Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Usporiadat
rust rust

rust je offline (nepripojený) rust

Tiež patrím medzi klientov PČSP, ktorý uzatvorili poistnú zmluvu v r. 1997 s koncovou sumou cca 183 000Sk, teraz mi poslali Oznámenie o zániku poistenia v ktorom je "údajné" odbytné vo výške cca 36 000Sk. Nuž čo si má človiečik myslieť, majú, či nemajú právo? Právo, neviem, lebo to je naozaj zaujímavé a pre finančne slabších i niekedy nedosiahnuteľné. Spravodlivosť, určite nie. Však na základe ich ponuky som uzatvoril zmluvu. Predsa som mohol využiť svoje peniaze za tú dobu celkom inak, medzi tým ich používala PČSP...
Dnes som dostal avízo (Poštová banka) na pošte mi už stojí, (či leží?) odbytné. Takže zatiaľ si myslím to čo píše Saara (7:12), no v žiadnom prípade im toto nemôže prejsť. Ak áno, tak v tomto štáte si nemôžeme byť v ničom istý a to znamená, že niečo je tu choré.
0 0
Jenasviac Jenasviac

Jenasviac je offline (nepripojený) Jenasviac

My sme uz tiez zacali jednat. Oslovili sme napriklad niekolkych poslancov NR SR. Je potrebne vyvolat celostatnu diskusiu a tlak na politikov aby sa venovali tomuto problemu kedze sa to tyka niekolko tisic ludi. Pripajame adresy stiahnute z internetu, kde mozno podat podnety bud vo svojom mene alebo v skupine, z politikov NR SR si mozte vybrat podla toho komu verite a myslite si, ze bude obhajovat Vase zaujmy ak ste ho napriklad volili . Niektore organy napriklad Generalna prokuratura su schopne prijat aj anonymne podania. Vyvolanie celostatnej diskusie vyvola v pripade sudneho procesu jeho ostre sledovanie zo strany verejnosti a tym zvysi nase sance. Ak sa citite poskodeny akymikolvek praktikami vyberte si napriklad dve alebo tri institucie z nasledujuceho zoznamu popripade dalsie institucie prestudujte si comu sa venuju a aky podnet v danom smere mozu prijat - najlepsie po porade s pravnikmi. O tom co ste urobili a o konkretnych krokoch nikoho na internete verejne neinformujte - hlavne uz nie na tejto porade . BY to za nas neurobi ako niekto velmi spravne napisal v predchadzajucej diskusii. Ak pride niekolko desiatok stovak alebo aj tisicok podnetov hlas ludu sa uz nebude dat ignorovat. Netvrdime ze mame pravdu, kazdy na Slovensku ma vsak pravo domahat sa svojich prav ak sa citi poskodeny. Ak sa nezmeni postoj poistovne : Dovidenia uvidime sa na sude.

a.) KANCELÁRIA VEREJNÉHO OCHRANCU PRÁV
Nevädzová 5, P.O.BOX 1, 20 04 Bratislava 24
Tel.: 02/48 28 74 01, 02/43 63 49 06
Fax: 02/48 28 74 01
vop.gov.sk
E-mail: sekretariat@vop.gov.sk
office@vop.gov.sk

b.) GENERÁLNA PROKURATÚRA SR
Zupné nám. 13, 812 85 Bratislava 1
Tel: 02/ 5935 3111
genpro.gov.sk

c.) ÚRAD VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Nám. slobody 1, 813 70 Bratislava 1
Tel 02/ 5729 5111, Fax: 02/ 5249 7595
vlada.gov.sk
urad@vlada.gov.sk

d.) MINISTERSTVO SPRAVODLIVOSTI SR
Zupné nám. 13, 813 11 Bratislava 1
Tel 02/ 5935 3111, Fax: 02/ 5441 5952
justice.gov.sk

e.) KANCELÁRIA PREZIDENTA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Stefánikova 2, P.O.Box 128, 810 00 Bratislava 1
Telefón: 02/ 5441 6624
prezident.sk

f.) NÁRODNÁ RADA SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Mudronova 1, 812 80 Bratislava 1
Tel 02/ 5934 1111, 02/ 5441 2500
nrsr.sk

g.) MINISTERSTVO FINANCIÍ SR
Stefanikova 5, 817 82 Bratislava 15
02/ 5958 1111-2
finance.gov.sk

h.) NAJVYSSI KONTROLNÝ ÚRAD SR
Priemyselná 2, 824 73 Bratislava 26
02/ 5542 3069, 02/ 5542 4628
controll.gov.sk

