Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 18:28
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Macko ja mám produkt UDP-K kde si mi tvrdil že nasporím a tak to je na papieri a k tvojej čítanke:lexforum.cz/247
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

rrrrrr Pozri príspevok
Macko ja mám produkt UDP-K kde si mi tvrdil že nasporím a tak to je na papieri a k tvojej čítanke:lexforum.cz/247
rrrr, gratulujem :-) toto si vytlač a nos so sebou všade. To je taký spotrebiteľský MULTIPAS. Škoda, ze sa dá využiť akurát na toalete. A ked budes ten dokument z lexforum na tej toalete čítať, tak nájdi pasáž kde sa píše, že RD je nepriateľnou podmienkou keď je oddeliteľnou súčasťou a dá sa odmietnuť pri podpise, do 10 dní a následne ešte aj nanovo po 30 dňoch. Naozaj tomu nerozumieš.

P.S.
Zo Straku už majú srandu vo viacerých inštitúciách na Slovensku. Má prezývku "Truhlík spotrebiteľ". Naposledy dostal na držku aj s Petríkom v SLASPO a plné zuby ho mali aj na ministerstve. Preto mu tú jeho komisiu chrliacu nezmysly zobrali a poslali ho do Prešova, nech majú od neho pokoj. Takýchto ludí sa drž, dovedú ta daleko.
Naposledy upravil macko555 : 22.10.10 at 22:20
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Macko každý nič nevie len ty vieš všetko. A všetko si zbabral.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

rrrrrr Pozri príspevok
Macko každý nič nevie len ty vieš všetko. A všetko si zbabral.
Oki, chytrák, prečítaj si poslednú vetu v úvodnej časti na tej svojej stránke.

"Zámerom tohto postu malo byť len zamyslieť sa, či zo smernice naozaj vyplýva paušálny zákaz rozhodcovských doložiek v spotrebiteľských zmluvách. A takýto zákaz som nenašiel"

Ved ty sem kopíruješ veci, ktoré sú proti tebe a sám si podrývaš svoju autoritu a dokazuješ nekompetentnosť. To bude dôsledok toho preťaženého mozgu, ktorý jednoducho na tieto veci nemá. Sorry.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Ty si tam našiel jednu vetu daj tam tých 100 viet ktoré sú proti tebe.
Ale to je jedno macko pusík povedz pravdu čo ťa tak vytočilo za posledných 48 hod. Nie náhodou to , že vám ďaľší súd nakopal riť. Myslel si si že vyhráš a to si sem chcel zavesiť no opäť si prehral a teraz si v kúte ako mača a musíš nejako vyviaznuť.
Nehnevaj sa sú to len moje názory k tej dohode ja mám svoje ty máš svoje. Ja by som dohodu nevzal pretože to nieje dohoda ale výhra pre teba. Nie som blázon aby som to vzal, keď mi súd onedlho dá lepšie podmienky.Prosím ťa nerozčuľuj sa až sa dočkáš konca kauzy fakt by som bol nerád keby si dostal infarkt z hnevania si fajn chlap na vystrašovanie ľudí z bujnou fantáziou.

justice.gov.sk/dwn/h4/rs/rsSRspotr/KSBA_8NcC_15_2010_25.pdf
Naposledy upravil rrrrrr : 23.10.10 at 07:08
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

