Zavrieť

Porady

doplatok do minimálnej mzdy

Mám jedného zamestnanca, ktorý je odmeňovaný úkolovou mzdou. V mesiaci február 2005 nedosiahol úkol, tak som mu doplatila do minimálnej mzdy. Môj program to vyrátal tak, že mu doplatil do 5.984,--. Potom som mu vypisovala potvrdenie na okr.úrad soc.vecí... a tam ho poslali naspäť, že to ma vyrátané zle, že tam nemá minimálnu mzdu 6.500,--. A na základe toho nedostane od nich nejaký príspevok. Nemáte s tým niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    čo mám ja úkolárov, ak by im do min. mzdy ešte chýba doplácam to ako vyrovnanie min. mzdy. Nechápem čo je ten tvoj údaj 5984,-, Ty ak máš zamestnanca na TPP musíš mu garantovať min. mzdu aj v zmluve jedine ak mal neplatené voľno, čo predpokladám nemal, musíš mu doplatiť mzdu, aby mu do min. mzdy vyšla, ja to nahadzujem ručne ako vyrovnanie do min. mzdy.
    Zatiaľ som s tým problém nemala ani voči úradom.

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Ten údaj 5984 je: 20 prac.dní x 8 hod= 160 x 37.40 = 5984. U daného zamestnanca mám túto hrubú mzdu a nie 6500. Ale už som si to obvolala a mám to správne.

    doplatok do minimálnej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.