i.) ÚRAD NA OCHRANU OSOBNÝCH ÚDAJOV

j.) NÁRODNÁ BANKA SLOVENSKA
Imricha Karvasa 1, 813 25 Bratislava 1
Telefón: 02/ 5787 1111, 5865 1111, Fax: 02/ 5787 1100
nbs.sk

aktualne potrebne skontrolovat
....
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Jenasviac Pozri príspevok
... hlas ludu sa uz nebude dat ignorovat. ....
To kde zijes? Hlas ludu je obvykle ignorovany. Leda tak v case volieb nie je. Ak ma byt referendum, tak su otazky polozene tak, aby sa z toho malokto vysomaril. Krasne casy revolucii su uz davno za nami.
0 0
Ajven Ajven

Ajven je offline (nepripojený) Ajven

Len pre doplnenie, aktualne clanky k danej teme:

Sme:
http://ekonomika.sme.sk/c/3938928/Po...e-podpisy.html

Trend:
http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=137544
Naposledy upravil Ajven : 22.06.08 at 04:54 Dôvod: Aktualizacia
0 0
peterprvy peterprvy

peterprvy je offline (nepripojený) peterprvy

Dnes prisiel mojej mame tiez list, ze jej rusia zmluvu, pricom zvolila volbu (a) bez toho aby sa so mnou poradila. Potom si este dala spravit prepocet a boli sme sa pytat na tie sumy. V poistovni nam povedali, ze netreba davat druhe vyjadrenie a teraz povedali, ze treba.

Tiez nam povedali, ked som sa vyslovne pytal, ci mama dostane na konci doby poistenia tu sumu co je napisana v bode (a) a bolo nam povededane, ze ANO aj ked som sana to pytal dvakrat s prizvukom, ze preco potom je am bod (b), ked podla bodu (a) dostane to iste. DNES VSETKO CO TAM POVEDALI POPRELI !!!

peterprvy Pozri príspevok
Aj mojej mame priseil taky list a ona bez toho aby sa poradila, dala si poradit od pani v poistovni, zakruzkovala volbu (a). Ale potom si vzapeti dala spravit prepocet. Doseil jej podbny druhy list. Zarazilo ma na nom, ze v bode (A) aj (B) su rovnake sumy pri doziti aj pri umrti, s tym, ze v bode (B) treba doplatit dlznu sumu a zvysi sa poistne. Tak som sa bol pytat, ze ked zvolila (A) ci o par rokov dostane to co je na papieri bez doplacania a bez zvysovania poistneho. A odpoved bola ANO. Tak to nechapem, uvidime co pride mame v dalsom liste co ma byt (ako bude upravena zmluva), ale podla toho co som sa dozvedel, VOLBA (A) ZNAMENA, ZE SA NIC NEMENI (ANI POISTNE CO PLATITE, ANI SUMY CO DOSTANETE PRI UMRTI/DOZITI)
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Saara Pozri príspevok
Chcela by som vas vsetkych informovat, ze kosicky pravnici uz uvazuju o spolocnej zalobe. Ked sa definitivne rozhodnu ako dalej, oznamim vam mena a dalsi postup. Pre tych, co sa chcu aj nadalej domahat svojich prav zatial pravnik doporucil neprevziat sek (odkupnu hodnotu), pokracovat v plateni poistneho a o tomto poistovni napisat v kratkom liste aj s tym, ze odmietate ich jednostranne zrusenie zmluvy.
Zdravim, chcel by som vediet ako sa bude realizovat ta spolocna zaloba, ja mam v pribuzenstve viacerich co tam mali poistenie a jednemu uz dosla vypoved zmluvy do vlastnych ruk a k tomu ta oblbovacia listina na tri moznosti, ze ked si to rozmysli tak moze si vybrat niektoru moznost a vratit potom naspet odkupnu hodnotu a poistenie bude pokracovat dalej, ti v tej poistovni nemaju oci to uz si myslia, ze ludia su uz tak hlupi, ze nic necitaju len rovno podpisuju, ale mam dojem, ze to spolocne vsetko skonci do stratena tak ako aj konkurz Horizontu Fruniho firmy tiez nikto nic nevie aky je tomu vysledok co sa tyka tych co boli ucastnikmi zmluv, kazdy sa bude musiet asi sam rozhodnut ci poda zalobu na sude a o co sa bude sudit ci o neplatnost vypovede zmluvy, alebo o doteraz vlozenu celu sumu financii do poistenia a nie kazdy ma na to moznosti, schopnosti a peniaze na sudy.
0 0
Stor Stor

