Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Cast citatu macko555

Tí, ktorí veria p. Petríkovi, alias pavlovi.za, alias AUSu a ich vernému jarečkovi a niekolkým dalsím, nech vytrvajú a nerozbíjajú hromadnú žalobu. A to ja napriek tomu, že existuje pri pohlade na súčasnú situáciu férová ponuka na zmier. Ja som túto prijal, hoci som prvú ponuku spred pár mesiacov pre neakceptovateľnosť odmietol. Chcem len poradit (kedze sme na porada.sk) aby ste sa u právnika RL informovali, nic za to nedáte. Nanajvýš ak sa pri pohlade na aktivity a najnovsie kroky AUSu dá skonštatovať, že to zrejme balia a spoliehajú sa na pomoc zhora. Ale dost bolo demagogie.

Moj nazor:
Takze dost bolo demagogie pan macko555 ako ste si vo vasom citate vyssie odpovedal, vas terajsi rozbeh je ukryty v tychto vasich vetach:

A to ja napriek tomu, že existuje pri pohlade na súčasnú situáciu férová ponuka na zmier. Ja som túto prijal, hoci som prvú ponuku spred pár mesiacov pre neakceptovateľnosť odmietol.
Chcem len poradit (kedze sme na porada.sk) aby ste sa u právnika RL informovali, nic za to nedáte. Nanajvýš ak sa pri pohlade na aktivity a najnovsie kroky AUSu dá skonštatovať, že to zrejme balia a spoliehajú sa na pomoc zhora.


Nieco zhora osvietilo pravnika RL a spol., ked prisli s ferovejsou ponukou. Takze tu ponuku si osloveni dobre precitajte, trebars aj z lupou. Je to dnes uz velmi dolezite co podpisete.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko 555,podľa to čo tu píšeš vlastne za všetko môže jarečko;pavol.za a čo ja viem kto.To že nas poisťovňa obtiahla je vlastne normalne a netreba sa brániť.A okrem toho niektorí neprijali ani ten mobil ani tých 40 sk
0 0
j.oliva j.oliva

j.oliva je offline (nepripojený) j.oliva

ja nerozumiem tomu prečo macko stále presviedča zavolajte a dohodneme sa podľa druhu poistného.Mám z toho taký pocit,že sme na trhovisko kde sa dohadujeme,zavolaš dohoda-nezavoláš súd exekútor.Čiže žiadne plnenie podmienok vyplývajúcich zo zmluvy.Prečo poisťovňa písomne neosloví ľudí sama.Nech nám vysvetlí,kedˇsa vychvaľuje svojimi ziskami a tvrdí,že poistníci UDP-K,ktorých je len malké percento takže na lopatky ju nepoložia,prečo sa s nimi nevysporiada ako patrí,načo takéto naťahovačky.Táto reklama ide do sveta a ako rozfúkané perie,ktoré sa nedá pozbierať.Lenže poškodzujú aj meno poisťovníctva.Myslím,že strelili mimo a nečakali takú to ozvenu
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

no ako vidím, stále rovnaké individuá to spochybnujú všeko čo sa dá. O.K. Vaše právo. To či píšem, alebo nepíšem na fórum je moja vec. Na začiatku ma pán Jaračko mazal, lebo sa mu moje príspevky nepáčili, hoci nič neporušovali. Zrejme už po dohovore prestal. Dakujem.

Robte si vsetci ako myslíte. Zalujte kohokolvek, aj právnika RL. Je to vaše právo. Nikoho nepresviedčam zavolajte a dohodneme sa. Dovolím si pripomenút za vacsina co tu vehementne vystupuje proti comukokvek anti AUSovskému vôbec s ausom nic nemajú. Ani im exekútor nepripravuje exekúciu.

