Zavrieť

Porady

Zahraničné pracovné cesty

Re: Cestovné príkazy, vyučtovanie cest.náhrad
Potrebovala by som pomoc alebo len odsúhlasiť moje výpočty.Zamestnanec je zahraničnej pracovnej ceste od 16.2.2005 do 19.2.2005 Odchod: zo Slovenska cez Rakúsko do Nemecka.Dal mi cestovný prikaz kde mi časy rozpísal a ja som mu vypočítala diety nasledovne:
16.2.2005 Slovensko 8.00 do 11.05 0,-Sk
16.2.2005 Rakúsko 11.05 do 17.15 22,50 EUR
16.2.2005 Nemecko 17.15 do 24.00 22,50 EUR tu som to neprepočítavala percentuálne alebo podla hodín kolko, v ktorej krajine bol.Lebo tam bol nad 12 hodín a základná sadzba je v oboch krajinách 45 EUR.
17.2.2005 Nemecko 24.00 do 24.00 45 EUR
18.2.2005 Nemecko 24.00 do 15.35 22,50 EUR
18.2.2005 Rakúsko 15.35 do 24.00 22,50 EUR /takisto nad 12 hodín/
19.2.2005 Rakúsko 24.00 do 00.45 tu som mu dala 25% zo základnej sadzby pretože 45minút po polnoci bol v Rakúsku brala som to ako do 6 hodín vrátane- hlavne tu neviem či je dobrý ten moj prepočet?????????
19.2.2005 Slovensko 0.45 - 2.00 0,-Sk
Skúste sa niekto na to pozriet a poradiť, prípadne ma opraviť.
Usporiadat
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ozaj nik nevie či to je dobre?
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Danielam
Ozaj nik nevie či to je dobre?
Skúsila som ten cesťák nahodiť v programe OMEGA a vypočítal mi takto:
do 12 hod. 22,50
do 12 hod. 22,50
nad 12 hod 2x 45 čiže 90,-
do 6 hod. 11,25
Spolu: 146,25 EUR
Ak som teda dobre počítala, tak je to tak isto ako vyšlo aj Tebe.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Samozrejme to je bez vreckového. Ešte je možné vypočítať a účtovať do výšky 40% vreckové
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

A minimalne 5% vreckoveho musi dostat, ak mu chcete dat co najmenej. A cele to treba zaokruhlit na cele mince co beru v banke, kedze u nas v bankach mince neberu, my to zaokruhlujeme na cele 5eurovky!! Ako naschval vzdy vychadza xx,03 a dostane vlastne skoro 5 euro navyse. Navyse musime robit fiktivne preddavky, aj ked ich v skutocnosti nedostal, lebo v zakone je takato povinnost. Ako ste to ale robili pred rokom, ked bolo Rakusko 45 a Nemecko 42?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja to robím tak, že spočítam hodiny, ktoré je za hranicami a hodím mu tam priemer podľa hodín, doteraz sa ani jeden pracovník nesťažoval že má málo.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Vreckové je povinnosť???Nezáleží to od kolektívnej zmluvy?Ja si myslím že to záleží od zamestnávateľa či mu dá vreckové.My ho nerátame a nedávame.Zamestnávatel to nechce .Pred tým keď bolo 42 EUR Nemecko a 45 eUR Rakúsko tak som to počítala na počet hodín kolko bol v tranzitnej krajine a na počet hodín kolko bol v cielovej krajine alebo 2.sposob percentuálne ale to vyjde to isté len je to zložitejšie na počítanie.Mali sme kontrolu a bolo to OK.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

slnko
Samozrejme to je bez vreckového. Ešte je možné vypočítať a účtovať do výšky 40% vreckové
Vreckové je možnosť alebo povinnosť?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Danielam
Vreckové je možnosť alebo povinnosť?
Vreckové je možnosť!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ondrejvla
Vreckové je možnosť!
Vlasti, vreckove je povinnost - minimalne vo vyske 5% stravného (max. 40%).
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

ondrejvla
Vreckové je možnosť!
Ahoj Vlasta, ďakujem aj za včerajšiu odpoveď.Naratávam cesťaký samozrejme v mene podľa toho v ktorej krajine je a kolko mu patrí ale vždy to prepočítavam aktuálnym kurzom v ten deň. /Napr.10.3.2005 bol v Rakusku nad 12 hodín patrí mu 45EUR ale prerátame to kurzom 10.3.2005 a vyplatíme mu to v SK/Može to tak byť.Lebo my robíme cesťáky až na konci mesiaca a vyplatíme to šoférom na konci mesiaca v Sk a sú spokojní.Tak to bolo vo firme zaužívané.Ja som to tak zdedila.Ale teraz keď tak rozmýšlam pochybujem o tom, že to je dobre.Asi by to malo prejsť cez napr.EUR pokladňu.Alebo nie?Lebo síce oni EUR dostanú ale nikdy sa to neučtovalo tak že sa im dal preddavok na cestu.Majiteľ to tak nechce.Ale zaujímavo že mali kontrolu a nebolo im nič vytknuté.Teraz som z toho vedľa.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

mv66
A minimalne 5% vreckoveho musi dostat, ak mu chcete dat co najmenej. A cele to treba zaokruhlit na cele mince co beru v banke, kedze u nas v bankach mince neberu, my to zaokruhlujeme na cele 5eurovky!! Ako naschval vzdy vychadza xx,03 a dostane vlastne skoro 5 euro navyse. Navyse musime robit fiktivne preddavky, aj ked ich v skutocnosti nedostal, lebo v zakone je takato povinnost. Ako ste to ale robili pred rokom, ked bolo Rakusko 45 a Nemecko 42?
V zákone som nenašla povinnosť ale možnosť predavkov na pracovnú cestu.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Danielam
V zákone som nenašla povinnosť ale možnosť predavkov na pracovnú cestu.
Povinnost preddavku pri zahranicnej pracovnej ceste uklada z. o cest.nahr. § 36 ods. 2. Povinnost vreckoveho ( nahrada potrebnych vedlajsich vydavkoch) uklada § 4 ods 1 pism d). teda min 5% hodnoty stravneho je zamestnavatel povinny pri zahranicnej pracovnej ceste zamestnancovi poskytnut (moze az do vysky 40% stravneho).
Naposledy upravil Evanka : 09.04.05 at 19:10
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Evanka
Povinnost preddavku pri zahranicnej pracovnej ceste uklada § 36 ods. 2. Povinnost vreckoveho ( nahrada potrebnych vedlajsich vydavkoch) uklada Z. o Cest.nahr. § 4 ods 1 pism d). teda min 5% hodnoty stravneho je zamestnavatel povinny pri zahranicnej pracovnej ceste zamestnancovi poskytnut (moze az do vysky 40% stravneho).
Keď zamestnanec, ktorý ide na zahraničnú pracovnú cestu nepožiada o preddavok aj tak som mu ho povinna poskytnúť. §36 odst.1 sa vzťahuje len na tuzemské pracovné cesty???
Vreckové mám rarát asi takto. V Nemecku nad 12 hodín - základná sadzba 45 Eur + minimum vreckového 5% t.j. 2,25 EUR takže na ten deň by mu vznikol nárok na 47.25 EUR.Rozumiem tomu dobre?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Danielam... ty pracovníkovi môžeš dať kľudne aj 500 EUR... vo vyúčtovaní bude mať buď preplatok.. ten vráti, alebo nedoplatok...a ten mu vyplatíte...Záloha sa nevypočítava, že koľko musí dostať, ale koľko asi budú jeho výdavky, číže mu môžeš dať aj viac....
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

babenko1
Danielam... ty pracovníkovi môžeš dať kľudne aj 500 EUR... vo vyúčtovaní bude mať buď preplatok.. ten vráti, alebo nedoplatok...a ten mu vyplatíte...Záloha sa nevypočítava, že koľko musí dostať, ale koľko asi budú jeho výdavky, číže mu môžeš dať aj viac....
V prípade keby mu zamestnávateľ preddavok poskytol je mi jasné, že náklady, ktoré mu vznikli v súlade so zákonom odpočítam a vysporiadam rozdiel ale mňa zaujíma či musím poskytnúť preddavok automaticky alebo len na požiadanie zamestnanca.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Na zahraničnú pracovnú cestu si povinná mu dať preddavok. Ale ako je všeobecne známe, nikto to nerobí...
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

babenko1
Na zahraničnú pracovnú cestu si povinná mu dať preddavok. Ale ako je všeobecne známe, nikto to nerobí...
No ale to je potom veľmi zložité:tam sú určité termíny dokedy musí preddavok vyučtovať a naši zamestnanci robia cesťák na konci mesiaca za všetky cesty.No neviem si to predstaviť ako by sa to dalo prakticky a technicky v našej firme zvládnúť.Ked ešte teraz ich naháňam aby mi dali cesťaky za marec.
No ale keby som to dokazala nejako zvládnuť malo by to byť takto nejako?
Napr. 1.3.2005 som poskytla preddavok 100 EUR /prepočet robím na SK kurzom dňa 1.3.2005/ do peňažneho deníka učtujem výdaj z EUR pokladne a prevádzková režia.Dňa 5.3.2005 mi donese cesťák narátam mu 45 Eur - 5% vreckové 2,25 Eur spolu 47.25 Eur.Vráti mi 52,75 Eur. V peňažnom denníku pokračujem vo vyúčtovaní asi takto.Príjem do EUR pokladne 52,75 ale mínusom do položky výdaj a -52,75 EUR do prevádzkovej réžie /kurz dňa 5.3.2005/
Alebo ako???Neviem či to je dobre.Nerobila som to ešte.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ja som to robila tak, že vždy mi vrátili celú zálohu a následne som im vyplatila cestovné náhrady.. A prečo chceš tých 52,75 dvakrát účtovať?? Ved zaúčtuj len to vrátenie... tých zvyšných 47,25 ti zostane v prevádzkovej réžii....
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Poraďte niekto ako sa konkrétne v zaučtuje preddavok poskytnúty na zahraničnú cestu v PD a potom vyučtovanie v PD (stlpce,znamienko +-).Každý to robí úplne inak.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Danielam
Poraďte niekto ako sa konkrétne v zaučtuje preddavok poskytnúty na zahraničnú cestu v PD a potom vyučtovanie v PD (stlpce,znamienko +-).Každý to robí úplne inak.
Výdavok neovpl. ZD - záloha na ZPC a keď ju vráti tak tiež sem mínusom, príp. príjem neovpl. ZD - vrátená záloha na ZPC, ale potom v celkovej zostave Ti ju nevynuluje. Uvidíš to vo vyplatených aj v prijatých zálohách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať