Zavrieť

Porady

Oprava chyby v zakladatelskej listine

Dobry den,

(ide o zakladanie jednoosobovej s.r.o.)

Zo zakladatelskej listiny mi vypadli pri upravach niektore nalezitosti, a to konkretne: suma odhadovanych nakladov na zalozenie spolocnosti a vyhody vyplivajuce zo zalozenia spolocnosti. Tieto nalezitosti musia byt v zakladatelskej listine/spolocenskej zmluve. Problem je v tom, ze zakladatelska listina je uz podpisana, overena a je podana na zivnostensky urad z ktoreho by mi mali vydat zivnostenske listy okolo 14.maja.

Vie mi niekto poradit, ako sa da v tomto pripade postupovat?


Jeden znamy mi poradil:
1. spisat navrh na zmenu zakladatelskej listiny kde budu doplnene spominane dva body. zmena bude podpisana konatelom (ktory je zaroven jediny spolocnik aj zakladatel)
2. vytvorit novu zakladatelsku listinu so zmenenymi bodmi.
3. notarom overit podpisy navrhov na zmenu
4. na ORSR podat: staru zakl. listinu, navrh na zmenu a zmenenu listinu

Aku mam inu moznost? A ktore zo spominanych dokumentov musia byt overene notarom a v kolkatich kopiach?

Je potrebne aj nejake valne zhromazdenie? (v zakladatelskej listine sa nespomina ze je potrebne VZ pre potreby zmeny listiny)

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stiivi je offline (nepripojený) Stiivi

    Stiivi
    Tak ... nakoniec je to uspesne registrovane ! :-)

    Rada pre ostatnych: ak mate chybu v zakladatelskej listine alebo vam tam niektore udaje chybaju a listinu ste uz dali na zivnostensky register no nedali este na ORSR, tak postupujte nasledovne:

    Predpoklad: ide o jednoosobovu s.r.o.

    1. napiste dodatok (mal by byt cislovany, napriklad "Dodatok cislo 1") k listine. dodatok by mal mat obsah napriklad takyto:

    Dodatok č. 1 k zakladateľskej listine

    Na základe rozhodnutia jediného spoločníka ...[sem ide identifikacia spolocnika]... sa Zakladateľská listina o založení spoločnosti [nazov spolocnosti], sídlom [sidlo spolocnosti] zo dňa [den podpisu zakladatelskej listiny] upravuje a dopĺňa nasledovne:

    • V časti II sa upravujú a dopĺňajú znenia predmetov činnosti podľa vydaných živnostenských oprávnení živnostenským úradom nasledovne:
      ...
    • V časti VII, bod 2 sa dopĺňa veta: “Predpokladané náklady so založením a vznikom spoločnosti sú do 30.000,- Sk (slovom tridsaťtisíc slovenských korún).”
    • V časti VII sa dopĺňa bod 3: “Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť nevyplývajú ani neboli poskytnuté žiadne výhody.”

    ...

    2. Opravte zakladatelsku listinu, zmente/doplnte iba to co je v dodatku, ostatne ponechajte (aj datumy)

    3. spravte z dodatku aj z novej listiny 2 kopie

    4. dajte kopie overit (neviem ktore maju, ktore nemaju byt, dal som vsetky)

    5. pri registracii do ORSR podajte:

    • povodnu zakladatelsku listinu - tu co bola dana na zivnostensky urad a obsahuje chyby (2x)
    • dodatok k zakladatelskej listine (2x)
    • novu - opravenu zakladatelsku listinu (2x)


    Nebolo potrebne zasadanie valneho zhromazdenia, ani zapisnica valneho zhromazdenia - nemal som v zakladatelskej listine, ze na jej zmenu treba VZ.

    Oprava chyby v zakladatelskej listine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.