Vážený Jarečko,
ludí tu nezaujímajú vaše nekopírované klady z googlu. Ak majú prístup na toto fórom, tak majú aj na google a vedia si to zistiť. To čo v googli nenájdu je to, kedy im zaklope na dvere exekútor a kolko si od nich vypýta. Google im takisto nenapíše, či to ty, alebo pán AUS, ci pavol.za zaplatia za to, ze im povedali, ze im nic nehrozí a nech ignorujú súdom ustanoveného exekútora.
Vás prinos do debaty, Jarečko je ten, ze skopirujete google a povieto ludom, ze vsetko korem AUSu je podvod. Ako pavol.za, ktorý vytrhával príspevky z kontextu a musel ho opravit az chobot. Ale to vy dobre viete.

A veci o aktivitách a neférovom prístupe AUSu sa dajú zistit v pohode v Trenčíne.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
macko 555,podľa to čo tu píšeš vlastne za všetko môže jarečko;pavol.za a čo ja viem kto.To že nas poisťovňa obtiahla je vlastne normalne a netreba sa brániť.A okrem toho niektorí neprijali ani ten mobil ani tých 40 sk
oni mozu za to, ze ludia majú na krku exekútora a vysoké trovy. Za tým si stojím.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
oni mozu za to, ze ludia majú na krku exekútora a vysoké trovy. Za tým si stojím.
čiže,dajak to už prestavam chapať koho vlastne treba žalovať?Nejak mi tu unika pointa.No chudak poisťovňa krivo obvinená
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
čiže,dajak to už prestavam chapať koho vlastne treba žalovať?Nejak mi tu unika pointa.No chudak poisťovňa krivo obvinená
exkalibur. ty si tu uz nieco ludom poradil, alebo len reagujes na iné rady z pozície ombudsmana a ideového guru AUSu?

Chachacha. Dobre si to napísal. Oživil by si každú párty svojou bezprostrednosťou. Len co s tým exekútorom. Ten nebude mať asi taký zmysel pre humor.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
exkalibur. ty si tu uz nieco ludom poradil, alebo len reagujes na iné rady z pozície ombudsmana a ideového guru AUSu?

Chachacha. Dobre si to napísal. Oživil by si každú párty svojou bezprostrednosťou. Len co s tým exekútorom. Ten nebude mať asi taký zmysel pre humor.
Je ten exekútor u teba keď takto píšeš? Čo ty chceš s exekútorom?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

macko555 Pozri príspevok
no ako vidím, stále rovnaké individuá to spochybnujú všeko čo sa dá. O.K. Vaše právo. To či píšem, alebo nepíšem na fórum je moja vec. Na začiatku ma pán Jaračko mazal, lebo sa mu moje príspevky nepáčili, hoci nič neporušovali. Zrejme už po dohovore prestal. Dakujem.

Robte si vsetci ako myslíte. Zalujte kohokolvek, aj právnika RL. Je to vaše právo. Nikoho nepresviedčam zavolajte a dohodneme sa. Dovolím si pripomenút za vacsina co tu vehementne vystupuje proti comukokvek anti AUSovskému vôbec s ausom nic nemajú. Ani im exekútor nepripravuje exekúciu.

Vážený Jarečko,
ludí tu nezaujímajú vaše nekopírované klady z googlu. Ak majú prístup na toto fórom, tak majú aj na google a vedia si to zistiť. To čo v googli nenájdu je to, kedy im zaklope na dvere exekútor a kolko si od nich vypýta. Google im takisto nenapíše, či to ty, alebo pán AUS, ci pavol.za zaplatia za to, ze im povedali, ze im nic nehrozí a nech ignorujú súdom ustanoveného exekútora.
Vás prinos do debaty, Jarečko je ten, ze skopirujete google a povieto ludom, ze vsetko korem AUSu je podvod. Ako pavol.za, ktorý vytrhával príspevky z kontextu a musel ho opravit az chobot. Ale to vy dobre viete.

A veci o aktivitách a neférovom prístupe AUSu sa dajú zistit v pohode v Trenčíne.
Vazeny macko555!

koho nezaujimaju klady z googlu nemusi ich citat, ja nikomu krk pri monitore nedrzim, ale ste velky optimista, ked si myslite, ze tie vase doterajsie prispevky proti vsetkym napr. Komisia pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv, AUS, byvaly minister MS, ktore ste tu doteraz napisal s radostou zaujimaju ostatnych tak si velmi fandite, nehovorim, ze sa taki nenajdu, ale su to prevazne z vasej krvnej skupiny a nebudem ich menovat, kazdy ich tu pozna.

Toto je vasa tromfova veta :

Nikoho nepresviedčam zavolajte a dohodneme sa.

Takze nakoniec vy ste jeden z tych pravnych zastupcov RL, ja by som to rozvinul sirsie. Ked bolo zasadnutie Komisie na posudzovanie spotrebitelskych zmluv boli na tomto zasadnuti Komisia ktorej zlozenie tu nebudem pisat je na webe MS, za AUS p. Petrik, za RL oficialni zastupcovia Skapinec, Drgonec, Hitka a ako neoficialny inkognito ste tam sedel vy a samozrejme cast verejnosti-postihnutych klientov. Teraz uz mi to je jasne, som v obraze preco ten vas neustaly boj proti Komisii, AUSu, MS atd. Ostatni postihnuti klienti si mozu urobit svoj vlastny usudok.

Za dalsie vas upozornujem aby ste nikomu tu nepisal svoje vlastne urazlive privlastky, nerobim to ani ja, ked chcete presviecat a bojovat za svoju pravdu robte to inteligentne. Dufam, ze ste ma pochopili.
Naposledy upravil jarecko : 25.10.09 at 11:13
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
exkalibur. ty si tu uz nieco ludom poradil, alebo len reagujes na iné rady z pozície ombudsmana a ideového guru AUSu?

Chachacha. Dobre si to napísal. Oživil by si každú párty svojou bezprostrednosťou. Len co s tým exekútorom. Ten nebude mať asi taký zmysel pre humor.
Mucko, Ty poradca.... pises, ze si predchadzajuci zmier neprijal, lebo nebol ferovy. Preco si aj ostatnym tak iniciativne neporadil, aby ho nepodpisali?
Vedel si ludom vtlacat nazor, ze si maju ziadat od AUS podpis za hmotnu zodpovednost, dokonca aj vzor si nam tu dal. Pisal si nam obsah uznesenia KS atd. Kde bola tvoja lojajnost k poskodenim vtedy, ked tu pan pravny zastupca nukal neferovy zmier?

Preco nam tu pri tvojich konekciach nenapises, ako prebiehalo pojednavanie v stredu vo veci redukcie poistnej zmluvy?

Tvoje prispevky su o diskreditacii AUS a vsetkych, ktory tu prispievaju, pricom tvoje prispevky maju hodnotu clankov z casopisu Zivot bez obav.

Tieto zaloby a rozsudky AS a natlak na podpisanie zmieru formou ziadosti su nicim inym ako demonstraciou sily a vydierania za jednym ucelom - zrusit hromadnu zalobu.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
exkalibur. ty si tu uz nieco ludom poradil, alebo len reagujes na iné rady z pozície ombudsmana a ideového guru AUSu?

Chachacha. Dobre si to napísal. Oživil by si každú párty svojou bezprostrednosťou. Len co s tým exekútorom. Ten nebude mať asi taký zmysel pre humor.
čo s exekutorom?Každa akcia vyvola reakciu.Dôležitý bude ten posledný účet.(všimni si bez cha cha cha )A či som poradil?Neviem,prave koli vám sa sem neda nič zavesiť.Radšej komunikujeme mailom,alebo ss.PS to stým ombucmanom a guru malo hľbku.
0 0
CAKANKA1 CAKANKA1

CAKANKA1 je offline (nepripojený) CAKANKA1

davajte pozor na polena ktore vam nenapadne podkladaju aby ste sa znovu nepopalili samozrejme za poplatok
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

minika Pozri príspevok
Zo stránky ASU - diskusie o informáciách:
Príspevok rrr:
Všetci ohľadom rapidlife podajte žalobu na pána advokáta Horáka z jeho nekalej činnosti a porušovania dobrých mravov a žiadajte o zastavenie jeho činnosti.

Čím skôr tým lepšie. tu je link:http://www.sak.sk/blox/cms/sk/zone1/kontakt/staznosti
a na základe coho? ako to mám napísat? co ten právnik spravil?
Rád sa pripojím proti comukolvek co súvisí s Rapidom, ale aby to malo hlavu a patu.
rrrr reaguje:

25.10.2009 (15:29)X
Jednoducho tam napíš pravdu .Zastrašuje ťa súdnymi poplatkami.Dodržiava to čo sľúbil SR ohľadom dobrých mravov.Prišiel ti niekedy šek alebo faktúra na 11.62 EUR,nie tak prečo by si mal platit akési súdne poplatky veď v ročnom vyučtovaní poisťovne si nemal žiaden dlh k tomuto dátumu.Máš ho priložený v roz. arbitrrážneho súdu.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

jarecko Pozri príspevok
Vazeny macko555!

koho nezaujimaju klady z googlu nemusi ich citat, ja nikomu krk pri monitore nedrzim, ale ste velky optimista, ked si myslite, ze tie vase doterajsie prispevky proti vsetkym napr. Komisia pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv, AUS, byvaly minister MS, ktore ste tu doteraz napisal s radostou zaujimaju ostatnych tak si velmi fandite, nehovorim, ze sa taki nenajdu, ale su to prevazne z vasej krvnej skupiny a nebudem ich menovat, kazdy ich tu pozna.

Toto je vasa tromfova veta :

Nikoho nepresviedčam zavolajte a dohodneme sa.

Takze nakoniec vy ste jeden z tych pravnych zastupcov RL, ja by som to rozvinul sirsie. Ked bolo zasadnutie Komisie na posudzovanie spotrebitelskych zmluv boli na tomto zasadnuti Komisia ktorej zlozenie tu nebudem pisat je na webe MS, za AUS p. Petrik, za RL oficialni zastupcovia Skapinec, Drgonec, Hitka a ako neoficialny inkognito ste tam sedel vy a samozrejme cast verejnosti-postihnutych klientov. Teraz uz mi to je jasne, som v obraze preco ten vas neustaly boj proti Komisii, AUSu, MS atd. Ostatni postihnuti klienti si mozu urobit svoj vlastny usudok.

Za dalsie vas upozornujem aby ste nikomu tu nepisal svoje vlastne urazlive privlastky, nerobim to ani ja, ked chcete presviecat a bojovat za svoju pravdu robte to inteligentne. Dufam, ze ste ma pochopili.

no jarecko, ja zasnem. Ste normalny detektiv. Este ze ten význam tej dolezitej vety boldom je úplne iný. Ale vás výklad je jasný.Este stastie ze som tým nemyslel, že nikoho nepresviedcam "zavolajte a dohodnem sa", ale to ja nemusim vysvetlovat, pretoze vy uz máte svoj záver hotový. Vy mne budete hovorit o prívlastkkoch. A detto pavol.za, ktorý uz asi mesiac vypisuje, aby som publikoval v nejakom casopise RL. No fajn. Najprv si uprac pred svojim prahom.

Upozornovat mozes. To je tak akurat, co mozes spravit, pretoze moje príspevky neporusujú kodex porady a nemozes si ich svojvolne mazat, ako v minulosti, ked ste sa v tom s pavlom.za priam vyzívali. Demokracia niekedy nevonia.

Uz je jasné preco naustály boj proti bla bla bla. No to je dobré. Nikde ste neboli, na ziadnom zasadnutí komisie, ale vsetko je vam jasné. V poriadku.
A kto vlastne bojuje proti MS, alebo najakej komisii MS? Ved si pozri, kde sa AUS odvoláva na komisiu. Nikde, lebo jej oficálne závery by ta velmi prekvapili.

A moju krvnú skupinu nechajte tak, ja by som mohol písat o tej vasej, ale to by som mohol porusit kodex a ludom by to nepomohlo. Takze si nechajte svoje výzvy a upozornenia pre pavla.za. Ten ich mozno bude brat vázne.
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

Toto je materiál z rokovania vlády SR, z dňa 6. mája 2009

I n f o r m á c i a
o poznatkoch Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o praktikách jednej
zo súkromných poisťovní



Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky informatívny materiál „Informáciu o poznatkoch Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o praktikách jednej zo súkromných poisťovní.“
Dôvodom je skutočnosť, že Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky obdržalo niekoľko desiatok podaní spotrebiteľov, v ktorých vyjadrujú nespokojnosť s praktikami súkromnej poisťovne.
Spotrebitelia vytýkajú súkromnej poisťovni netransparentný postup a porušenie dobrých mravov pri získavaní pristúpenia k novým všeobecným poistným podmienkam. Pristúpenie k novým poistným podmienkam bolo spojené napríklad s rôznymi lákavými ponukami. Kým ale tieto ponuky boli špecifikované, tak klauzuly o pristúpení k novým podmienkam boli uvedené miniatúrnym písmom, neboli špecifikované a naviac len s odkazom na internet.
Spotrebitelia vytýkajú, že podľa nových poistných podmienok majú platiť nové poplatky, s ktorými vôbec na začiatku poistného vzťahu neuvažovali a ktoré menia zmluvy na veľmi nevýhodné.
Praktiky poisťovne boli už aj medializované a rezonujú obavy spotrebiteľov, či im budú vyplatené peňažné sumy pre prípad dožitia. Spotrebitelia taktiež namietajú možnosť poisťovne jednostranne zrušiť zmluvu. Niektorí tiež vyjadrili nesúhlas s oznámením nulovej odkupnej hodnoty.
Jedno zo združení na ochranu spotrebiteľov oznámilo, že už nejde o desiatky, ale o stovky nespokojných spotrebiteľov a že preto podáva žalobu na ochranu spotrebiteľov.
Spotrebitelia poukazujú na niekoľkoročné poctivé plnenie povinností platiť mesačné poistné vklady a vyjadrili očakávanie, že bude podľa zmluvy nasledovať poistné obdobie bez vkladov a následné konečné vyplatenie súm pre prípad dožitia.
Túto informáciu predkladáme z dôvodu, že môže byť podnetom pre Národnú banku Slovenska, ktorá vykonáva dohľad nad finančným trhom, aby zvážila príslušné opatrenia smerujúce na ochranu záujmov spotrebiteľov.
Rovnako považujeme predkladaný materiál za významný aj z hľadiska oprávnenia Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky preveriť postup príslušnej Krajskej prokuratúry a ktorá obdržala podnety na prešetrenie postupu súkromnej poisťovne z trestnoprávneho hľadiska.
Ak by Národná banka Slovenska v rámci svojho dohľadu dospela k takým záverom, ktoré by odôvodňovali neúčinnosť súčasnej právnej úpravy zameranej na ochranu spotrebiteľov, nadobúda táto informácia na význame rovnako aj pre Ministerstvo financií Slovenskej republiky vo vzťahu k zváženiu prípadnej legislatívnej iniciatívy.