Stor je offline (nepripojený) Stor

Jarecko:
Reagujem na Tvoje posledné slová : „...nie každý ma na to možnosti, schopnosti a peniaze na sudy.“ – myslím, že práve s tým počítajú zástupcovia poisťovne pri svojom protiprávnom konaní.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stor Pozri príspevok
Jarecko:
Reagujem na Tvoje posledné slová : „...nie každý ma na to možnosti, schopnosti a peniaze na sudy.“ – myslím, že práve s tým počítajú zástupcovia poisťovne pri svojom protiprávnom konaní.
Ja by som sa zatiaľ vyjadroval opatrnejšie a nehovoril hneď o protiprávnom konaní. Ono aj životné poistenie sa za určitých okolností dá zrušiť (čo predpokladám, že ale nebude tento prípad), preto ak dokážu pred súdom, že poistenie zrušili v súlade so zákonom a VPP, tak neide o protiprávne konanie a takéto vyhlásenia môžu byť predmetom poškodzovania dobrého mena (aj keď si nemyslím, že by si ešte zachovali dobré meno, aj keby súd vyhrali).
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Chobot Pozri príspevok
Ja by som sa zatiaľ vyjadroval opatrnejšie a nehovoril hneď o protiprávnom konaní. Ono aj životné poistenie sa za určitých okolností dá zrušiť (čo predpokladám, že ale nebude tento prípad), preto ak dokážu pred súdom, že poistenie zrušili v súlade so zákonom a VPP, tak neide o protiprávne konanie a takéto vyhlásenia môžu byť predmetom poškodzovania dobrého mena (aj keď si nemyslím, že by si ešte zachovali dobré meno, aj keby súd vyhrali).
Meno uz maju naveky poskvrnene a dufam, ze kazdy dalsi ich potencionalny klient si dobre rozmysli do coho vstupi a co podpise, vynimky ktore naletia sa najdu, v zivote to uz tak bezi.
0 0
Stor Stor

Stor je offline (nepripojený) Stor

Chobot:
Podľa môjho názoru, doterajšie konanie poisťovne nemá oporu ani vo všeobecných poistných podmienkach platných v čase podpísania zmlúv a ani v občianskom zákonníku. Ale máš pravdu, o tom môže rozhodnúť až súd. Teda opravujem svoje vyjadrenie do podoby :
Jarecko:
Reagujem na Tvoje posledné slová : „...nie každý ma na to možnosti, schopnosti a peniaze na sudy.“ – myslím, že práve s tým počítajú zástupcovia poisťovne pri svojom, pravdepodobne, protiprávnom konaní.

Ešte, jedno : pokiaľ nebudem presvedčený o tom, že druhá strana koná protiprávne, nemá zmysel ísť do súdneho sporu. Potom, tak ako predo mnou povedal „klasik“: ...kašlem na to, idem na ryby a potom na dovolenku. Mimochodom, akosi sa neozýva s konkrétnosťami. Tí, čo sledujú debatu k danej problematike od začiatku, vedia o kom a čom hovorím.
0 0
Shane Shane

Shane je offline (nepripojený) Shane

brrrr. to je hnus, to vsetko, co sa deje okolo tejto poistovne... to odvolavanie viceguvernera NBS je poriadna fraska a osobne si myslim, ze vsetko co robia najvyssi predstavitelia tejto poistovne je len dym, ktorym chcu zahalit to co naozaj robia. a to ze sa zbavuju zmluv, ktore su pre nich tak nevyhodne.... ved obycajny clovek, ktory sa nato diva v mediach, ako jeden na druheho podava zaloby a vsetko ostatne s tym spojene, uz nema ani chut ist s nimi do sudneho sporu a o to im ide. (si myslim)
dnes som sa rozhodol, zaloby su uz napisane, v priebehu tyzdna budu na sude a uvidime co bude dalej. ved ked nas uz okradli o 20.000 tak tych par tisic utratenych na sudy nas nezabije, nie??? ved co nas nezabije to nas posilni....
0 0
gasparko gasparko

gasparko je offline (nepripojený) gasparko

Podáva teda niekto spoločnú žalobu alebo nie? V prípade, že áno tak by som sa pravdepodobne pridal. Môžete v takom prípade poslať kontakt na právnika?
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

gasparko Pozri príspevok
Podáva teda niekto spoločnú žalobu alebo nie? V prípade, že áno tak by som sa pravdepodobne pridal. Môžete v takom prípade poslať kontakt na právnika?
Ano, podavame spolocnu zalobu. Prosim poslite mi email na sarahvzavinacazetsk. Kontakt priamo na pravnika zatial dat nemozem, ale v priebehu tohto tyzdna sa ma advokat definitivne rozhodnut, ktorou cestou sa na to dame (mozno uz dnes vecver budem vediet viac, potom budem moct zverejnit jeho meno a tel. cislo), lebo je tu viac moznosti co napadnut a ani s tou spolocnou zalobou to nie je az tak jednoduche. Udajne nie je na Slovensku dobre procesne upravena. Ale aj to sa da vyriesit.

