Zavrieť

Porady

Štvrťročný podnikový výkaz malej organizácie na štatistický úrad

Môže mi niekto povedať odkedy toto tlačivo platí a či to musíme vyplňovať? Mne to teraz prišlo zo štatistického úradu a čumím nato ako bejk. Vraj je to platné a povinné od roku 2003. Niekto niečo na túto tému?

Je to povinné zasielať najneskôr do 12. kalendárneho dňa po ukončení štvrťroku ..
Naposledy upravil Velettka : 07.04.05 at 07:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Štatistické výkazy nemajú povinnosť vypĺňať všetky firmy. Je to na základe nejakého výberu na ŠÚ. Keď Vám výkazy poslali, tak ste to Vy, koho vybrali a musíte ich vypĺňať a posielať. To bolo tak aj dávno pred r. 2003.

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Ja som to robila minulý rok. Každý rok vyberú náhodne nejaké firmy a potom to musíš posielať každý štvrťrok. Ak to nestihneš do 12. telefonicky oznámiš pracovníčke ŠÚ, ktorá ti to poslala že budeš posielať výkazy neskôr a tak máš potom čas do 25. nasledujúceho mesiaca. Ja som to stíhala vždy presne 25. som to faxovala a potom poslala poštou. Na budúci rok ti príde ročný výkaz a budeš ho musieť poslať do 31.3., práve keď budeš mať najviac práce s daňovým priznaním. A k tomu ešte všelijaké dotazníky.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    To sú blázni, kurnik ... ale ďakujem ... som z toho aspon trochu múdrejšia. Pamätám sa, že kedysi dávno v ´98 roku sa to robilo, ale dávno som o tom nepočula, preto ma to zarazilo, ďakujem ...... A musím to robiť poctivo? ) Porovnávajú to potm s daňovým, alebo niečím, či to slúži čisto ako info....?

    šak jasné, že to vyplním poctivo, len kurnik načo pridávaú iným viac roboty, keď ju oni sami nemajú ? )
    Naposledy upravil Velettka : 07.04.05 at 09:32

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Velettka
    To sú blázni, kurnik ... ale ďakujem ... som z toho aspon trochu múdrejšia. Pamätám sa, že kedysi dávno v ´98 roku sa to robilo, ale dávno som o tom nepočula, preto ma to zarazilo, ďakujem ...... A musím to robiť poctivo? ) Porovnávajú to potm s daňovým, alebo niečím, či to slúži čisto ako info....?

    šak jasné, že to vyplním poctivo, len kurnik načo pridávaú iným viac roboty, keď ju oni sami nemajú ? )
    teraz to padlo na teba, na budúci rok na mňa...máš skrátka teraz smolu

    evika je offline (nepripojený) evika

    evika
    Veľmi Vás pekne prosím poradil by mi niekto ako aký postup používa pri vyplňovaní štatistiky Roč 1-01.
    Veľmi by som sa potešila.ďakujem

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Môžeš byť konkrétnejšia? Asi 2 roky dozadu som to robila, možno budem vedieť pomôcť.

    Štvrťročný podnikový výkaz malej organizácie na štatistický úrad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.