Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
ach jaj. cakal som, ze sa koncene ozves s nejakou radou pre ludí. ale ty zacnes kritizovat iných, ze neporadili, ked si to ocakával. Fasa :-)

Pojednávanie v stredu? akurát tu z porady od teba viem, ze bolo. Nemám šajnu či bolo a ako dopadlo... ale hadam mi povies, ked si tu temu otvoril. Ja konexie v kosiciach nemám.

Moje prispevky nie sú o diskreditacii AUS, ten sa diskredituje sám svojimi aktivitami a nečinnosťou. A mimochodom, vzhladom na pocet súkromných správ od ludí, od ktorých by si to ani ty osobne necakal mám pocit, ze tu nie sú len takí ako ty a jarečko.

Damostrácia sily a vydierania? Co ja s tým mám? OBrát sa na políciu a podaj trestné oznámenie za vydieranie. Ale ani sám tomu neverís. Co budes tvrdit, ze obcana vydierajú súdy a exekúrori? Nebud smiesny.

Takze ocakávam od vás dalsie rady poskodeným klientom, ako ste to robili doteraz. Ale uz im prosím nehovorte, ze AUS to vyriesi a netreba nic platit. Lebo to uz poculi x krát.
Ty co mas po ruke vzdy aspon 3 pravnikov, konekcie na sude TN, mas informatorov na AUS, chodis na obed s Guvernerom NBS.... zabudol som este na nieco?

... nerob sa chytrejsim ako si !
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
ach jaj. cakal som, ze sa koncene ozves s nejakou radou pre ludí. ale ty zacnes kritizovat iných, ze neporadili, ked si to ocakával. Fasa :-)

Pojednávanie v stredu? akurát tu z porady od teba viem, ze bolo. Nemám šajnu či bolo a ako dopadlo... ale hadam mi povies, ked si tu temu otvoril. Ja konexie v kosiciach nemám.

Moje prispevky nie sú o diskreditacii AUS, ten sa diskredituje sám svojimi aktivitami a nečinnosťou. A mimochodom, vzhladom na pocet súkromných správ od ludí, od ktorých by si to ani ty osobne necakal mám pocit, ze tu nie sú len takí ako ty a jarečko.

Damostrácia sily a vydierania? Co ja s tým mám? OBrát sa na políciu a podaj trestné oznámenie za vydieranie. Ale ani sám tomu neverís. Co budes tvrdit, ze obcana vydierajú súdy a exekúrori? Nebud smiesny.

Takze ocakávam od vás dalsie rady poskodeným klientom, ako ste to robili doteraz. Ale uz im prosím nehovorte, ze AUS to vyriesi a netreba nic platit. Lebo to uz poculi x krát.
Áno, budem tvrdiť, že ma vydiera Advokátska kancelária Judr. Jozef Horák
svojou žalobou o splnenie povinnosti podľa § 80 písm. b) O.s.p.
Dôkazy som tu už uviedol.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za Pozri príspevok
Ty co mas po ruke vzdy aspon 3 pravnikov, konekcie na sude TN, mas informatorov na AUS, chodis na obed s Guvernerom NBS.... zabudol som este na nieco?

... nerob sa chytrejsim ako si !
na obed s guvernerom? to si kde zobral? opat zavádzas, ako s tým klientom co si zobral niekde z fóra a potom ti chobot napísal, aby si nevytrhával z kontextu...

to ostatné o tom súde TN a AUS platí.
ja sa nerobím chytrejším. mne stačí pohlad na tvoje argumenty a výsledky práce AUS a je mi to jasné aj keby som mal IQ len 80
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Áno, budem tvrdiť, že ma vydiera Advokátska kancelária Judr. Jozef Horák
svojou žalobou o splnenie povinnosti podľa § 80 písm. b) O.s.p.
Dôkazy som tu už uviedol.
vela stastia
len potom nebude prekvapená, ak ta niekto zazaluje za krivé obvinenie.
kazdý má právo bránit sa
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
A čo povieš na toto:
Moje ročné vyučtovanie a dlh k uvedenému dátumu?
ja mám dokonca podľa vyúčtovania / je to priložené k rozsudku AS / preplatok niečo viac ako 3 EUR. k máju 2009 a od vtedy som žiadne zmeny nerobil. Tak isto som nedostal žiaden šek, ani faktúru na vyrovnanie nejakého dlhu. Ako by som aj mohol, keď mám preplatok.
Čiže za tú žalobu a rozsudok účet príde!!!! Ale Horákovi
sice tomu nerozumiem, ale mas urcite pravdu. ved kto by lepsie vedel spocitat tvoje závazky a pohladávky ako ty sám.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
vela stastia
len potom nebude prekvapená, ak ta niekto zazaluje za krivé obvinenie.
kazdý má právo bránit sa
Tak mi potom vysvetli, ako môže niekto podať takú nehanebnú žalobu, že mám plniť dlh z r. 2007 pričom mi sám pošle vyúčtovanie k máju 2009 - presne k 4.5.2009 že mám preplatok presne 3,98 EUR ?
A ešte chce po mne súdne trovy 500 EUR !!! Ja mám tiež právo sa brániť. A keď už toto niekto nepochopí, že je to zastrašovanie a vydieranie...
Bohužiaľ toto s tou žalobou a rozsudkom prepískli a za to ponesú zodpovednosť. Tak ako za všetko.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
sice tomu nerozumiem, ale mas urcite pravdu. ved kto by lepsie vedel spocitat tvoje závazky a pohladávky ako ty sám.
Ty asi nerozumieš čo som napísal. Mám to čierne na bielom od poisťovne, priložené k rozsudku AS. tak že nezavádzaj o samo počítaní.
Naposledy upravil minika : 25.10.09 at 16:55
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Tak mi potom vysvetli, ako môže niekto podať takú nehanebnú žalobu, že mám plniť dlh z r. 2007 pričom mi sám pošle vyúčtovanie k máju 2009 - presne k 4.5.2009 že mám preplatok presne 3,98 EUR ?
A ešte chce po mne súdne trovy 500 EUR !!! Ja mám tiež právo sa brániť. A keď už toto niekto nepochopí, že je to zastrašovanie a vydieranie...
Bohužiaľ toto s tou žalobou a rozsudkom prepískli a za to ponesú zodpovednosť. Tak ako za všetko.
ako ti to mam vysvetlovat? ved si si uz odpoved dal.
brán sa samozrejme, ved nic iné ani netvrdím. len treba mat na pamäti, ze tych 500 eur nemusí byt konecných. to je len rada, ale ty to urcite vies
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Ty asi nerozumieš čo som napísal. Mám to čierne na bielom od poisťovne, priložené k rozsudku AS. tak že nezavádzaj o samo počítaní.
v poriadku, ked to más. Good for you.
v com som zavádzal. uz nechápem co stále utocis a splietas. Len som napísal ze len ty más najlepší prehlad o svojich fin. tokoch.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
ako ti to mam vysvetlovat? ved si si uz odpoved dal.
brán sa samozrejme, ved nic iné ani netvrdím. len treba mat na pamäti, ze tych 500 eur nemusí byt konecných. to je len rada, ale ty to urcite vies
Podľa toho pre koho.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
v poriadku, ked to más. Good for you.
v com som zavádzal. uz nechápem co stále utocis a splietas. Len som napísal ze len ty más najlepší prehlad o svojich fin. tokoch.
Vieš, keby mi to poisťovňa neposlala, tak by som to ani nevedel. Pretože svoje povinnosti som si na základe zmluvy a podľa VPP pri podpise zmluvy čestne plnil, nemal som dôvod kontrolovať si plnenie, lebo som vedel, že je to v poriadku.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
v poriadku, ked to más. Good for you.
v com som zavádzal. uz nechápem co stále utocis a splietas. Len som napísal ze len ty más najlepší prehlad o svojich fin. tokoch.
Zmôžeš sa iba na " že v poriadku " ? No to si myslím že dobre pre mňa.
Veď napíš, aby aj ostatní vedeli, keď si taký starostlivý, že je to obyčajné zastrašovanie a vydieranie.
Naposledy upravil minika : 25.10.09 at 17:34
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
ved si na ten posledný úcet pockaj. urcite príde. a potom sa stazuj ako ta systém zomlel a aký je tento štát banánový a ze vsetci sú proti tebe a skorumpovaný.
vieš ja si myslím,že je to prinajhoršom pol na pol.Podľa Teba každý kto píše antiRL je demagog a jedine to čo píšete vy je fajn.Ten posledný rozsudok z vašej dielne nemá obdoby.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
vieš ja si myslím,že je to prinajhoršom pol na pol.Podľa Teba každý kto píše antiRL je demagog a jedine to čo píšete vy je fajn.Ten posledný rozsudok z vašej dielne nemá obdoby.
Asi mas problem sledovat tuto debatu. Ja nepisem ze kto je antirl je demagog. To nikde nenajdes. ale kasli na to. Je to take tazke vysvetlit ako to, aby si mi nepisal ze "rozsudok z VASEJ dielne" co mam ja s tvojim rozsudkom, ja nie som poistovna ani sud a nastastie ani AUS.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

minika Pozri príspevok
Zmôžeš sa iba na " že v poriadku " ? No to si myslím že dobre pre mňa.
Veď napíš, aby aj ostatní vedeli, keď si taký starostlivý, že je to obyčajné zastrašovanie a vydieranie.
A co ti mam ine napisat. Ja nie som prokurator aby som tvoje tr.oznamenie prijal. A nebudem ani pisat ze mas pravdu ked o tom nie som presvedceny. Na drujej strane musim priznat ze nemam od teba ziadne konkr. info ako ta mal doktor zastrasovat. Ono tieto ciny maju jasnu definiciu. Ale.ked si presvedcena ze ta niekto vydiera a zastrasuje oZnam to policii.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
Asi mas problem sledovat tuto debatu. Ja nepisem ze kto je antirl je demagog. To nikde nenajdes. ale kasli na to. Je to take tazke vysvetlit ako to, aby si mi nepisal ze "rozsudok z VASEJ dielne" co mam ja s tvojim rozsudkom, ja nie som poistovna ani sud a nastastie ani AUS.
asi maš pravdu kašľať na to ,tato debata nikam nevedie.Asi fakt existujú ľudia čo nezištne pomahaju iným.A existujú aj takí čo im v tom bránia
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
A co ti mam ine napisat. Ja nie som prokurator aby som tvoje tr.oznamenie prijal. A nebudem ani pisat ze mas pravdu ked o tom nie som presvedceny. Na drujej strane musim priznat ze nemam od teba ziadne konkr. info ako ta mal doktor zastrasovat. Ono tieto ciny maju jasnu definiciu. Ale.ked si presvedcena ze ta niekto vydiera a zastrasuje oZnam to policii.
Mne nemusíš písať nič. Ale o strašení s exekútormi a súdnymi poplatkami prečo píšeš? Tam si určite presvedčený ?
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

pavol.za Pozri príspevok
Vidim, ze si na konkretnu otazku vypisal kopec vyhybavych odpovedi. Asi mas na to dovod.

Zvlastna reakcia na ten fakt o platbach. No myslim, ze s tym Vas kopneme do guli.


Co sa tyka vyjadrenia Chobota, tak toho poprosim aby Ti opat vymazal prispevky.
a kde sa tam pise ze chodim na obed s guvernerom? Vyznac to boldom lebo asi neviem citat. V nbs pracuje 2500 ludi a znameho tam mas mozno aj ty.

A to ostatne nestoji za komentar. tvoje vulgarne prispevky som nahlasil opat adminovi. Pomaly ale isto stracas nervy a sebakontrolu. Tvoj prinos pre tuto debatu hodnotit nebudem, ale aspon nesposobuj ludom vascie skod ako uz napachal a ked im nieco napises tak to podloz a nehovor len A ale aj B a taktiez nebytrhaj veci z kontextu aby si manipuloval ostarnych, vid posledny pripad ked ta mussi sam admin upozornovat. Takze zizkaj spat sebakontrolu prines do tejto debaty aj nejaky svetly moment. urcite to dokazes
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 prečo nezverejnite(š)tie nové podmienky na strankach pre všetkých?Ak píšeš,že to myslíš úprimne tak by si to mal urobiť a nepíš že treba niekde volať.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

macko555 Pozri príspevok
a kde sa tam pise ze chodim na obed s guvernerom? Vyznac to boldom lebo asi neviem citat. V nbs pracuje 2500 ludi a znameho tam mas mozno aj ty.

A to ostatne nestoji za komentar. tvoje vulgarne prispevky som nahlasil opat adminovi. Pomaly ale isto stracas nervy a sebakontrolu. Tvoj prinos pre tuto debatu hodnotit nebudem, ale aspon nesposobuj ludom vascie skod ako uz napachal a ked im nieco napises tak to podloz a nehovor len A ale aj B a taktiez nebytrhaj veci z kontextu aby si manipuloval ostarnych, vid posledny pripad ked ta mussi sam admin upozornovat. Takze zizkaj spat sebakontrolu prines do tejto debaty aj nejaky svetly moment. urcite to dokazes
nepriniesol som tu nic.... vec ale nestoji a nepada na mne... ale nachadzal som tu dost vela, co mi pomohlo. Dovtedy, ked tu necazali vypisovat pisalkovia RL so svojimy "obohatenymi" pripsevkami, plne intelektu, porozumenia a objektivity, pred ktorymi sa tu sklonil aj chobot.
Ked si clovek precita prispevky ci uz tvoje, dana 27, este zo zaciatku.... uz vtedy bolo vsetkym jasne, a to som o tejto porade vtedy ani nevedel...
Naposledy upravil pavol.za : 25.10.09 at 20:47
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať