co si tu robia vysmechy z prava EU bolo to zname.

Diplomova praca nema nic spolocne s RL.

Este raz zopakujem z judikatu rozsudku a ten je zavezny pre statne sudy SR nakolko je SR clenom EU uz 5 rokov:

Vnútroštátny súd, ktorý v rámci svojej právomoci aplikuje ustanovenia práva Spoločenstva, je povinný zabezpečiť plný účinok týchto noriem a v prípade potreby z vlastnej úradnej moci neuplatní každé vnútroštátne ustanovenie, hoci by išlo o neskoršie ustanovenie, ktoré je v rozpore s právom Spoločenstva, bez toho, aby musel najprv žiadať alebo čakať na jeho zrušenie legislatívnou cestou alebo iným ústavným postupom.

Takze tymto je myslene, ze vo veci sporu AUS versus RL na statnych sudoch atd. pokial sa budu sudcovia riadit pravom SR, ktore je v rozpore s pravom EU, hoci nebolo este dane do suladu s nim (na to poukazuje judikat rozsudku vo veci spolocnosti Simmentahl) mozu taketo rozsudky skoncit nakoniec pred ESD, ktory v konecnom dosledku rozhodne, ale pan JUDr. J. D. zastupca RL to urcite vie.
Naposledy upravil jarecko : 25.10.09 at 08:46
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

[QUOTE=macko555;1188222]
minika Pozri príspevok

Odpoved na tvoju otázku:
RIesim to preto, aby ludia na tomto fore vedeli, ze sa zrejme veci menia a existujú aj iné možnosti ako súdny proces zadarmo a exekútor zadarmo a to ze nemravnost na na dobré obráti. Slovensko uz dávno nie je dobsinského rozprávka a ak nekonás, tak ta tento systém zomelie. To co predvádza AUS za konanie nepovazujem.

A vidim, ze vitaminove poznámky si si speciálne odlozila. Len skoda, ze sa podla nich neriadis. Ale tato debata zase speje niekam uplne inam, ako by mala. Tí, ktorí veria p. Petríkovi, alias pavlovi.za, alias AUSu a ich vernému jarečkovi a niekolkým dalsím, nech vytrvajú a nerozbíjajú hromadnú žalobu. A to ja napriek tomu, že existuje pri pohlade na súčasnú situáciu férová ponuka na zmier. Ja som túto prijal, hoci som prvú ponuku spred pár mesiacov pre neakceptovateľnosť odmietol. Chcem len poradit (kedze sme na porada.sk) aby ste sa u právnika RL informovali, nic za to nedáte. Nanajvýš ak sa pri pohlade na aktivity a najnovsie kroky AUSu dá skonštatovať, že to zrejme balia a spoliehajú sa na pomoc zhora. Ale dost bolo demagogie.
Keď už tak chceš aby ľudia na tomto fóre vedeli, tak prosím Ťa prezraď teda čo obsahuje tá férová ponuka na zmier.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

macko555 Pozri príspevok

Odpoved na tvoju otázku:
RIesim to preto, aby ludia na tomto fore vedeli, ze sa zrejme veci menia a existujú aj iné možnosti ako súdny proces zadarmo a exekútor zadarmo a to ze nemravnost na na dobré obráti. Slovensko uz dávno nie je dobsinského rozprávka a ak nekonás, tak ta tento systém zomelie. To co predvádza AUS za konanie nepovazujem.

A vidim, ze vitaminove poznámky si si speciálne odlozila. Len skoda, ze sa podla nich neriadis. Ale tato debata zase speje niekam uplne inam, ako by mala. Tí, ktorí veria p. Petríkovi, alias pavlovi.za, alias AUSu a ich vernému jarečkovi a niekolkým dalsím, nech vytrvajú a nerozbíjajú hromadnú žalobu. A to ja napriek tomu, že existuje pri pohlade na súčasnú situáciu férová ponuka na zmier. Ja som túto prijal, hoci som prvú ponuku spred pár mesiacov pre neakceptovateľnosť odmietol. Chcem len poradit (kedze sme na porada.sk) aby ste sa u právnika RL informovali, nic za to nedáte. Nanajvýš ak sa pri pohlade na aktivity a najnovsie kroky AUSu dá skonštatovať, že to zrejme balia a spoliehajú sa na pomoc zhora. Ale dost bolo demagogie.
Vazeny pan macko555!

ked sa veci menia a ten co ich sposobil ma ine ferovejsie ponuky co mu brani ich zaslat tym, ktorym problem sposobil?
Naposledy upravil jarecko : 25.10.09 at 08:59
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
a viete co, ja sa na vás mozem vykaslat. S debatou na tomto hipisáckom fóre končím. (dakovat nemusíte)
Len na pripomenutie, o čom písal jarečko
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

jarecko Pozri príspevok
Vazeny pan macko555!

ked sa veci menia a ten co ich sposobil ma ine ferovejsie ponuky co mu brani ich zaslat tym, ktorym problem sposobil?
Presne tak. Keď niečo ponúkajú, prečo to nezverejnia? Veď oni majú o to záujem. Prečo sa mám ja o to informovať ? Alebo to potom zase prekrútia, že to bolo na moju žiadosť ? A ešte by som mal za to zaplatiť nejaký administratívny poplatok?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Zo stránky ASU - diskusie o informáciách:
Príspevok rrr:
Všetci ohľadom rapidlife podajte žalobu na pána advokáta Horáka z jeho nekalej činnosti a porušovania dobrých mravov a žiadajte o zastavenie jeho činnosti.

Čím skôr tým lepšie. tu je link:http://www.sak.sk/blox/cms/sk/zone1/kontakt/staznosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať