Zavrieť

Porady

Špargľa

Pridajte recepty zo špargle.
Ja robím takýto:

Špargľu predvarím v osolenej vode asi 10 min.
Potom ju nechám odkvapkať a nakrájam na kúsky. Do maslom vymasteného pekáča dám špargľu, na ňu dám vrstvu na kocky nakrájanej šunky, dám to do rúry dobre prehriať a potom to zalejem rozšľahanými vajíčkami s mliekom, petržlenovou vňaťou a trochou soli a dám to zapiecť do stredne vyhriatej rúry.
Naposledy upravil damati : 12.05.08 at 14:56 Dôvod: omyl
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ondrik je offline (nepripojený) Ondrik

    Ondrik
    sparglu som skusal aj ja , no mne vobec nechutila,,,bolo to ako puding!!Mozno zle som to pripravil.....

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Mne velmi chutila sparglova omacka.Predavali ju este za sociku vo Francuzskej predajni v Bratislave. Ked predajnu zrusili nic podobne som uz nenasla.Ak by niekto vedel o niecom dajte vediet.

    Mila23 je offline (nepripojený) Mila23

    Mila23
    Ahojte, ja som dnes tiez kupila sparglu,ze vyskusam. Viete mi poradit este nejaky recept?
    Damati,
    asi si sa pomylil:"Do maslom vymasteného pekáča dám špargľu, na ňu dám vrstvu na kocky nakrájanej špargle, "....ci nie?

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Dovoli si este poopravit, spraglu vzdy pri vareni osolit, ale aj pridat par kvapiek citronu, aby nestmavla - a rozhodne chyti lepsiu chut.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Mila23 Pozri príspevok
    Ahojte, ja som dnes tiez kupila sparglu,ze vyskusam. Viete mi poradit este nejaky recept?
    Damati,
    asi si sa pomylil:"Do maslom vymasteného pekáča dám špargľu, na ňu dám vrstvu na kocky nakrájanej špargle, "....ci nie?
    Ďakujem za opravu, nevšimla som si to.
    Správne to má byť, že na vrstvu špargle dáme vrstvu na kocky nakrájanej šunky.

    Bendymicus je offline (nepripojený) Bendymicus

    Bendymicus
    Tak , prave je sparglova sezona, vcera sme kupili 2kg. Sparglu pripravujem tak, ze sparglu dokladne osupeme, inak sa nam nebude dat pekne krajat a v polievke mozu ostat tie tvrde "vlasy" co nie je extra chutne...Spicka spargle sa supat nemusi. Potom odrezem take 3 centimetre zo spodku a spolu to dam varit do osolenej vody. Tie konceky sluzia, aby sme vedeli, ci je spargla uz makka, aby sme nemuseli pichat vidlickou. Dajte pozor, aby ste ju nerozvarili. Ked je makka, mozete podavat teple len s maslovou omackou a zemiakmi alebo studene, s uvarenym vajickom, sunkou a majonezou - takto to jedia v spanielsku. Ja som dnes urobila tagliatelle s lososom a sparglou v smotanovej omacke s bielym vinkom -mnam... Je vela chutnych receptov, aj polievka je super.
    Inak mi niekto poradil, ze ak ma niekto problemy s oblickami, nech si necha sparglovy vyvar a ten vypije.

    Tarif je offline (nepripojený) Tarif

    som farmárka,vlastním spolu s manželom ranč,kde prevádzkujeme jazdeckú školu, minizoo a vesternovú reštauráciu ...viac Tarif
    Ja robím krémovu polievku zo šparglí.Sparglu očistím, nakrájam adám varit.Pridám asi 3 nakrájané zemiaky . Ked už je špargla mäkká pridám korenie, sol, vegetu,cesnak a bobkový list.Spravím zátrepku -slahačka,hladká múka- a dovarím. Potom s ponorným mixerom celé rozmixujem. Podávam s krutonmi - nakrajaný opečený chlieb alebo pečivo.

    katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

    katulik111
    ja som jedla vo Francúzku kich loraine a to je lístkové cesto vyvaľkáme dáme na plech najlepšie okrúhli alebo pizza plech aby okraje trčali, na to nakladieme nakrájanú špargľu, a to zalejeme šľahačkou + 2-3 vajíčka, sol , trocha korenie upečieme do ružova mne to chutilo a Slováci si môžu dopriat aj trochu šunky al slaninky dobru chut

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Záhoráci ju pestujú vo Veľkých Levároch, ale beťári ju takmer všetku vyvážajú, nie sú im dobré naše euráče.....

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    hubatá Pozri príspevok
    Záhoráci ju pestujú vo Veľkých Levároch, ale beťári ju takmer všetku vyvážajú, nie sú im dobré naše euráče.....
    Alebo eurace obchodnych retazcov v SR?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Slayer666 Pozri príspevok
    Alebo eurace obchodnych retazcov v SR?
    V sezóne, bolo v našich obchodoch dosť špargle. Tak nehaňte ľud náš a našich výrobcov. Mali sme ju doma často.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Tweety Pozri príspevok
    V sezóne, bolo v našich obchodoch dosť špargle. Tak nehaňte ľud náš a našich výrobcov. Mali sme ju doma často.
    Ved ja nehanim vyrobcov. Len sa pytam, ci to nemohlo byt tym, ze nase retazce im ponukli nevyhodne (mozno likvidacne) podmienky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.