Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

No Marek...to si dopadol,a tak dobre píšeš s rozvahou.Hlavne na začiatku,keď si bol akože jeden z nás.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Najzábavnejsie na tejto debate je to, ako si vsetci myslia, ze vsetko vedia. Na jednej strane sa pýtajú a na druhej ked dostanú odpoved tak kritizujú, ze niekto zneprehladnuje forum. Navyše odpoved ani nechceli, pretože to už vedeli.

Neschopnosť akceptovať realitu sa stala príznačnou pre túto debatu. Platí pravidlo, ze ak mám problém (exekúciu), budem ticho. Na druhej strane treba za každú cenu vyvolávať pocit dôležitosti s banalitami. Skupinu treba stále živiť pozitívnym myslením. Zememeračka a Dr.HP na tlačovke vyplakávajú, ako sú finančne zruinovaní a Petrík tvrdí, že nevládze a že je amatér, pre ktorého pracujú nezamestnaní, ale tu bude táto skupina oblbovať banalitami z US.

Potom je tu specialna skupina poradakov, ktorí dostali kopec ludi do problémov svojimi nekompetentnými radami, odvtedy sa neozvali a len ticho sledujú zväčšujúci sa počet ludí, ktorých "popravili" svojimi kvalifikovanými radami. Jarecko a Co. mažú všetko, co sa im nehodí. Bezdôvodne. Rezignoval zrejme už aj Chobot /administrator/, ktorý zjavne pochopil s akou skupionou "poškodených" má dočinenia.

Ak si pamatáte, už Vitamin_r vám hovoril, co sa stane. Stalo sa. Najvtipnejšie je, ako sa mnohí domnievajú, že vedia, kto sedí na druhej strane klávesnice a pritom sú absolútne mimo. Už sa tu vystriedali všetci....Horácio,Škapinóza,31-ročný z KE, Marek a podobné. Zrejme všetci v jednom....

Jediným výsledkom tohto sporu "veď máme pravdu, musíme vyhrať" je z pohľadu klientov jedno veľké nič, ku ktorému im súdy pribalujú exekúcie a trovy.
Naposledy upravil macko555 : 30.11.10 at 15:48
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

Nie Marek chobot podľa mňa nerezignoval,len ešte stále nepochopil o čo vam ide na tejto porade.Nikto nepochybuje,že chceš "radiť "dobre.A najlepšie by bolo,keby si všetci dali poradiť,aby sa vzdali svojích peňazí,že?Apropo prečo nespomenieš aj súdy,ktoré zastavili exekucie?Ale to je už obohratá platňa...a zase sa zamotavame.
P.S.Prečo ti tak chýba Jarečko?Máš k nemu nejakú náklonnosť?Je to fetiš?
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
Nie Marek chobot podľa mňa nerezignoval,len ešte stále nepochopil o čo vam ide na tejto porade.Nikto nepochybuje,že chceš "radiť "dobre.A najlepšie by bolo,keby si všetci dali poradiť,aby sa vzdali svojích peňazí,že?Apropo prečo nespomenieš aj súdy,ktoré zastavili exekucie?Ale to je už obohratá platňa...a zase sa zamotavame.
P.S.Prečo ti tak chýba Jarečko?Máš k nemu nejakú náklonnosť?Je to fetiš?
Volaj ma, ako chces :-)
A pokial ide o Jarecka, tak mne nechýba. A nechýba zrejme nikomu. Lebo nikomu nič neporadil. Len on sem chodí, ticho prizerá a maže bezdôvodne príspevky.....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

exkalibur Pozri príspevok
Nie Marek chobot podľa mňa nerezignoval,len ešte stále nepochopil o čo vam ide na tejto porade.Nikto nepochybuje,že chceš "radiť "dobre.A najlepšie by bolo,keby si všetci dali poradiť,aby sa vzdali svojích peňazí,že?Apropo prečo nespomenieš aj súdy,ktoré zastavili exekucie?Ale to je už obohratá platňa...a zase sa zamotavame.
P.S.Prečo ti tak chýba Jarečko?Máš k nemu nejakú náklonnosť?Je to fetiš?
Nemám prečo rezignovať, len nie som ani z jednej strany zainteresovaný do tohto sporu a nemám žiadne informácie o súdnych sporoch ani rozhodnutiach, tak preto nič nepíšem. Kým sa diskutovalo o poistení ako takom, tak som mal čo napísať. Ale tému sledujem, som zvedavý, ako nakoniec rozhodnú súdy.

A macko- len pre info, nie som administrátor, iba moderátor. Porada má len jedného admina - je to Richard.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

veselé vianoce a šťastný nový rok bez ďalších súdov a sporov
Naposledy upravil exkalibur : 23.12.10 at 19:17
0 0
slaveho slaveho

slaveho je offline (nepripojený) slaveho

ahoj
Doviedol som to asi úplne do krajnosti, lebo som po 10 rokoch zrušil životné poist. u RL a dostal som odstupné 0e a ešte ma asi žaluju(tak napísali v liste), že im mám zaplatiť cca 750e. Takže po cca 10 rokoch a zaplatení cca 900e mam doplatiť 750e a že to je bez poplatkov(tých 12, resp.4e za mesiac), ktoré do toho nepočítajú. To, že by som dostal svoje peniaze je asi nerealne, ale aby som im za podvod ešte musel doplatiť, tak to je už fakt drsné a neviem, jak sa mám zachovať.
Viem, že sám asi nemám šancu (ja som zrejme omylom zaškrtol b, v liste, ktorý mi zmenil život na tráprnie), ale ak by ste niekto mal záujem a pomohol mi, budem vďačný a radšej dám tých 780e dakomu inému než RL. Písal som im, že už ma obrali o dosť peňazí a že či im nestačí 900e a oni že nie, že chcú ešte viac a potom, keď nedopadne v TN súd podľa zdravého rozumu, že zaplatím Xe za vedenie účtu u ....... .
Viem, že na Slovensku je možné skoro všetko a preto žijem v Čechach, kde to je tiež podobne. Preto som úplne neošéfoval tieto veci, ktoré v dobrom úmysle šéfovala moja mamka a ja blbec som si nedával pozor, lebo ten krátky čas na Slovensku som chcel tráviť inak, než študovaním právnických kľučiek podivných firiem.
Už predstava, že takáto firma ďalej veselo podniká je sci-fi, ale vieme asi prd, kto ťahá za nitky. Mne to príde, že je to skoro štátom riadené, lebo inak to nemá logiku, aby štát nechal kľudne okrádať ľudí.
Ďakujem
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Podpisat ,,b,, a potom zrusit poistenie je ozaj uplna krajnost.
0 0
slaveho slaveho

slaveho je offline (nepripojený) slaveho

Dik. Potesilo ma to, ze som ukoncil zmluvu a potom mi napisali, ze im mam dat este 750e Pisal som im a fakt nemaju ani kusok moralky a ze som tu zmluvu ukoncil v presvedceni, ze som prisiel o prachy a ze nech si nechaju co som im dal, ale ze dalsie uz im nedam, lebo uz dovera fuc, ale oni na list, kde som sa chcel dohodnut ani nereagovali. Ak sme to dopracovali na takuto uroven, tak potok skoda kazdej rany, co padne vedla. Ved toto musi aj ta slepa spravodlivost vidiet, ze je to podvod na obycajnych ludi a stat to su aj ludia, ci uz vobec ne. Je to len o prachoch cele a ludia uz nic neznamenaju pre nikoho. Nechapem to, ved je to na dohode vsetko a preco im nestaci, ked cloveka okradlu a este aj pitaju, aby im zaplatil to, ze ho okradnu. Neviem, jak to bude dalej, ale preco chcu zivit sudy, ked sa staci v mojom pripade dohodnut a ani odpisat sa im nechce.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Vsetko co si opisal sa tu uz preberalo, skus zacat citat temu od zaciatku.
0 0
Stevie Stevie