Takže sa mi vidí, že práve teraz, keď ľudia, ktorí iba bránia svoj majetok pred podvodníkmi, sú zastrašovaní exekútorom, dozrel čas aby v NR SR odzneli intepelácie na príslušnych ministrov spravodlivosti a financií, generálneho prokurátora a guvernéra NBS
čo vlastne v tejto veci od 6. mája sa urobilo. Iba tak na margo, nositeľom moci v parlamentnej demokracii je občan a poslanec je povinný hájiť záujmy občana, čo vyplýva aj z Ústavy SR.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za Pozri príspevok
Mucko, Ty poradca.... pises, ze si predchadzajuci zmier neprijal, lebo nebol ferovy. Preco si aj ostatnym tak iniciativne neporadil, aby ho nepodpisali?
Vedel si ludom vtlacat nazor, ze si maju ziadat od AUS podpis za hmotnu zodpovednost, dokonca aj vzor si nam tu dal. Pisal si nam obsah uznesenia KS atd. Kde bola tvoja lojajnost k poskodenim vtedy, ked tu pan pravny zastupca nukal neferovy zmier?

Preco nam tu pri tvojich konekciach nenapises, ako prebiehalo pojednavanie v stredu vo veci redukcie poistnej zmluvy?

Tvoje prispevky su o diskreditacii AUS a vsetkych, ktory tu prispievaju, pricom tvoje prispevky maju hodnotu clankov z casopisu Zivot bez obav.

Tieto zaloby a rozsudky AS a natlak na podpisanie zmieru formou ziadosti su nicim inym ako demonstraciou sily a vydierania za jednym ucelom - zrusit hromadnu zalobu.
ach jaj. cakal som, ze sa koncene ozves s nejakou radou pre ludí. ale ty zacnes kritizovat iných, ze neporadili, ked si to ocakával. Fasa :-)

Pojednávanie v stredu? akurát tu z porady od teba viem, ze bolo. Nemám šajnu či bolo a ako dopadlo... ale hadam mi povies, ked si tu temu otvoril. Ja konexie v kosiciach nemám.

Moje prispevky nie sú o diskreditacii AUS, ten sa diskredituje sám svojimi aktivitami a nečinnosťou. A mimochodom, vzhladom na pocet súkromných správ od ludí, od ktorých by si to ani ty osobne necakal mám pocit, ze tu nie sú len takí ako ty a jarečko.

Damostrácia sily a vydierania? Co ja s tým mám? OBrát sa na políciu a podaj trestné oznámenie za vydieranie. Ale ani sám tomu neverís. Co budes tvrdit, ze obcana vydierajú súdy a exekúrori? Nebud smiesny.

Takze ocakávam od vás dalsie rady poskodeným klientom, ako ste to robili doteraz. Ale uz im prosím nehovorte, ze AUS to vyriesi a netreba nic platit. Lebo to uz poculi x krát.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
čo s exekutorom?Každa akcia vyvola reakciu.Dôležitý bude ten posledný účet.(všimni si bez cha cha cha )A či som poradil?Neviem,prave koli vám sa sem neda nič zavesiť.Radšej komunikujeme mailom,alebo ss.PS to stým ombucmanom a guru malo hľbku.
ved si na ten posledný úcet pockaj. urcite príde. a potom sa stazuj ako ta systém zomlel a aký je tento štát banánový a ze vsetci sú proti tebe a skorumpovaný.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

miro59 Pozri príspevok
Toto je materiál z rokovania vlády SR, z dňa 6. mája 2009

I n f o r m á c i a
o poznatkoch Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o praktikách jednej
zo súkromných poisťovní



Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky predkladá na rokovanie vlády Slovenskej republiky informatívny materiál „Informáciu o poznatkoch Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o praktikách jednej zo súkromných poisťovní.“
Dôvodom je skutočnosť, že Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky obdržalo niekoľko desiatok podaní spotrebiteľov, v ktorých vyjadrujú nespokojnosť s praktikami súkromnej poisťovne.
Spotrebitelia vytýkajú súkromnej poisťovni netransparentný postup a porušenie dobrých mravov pri získavaní pristúpenia k novým všeobecným poistným podmienkam. Pristúpenie k novým poistným podmienkam bolo spojené napríklad s rôznymi lákavými ponukami. Kým ale tieto ponuky boli špecifikované, tak klauzuly o pristúpení k novým podmienkam boli uvedené miniatúrnym písmom, neboli špecifikované a naviac len s odkazom na internet.
Spotrebitelia vytýkajú, že podľa nových poistných podmienok majú platiť nové poplatky, s ktorými vôbec na začiatku poistného vzťahu neuvažovali a ktoré menia zmluvy na veľmi nevýhodné.
Praktiky poisťovne boli už aj medializované a rezonujú obavy spotrebiteľov, či im budú vyplatené peňažné sumy pre prípad dožitia. Spotrebitelia taktiež namietajú možnosť poisťovne jednostranne zrušiť zmluvu. Niektorí tiež vyjadrili nesúhlas s oznámením nulovej odkupnej hodnoty.
Jedno zo združení na ochranu spotrebiteľov oznámilo, že už nejde o desiatky, ale o stovky nespokojných spotrebiteľov a že preto podáva žalobu na ochranu spotrebiteľov.
Spotrebitelia poukazujú na niekoľkoročné poctivé plnenie povinností platiť mesačné poistné vklady a vyjadrili očakávanie, že bude podľa zmluvy nasledovať poistné obdobie bez vkladov a následné konečné vyplatenie súm pre prípad dožitia.
Túto informáciu predkladáme z dôvodu, že môže byť podnetom pre Národnú banku Slovenska, ktorá vykonáva dohľad nad finančným trhom, aby zvážila príslušné opatrenia smerujúce na ochranu záujmov spotrebiteľov.
Rovnako považujeme predkladaný materiál za významný aj z hľadiska oprávnenia Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky preveriť postup príslušnej Krajskej prokuratúry a ktorá obdržala podnety na prešetrenie postupu súkromnej poisťovne z trestnoprávneho hľadiska.
Ak by Národná banka Slovenska v rámci svojho dohľadu dospela k takým záverom, ktoré by odôvodňovali neúčinnosť súčasnej právnej úpravy zameranej na ochranu spotrebiteľov, nadobúda táto informácia na význame rovnako aj pre Ministerstvo financií Slovenskej republiky vo vzťahu k zváženiu prípadnej legislatívnej iniciatívy.


Takže sa mi vidí, že práve teraz, keď ľudia, ktorí iba bránia svoj majetok pred podvodníkmi, sú zastrašovaní exekútorom, dozrel čas aby v NR SR odzneli intepelácie na príslušnych ministrov spravodlivosti a financií, generálneho prokurátora a guvernéra NBS
čo vlastne v tejto veci od 6. mája sa urobilo. Iba tak na margo, nositeľom moci v parlamentnej demokracii je občan a poslanec je povinný hájiť záujmy občana, čo vyplýva aj z Ústavy SR.
To sa radsej opýtaj co urobil AUS od 7.mája, ked podal prvú aj definitívne poslednú zalobu.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
ved si na ten posledný úcet pockaj. urcite príde. a potom sa stazuj ako ta systém zomlel a aký je tento štát banánový a ze vsetci sú proti tebe a skorumpovaný.
A čo povieš na toto:
Moje ročné vyučtovanie a dlh k uvedenému dátumu?
ja mám dokonca podľa vyúčtovania / je to priložené k rozsudku AS / preplatok niečo viac ako 3 EUR. k máju 2009 a od vtedy som žiadne zmeny nerobil. Tak isto som nedostal žiaden šek, ani faktúru na vyrovnanie nejakého dlhu. Ako by som aj mohol, keď mám preplatok.
Čiže za tú žalobu a rozsudok účet príde!!!! Ale Horákovi
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
ved si na ten posledný úcet pockaj. urcite príde. a potom sa stazuj ako ta systém zomlel a aký je tento štát banánový a ze vsetci sú proti tebe a skorumpovaný.
Banánový štát chcela urobiť naša milá RL aj so svojím AS. Ale sa im to nepodarí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať