Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva na skratený úvazok

Ikan Ikan

Ikan je offline (nepripojený) Ikan

Vie mi niekto poradiť ako zamestnať zamestnakyňu na predaj tovaru do predajne

na kratší pracovný úvazok napr. 2 hodiny denne /keď potrebujem z predajne odísť/, poprípade zákon, ktorý špecifikuje takúto prácu. Nemôže to byť dohoda o vykonaní práce, kedže sa jedná o tú istú prácu. A aké sú odvody z takéhoto zamestnávania príp. výška mzdy, ktorú môžem takto vyplatiť.
Vďaka.
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Prosím vás, dnes mi má zamestnanec podpísať zmluvu a ja ešte stále neviem, ako mu tie hodiny mám napísať. Veľmi pekne prosím o radu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Janka6685
Jeden týždeň odrobí jednu smenu, druhý dve smeny, tretí dve a štvrtý jednu, napríklad.
Janka, toto čo uvádzaš by mohol byť typický nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas - teda v prípade, že vieš aspoň zhruba (predbežne) ako budú robiť smeny. Pozri si podrobnosti v §87 Zákonníka práce. Ak by si k tomu chcela podrobnejšie rady, napíšem, ale asi až v pondelok.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
somij
Janka, toto čo uvádzaš by mohol byť typický nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas - teda v prípade, že vieš aspoň zhruba (predbežne) ako budú robiť smeny. Pozri si podrobnosti v §87 Zákonníka práce. Ak by si k tomu chcela podrobnejšie rady, napíšem, ale asi až v pondelok.
Tiež som si myslela, že je to nerovnomerne rozvrhnutý čas, ale aj tak neviem, ako to mám dať do zmluvy. Viem len to, že niekedy odrobí 8 zmien do mesiaca inokedy 6, a tak...Ešte by sa dalo, zariadiť, aby každý mesiac mal rovnaký počet zmien, ale ani vtedy sa to nedá napísať rovnako na každý týždeň. A v podľa zákona mám do zmluvy napísať počet odpracovaných hodín na týždeň. A nie každý týždeň odrobí rovnaký počet hodín. Takže ak môžem poprosiť o radu, ako to mám dať do zmluvy, aby to bolo čo najlepšie.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Janka, napíš do zmluvy, že odpracuje v priemere za celý rok X hodín do týždňa.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita4
Janka, napíš do zmluvy, že odpracuje v priemere za celý rok X hodín do týždňa.
To by šlo? Keď áno, tak je to super riešenie.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Môžem uzatvoriť pracovnú zmluvu na skrátený uväzok s uchádzačom o zamestnanie pri dodržaní podmienky 64 hodín mesačne a 3200 Sk zárobku?
Platí sa zdravotné a sociálne poistenie?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Skús si dať vyhľadávanie, dosť sme o tom tu diskutovali, podľa zákona sa dá, len UP s tým nechce súhlasiť len s dohodou, alebo sa treba ísť opýtať na príslušný UP či bude akceptovať aj PP na skrátený úväzok a nezoberú dotyčnému príspevok resp. zostane evidovaný na UP.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

lenkak
Skús si dať vyhľadávanie, dosť sme o tom tu diskutovali, podľa zákona sa dá, len UP s tým nechce súhlasiť len s dohodou, alebo sa treba ísť opýtať na príslušný UP či bude akceptovať aj PP na skrátený úväzok a nezoberú dotyčnému príspevok resp. zostane evidovaný na UP.
Ďakujem.
Celé sa to trochu domotalo. Dotyčná osoby ukončila štúdium, išla sa evidovať na úrad práce, s tým, že nejde poberať podporu. Tam ich informovala, že brigáduje. Majiteľ s ňou ukončil dohodu o brigádnickej práci študenta a uzatvoril s ňou pracovný pomer na skrátený úväzok 5 hodín týždenne. Všade ju prihlásili do SP a ZP. Dotyčná nás teraz informovala, že do ZP sa nemá odvádzať nič a ja som si teraz nie istá s odvodmi do ZP a ani do SP a ja už vlastne ani neviem prečo je na úrade práce,keď nepoberá nič.
Ako je to s odvodmi?
Naposledy upravil Denda : 06.07.05 at 11:23
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Denda, trošku sa to ozaj domotalo...
Neviem či vlastne ide o študenta, ktorý skončil školu a prihlásil sa na Úrad práce a už nepokračuje v štúdiu. Aj to záleži či ide o SŠ al. VŠ, presnejšie od veku... Ak nemieni študovať, tak ta PZ na kratší pr. čas je v poriadku, len musíte platiť odvody a to riadne ako z PZ na plný úväzok, tam sa podmienky nemenia. Možno ide o absolventa ktorý bude robiť absolventskú prax a mohli ste požiadať o príspevok... No a evidovala sa asi len na ten čas čo nebola poriešená u Vás, nie? Upresni to nech to poriešime, ale až keď zajtra, už idem preč, nejako to počasie na mňa nevplýva OK...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Jara
Denda, trošku sa to ozaj domotalo...
Neviem či vlastne ide o študenta, ktorý skončil školu a prihlásil sa na Úrad práce a už nepokračuje v štúdiu. Aj to záleži či ide o SŠ al. VŠ, presnejšie od veku... Ak nemieni študovať, tak ta PZ na kratší pr. čas je v poriadku, len musíte platiť odvody a to riadne ako z PZ na plný úväzok, tam sa podmienky nemenia. Možno ide o absolventa ktorý bude robiť absolventskú prax a mohli ste požiadať o príspevok... No a evidovala sa asi len na ten čas čo nebola poriešená u Vás, nie? Upresni to nech to poriešime, ale až keď zajtra, už idem preč, nejako to počasie na mňa nevplýva OK...
Jednalo sa u študentku VŠ. Ukončila štúdium k 31.5.2005 a išla sa zaevidovať na úrad práce a nemá podporu. Mala dohodu o brigádnickej práci študenta na upratovanie. Táto dohoda už nemôže byť lebo už nie je študent, tak s ňou majiteľ uzatvoril pracovný pomer na skrátený úväzok na 5 hod.týždenne zo zárobkom 80 sk/hod.
Poprihlasovali ju všade do Zp a SP. A je teraz neviem, či nespravili unáhlení krok. Ak ide o absolvenstkú prax má na to táto zmluva nejaký vplyv? A čo s tými odvodmi?
Naposledy upravil Denda : 06.07.05 at 14:10
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, chceme zamestnať upratovačku na 15 hod.týždenne. Firma má určený 37,5 hod.týžd.prac.čas. Aká minimálna mzda pre ňu platí?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Mesačná min. mzda je v tomto prípade 3040,- Sk.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Prosím vás o vysvetlenie. Ak máme zamestnankyňu so skráteným úväzkom 5 hodín týždenne, podľa čoho sa posudzuje minimálna mzda? Ďakujem.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Vždy za vychádza z pomeru ustanoveného pracovného času (UPČ) v organizácii a z príslušného úväzku. Takže ak UPČ je 40 hod. týždenne a zmluva na kratší pr. čas je 5 hod. týždenne, tak min. mzda pre kratší úväzok je 7600 : 40 x 5 = 950, Sk mesačne.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

A ked my máme týžd.prac.čas 37,5 hod. Tak počítam 7600 : 37,5, alebo 7600: 40 x 37,5??
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

azuz Pozri príspevok
Vždy za vychádza z pomeru ustanoveného pracovného času (UPČ) v organizácii a z príslušného úväzku. Takže ak UPČ je 40 hod. týždenne a zmluva na kratší pr. čas je 5 hod. týždenne, tak min. mzda pre kratší úväzok je 7600 : 40 x 5 = 950, Sk mesačne.
čiže v tomto je zohľadnený aj minimálny mzdový nárok?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Nie, v tom výpočte je len minimálna mzda. Minimálny mzdový nárok vychádza z min. hodinovej mzdy (zatiaľ).
Pre prvý stupeň pri 40 hod. týždni to je 43,70 Sk. Pri 37,5 hod týždni to je 46,70 (43,70 : 37,5 x 40) a tento sa prepočítava príslušný koeficientom podľa stupňa náročnosti práce.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

nikulik Pozri príspevok
A ked my máme týžd.prac.čas 37,5 hod. Tak počítam 7600 : 37,5, alebo 7600: 40 x 37,5??
U mesačne odmeňovaných je min. mzda vždy 7600,- Sk. Ak by pri UPČ 37,5 mal niekto kratší pracovný čas napr. 5 hod. týždenne, tak výpočet min. mesačnej mzdy by bol 7600 : 37,5 x 5.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ďakujem pekne.
0 0
Ivánuška Ivánuška

Ivánuška je offline (nepripojený) Ivánuška

snažím sa byť dobrá v tom čo robím a čo ma baví, a to nie len o práci ...viac
Aňuška Pozri príspevok
Súhlasím s Biondou. Ak má prac. úväzok 2 hod. denne, tak aj čerpanie dovolenky
bude 2 hod. denne.
Akurat riešime takýto problém, len s tým, že osoba zamestnaná na kratší pracovný čas napr. 1 hodina denne má ešte další pracovný pomer taktiež na jednu hodinu, ako je to v tomto prípade s dovolenkou? Tak isto ma narok aj u druhého zamestnavatela?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať