Zavrieť

Porady

Moja starsia dcera

Dobry vecer
Potrebujem radu a neviem na koho sa mam obratit. ja pracujem v zahranici a je tu so mnou aj mladsia dcera ona nema ziaden problem z jazykom a je s udomacnenim sa. Ale starsia dcera ma 11 rokou a ona tu nie je je u rodicou kvoli skole hoci by mohla chodit aj tu do skoly, ovlada tiez jazyk povedala by som lepsie ako ja. Ale o skole tu nechce ani pocut. Ja by som chcela aby tu bola aj ona inak musis ukoncit pracu aby sme boli vsteci spolu. Neviem ci by to nemalo nejake nasledky keby som aj tak trvala na tom aby tu chodila do skoly.Co mam robit? vie mi niekto poradit? Som s toho cela nestastna.
Usporiadat
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Už len to že nie ste spolu vás s ňou citovo odlučuje čo nieje dobré ani pre vás ani pre vaše dcéry.
Povedala vám dôvod prečo nechce prísť za vami?

Neviem či 11 ročné dieťa vie posúdiť kde by jej bolo lepšie. Určite je ona pre starých rodičov také slniečko (ak som to dobre pochopila), ale pobyt v zahraničí jej tiež môže k budúcnosti priniesť veľa. Určite sa bojí neznámeho prostredia, cudzích ľudí, odlúčenie od kamarátov, skrátka nevie si predstaviť iný život ako žije teraz. Ja by som vám odporúčala zobrať ju k sebe cez prázdniny (aby ju nemohli ovplyvňovať st. rodičia ) na dlhší čas, aby sa " aklimatizovala" a potom keď bude všetko vidieť to aký je tam život sa rozhodla či s vami zostane. Prajem mnoho síl!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Dakujem , moja dcera tu travi kazde prazdniny a je tu spokojna aj predtym suhlasila ze tu pojde do skoly ale my sme tu chodili viac menej len cez prazdniny. Teraz je to ine ja som si nasla trvalu legalnu pracu.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Nepíšete čo uvádza ako dôvod, prečo nechce s vami zostať?
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Ona chce byt so mnou a velmi mi jej chybame dvovod je skola a priatelia , neviem aspon tak to tvrdi. Ale ked je tu tak nevie co ma skor robit a kde skor ist je tu spokoja aspon s mojho pohladu, ved ma tu vsetko co potrbuje. Ale to su prazdniny. Moj problem je v tom ze do septembra musim vediet ze kde budeme ci tu v zahranici alebo na Slovensku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nie je to ľahké, ale je to ešte dieťa a tak je rozhodnutie na tebe. A dcéra si určite rýchlo nájde nových kamarátov. Mne je skôr ľúto starých rodičov, majú v blízkosti ešte niekoho okrem vás?
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

ťažká rada
dôvod je škola a priatelia.....?!
Keď je tu má sa čím chváliť, kde bola cez prázdniny a čo ste jej kúpili, ako bolo a má "poslucháčov", kamarátov. Tam bude realita iná nový priatelia, spolužiaci a toho sa ona asi bojí, že nezapadne do kolektívu. Skúste jej pozdvihnúť sebadôveru, že má na to, že zvládne školu aj v zahraničí, možno keď bude staršia tak sa vám povie : " mami prečo si ma nedonútila ísť s tebou".
Na druhej strane vám možno teraz bude zazlievať že ju nútite vzdať sa toho čo ona považuje teraz za istotu. Je to na vás musíte sa s ňou otvorene porozprávať. Ak s vami nebude chcieť ísť, budete sa s tým musieť zmieriť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ja si myslim, ze za 11/rocne dieta musi rozhodnut rodic. Urcite nie direktivne, chce to trpezlivost a rozhovory, ale niekolko prazdnin muselo postacovat na to, aby poznala, co ju caka.
Urcite by som sa rozhodla pre zahranicnu skolu, /zazemie a istota u starych rodicov zostane/....... A ak sa v ramci jedneho skolskeho roku ukaze, ze skolu nezvlada, co zasa neverim, tak by sa vratila do skoly na Slovensku.
Pre jej buducnost to je velke plus, ze moze studovat v zahranici.
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Ano maju sestra byva 1 km od rodicou a brat este u nich a my aj tak chodime kazde sviatky a volna domou hoci je to iba tyzden.
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Tak to si myslim aj ja. Aj som hovorila ze ked to nepojde v skole dobre tak sa vratime.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Len na ňu netlačte, viete ako to je v živote : čím viac tlačíte na pílu, tým viac to bude odmietať. Musí vo vás vidieť to čo chcete aby videla a musíte si stáť za názormi, aby s vami "necvičila".
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Dakujem pekne za radu budem sa snazit s nou rozpravat aby ma pochopila. Ja sa viem skor finacne tu postarat o deti ako u nas na Slovensku. A myslim si ze aj pre jej buducnost je to lepsie tu vo Svajciarsku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tinka01 Pozri príspevok
Dakujem pekne za radu budem sa snazit s nou rozpravat aby ma pochopila. Ja sa viem skor finacne tu postarat o deti ako u nas na Slovensku. A myslim si ze aj pre jej buducnost je to lepsie tu vo Svajciarsku.
a tento dovod dokaze pochopit aj dieta. Len porovnajte co si mozete dovolit takto a o to by prisla.
A este bude puberta a problemy s nou spojene by ste mozno na dialku nezvladli.
a na zaver..... syn mojej kamaratke povedal v dospelosti, ze ho mala viac bit .... teda nutit do ucenia, teraz dospely lutuje, ze sa flakal.,,, takze deti dostavaju rozum neskor, rozhoduju sa z hladiska toho, co maju okolo seba v danej chvili, nerozmyslaju perspektivne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Tiež by som radila porozprávať sa s ňou, dodať jej dôveru na nový začiatok. Podľa môjho názoru by ste mali byť spolu ako rodina. Keď ste preč, nechýbate jej , matka, sestra? Bez ohľadu na možnosti uplatnenia sa so zahraničnou školou a materiálne výhody práce v zahraničí by som ako matka použila všetky spôsoby presvedčovania dcéry, aby rodina nebola roztrhnutá. Nepochybujem o starostlivosti a láske starých rodičov, ale matka je matka.
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Dkujem .Jasne ze my jej chybame a ona nam tiez ona by aj chcela byt s nami ale je tam neistota. Ja som ochotna sa vzdat vsetkeho aby sme boli spolu ale neviem ci to na Slovensku sama zvladnem
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Žiaľ pre Slovensko, vonku sa dá ľahšie prežiť. Prajem veľa šťastia , lásky a porozumenia.
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Dakujem pekne aj vam vela stasia
0 0
josiph68 josiph68

josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

jedenásť-to sa ešte dieťa dá "formovať"myslím,že tvoje priority sú prednejšie a určite aj v jej prospech.
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Neviem nie som si ista ci su prednejsie pred detmi ale viem ze chcem pre svoje deti dobru buducnost a myslim si ze tu ma lepsie perspektivu ako na Slovensku
0 0
josiph68 josiph68

josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

presne to som mal na mysli.mám 16-násť ročnú dcéru a asi aj teraz by som sa tak k tomu postavil.aj ja hľadím na jej budúcnosť a väčšinou sa mi darí jej vysvetliť,čo je lepšie a ako nahradiť "stráty a škody".
0 0
Tinka01 Tinka01

Tinka01 je offline (nepripojený) Tinka01

Ja len nechcem aby mi to buducnosti vycitala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať