Zavrieť

Porady

teambuildingové aktivity

ahojte. nenašiel som vhodný okruh, tak moju požiadavku na radu umiestňujem sem.
dostal som ťažkú úlohu - čo najlacnejšie zabezpečiť teambuildingový deň pre mojich podriadených. chcel by som to teda zabezpečiť "svojpomocne".

potreboval by som od vás, ktorí ste sa už takýchto aktivít zúčastnili, keby ste mi dali tipy na to, čo vás zaujalo a ak je možné, tak aj postup, ako to prebiehalo.. nemám na mysli rafting, zlaňovanie Lomnického štítu ani iné náročné outdoorové aktivity - skôr niečo tipu kolektívna slepá baba a pod.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    kolektívne si zahrajte vadí/nevadí, alebo flašu. Stačí na to rezervovať chatu :-)

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Teambuildingove aktivity su podla mna kontraproduktivne v kazdom smere a ohlade (pokial su realizovane cez vikend a statne sviatky - aj take spolocnosti sa najdu) az na extremne dobre napady, ktore su ale drahe. Team sa musi buildovat na pracovisku a tomu by mali byt podriadene aj podmienky prace.

    Ale ak predsa, tak skus nejaku sutaz (scrabble, schovavanie a nachadzanie veci po meste - nech sa tvoj kolektiv zahra na nieco, k comu maju blizko). Odmenou by mohla byt platena dovolenka na 1 den pre vyhercu s tym, ze nakoniec ju das kazdemu - ak maz take moznosti.

    Alebo ak inklinujes k niecomu adrenalinovejsiemu, tak ich nechaj pracovat od piatku do pondelka non-stop. Kto vydrzi, vyhra .

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    Fatra Ski, myslim, ze je to presne to, co chces. Aky je rozpocet? ak si to nechces robit fakt sam, tak si priprav 40k.

    Igy je offline (nepripojený) Igy

    Igy
    Vsetko zalezi na tom o aky kolektiv ide. Ak mas v robote kolektiv 50 rocnych tetusiek tak to bude nieco ine ako ked su to 25 rocny absolventi. Ja mam s tembuildingom len a len dobre skusenosti. Spoznal som tam mnoho kolegov z druhych oddeleni ktorych som stretaval len na chodbach. Aj v ramci oddelenia sa vztahy vylepsili. Jednoducho ludia sa tam spravali inak ako v robote. Bolo to vo volnom case a nikto s tym nemal problem. Samozrejme ze za to musia ludia nieco dostat. Musi byt kvalitna zabava, prijemne prostredie, zradlo, pitie, program. Bez toho to asi velky vyznam nema lebo ludia sa necitia ako hostia, ale ako vezni celej akcie.
    Pokial ide o aktivity tak zalezi ci to bude outdoor alebo indoor aktivita. Je toho vela, napr. zkonstuovat akvadukt z roznych materialov ktore su k dispozicii aby team dostal vodu z miesta A do miesta B a samozrejme musi sa zapojit kazdy. Alebo pretahovanie lanom, alebo prechod cez "zamorene uzemie" po malych dostickach kde ich bude len zopar a ludia si ich musia podavat. V podstate kazda spolocenska hra ktora zapoji vsetkych je prospesna. Je dobre vytvorit 2, 3 skupiny ktore budu medzi sebou sutazit. Potom to ludia beru serioznejsie. Cenou moze byt ten den dovolenky naviac ale aj nieco ine...
    Zdravím...

    Spoločná aktivita je určite super. Ak má, ale uspieť je podstatné ju dobre premyslieť aby sa páčila všetkým a nikoho neobmedzovala...Keď sa správne podá má aj vinikajúci efekt a ľudia možno práve na takejto akcií začnú znova komunikovať.
    Ak máte záujem viem vám poradiť aj viac s firemnými akciami sa zaoberám dlhšie...napíšte mi pre koľko ľudí to plánujete a či to má byť 1/2/3 dňová akcia....m.jorcik@gmail.com

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    my sme mali ako posledny teambuilding posedenie v restauracii a obed v cene. bolo to v piatok, ale aj tak prislo dost ludi.

    predtym(ked sli obchody) byvali sportove cinnosti-lyzovacka, bowling, preteky na osemveslici, ....

    expeert je offline (nepripojený) expeert

    expeert
    Michal J. Pozri príspevok
    Zdravím...

    Spoločná aktivita je určite super. Ak má, ale uspieť je podstatné ju dobre premyslieť aby sa páčila všetkým a nikoho neobmedzovala...Keď sa správne podá má aj vinikajúci efekt a ľudia možno práve na takejto akcií začnú znova komunikovať.
    Ak máte záujem viem vám poradiť aj viac s firemnými akciami sa zaoberám dlhšie...napíšte mi pre koľko ľudí to plánujete a či to má byť 1/2/3 dňová akcia....m.jorcik@gmail.com
    Myslím, že pre zadávateľa otázky si už 2,5 roka po funuse
    a v prípade robenia si reklamy sa tému oplatí oživiť skôr v lete...

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    Zdravim, skuste motokari, alebo paintball, prípadne nejaku opičiu drahu pre dospelych, su take po slovensku, stači si najst vo vyhľadavači.
    Skúste mi poradiť nejakú teambuildingovú aktivitu pre malú skupinku ľudí. Sme malá firma s 6timi zamestnancami, ale chcel by som im poskytnúť nejakú tú zážitkovu odmenu za prácu, ktorú vykonali tento rok, nakoľko k nám pribudnú ale dvaja nováčikovia, tak by som ich chcel trochu zapojiť a tento spôsob mi príde ako jeden z najlepších
    terezkaka Čo ta niečo v prírode, nejaká chata v prírode a k tomu nejaké aktivity, na nete je toho hafo, určite nájdeš niečo čo bude použiteľné. My sme to mali na týmových akciách a bolo to super, 4 dni sme makali na projekte, ale pomedzito sme mali teambuldingy, pričom sme boli nútený spolupracovať s kolegami z iných oddelení

    jales je offline (nepripojený) jales

    jales
    No my sme v minulosti mali vždy začiatok vo firme. A boli to napr. také aktivity na budovanie kolektívu, ako stavby domčekov z kariet (podstata: čím silnejší základ, tým lepší kolektív), vzájomné si hádzanie predmetov a skracovanie času tohto procesu (podstata: čím je kolektív bližšie k sebe, tým lepší a rýchlejší výsledok). ... A potom to končilo tzv. 3 D (dinner, dancing and drinking).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    terezkaka to je super rozhodne je to super takto raz za čas vytrhnúť zamestnancov zo stereotypu v kancli
    steffanko nakoniec som našiel toto rafting, ale akosi to zvažujem finančne, lebo by som musel zariadiť nejaké to ubytovanie, stravu atd.. takže neviem
    terezkaka toto čo toto?
    steffanko jaaaj nedalo tam link, ale je to rafting az pre 6 osob, co by bolo super hladal som kadetade a toto bolo teda od adrop ale fakt neviem, zvazujem velmi ci hej ci nie
    Ing. Ľubomír Janoška ? a zamestnancom niečo hovorí rafting?
      zbaliť

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    beo_lysá Pozri príspevok
    niekto, kto má praktické skúsenosti s teambuildingom, sa nenájde?
    Najde. Najvacsim problemom kolektivov nie je to, ze by spolu neboli zziti, ale ze sa uz maju "plne zuby", pretoze su spolu po cely pracovny cas za postupne zacnu byt na seba alergicki. Kazdy uz pozna kolegove reakcie na kazdu konkretnu situaciu, zo zaciatku tieto reakcie mozu pripadat mnohym aj vtipne, ale po 1000 raz ?...

    Akymkolvek stretavanim sa cez volny cas (v podstate navyse) sa iba urychluje nastup taketo averzie. Ta averzia moze byt po case aj velmi intenzivna. Napr. clenovia niektorych hudobnych skupin so sebou uz vobec nerozpravaju. V ovela horsej situacii su telesa z oblasti vaznej hudby (pretoze tieto nezanikaju spontanne po vymene vkusu po par rokoch). Clenovia mnohych svetoznamych slacikovych kvartet napr. maju ako absolutnu podmienku, ze kazdy clen suboru musi byt ubytovany v inom hoteli. Nieco take, ze by sa stretli s kolegom vo vytahu je pre nich skutocna nocna mora. Zidu sa na v koncertnej sale, a pretoze su to profesionali, podaju spickovy vykon, napriek tomu, ze spolu nekomunikuju. Reziseri v nahravacich studiach moznu casto rozpravat strory o tom, ako musia prekladat napr. z anglictiny do anglictiny, alebo hoci aj zo slovenciny do slovenciny, ked clenovia suboru spolu komunikuju stylom: "Pan reziser, prosim budte tak dobry a povedzte violoncelistovi, aby sa v 26. takte tak neponahlal - dakujem". A to su vsetlo ludia, ktori pred par rokmi spolu niekde na skole plni entuziazmu subor zakladali.

    Viete si predstavit riesit takuto averziu nejakymi teambuildingovymi aktivitami ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.