mack:priznám sa,že neviem ako funguje poisťovníctvo,len sedliackým rozumom,ak som ťa dobre rozumel z vložených peňazí sa vytvorí fond a z toho sa vyplácajú plnenia.Žiadna práca pre vložené peniaze?Veď to je klasická piramída(možno,že to je problém).Netvrdím,že si to pozmenené uznesenie súdu zavesil ty,ale určite sa na to pamätáš,nebolo to až tak dávno.Či ta zamestnankyňa klamala,alebo nie,po skúsenostiach s poisťovňou viac verím tej reportáži, veď si mal priestor pred kamerou na vyjadrenie.Súdy rozhodli v náš neprospech-okrem tej šaškárne s vaším súkromným súdom neviem o obdobnom rozhodnutí.Pýtaš sa aký súd vyhlasil VPP za protizákonné-nič také som netvrdil,ani ty nemáš svoje tvrdenia podporené súd.rozhodnutím okrem AS,ktorého verdikt je napadnutý žalobou.Nevyrážam otvorené dvere,či zrušite tie sporné VPP,alebo prijmete nové(staré)asi je to jedno v tom vám nik nebráni,len to urobte.Aj tak sa asi nevyhnete ďalšej vlne sporov,akonáhle zabrdnete do osieho hniezda tých,čo s myslia,že odoslaním listu s vyjadrením nesúhlasu s vaším postupom všetko pre nich skončilo.Ale asi máš pravdu "jalové reči"nikam to nevedie,to už každý pozná naspamäť.Od teba sme sa nič nové nedozvedeli,len to ,ako je to s klientmi zlé,ale na to sme si už za tie roky zvykli.Ozvi sa,keď budeš mať fakt niečo nové,ak ako tvrdíš chceš pomôcť klientom,a nedáva ti spavať ich osud.Tak sa maj,ale teraz už naozaj.
Naposledy upravil exkalibur : 23.10.10 at 14:35
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

RRR: vešias sem samé nezmysly o tom ako sa kam presúvajú krabice. nič podstatné. Dohady kto má rozhodovat.

ex: sleduj TV, tam sa dozvieš pravdu. A vás osud ma netrápi. Dával som len (priatelskú) radu. A platí to, aby si si na nu spomenul, ked sa k tebe konecne donesie, co sa udialo. Ale to uz bude pre teba neskoro cokolvek zachranovat.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

nedá mi nezareagovať za čerstva.O akej priatelskej rade tu hovoríš?Nejak mi to ušlo,môžeš mi pomôcť?Čo konkrétne radiš?Píšeš tu,akokeby klient mal nekonečne veľa riešení.Stiahnutie hromadnej žaloby nič nerieši.To nezastaví nič,práve naopak.Prepáč,ale o inom riešení neviem-naznač mi ,ak ťa to nezaťaží,aké iné máš na mysli.Pre klienta bolo neskoro už pri podpísaní zmluvy s touto tzv.poisťovňou.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Vieš co, momentálne je to už zrejme jedno. Každý z vás je presvedčený, že nemá čo stratiť, takže táto debata nemá zmysel. Pokecáme neskôr, keď zistíš, že to čo ťa prešlo nebol kamón, ale slovenské súdy. Howg.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko,veď sa nemetaj.Ja sa len pýtam čo konkrétne radiš.Zoparkrát si spomenul,že chceš len poradiť,ale ani po niekolko násobnom prečítaní tvojích príspevkov som radu nenašiel.Ja poradiť neviem,ale určite si dám poradiť,a myslím,že aj väčšina ostatných,ak ta rada bude smerovať k spokojnosti obidvoch strán a ukončí tú strastiplnú cestu.Ja si pôjdem spokojne na Tále nadychať sa čerstvého vzduchu,ty vylovíš spadané lístie z bazénu a všetko bude richtig.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

OKI. Takže jasne a zretelne.
1. Súd v TN ste prehrali (je to formálna zálezitost). Preco ste ho prehrali, zisti si sám, ale je to fakt.
2. Z toho vyplýva, ze momentálne sa treba pokúsit dostat na neutrálnu stranu, pretoze ked to bude definitívne tak tí, co budú na konci v spore s poistovnou všetko zaplatia. S najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou so 100% dopadnú v prospech poisťovne všetky spory týkajúce sa neplatnosti VPP, neplatných RD atd.
3. Dostat sa na neutrálnu stranu znamená dohodnúť sa s poistovnou práve v tomto čase. Nech už je to akýmkolvek spôsobom - ukončiť spory (samozrejme až po dohode) v TN, a ďalšie iné. Z dohody totiž môžeš vyťažit odpustenie všetkého, čo by ti potenciálne hrozilo. Navyše môžeš získať to, o čo si sa v počiatku súdil.
4. Ale ako som uviedol, neviem či poisťovňa bude mať o dohody teraz, ked je všetko viac-menej jasné ZAUJEM. Ale možno to aj pre ňu bude jednoduchšie. Čiže si pomôžu obe strany.

A to je všetko čo som k tomu chcel povedať. Jasnejšie to už napíisať nejde aj keď je mi jasné, co k tomu napíše RRR. Tomu radím, aby zostal a nič neriešil a garantujem mu, že bude mať v blízkej budúcnosti vážne finančné problémy. Ostatných pozdravujemP.S.
ex: este sa vrátim k tomuto, co si napísal:
priznám sa,že neviem ako funguje poisťovníctvo,len sedliackým rozumom,ak som ťa dobre rozumel z vložených peňazí sa vytvorí fond a z toho sa vyplácajú plnenia.Žiadna práca pre vložené peniaze?
Samozrejme ze vlozené peniaze pracujú. ja len reagujem na to, ze nemaj mýlne predstavy ako poistovna "točí" zaplatené poistné.
PRostriedky sa investujú. Keďže ide o kapitálové poistenie ide o obozretné investovanie - konzervatívne - do štátnych pokladničných poukážok, štátnych dlhopisov a podobne, kde nie sú výnosy (ale aj straty) také výrazné. Preto mali mnohé poistovne, ktoré ponúkajú aj investičné poistenie také straty, pretože tie mali nainvestované "do zisku" ale akcie a rôzne fondy prudko klesli. Preto im štáty požičiavali peniaze, aby prežili, kým akciový trh začne opať "fungovať". Niektoré sa nespamatali doteraz.
Naposledy upravil macko555 : 24.10.10 at 05:43
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

V prvom rade MR. Rampay vs uškriekaný aspoň pod tým ťa každý pozná by si sa mal niekomu ospravedlniť za zbytočné obviňovanie z krádeže dotácii a mal by si sa pozrieť na hrozbu trestných činov voči poisťovni XY, ktoré sú pravdivé. Myslím že vieš o akom rozhodnutí rozprávam vedia to všetci.Macko ja som nevravil že US skúmal tvoje VPP z roku 2007 skúmal to súd prvého stupňa ktorý ti ich otrepal o hlavu a US len zamietol tvoju námietku že súdy ti tú tvoju VPP označili za neprávoplatnú neprávoplatne.Asi tak a v druhom rade ja nikoho nenahováram ja len vravím tvoju dohodu nevezmem pretože to nieje dohoda to mi chceš povedať že si mi držal moje peniaze neprávoplatne asi rok aj niečo a ja z toho nič mať nebudem. Pozri sa na to z druhej strany súd vyhrám a ten mi dá to čo mi dlžíš plus uroky za každý deň omeskania takže ja to mám teraz lepšie ako v ktorejkoľvek banke pretože také úroky mi nedá nik.

A uškriekaný o akých súdnych trovoch ty neustále hovoríš to myslíš to že ASU poškodilo meno poisť. XY to hádam nemyslíš vážne myslíš že ASU ich vláčilo po polícii a posielalo nič nasporené nemáte.Ohľadom hrobového miesta čo si si ho objenal v BB a budeš pochovaný v meste kde si prehral bitvu.
Macko nevidel som štát kde si klient nemôže uplatniť svoje právo takže zatvor čítanku a nerob zo seba málocenného. Aké úroky sa môžu zjednotiť asi ti preskočilo ty si myslíš že keby si vyhral a bol by tam jeden klient tak mu dáš zaplatiť všetko.
Už sa vy dvaja zobudte a pozvihnite svoju chabú česť a vyhláste prehrali sme to sme v r...i.

Neinvestujte svoje peniaze bohatým bez toho aby ste na tom zarobili aj vy.
Ja len tak zaujal ma slogan
Naposledy upravil rrrrrr : 24.10.10 at 12:57
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

A tu je tvoj problem. Neinformovaný, neznalý a žijúci v omyle - či už vlastnou vinou alebo tým, že ťa niekto úmyselne zásobuje nezmyslami a ty im veríš.
Kto platí na súde trovy? Ak si ich druhá strana uplatní, tak ich platí ten čo súd prehral. A je jedno či je jeden alebo je ich 100.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Macko áno ten čo prehrá ich zaplatí ale nie financie ktoré si vynaložil pri iných tak tu neklam a súd sa vyhrá v prospech klientov na 100000000000000000%
Ha ha aha
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

RRRR, ty prosím ta nic neries a ziadnu zalobu nestahuj. Momentálne je to super a aj v poistovni sa určite potešia, ze to budeš práve ty, čo nakoniec zaplatí záverečný účet. Ved deti to pochopia. Ak teda vôbec si v zalobe a nepíšeš tu tie nezmysly s vedomím, že tú najväčšiu časť zaplatia iní.
Ale ako hovorím, ty zostaň tam kde si a nič nerieš. Máš to totiž teraz už vyhrané. Mám to s pečiatkou.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Macko ja nič neriešim mne to rieši súd a k tej tvojej pečiatke nieje náhodou obdĺžnikového tvaru a v jej obsahu je napísané Vydavateľstvo včielka v čítankách to býva na konci.
0 0
Ramsay Ramsay

Ramsay je offline (nepripojený) Ramsay

rrrrrr Pozri príspevok
Macko áno ten čo prehrá ich zaplatí ale nie financie ktoré si vynaložil pri iných tak tu neklam a súd sa vyhrá v prospech klientov na 100000000000000000%
Ha ha aha
Takže začíname zapáchajúci žltý zub LLLL - NECH SA PÁČI,
1. Rozhodcovska doložka Rapidu na formulári a vo VPP 2007 je PLATNÁ:
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Rampajko to nemyslíš vážne. Vidím, len to čo som videl doposiaľ úplne nič.Vidím akurát to že to klient zbabral na plnej čiare.Pokiaľ viem máš ešte dve takéto rozhodnutia. Ale ako to súvisí s tým, kde si musel zaplatiť trovy ty tak to teda neviem.
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Rampajko ešte keď si si taký istý potrebujem tvoje vyjadrenie aby si tu napísal že tento dokument je pravý môžeš pridať aj to číslo a potvrď pravosť
Iba tak môžeš byť trestne stíhaný za podvod, lebo podľa zákona je to trestný čin ak niekto ako podvodový dokument označí za originál resp pravý
Naposledy upravil rrrrrr : 25.10.10 at 20:22
0 0
rrrrrr rrrrrr

rrrrrr je offline (nepripojený) rrrrrr

Rampajko prečítajme si odôvodnenie 10 riadok (Súčasťou formulára bol aj) v tom aj je použité také J ako nikde inde čo my naznačuje že to je falzifikát ale ak sa mýlim potvrď pravosť tohto dokumentu a ja podám TO na neznámeho páchateľa aj keď mi je známy.
No po druhé keď si to vytlačím nesedí mi sponka ktorou to bolo zopnuté keď zarovnám stránky.
No nedámi upraviť príspevok keď si pozriem podpis prečo si zmenil meno podopisala sa asi tak že podpisovala a aby nepoškodila text tak vynechala a pokračovala ďalej.
Takže rampajko skús nabudúce niečo lepšie. No potvrdil si moju teóriu na tvojom stole máš čítanku s podpisom vydavateľky a pečiatkou vydavateľstva.
Naposledy upravil rrrrrr : 25.10.10 at 20:48
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať