Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

Ahojte, dneska som bol na ďalekom východe ohľadom firemných zaležitostí a čo nevídím električka posiata nápismi v zmysle: poisťovňa X,Y(ževraj takto sa v poslednej dobe volá) najlepšia na svete.To je vaše firemne vozidlo macko?Ak áno, tak to ťa už chápem ,máte to dosť na figu.Ja by som nemohol dodržiavať nalinkovaný smer.Ja len tak,keď sa tu píše už všeličo.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Kludne si vypisuj svoje nezmysly, ktore uz nikto nečíta. A najmä sa uvolni. A ked to na 10000% prehras a budes mat na krku 10000% trovy, tak vsetkych co mali iný názor po jednom zrazíš na prechode pre CHODCOV a si v pohode. Ved poznáš know-how, ako ti sudca nič nemôže. Ach jaj, co si ti za cloveka....
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

rrrrr,nevieš,kto teraz vedie hitparadu exekútorov,ja to nestíham sledovať ako sa to melie.Chlapci na to idú asi vylučovacou metodou.A vysledky kontroly?
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

1. Aby nam tema neodisla na koniec zoznamu.
Naposledy upravil jarecko : 15.07.10 at 09:50
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

2. Aby nam tema neodisla na koniec zoznamu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

jarecko Pozri príspevok
2. Aby nam tema neodisla na koniec zoznamu.
A čo by stalo, keby išla na koniec zoznamu?

Však ju aktualizuj, až budeš mať niečo nové. Načo ju teraz posúvaš na vrch? Chýbajú ti hádky? Potom zase budeš nahlasovať nevhodné príspevky a narobíš mi len robotu s mazaním.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Hlasil som ja tebe nieco aby si mazal?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

jarecko Pozri príspevok
Hlasil som ja tebe nieco aby si mazal?
Neviem, ale najviac príspevkov sa nahlasuje z tejto témy.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

logicky jarečko hlásiť nič nemusí. On jednoducho vymaže sám :-)
a ako vidím každý deň tu striehne, aby téma náhodou nešla nižšie, to by bola katastrofa pre slovenský národ. A keď ho chobot upozorní, tak dostane mínusky. Gratulujem všetkým prítomným.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
logicky jarečko hlásiť nič nemusí. On jednoducho vymaže sám :-)
a ako vidím každý deň tu striehne, aby téma náhodou nešla nižšie, to by bola katastrofa pre slovenský národ. A keď ho chobot upozorní, tak dostane mínusky. Gratulujem všetkým prítomným.
vidím,že tu v prvom rade striehneš ty ako ostriež.Myslím,že "nick"niektorých "zainteresovaných" je viac ako výstižný.Macko mali by ťa zaujímať iné veci ako to ,na ktorom mieste bude naša téma.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

Nebol som na tejto stranke asi 2 roky . Teraz som bol zvedavy co je nove, precital som asi 10 stranok od konca a .... nic som sa nedozvedel. Celu diskusiu znicili svojimi zbytocnymi od veci prispevkami macko a exkalibur .
Zbytocnymi mozno iba pre nas , nie pre nich . Ich cielom je mozno prave to aby sa tu z toho stal neprehladny , nikomu neprospesny bordel, ktory nakoniec ty chobot prave preto zatvoris a potesis tak niekolko ....
Co tak namiesto toho zacat nekompromisne vymazavat debilne prispevky , prispevky od veci, prispevky ktorych informacna hodnota je nulova ?!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Viliam Peter Pozri príspevok
Nebol som na tejto stranke asi 2 roky . Teraz som bol zvedavy co je nove, precital som asi 10 stranok od konca a .... nic som sa nedozvedel. Celu diskusiu znicili svojimi zbytocnymi od veci prispevkami macko a exkalibur .
Zbytocnymi mozno iba pre nas , nie pre nich . Ich cielom je mozno prave to aby sa tu z toho stal neprehladny , nikomu neprospesny bordel, ktory nakoniec ty chobot prave preto zatvoris a potesis tak niekolko ....
Co tak namiesto toho zacat nekompromisne vymazavat debilne prispevky , prispevky od veci, prispevky ktorych informacna hodnota je nulova ?!
Ty to síce nevidíš, ale v tejto téme sa už vymazali stovky príspevkov, ktoré boli nevhodné. Ale istý čas pribúdali príspevky raketovým tempom a ak si pozrieš, ich počet je cez 4500. Skutočne nemám čas ani chuť všetky čítať a mazať všetky nevhodné či bezpredmetné.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Viliam Peter Pozri príspevok
Nebol som na tejto stranke asi 2 roky . Teraz som bol zvedavy co je nove, precital som asi 10 stranok od konca a .... nic som sa nedozvedel. Celu diskusiu znicili svojimi zbytocnymi od veci prispevkami macko a exkalibur .
Zbytocnymi mozno iba pre nas , nie pre nich . Ich cielom je mozno prave to aby sa tu z toho stal neprehladny , nikomu neprospesny bordel, ktory nakoniec ty chobot prave preto zatvoris a potesis tak niekolko ....
Co tak namiesto toho zacat nekompromisne vymazavat debilne prispevky , prispevky od veci, prispevky ktorych informacna hodnota je nulova ?!
1. chobot by mal asi vymazat aj ten tvoj bezpredmetny prispevok.
2. ked si sa nic nedozvedel, asi sa nic nedeje
3. Stáva sa to tu skutočne neprehladné, ako píšeš. Tých 5 príspevkov za 3 mesiace z toho fakt spravili bordel /ako píšeš/.
4. Ak to niekto zatvorí, tak zrejme len preto, ze uz nie je o čom.
5. a zabudol si spomenut zbytocné príspevky jarečka, ktorý tu každú chvílu písal príspevky typu: "píšem len preto, aby téma nezmizla.", az kým ho neupozornil administrator o ich nevhodnosti.

Prijemný den, peter....

P.S.
a aby som nezabudol, najnovšie informácie sú asi také, ze súd v TN už vyradil časť tých, co vzali späť žaloby a dohodli sa s poisťovňou. Tí čo nechceli dohodu so svojimi peniazmi sa z princípu súdia, súdy im vo väčšine prípadov odvolanie zamietnu a nastupujú exekúcie. Najnovších pár prípadov je z minulého týždňa. Ale o tých sa tu nepíše, aby všetko zostalo zadarmo :-) A pán Petrík je finančne hotový /ako to uviedol na TB/ všetko, čo je zadarmo, platí zo svojho dôchodku a o pár dní ho čaká súd za subvenčné podvody. Tieto informácie si hladal? A bol si tu naposledy 8.5.2009, takže nie 2 roky, ako píšeš
Naposledy upravil macko555 : 19.08.10 at 10:45
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Aby som to uviedol na pravú mieru. Poisťovňa XY sa darmo odvoláva voči exekúcii, že vraj rozhodcovský rozsudok bol vydaný na základe rozhodcovskej doložky, keď AS v KE rozhodoval podľa poistných podmienok z roku 2007 v časti XVI ods. 1. Čiže rozhodcovský súd rozhodol podľa VPP a nie podľa rozhodcovskej doložky. V prvom rade je Vaša povinnosť sa odvolať voči exekúcii. Ak ste sa odvolali a nedal Vám súd za pravdu nájdite si právnika a dajte to na Európsky súd. Nebojte sa taký súd vyjde od 400EUR do 800 EUR ktoré Vám však vrátia ak vyhráte a nebojte sa na Eur. súde vyhráte na prvom pojednávaní s vašimi dôkazmi pretože majiteľ XY Vás mal v prvom rade oboznámiť s zmluvou podľa Občianskeho zákonníka §49a , §39 a ustanoveniami podľa §788 až 822a Občianskeho zákonníka. Ďalej komisia na posudzovanie podmienok v BA považuje nové VPP vrátane všetkých dodatkov z roku 2007 za neprijeteľné a odporučila zvážiť podanie na súd. Každá poisťovňa je nútená Vás oboznámiť s VPP a nie vám poslať akýsi leták ktorý odkazuje na VPP .Poisťovňa XY sa dopustila hneď niekoľkých trestných činov z ktorých si je vedomá prehry na súde v TN a preto skúšala rozbiť hromadnú žalobu. Ďalej skúša vymôcť exekúcie dovdety kým súd v TN nerozhodne a preniesť bremeno na SR čo by zaplatili všetci daňovníci. Pretože na Eur. Súde by ste sa môhli súdiť už len so SR a nie s poisťovňou XY ohľadom exekúcie. Každopádne Vás možno ešte poisťovňa osloví ohľadom mimosúdnej dohody odporúčam začať od 5000 EUR a vyššie s tým, že mimosúdnu dohodu Vám vypracuje Váš právnik.Ak sa im to bude zdáť veľa tak pridávajte po 1000 EUR. Nezabudnite , že ste boli vypočúvaný ako podvodníci na Polícii keď Vás poisťovňa zastrašovala a nezabúdajte na nemajetkovú ujmu. Koľko večerov ste nespali ? Koľký boli na internetových portáloch zastrašovaný fyzicky ? Koľko nervov ste museli zniesť to všetko sa ráta a aj bude.Druhá vec je tá , že na sude v TN sa budú žiadať všetky financie ktoré ste tam vložili nie odkúpna hodnota, pretože tento vzťah bol podvodový od začiatku a nemohol byť dodržaný §49a Občianskeho zákonníka.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

keby mal Chobot vymazať debilné príspevky ktoré su k ničomu musel by vymazať mackove pretože sú klamlivé a zavádzajúce.
V tomto smere sa ho musím zastať nemôže všetko
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

vzácne musím súhlasiť s mackom (okrem bodu 5 a toho dovetku-nieje to celkom tak).Až musím konštatovať,že viliam peter ty si účelový.
p.s. VP Neber meno........na darmo
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

rrrrrr Pozri príspevok
keby mal Chobot vymazať debilné príspevky ktoré su k ničomu musel by vymazať mackove pretože sú klamlivé a zavádzajúce.
V tomto smere sa ho musím zastať nemôže všetko
Vazeny pan rrrr alias pán P. z Papradného, napíšte nám, ako to je :-) Prípadne sa skontaktujte s pani Z. z tlačovej besedy, či jej napriklad sud minuly tyzden nezamietol odvolanie a necaká exekútora. Alebo zavolajte na sud do TN, ci zaciatkom augusta nevyradil prvych vyse 40 ludi zo zaloby, prípadne zavolajte pánovi P. z AUS-u, ci nemá koncom septebra súd za podvody. A potom nám všetkým napíšte aké ste dostali odpovede.....

To čo píšes t,y sú nezmysly. Voči akej exekúcii sa poisťovna bráni? Tie argumenty si nechaj pre súd, ale ty v žalobe nie si, pretože si zrušil dobrovolne zmluvu potom, ako si podal žalobu. Super postup. Cize fakticky v žalobe už nie si, lebo nie si v právnom vzťahu s poistovnou. A pripomínat ludom nejaké "dogmy" a "populistické kecy" typu nezabudnite ako poisťovna bla bla bla sú o ničom. Pokial ide o "Komisiu" prečítaj si zápisnicu, co tam je a to je podstané. To čom ty píšeš je lož. Vyžiadaj si zápisnicu na MS. A tie paragrafy co píses, tak to nestojí za komentár. Súd ti urcite uzná, ze si bol poistený zadarmo a ešte ti dá aj kupóny do Tesca. Tí čo sa súdia, sa súdia práve kvoli týmto kecom. Nevedia zabudnúť a obrátiť list a dostanú sa ešte do väčších problémov, bohužiaľ. Niekedy je dobré vedieť, kedy prestať. Ale nádej zomiera posledná.

P.S.
Inac na akukolvek mimosúdnu dohodu a 5000 Eur zabudni. :-) Mozem ti povedat, ze poistovna už mimosúdne dohody ponukla a tych 10-15 ludi, co sa súdi dalej ju trápia asi tak ako teba skúšky na Oxforde. Dúfam, ze som ta teraz fyzicky na nezastrašil :-))))) Píšeš pekne, ale samé nezmysly, zlátaniny, lži. Napíš už nejaké fakty, nie len fikciu.

P.S. 2
Neviem, ci si si vsimol, ale zaloba v TN je o neplatnost VPP, nie o všetkých peniazoch, nie o neplatnosti poistného vztahu a podobné bláboly. Takze si, bohuzial, opät mimo a úmyselne zavádzaš ľudí. Veď ty prakticky nevieš nepísať žiaden fakt a pravdu.
Naposledy upravil macko555 : 19.08.10 at 22:24
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Macko zasa iba klameš.

Tak súd v TN vyradil iba tých čo podpísali dohodu a nie tých čo zrušili poistnú zmluvu. Čiže na súde sa stretneme na 100%. Ak niekto neverí nech tam zavolá.
Po druhé neviem či P z Papradného podpísal dohodu no ak nie tak tam je tiež.
A čo NBS ako sa ti to páči. Koľko ti vyrúbila. Ja viem nič ťa to nestálo no už ti dala toľko pokút, že by si odškodnil 5000 klientov.
Večer napíšem ak budem mať čas čo treba napísať na Generálnu prokuratúru a aj tým ktorým prišlo že majú zaplatiť exekúcie.

Macko zasa nebudeš spať celý výkend. A konečne napíš niečo pravdivé.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

rrrrr,
stale si nenapísal co nie je pravda. Len si potvrdil ze sud niekoho vyradil, ako som písal ja. Ked sudu trvalo pol roka vyradit tých čo tam explicitne poslali papier ze odstupujú, tak snad necakás, ze súd bude pred prvym pojednavanim pátrat a vyradovat aj tých co su skrytí a nemajú tam byt. A ja som nikde nanapísal, ze súd vyradil niekoho, kto zrušil zmluvu. Tebe som napísal, ze tam fakticky nie si, lebo si zrusil zmluvu. Súd ta (zatial) nevyradil, lebo neskumal spis. Ale fakticky si sa vyradil sám. Snaž sa to pochopiť. Súd nie je o dojmoch, ale o faktoch.

A generálna prokuratúra na tvoje kydy uz netrpezlivo čaká. Včera sa Trnka pytal upratovačky, že ci si nahodou niečo z Papradného neposielal. Pokuty z NBS? Opäť nezmysly. Napíš aké pokuty, za čo a aj sumy, ked tu píšes také nezmysly. Nechápem kto ti dáva informácie, ale povedz mu ked ho stretnes, že nech ta už dalej neklame.

Takze ešte raz, co z toho, co som napísal nie je pravda? Si v koncoch :-)) Uz ti tu nikto neverí, lebo cucáš klamstvá z prsta. A niekto, kto si takto cucá nezmysly a logické paškvily z prsta tvrdí niekomu, čo píše overitelné fakty, ze ma uz napísat niečo pravdive :-))) Si skutočne komický. Ale chápem, nervy robia svoje. Zrušil si poistku a teraz si mimo a nevieš čo robiť.....

A ci sa na súde (a hlavne kedy) uvidíme, to neviem. Ja tam prakticky nemám co robit :-) A teba sudca vyradí na prvom pojednávaní. Mozes byt akurát ticho sediaca verejnosť. Ale to sa bavíme o niečom, čo bude tak za 5-10 rokov :-)

A DEBATA S TEBOU JE STALE O NICOM. NEBUDEM NA TEBA REAGOVAT. LEN VTEDY, AK NAPISES V COM SOM KLAMAL A AKO JE TO V SKUTOčNOSTI.
Naposledy upravil macko555 : 20.08.10 at 13:00
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko píšeš tu o tých vylučených z HŽ ako keby o tom rozhodol výlučne súd v TN.Pre nezainteresovaných-ide len o ľudí ,ktorí sa mimosúdne dohodli s RL na tom,že z vlastnej vôle stiahnu svoju účasť v HŽ výmenou za to ,že im RL vráti ich status spred konfliktu.V skratke uzná ich požiadavky zahrnuté v žalobe a rozsudok AS vyhlási za prvoapríľový žart,ktorý netreba brať vážne(nevyplývaju z neho žiadne nároky pre RL).Takže nevidím ja v tom nejaký veľký prínos pre R
p.s žaloba je o neplatnosti VPP,ale to je gro celého konfliktu.VPP sú nastavené tak ,že jednostranne poškodzujú klienta a zvýhodňujú poisťovňu.V skratke,keby klient bol oboznámený s tým,že sa takto zmenia VPP,určite by poistný vsťah s poisťovňou neuzavrel.A táto "progresívna" poisťovňa by určite nebola progresívnou.Takže toto sa mi nezdá fér.
Naposledy upravil exkalibur : 20.08.10 at 13:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať