Zavrieť

Porady

funkcie v exceli

Najde sa tu nejaky expert na pouzivanie funkcii v exceli. Chcela by som vediet, ci tento system dovoli vytvorit taku funkciu:

v tabulke mam jeden stpec meno a v druhom pocet pozicanych knih
to iste meno sa v riadkoch moze opakovat aj viac krat, a chcem aby mi to niekde zratalo ze kto ma kolko pozicanych. riesi sa to cez kontingencne, ci je mozne pouzit funkciu IF spolu so SUM?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Riešil by som to buď makrom, alebo cez filter. Ďalšia možnosť je zoradiť stĺpec podľa mena, a spraviť sumy. Ale ak chceš, aby to bolo aktívna záležitosť, t.j. prepočet pri každej zmene, tak iba makro ...

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    zuzanask Pozri príspevok
    Najde sa tu nejaky expert na pouzivanie funkcii v exceli. Chcela by som vediet, ci tento system dovoli vytvorit taku funkciu:

    v tabulke mam jeden stpec meno a v druhom pocet pozicanych knih
    to iste meno sa v riadkoch moze opakovat aj viac krat, a chcem aby mi to niekde zratalo ze kto ma kolko pozicanych. riesi sa to cez kontingencne, ci je mozne pouzit funkciu IF spolu so SUM?
    Na toto je určená funkcia SUMIF.

    V priloženom súbore máš jednoduchý príklad.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Ale je potrebné mať rovnaké meno - t.j. s diakritikou a v rovnakom tvare. Ak totiž raz napíšeš Michal a raz Mišo alebo s/bez š, tak sa nikam nedopočítaš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.