30.6. bude Palba o Rapide.
Naposledy upravil Saara : 25.06.08 at 06:47
0 0
setrim setrim

setrim je offline (nepripojený) setrim

Tiež sa ma to týka, tiež inú schodnú cestu ako žalobu, najlepšie spoločnú, nevidím. Pošlem e-mail na udanú adresu.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Tak a dnes to konecne doslo aj nam. Poistovna nam dala vypoved zmluvy. Ak sa spolocna zaloba bude niest v inom duchu ako zaloba o neopravnene ukoncenie poistnej zmluvy, nemienim sa do nej zapojit, lebo je to zaloba diskutabilna. V kazdom pripade vsak mienim iniciovat spolocnu zalobu v tomto zmysle. Takze Saara, cakam na tvoje vyjadrenie, resp. nasho potencialneho advokata.
0 0
terka1980 terka1980

terka1980 je offline (nepripojený) terka1980

Dnes aj mne prisiel list o oznameni o zaniku zmluvy. Zatiaľ to budem riešiť tak že sa odvolám proti tomuto neodôvodnenému zrušeniu keďže sa odvolávajú na článok 11, ods.2 VPP podľa ktorého nemôže byť zmluva zrušená keďže som žiadnu žiadosť o zrušenie nepodala. Keď ani s týmto nepochodím tak potom to budem riešiť súdnou cestou. Ináč dnes mi to nedalo a zavolala som do NBS samozrejme ze ma prepojili na niejakého právnika a ten mi potvrdil, že si za svojím rozhodnutím stoja, a že si mám dávať pozor čo podpíšem, že ak sa to bude riešiť súdnou cestou tak že je veľka pravdepodnosť úspechu mňa osobne to povzbudilo že este trosku spravodlivosti tu je.
0 0
Viliam Peter Viliam Peter

Viliam Peter je offline (nepripojený) Viliam Peter

spojit sa a spolocne postupovat by bolo zrejme najlepsie . Len aby clovek co nas bude "reprezentovat " nebol prave sudruh Skapinec / alebo jeho manzelka / ci niekto iny , blizky PCSP a.s.
Z toho co vyvadzali pani z PCSP a.s. tych par poslednych mesiacov usudzujem , ze by im vobec nebolo cudzie "z organizovat spolocnu zalobu" na samych seba a potom nas sikovnym usmernovanim zaviest do stratena ...
Nie som si isty ci kosicky pravnici by boli ta najlepsia volba . Kosice su vacsia dedina a nasi zlati chlapci z PCSP a.s. /ktori su tiez zrejme pravnikmi/ si urcite zo vsetkymi kosickymi pravnikmi tykaju .
Navrhujem zist sa , zozbierat prostriedky , najat spickovu mimo kosicku pravnicku firmu , dat si vyhotovit web stranku .......
0 0
martina2907 martina2907

martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

Ahojte, taktiez sa ma to tyka s tou kapitalovou poistkou, aj mojej sestry a mamy. Akorat, ze ja som v zahranici. Sestra s mamou sa odvolali, ze neprijimaju ziadnu moznost a nezrusia poistky. Po tomto liste im prisla odpoved, ze problem je na strane NBS a bla bla okolo toho + opat 3 moznosti.Sestra opat odmietla a pred 2 dnami jej prisiel list, ze kedze neodpovedala, poistka jej bude zrusena, tym padom pride o "par tisic", momentalne je uz v lehote, kedy uz neplati mes. splatky. Peniaze jej poslu sekom a ak by sa rozhodla suhlasit s niektorou moznostou, tak nech im posle spat tie peniaze, co jej uz poslali - zatial ich neobdrzala.
Neviem, ci ste v tejto disusii zohladnili aj to (necitala som vsetky prispevky), ze klientov, ktori prijali GSM balik alebo prijali znizenie mes.splatky o 40 SK sa to netyka...PRECO??? Urcite nalakali ludi ponukli im tie produkty, ale neoboznamili ich so skutocnostou, co sa za tym skryva...urcite uz upravene zmluvne podmienky a dotycni klienti o tom mozno ani "netusia" a mozno ich ani necitali. Poradte, co v tejto situacii? Moze poistovna bez suhlasu a podpisu zrusit poistnu zmluvu aj ked nikdy pocas 10 rocnej doby sporenia nedoslo k omeskaniu platby atd????Dakujem
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Viliam Peter - mojho kosickeho advokata mi doporucili znami este v maji, je to skor mladsi advokat, ma svoju kancelariu. Ked som mu povedala, ze za tym je Skapinec, hned mi povedal, ze ho pozna. Som si ista, ze v Kosiciach sa vsetci pravnici poznaju. Som si ale ista, ze ma nepodrazi. Podla mna je to vyhoda, pozna pomery v Kosiciach, vie co je to ten Skapinec zac... Nebudeme mu musiet preplacat benzin a hotely, nikto nevie kolko tych sedeni pred sudom bude, mozno bude robit poistovna obstrukcie. Riziko podrazu je ovela ovela mensie ako to, ze Skapinec sa pozna so sudcami, toho sa ja bojim najviac. Neoslovila som ziadnu slavnu a drahu advokatsku kancelariu, lebo si ju nemozem dovolit. Vyzvala som ludi, aby mi davali na seba kontakty, aby som vedela, koho si vlastne mozeme dovolit. Este vcera rano nas bolo len 5. S tymto poctom si naozaj nemozeme dovolit vyskakovat. Ak by sme proces vyhrali, sud ti prizna trovy len do vysky, ktoru urcuje vyhlaska, top advokati si uctuju viac. Ludia boli skor nakloneni k tomu, ze mam dat kontakt na advokata a ze sa mu budu sami prihlasovat nez tomu, aby sme sa skontaktovali my navzajom. Dnes nas uz ale je asi 15 a moj advokat ma aj dalsich ludi, ktori ho oslovili. Moj muz uz rozmyslal, ze tu webku spravi, ale pracovne povinnosti mu to do teraz nedovolili. Osobne stretnutie sa podla mna neda zorganizovat, sme z celeho Slovenska.
Ale suhlasim s tebou, ze ludia z poistovne nieco robia. Minimalne strasia ludi ako ten nas Dano 27, ten je uplne jasny.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

martina2907 Pozri príspevok
Ahojte, taktiez sa ma to tyka s tou kapitalovou poistkou, aj mojej sestry a mamy. Akorat, ze ja som v zahranici. Sestra s mamou sa odvolali, ze neprijimaju ziadnu moznost a nezrusia poistky. Po tomto liste im prisla odpoved, ze problem je na strane NBS a bla bla okolo toho + opat 3 moznosti.Sestra opat odmietla a pred 2 dnami jej prisiel list, ze kedze neodpovedala, poistka jej bude zrusena, tym padom pride o "par tisic", momentalne je uz v lehote, kedy uz neplati mes. splatky. Peniaze jej poslu sekom a ak by sa rozhodla suhlasit s niektorou moznostou, tak nech im posle spat tie peniaze, co jej uz poslali - zatial ich neobdrzala.
Neviem, ci ste v tejto disusii zohladnili aj to (necitala som vsetky prispevky), ze klientov, ktori prijali GSM balik alebo prijali znizenie mes.splatky o 40 SK sa to netyka...PRECO??? Urcite nalakali ludi ponukli im tie produkty, ale neoboznamili ich so skutocnostou, co sa za tym skryva...urcite uz upravene zmluvne podmienky a dotycni klienti o tom mozno ani "netusia" a mozno ich ani necitali. Poradte, co v tejto situacii? Moze poistovna bez suhlasu a podpisu zrusit poistnu zmluvu aj ked nikdy pocas 10 rocnej doby sporenia nedoslo k omeskaniu platby atd????Dakujem
Tí čo podpísali zníženie o 40 Sk a GSM balíčky ma už poisťovňa Rapid ako sa hovorí ,, v suchu ,, totiž podpisali aj z malými pismenkami vložený text, že súhlasia z novými VPP a tie sú už ,,iné kafe,, v absolutnej nevýhode pre poistníka, ale to sa tu už o tom písalo. Tiež im zmenia na základe toho súhlasu typ zmlúv, až potom zistia k čomu sa zaviazali postupne ako im poisťovňa bude oznamovať zmeny zmluv, v tých nových podmienkach je bod kedy može poisťovňa kedykoľkovek meniť výšku poistneho bez toho aby poistnik čo len cekol.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať