Zavrieť

Porady

lakovanie parkiet

Potreboval by som poradit,aky lak mam pouzit na parkety.Pred 15-timy rokmi som ich vybrusil a nalakoval.Neviem uz nazov toho laku ,len si myslim,ze som ho riedil vodou.Manzelka chce podlahu prelakovat.Ja neviem,aky druh laku pouzit.Bojim sa aby mi novy lak nereagoval so starym.Ak viete,poradte mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hector je offline (nepripojený) hector

    hector
    Ak ste si istý že ten predošlý lak bol riedený vodou tak môžete v podstate použiť akýkoľvek lak,ktorý sa dá riediť vodou.Najlepšie od značky Bona,Palmann,Uzin a pod.Lacnejšie riešenie je napr.Hydroparket.Lepšie je lak vôbec neriediť /oslabuje sa tým/ a podľa opotrebenia by bolo dobre prebrúsiť tie parkety.V nijakom prípade bez celkového vybrúsenia nedávať lak dvojzložkový /epoxidový/!! Vtedy to zreaguje, peniaze sú fuč a robíte to znova.

    hector je offline (nepripojený) hector

    hector
    nie je za čo ďakovať...a len pre zaujimavosť-práve takto si to dal urobiť ujo múdry čo tiež schybil,totiž A...šy/gróf?!/ Na ekologický,vodou riediteľný lak si dal epoxidový.Na tom epox.laku sa narobili bubliny /tisíce/,ktoré vypraskali a celá plocha potom vyzerala ako obrovská rašpľa - drsná ale lesklá...ale hlavne nepochôdzna.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Mimochodom my doma sme túto "akciu" robili pred dvoma rokmi. Pôvodne sme mali parkety lakované dvojzložkovým lakom - robili sme to sami. Po asi 13 rokoch užívania aj vyzerali tak ako keby to robil amatér. Miestami boli tmavšie - tam, kde neboli asi dobre prelakované a v silonkách by som tam asi šmyky nerobila. Zavolali sme si firmu, ktorá nám parkety komplet vybrúsila a nalakovala znovu, už nie však dvojzložkovým lakom - ten totiž farbí drevo do žlta, ale mali lak ktorý farbu dreva vôbec nezmenil a vyzerajú ako úplne nové - aj po dvoch rokoch dennodenného používania. Niekedy sa naozaj neoplatí robiť si to sám, lebo efekt je potom nezanedbateľný aj dobrý pocit pri pohľade na hotovú podlahu. Inak bol to nejaký ekologický lak, nesmrdel a po troch dňoch sme sťahovali nábytok na miesto. V špecializovaných predajniach Vám určite poradia.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak pri starých parketách sú už veľké medzery, treb to vyšpárovať a potom zbrúsiť?

    hector je offline (nepripojený) hector

    hector
    ak sa vám parkety hýbu tak to "nešpárujte" /netmelte! Neoplatí sa to,lebo tmel pri tom pohybe popraská a vypadne príp. ho povysávate.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.