Stevie je offline (nepripojený) Stevie

V jednote je aj sila !!!
Zastavam tento nazor a napriek predsavzatiam ,sa pripajam k tejto debate.
Samozrejme som priamo medzi "dotknutymi", no doteraz som veril, vyjde pravda na povrch, aj zvitazi.
No nie je to take jednoduche, ako sa zda.
Rapid Life spekuluje pre svoj prospech a vytrvalo okrada klientov....
Len sa cudujem, ako je to lahostajne pre urcite institucie....
Filozofia daneho poistneho produktu ( ved je to aj v nazve: UDP-K...), je na kapitalovom sporeni a zaroven zivotneho poistenia !
To znamena, ze inspiruje a nabada klientov ,na zisk kapitaloveho sporenia...
To uz nieco musi znamenat.....
Viem to velmi dobre aj z dovodu, ze toho casu v roku 1995 som sa zucastnil medzi prvymi na skolení "externych spolupracovníkov", ktore slkolenie zorganizovala prave Prva Cesko-Slovenska Poistovna.
Az do roku 2008, neboli ani velke problemi, napriek tomu, ze niektory klienti (podobne so mnou...), uz nemuseli platit rocne poistne, lebo po uplynuti 10-tych rokov, to podla povodnej zmluvy preberala sama poistovna.
V mojom pripade to trvalo do roku 2005.
Teda pokial bolo trteba platit, tak nikomu nenapadlo zmenit zmluvu(dvojstrannu...), alebo nebodaj vypovedat.

Az Rapid Life (to je novy nazov poistovne -ucelovo(?) - ...) si zaviedla pre klientov nevyhodne zmeny, proti ktorym tazko bolo mozne nieco podniknut(bolo to nahle,jednostranne, atd.,...) a zvolit to "vyhovujúce".
Zdravy rozum prestava fungovat, ako to vymysleli.
Treba pozorne precitat body a), b) , c) - na tzv. zaslanom formulari . No skúste si vybrat to najvyhovujucejsieho..... Ze je to nevyhodne a likvidacne ? To je najmenej....

Z toho " kosi" teraz ta menovana a nie velmi slavna poistovna, na ukor slusnych a oklamanych klientov.
Nenechame sa okradat za ziadnych okolnosti,.... ani napad!!!
Pevne verim, ze sa najdu ludia, ktori sa neboja postavit za svoju pravdu a odovodnene naroky !

Pravda musi zvitazit !!!
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Stevie, co tu vypisujes tie nezmyselné a nespisovné hatlaniny?
Si sa teraz zobudil a zaregistroval? Zavolaj p. Petríkovi, ten ti určite všetko vybaví. 100%.
Ako píšeš, mal si možnosti - vybrat si a,b,c - teda aj zrušiť zmluvu a zobrať odkup, obrátiť sa na súd, dohodnúť sa neskôr a pod. Ak sa doteraz trýzniš, je to tvoj problém. Tvrdohlavcov, ktorí sú predvedčení, že pravda musí zvíťaziť sú plné úrady práce a psychiatrické liečebne. A ak sa súdiš tak čakaj na verdikt. A ked sa nesúdiš a čakáš doma pred telkou, že to za teba niekto vybaví na základe týchto pár riadkov textu, tak sa už konečne zobuď.
Už aj tí najväčší krikľúni sa s poisťovňou dohodli. Svedčí o tom aj hustota príspevkov na tomto mrtvom fóre.
0 0
Stevie Stevie

Stevie je offline (nepripojený) Stevie

Macko ,


..ako vidim, Ty si tu najmudrejsi. To sa najde spusta aj inde.
Neber to osobne( alebo ber , vobec ma to nezaujima...), preco nezas hotovy recept? Si nato primudry?
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

Stevie,určite máš pravdu,ale táto téma tu je prebraná snáď zo všetkých strán.Never Marekovi,že už aj najväčší "kriklúni"sa s poisťovňou dohodli.Je ich stále dosť,len nepíšu sem.Tiež si trocha protirečí,lebo tvrdiť,že pravda nezvíťazi a všetci tu píšeme bludy a na strane druhej poisťovňa ustupi tým,ktorí nemali nervy na súdne spory....prečo keď su to bludy?K tým bodom a,b,c,hoc čo by si označil,alebo neoznačil vysledok bol rovnaký klient prišiel o love."Tvrdohlavcov, ktorí sú predvedčení, že pravda musí zvíťaziť sú plné úrady práce"-to je pravda,tí druhí sedia vo vedení niektorých poisťovní.No o chvíľu sa bude lámať chlieb tak uvidíme.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

exkalibur Pozri príspevok
Stevie...tak uvidíme.
1. treba najprv určiť kde je pravda...takže si ju neprivlastnuj. Ty to určovať určite nebudeš.
2. presne ako píšeš, "uvidíme". Preto takéto výkriky do tmy s emociálnym nábojom sú po dvoch rokoch "jasného sporu" úplne zbytočné.
3. ked si klient z moznosti vybral ukončenie zmluvy, dostal odkup. Takže o peniaze neprišiel. A keď berieš, že prišiel o peniaze ked zaplatil 1000 a z odkupu dostal 600....tak to ti prezradím tajomstvo. Bol za tých 400 poistený.
0 0
gembi gembi

gembi je offline (nepripojený) gembi

1. Ani ty nebudes urcovat pravdu pockame si...
2. Vzhladom na nase sudnictvo a to rozhodnutie nebude tak skoro, poistovna ma dobrych pravnikov a vie ako natahovat spor, ale podla mna pravda sa ukaze.(ak to ludia vydrzia az dokonca)
3.Ano bol poisteny, ale zmluvu uzatvoril na 1400. Niekto ju nedodrzal....v pravnom state si nemoze len tak niekto odstupit od zmluvy ked mu to nevyhovuje.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

gembi Pozri príspevok
1. Ani ty nebudes urcovat pravdu pockame si...
2. Vzhladom na nase sudnictvo a to rozhodnutie nebude tak skoro, poistovna ma dobrych pravnikov a vie ako natahovat spor, ale podla mna pravda sa ukaze.(ak to ludia vydrzia az dokonca)
3.Ano bol poisteny, ale zmluvu uzatvoril na 1400. Niekto ju nedodrzal....v pravnom state si nemoze len tak niekto odstupit od zmluvy ked mu to nevyhovuje.
1. ja pravdu neurčujem. Su tu totiž iní, ktorí tu raz za čas začnú vyblakovať svoje emocie a dojmy, ktoré tu boli pred dvoma rokmi...
2. pravda sa ukáže. A môže to byť aj taká pravda, že tých pár ludí, čo vydržia dokoca prehrajú, všetko zaplatia a skončia hlboko v mínuse. (to len aby tu nevznikali nejaké nádeje, že stačí len vydržať a príde to samo)
3. Kecy, kecy kecy. A hlavne tá pasáž o odstúpení od zmluvy keď mu to vyhovuje. Veď tento "stevie" ju zrušil sám. A ktorý súd, alebo inštitúcia povedala, že niekto niečo zrušil len preto, lebo mu to vyhovovalo? Samozrejme AUS a súdruh Straka sa nepočítajú, lebo spolu lúskajú buráky. Aj keď neviem, či to niekedy povedali. Pamäť mi už tak neslúži v mojom veku.
0 0
Stevie Stevie

Stevie je offline (nepripojený) Stevie

macko !


Nie si ty nahodou agentom Rapidu?
Co tu poburujes ludi ?
No ak to ozaj myslis vázne, tak precitaj, co si napisal....(#4653)
Nahodou,nie Ty patris na psihyatriu ?
0 0
Stevie Stevie

Stevie je offline (nepripojený) Stevie

macko píse: "Veď tento "stevie" ju zrušil sám. A ktorý súd, alebo inštitúcia povedala, že niekto niečo zrušil len preto, lebo mu to vyhovovalo? "


....a to odkial beries ty nehanebny klamar; jeden ?
Ja som nijaku zmluvu nezrusil, teba by bolo treba zrusit...
Neblabolaj uz tu a nechaj slusnych ludi na pokoji. Staraj sa o seba a bude pokoj !
Daj sa ozaj vysetrit !!!
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

klud a dýchaj.
Sa s nikym neporadiš, začiarkneš nejaké písmenko. Potom zrušíš zmluvu a čuduješ sa. A ešte sa označíš za "dotknutého." Po dvoch rokoch sa zobudíš a píšeš, že pravda zvíťazí. Samozrejme ma nezabudneš poslať na psychiatriu. Aj tak sa dá.....

Vychádzajúc z toho, že nič o tomto prípade nevieš, dám ti radu zadarmo, ktorú ti nikto iný nedá. Môžeš si vybrať:
1. Súď sa (nájdi si právnika, alebo oslov p. Petríka)
2. Choď poorať humno a pozri si večer telenovelu.

Nikto za teba nič nevybaví, žiadne v jednote je sila. V tomto prípade každý hrá za seba, aj keď navonok všetci hrajú solidárnych a spolupatričných.

A tie urážky si nechaj pre niekoho iného.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať