Zavrieť

Porady

podlahovy polystyren

hadam mi niekto poradi...
v dome robime podlahy, na zakladny poter chceme ulozit podlahovy polystyren, hrubky 30 mm. Podlahovy tj. tvrdeny (ja viem ze je ruzovy) viem mi niekto poradit kde vyhodne kupim a cca. pribliznu cenu za m2? diiiky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    alena4010 Pozri príspevok
    hadam mi niekto poradi...
    v dome robime podlahy, na zakladny poter chceme ulozit podlahovy polystyren, hrubky 30 mm. Podlahovy tj. tvrdeny (ja viem ze je ruzovy) viem mi niekto poradit kde vyhodne kupim a cca. pribliznu cenu za m2? diiiky
    Uveď aspoň mesto odkiaľ si, aby sme mohli poradiť. Osobne by som vyhľadal špecializovaný obchod na zateplovanie, izoláciu. Do marketov typu "urob si sám" by som nešiel. Prečo?

    1. Nenajdeš tam človeka, ktorý ti vie odborne poradiť.
    2. Ich deklarované najnižšie ceny niekedy sú najdrahšie.
    3. Špecializované predajne väčšinou ponúkajú aj odvoz v cene. A na celý RD potrebuješ dosť veľké množstvo, ktoré ti môže robiť problém pri odvoze.
    4. V špecializovaných obchodoch ti vedia vysvetliť aj správny postup ukladania.


    A ako piaty bod, je môj subjektívny názor: 3 cm bude málo. Ja mám 8 cm. Síce je pravda, že hrúbka zateplenia závisí aj od toho koľko pustí výška poteru, ktorú chcete dávať ešte na to, aby ste náhodou neboli vyššie nakoniec ako prahy dvier.

    P.S. Môj 1100. príspevok.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Pozdravujem poraďákov.

    V podkroví máme podlahu z drevených lát nabitých na hrady. Ďalšia vrstva bude podlahový polystyrén (biely s čiernym pásom) z dôvodu zvukovej izolácie. Na polystyrén pôjde 18 mm OSB doska. Finálna úprava bude laminátová plávajúca podlaha.

    Otázka:
    Je nutné, respektíve vhodné pod OSB dosku urobiť roštovanie ako elimináciu vplyvu možného stlačenia polystyrénovej vrstvy?


    Ďakujem.

    apo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.