Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

lujza.j
Maxinka
ja mám odkaz nefunkčný...a koľko rokov si spokojná?
zatiaľ!!!...to jest 3 mesiace ...ale chválil ho aj jeden lekár u nás...aj on ho má
http://www.kostrej.sk/eshop/e-100372...ermo?ref=60263...je to český výrobca tak ako materasso slovenský
0 0
herkulo herkulo

herkulo je offline (nepripojený) herkulo

uvidíte dokedy. Lekár bude chváliť to, z čoho má provízie. O tom svedčia aj množstva reklamných letákov v ich čakárňach. Tá cena sa musí odraziť aj na kvalite. Preto neuvádzajú hustotu peny a podrobné zloženie. Podľa môjho názoru je to matrac vhodný do hosťovskej izby. Napíš o spokojnosti po 2 rokoch. Moji rodičia majú Dormeo, lebo si nedali poradiť a otec už po roku nadáva, že sa potí ako somár v kufri a spokojnosť, ktorá bola 1 rok po zakúpení sa akosi vytráca. Ešte som si všimol na stránke gumotexu napr. pri drahom matraci Olympia, že v popise píšu ,,HD PUR peny s vysokou objemovou hmotnosťou". To je aká ta vysoká ? Prečo neuvádzajú číslom? Prečo zas zahmlievajú ?
Naposledy upravil herkulo : 26.11.13 at 15:49 Dôvod: doplnenie
0 0
herkulo herkulo

herkulo je offline (nepripojený) herkulo

donpeppone napísal toto a myslím si, že na 99,9% má pravdu, lebo som mal s takým matracom skusenosť.

Pri všetkých penových matracoch si ale dávajte pozor na hustotu materiálu, z ktorého je jadro matraca vyrobené. Platí, že čím vyššia je hustota peny, tým trvácnejší je ortopedický efekt matraca. Pre orientáciu sa hustoty pien pohybujú od 25kg/m3 pri Pur pene až po 85kg/m3 pri latexe. Pritom už rozdiel 5kg/m3 spôsobí markantný rozdiel v trvácnoti ortop.efektu , ale aj ceny. Výhoda penových matracov:cena, hmotnosť, Nevýhoda:neprievzdušné(môžu mať aj "miliardy" vzdušných kanálikov, ako to uvádza napr.medivit), ale aj tak, sú všetky neprievzdušné a každou nocou nassakujú s potom.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslím, že v roku 2006 sme kupovali v segume aj matrace aj rošty......spokojnosť...a to v "posteli" trávim všetok relax .....kedže v obyvke "nefungujem"...
0 0
mucula mucula

mucula je offline (nepripojený) mucula

Donpeppone, dovol mi, prosim, vyuzit tvoje poradenstvo. S manzelom nakupujeme postele, vybrali sme si postel v Segum, nakolko nas trochu tlacia financie. Vybrali sme si tam aj matrace. Po precitani roznych rad sme sa rozhodli pre pevne rosty a matrac Komfort multipocket. Velmi rada by som pocula nazor na tento matrac, pretoze toto je viac-menej cenovy strop, v ktorom sme schopni sa pohybovat. Chcela by som sa tiez spytat, ze ci je nejaky velmi velky rozdiel v druhu potahu, nakolko v podstate vsetky sa daju odzipsovat a prat, len cenovy rozdiel je viac ako 50 eur. Dakujem velmi pekne za odpoved a to nie len za mna, ale za vsetkych, ktorym si pomohol sa lepsie vyspat
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nemám pevné rošty a neľutujem....polohovatelné aj pri hlave aj pri nohách....nik mi neradil išla som do predajne a kupila a som spoko.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

RE:mucula
Zdravim, co sa tyka matraca takto mi je tazko zhodnotit ci matrac bude pre Vas vhodny kedze k tomu je treba poznat viacero parametrov samotnej postavy cloveka ako aj jeho zvyky/navyky podla toho ci clovek spi na boku, bruchu, chrbte a pod. Matrac sam o sebe je vyrobeny z kvalitnych materialov. Co sa tyka potahov, tu rozdiely su, a to ako v samotnej potahovej latke tak aj v sposobe zositia potahu. Ak si vsimnete konkretne pri tomto modely je ten najlacnejsi potah sity takym sposobom,, ktory vytvara po obvode matraca hruby sev/lem. tento fakt moze znizovat komfort, kedze clovek pri nasadani/schadzani z matraca ale aj pri samotnom lezani moze tento lem vnimat ako tvrdy okraj matraca a pri spani moze otlacat ako ruky tak aj lytka.
0 0
mucula mucula

mucula je offline (nepripojený) mucula

Dakujem krasne za odpoved donpeppone. Matrac sme skusali, zdal sa nam pohodlny. Manzel najcastejsie spava na chrbte, ja naopak na bruchu. Osobne preferujem tvrdy matrac (rok som spavala priamo na drevenej doske pokrytej iba dekou), avsak prave preto ze spim na bruchu zvolili sme nieco trochu makksie. Ja som na svoju vysku celkom musia vaha, mam 54 kg, manzel je priemernej postavy (do vysky aj do sirky ) Co sa tyka potahov, pozerala som si hustotu latky, ta je asi dolezita. Skor ma zaujimal rozdiel medzi potahom top a fit. Cena je rovnaka, predajca tvrdi, ze potah top je lepsi, ale potah fit sa da prat na vyssiu teplotu a tiez ma vyssiu gramaz latky. Velmi ocenim tvoj nazor. Prajem pekny vecer
0 0
erika2009 erika2009

erika2009 je offline (nepripojený) erika2009

s priateľom sme si kúpili matrace cez e-shop. Po necelom mesiaci nám boli matrace dodané. Boli sme strašne radi, že sa konečne dobre vyspíme, keďže sme spali na prechodných starých matracoch. Spalo sa nám celkom dobre. Po troch týždňoch sme museli dať prať poťah, keďže sme mali návštevu a počas obednej siesty nám moja mala neter pocikala matrac. Až vtedy sme zistili, že sme dostali niečo iné ako bolo prezentované na stránke. Hneď sme volali predajcovi, ktorý nám odvrkol, že je to presne to čo je na internete a tým to haslo, aj keď očividne nie. Tovar sme chceli vrátiť ale podľa zákona sme na to mali 7 dni, ktoré sme už prešvihli. Známa nám poradila aby sme tento e-shop dali na obchodnú inšpekciu. Samozrejme, počúvli sme jej radu a boli sme zhrozený čo nám bolo povedané: Keďže sa jedna o e-shop, kde neviete čo kupujete máte 7 dni na vrátenie tovaru bez udania dôvodu práve z toho dôvodu, že nemáte záruku, že vám príde to čo ste si naozaj objednali. Pani nám ešte povedala, že sme si to mali kúpiť v predajni alebo aj cez e-shop ale len cez ten ktorý my aj vlastne predajne kde to môžeme vidieť a vyskúšať. Obchodná inšpekcia nemá žiadne páky na e-shopy. Malo by to byť trošku inak ošetrené. Takže teraz máme doma ani neviem čo za 600 €. Samozrejme, teraz sa nám dobre nespáva, keďže sme boli oklamaní. Najradšej by sme matrace vyhodili ale nemáme momentálne financie navyše. Pri kúpe nových matracov sa tejto problematike budeme poriadne venovať a navštívime aj túto poradňu. Škoda, že sme ju nenašli skôr :-(, sú tu fakt dobre rady Čo povedať na záver...NEKUPUJTE MATRACE CEZ E-SHOP o ktorom nič neviete alebo nemá ani žiadne recenzie na nete.. Dúfam, že aj moja nemila skusenosť niekomu pômože
Naposledy upravil erika2009 : 04.12.13 at 07:09 Dôvod: chyba údaju, termín vrátenia tovaru nie je 14 ale 7 dní
1 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Erika môžem len súhlasiť. Štátna obchoodná inšpekcia vníma e-shopy ako sprostredkovateľov, ktorí nakúpia tovar niekde vo veľkoobchode a prepošlú ho pomocou prepravnej služby zákazníkovi. Často tieto e-shopy sú 1osoboví živnostníci, ktorí tovar ani nevidia. Preto je zákonom daná doba na vrátenie takéhoto tovaru späť bez udania dôvodu 7 dní, počas ktorých môžete tovar prekontrolovať. Žiaľ u tovaru ako je matrac je to nesmierne ťažké. Nielenže ako laik neviem rozoznať kvalitu použitých materiálov, ale ešte sa ani nedostanem k jadru, pokiaľ matrac neroztrhám, či nerozrežem. Preto ako odborník jednoznačne odporúčam navštíviť e-shopy s nejakou tradíciou a hlavne tie, ktoré majú aj kamenné predajne, kde tovar môžem vidieť a vyskúšať.

erika2009
s priateľom sme si kúpili matrace cez e-shop. Po necelom mesiaci nám boli matrace dodané. Boli sme strašne radi, že sa konečne dobre vyspíme, keďže sme spali na prechodných starých matracoch. Spalo sa nám celkom dobre. Po troch týždňoch sme museli dať prať poťah, keďže sme mali návštevu a počas obednej siesty nám moja mala neter pocikala matrac. Až vtedy sme zistili, že sme dostali niečo iné ako bolo prezentované na stránke. Hneď sme volali predajcovi, ktorý nám odvrkol, že je to presne to čo je na internete a tým to haslo, aj keď očividne nie. Tovar sme chceli vrátiť ale podľa zákona sme na to mali 7 dni, ktoré sme už prešvihli. Známa nám poradila aby sme tento e-shop dali na obchodnú inšpekciu. Samozrejme, počúvli sme jej radu a boli sme zhrozený čo nám bolo povedané: Keďže sa jedna o e-shop, kde neviete čo kupujete máte 7 dni na vrátenie tovaru bez udania dôvodu práve z toho dôvodu, že nemáte záruku, že vám príde to čo ste si naozaj objednali. Pani nám ešte povedala, že sme si to mali kúpiť v predajni alebo aj cez e-shop ale len cez ten ktorý my aj vlastne predajne kde to môžeme vidieť a vyskúšať. Obchodná inšpekcia nemá žiadne páky na e-shopy. Malo by to byť trošku inak ošetrené. Takže teraz máme doma ani neviem čo za 600 €. Samozrejme, teraz sa nám dobre nespáva, keďže sme boli oklamaní. Najradšej by sme matrace vyhodili ale nemáme momentálne financie navyše. Pri kúpe nových matracov sa tejto problematike budeme poriadne venovať a navštívime aj túto poradňu. Škoda, že sme ju nenašli skôr :-(, sú tu fakt dobre rady Čo povedať na záver...NEKUPUJTE MATRACE CEZ E-SHOP o ktorom nič neviete alebo nemá ani žiadne recenzie na nete.. Dúfam, že aj moja nemila skusenosť niekomu pômože
0 0
macomh macomh

macomh je offline (nepripojený) macomh

Zdravím don peppone. Mal by som otázku ohľadom matracov. Potreboval by som poradiť aký matrac si zaobstarať, nakoľko v poslednom čase vstávam s bolesťami chrbta a unavený. Doteraz som spal na 7 ročnej manželskej posteli s lacnou pružinovou matracou, ktorá je vlastne očalúnená a prichetená o vyklápaciu dosku. Chcem dať vrch /poťah a pružiny preč/ a na pevnú dosku, by som potreboval poradiť nejaký matrac, na ktorom by som sa konečne vyspal, bez bolestí chrbta. Mám 180 cm a 95 kg. Veľa sa otáčam, ale najviac spím na bruchu a na boku. Dám tu odkazy matracov, ktoré po 3 týždňovom sondovaní a zisťovaní vlastností a parametrov mi padli do oka, že by to mohlo byť dobré, ale neviem sa stále medzi nimi rozhodnúť, ktoré by bolo lepšie.
Takže:
1. http://www.jysk.sk/4/5/3334723/a/catalog
2. http://www.jysk.sk/4/5/12/540/3313023/a/catalog
3. http://www.jysk.sk/4/5/16/538/3205323/a/catalog

Musím ešte povedať, že nemám rád tvrdú podložku - matrac, na ktorej spím.
0 0
herkulo herkulo

herkulo je offline (nepripojený) herkulo

neviem ci si dobre sondoval, ale jysk by som asi ako riesenie ............. Hned na 2 strane tohto vlakna presne popisuje kvalitu a sposob predaja matracov z pysku. Skus sa kuknut na znacky V.gas a S.gum. Ja mam osobne model 20 a je super.
Naposledy upravil herkulo : 10.12.13 at 19:05 Dôvod: doplnenie
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

Ak máš pevnú podložku pozeraj po taštičkových matracoch. Penové a latexové matrace na pevnom podklade rýchlo strácajú pevnosť, navyše pevná doska bráni prúdeniu vzduchu, čo pri pružinových, resp. taštičkových matracoch nie je problém. Len doplním Herkula, že spomínaný predajca J..k ponúka dosť predražené výrobky. Stačí len porovnať zloženie a aj po 50%-nej zľave (neviem síce ako prišli na pôvodnú cenu) je výrobok drahší ako u iných predajcoch. Navyše v cene nie je zahrnutá ani doprava, čo je dnes už takmer bežné. A čo záruky? Napríklad na penové matrace tento predajca ponúka záruku 25 rokov s popisom: "Pri penových matracoch naše záruky garantujú, že penová náplň nestratí svoju pružnosť za normálnu hranicu poklesnutia peny." Znamená to, že keď tá normálna hranica bude za dva roky dosiahnutá, tak záruka padá? Prečo sa pri matracoch spomína "záruka na matrac" a v zárukach (http://www.j..k.sk/madrasser#) je to už len "záruka na pružiny alebo peny"? Sú to veľmi zavádzajúce informácie a pre mňa sa tento predajca týmto stáva maximálne nedôveryhodný. Prepáčte za úprimnosť, ale je to tak. V neposlednom rade treba samotnú konečnú cenu porovnať s kvalitou. Matrace do 200€ sú vyrobené z materiálov, ktoré nemôžu vydržať dlhšie ako pár rokov. Produkt, ktorý má 2 x 1 meter a hrúbku 18-20 cm a má denno-denne držať na sebe 100 kg živej váhy proste nemôže obsahovať kvalitné materiály. Fyzika žiaľ nepustí . Osobne odporúčam vyberať z matracov aspoň od 300€. Lacnejšie výrobky bývajú väčšinou tie najdrahšie.
0 0
m.pelikan m.pelikan

m.pelikan je offline (nepripojený) m.pelikan

Dobrý deň, ja mám napríklad skúsenosť s taštičkovým matracom (http://www.tropico-plus.sk/matrac-anabel.html) a som nadmieru spokojný. Dávam prednosť tvrdšiemu matracu, manželka zase mäkšiemu. Keď sme kupovali matrac, veľmi nás potešilo, že už existujú matrace, ktoré majú z oboch strán rôznu tvrdosť, stačí matrac len otočiť (nie ako pred x rokmi, kedy sme kupovali prvé matrace ) Spí sa mi na naňom naozaj dobre. Pre mňa ako alergika je veľké plus tiež antialergický poťah.Za mňa môžem vrelo odporučiť
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

m.pelikan
Dobrý deň, ja mám napríklad skúsenosť s taštičkovým matracom (http://www.tropico-plus.sk/matrac-anabel.html) a som nadmieru spokojný. Dávam prednosť tvrdšiemu matracu, manželka zase mäkšiemu. Keď sme kupovali matrac, veľmi nás potešilo, že už existujú matrace, ktoré majú z oboch strán rôznu tvrdosť, stačí matrac len otočiť (nie ako pred x rokmi, kedy sme kupovali prvé matrace ) Spí sa mi na naňom naozaj dobre. Pre mňa ako alergika je veľké plus tiež antialergický poťah.Za mňa môžem vrelo odporučiť
Ako dlho spíte s manželkou na tomto matraci? Nepochybne je matrac v poriadku, no keďže sme na porade a navzájom sa snažíme si pomôcť, rád by som uviedol odborný pohľad na tento produkt. V prvom rade z uvedených informácií na stránke nevieme presne zistiť aké materiály (hustoty, zloženie,...) sú použité, za druhé je uvedené "jedna strana je do 120kg, druhá do 140kg" (???) - trochu mi v tom chýba logika, pretože materiál buď má nejakú nosnosť alebo nie. Nosnosť nijak nesúvisí s tvrdosťou. Za tretie "7 anatomických zón" je v taštičkovom matraci len marketing, nemá reálny zmysel (na stránke je dokonca uvedené, že tie zóny sú len na vrchnej penovej doske s hrúbkou cca. 2-3cm,čo len potvrdzuje túto hypotézu). A za štvrté podľa dostupných informácií vieš nájsť na trhu veľmi podobný matrac už od nejakých 180€. Plus otázka záruky, na čo sa presne vzťahuje? Pretože osobne si neviem predstaviť, že matrac v tomto zložení vydrží každodenný tlak 140kg viac ako 2-3 roky. Dúfam však, že ti matrace dlho vydržia, lebo 300€ nie je málo peňazí .
0 0
jenny01 jenny01

jenny01 je offline (nepripojený) jenny01

Vedeli by ste mi poradit madrac a rost pre dieta 3 roky. Mame vecsiu postel140x120.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

chod do špecializovanej predajne tam ti poradia....
0 0
pito11 pito11

pito11 je offline (nepripojený) pito11

jenny01
Vedeli by ste mi poradit madrac a rost pre dieta 3 roky. Mame vecsiu postel140x120.
Keďže detská chrbtica sa vyvíja a rastie potrebuje tvrdšiu podložku. Popozeraj sa po matracoch, ktoré sú tvrdšie až tvrdé. Predpokladám, že v postieľke s týmito rozmery dieťatko nebude spať do dospelosti, takže nie je potrebné vyberať matrace s dvomi tvrdosťami, ktoré je časom možné otočiť na mäkšiu stranu. Čo sa týka materiálov odporúčam prírodné materiály (kokos, latex, pružiny,...), ktoré nie sú alergické, sú vzdušné a hlavne majú dobrú životnosť. Penové matrace nie sú pre deti vhodné, pretože sú elektrostatické a časom sa v nich usadzujú nečistoty, z ktorých následne vznikajú alergie. Súhlasím s lujzou.j, navštív špecializovanú predajňu v tvojom meste a matrac si poriadne prezri. Deti je to najdrahšie čo máme

Roštov je niekoľko typov, zameraj sa hlavne na to, aby medzera medzi lamelami nebola väčšia ako 6cm, aby sa matrac časom nedeformoval.
0 0
Nela25 Nela25

Nela25 je offline (nepripojený) Nela25

[QUOTE="donpeppone"]Nedá mi, no po tom všetkom, čo som si tu prečítal o matracoch by som radšej žiaden kúpiť nešiel. Ako je možné že administrátor dovolí vypisovať priamo tel. čísla na predajcov viď...................

Ahoj, na zaciatok Ta musim vazne pochvalit za perfektne rady, ktore som sa od teba docitala :-) preco som ale "zabludila" v tejto diskusii ma svoj dovod...potrebujem poradit a ty si ochotny poradit ako som si vsimla vyssie. Pred mesiacom sme si s manzelom kupili dost drahe matrace pretoze sme chceli zainvestovat, prestahovali sme sa, mame novu postel tak sme chceli aj nove a konecne v zivote poriadne kvalitne matrace...nechcem menovat znacku tak ti sem hodim strucny popis: je obojstranný matrac - z jednej strany je tvrdší a z druhej strany je mäkší. Dilema mäkký alebo tvrdý matrac je teda už minulosťou, stačí si vybrať stranu, ktorá Vám viac vyhovuje. Navyše pri matracoch širších ako 140 cm má matrac XY dve samostatne otáčajúce sa časti. Na jednom matraci tak môže jeden z partnerov spať na tvrdšej strane a druhý na mäkšej strane. Jadro matraca tvorí 7,5 cm mäkší + 7,5 cm tvrdší špeciálny materiál Ecocell®, ktorý je vďaka špeciálnej štruktúre otvorených buniek veľmi priedušný, čím je zabezpečená perfektná ventilácia matraca. Matrac XY má 3 zóny pre perfektnú oporu tela, 2 cm pamäťovej peny pre perfektné prispôsobenie sa Vášmu telu a poťah, ktorý obsahuje postriebrené vlákna pre dokonalú antibakteriálnu ochranu. Celková výška matraca je 18 cm. Záruka je až 15 rokov...
Moj problem spociva v tom, ze ma este stale (pouzivame ho mesiac, manzel je spokojny), boli hlavne chrbat a najviac oblast krizov, bolest je ako svalovica...dnes som vstala o 2 hodiny skor ako zvycajne lebo som to uz nevydrzala...ledva vstanem z postele a neviem sa rozhybat...no hrozne a teraz neviem ci si este zvykam alebo ci je matrac pre mna nevyhovujuci...skusila som ho z oboch stran, z tvrdsej aj maksej ale stale sa mi zda byt tvrdy...vyrobca poskytuje 30 dnovu moznost vymeny ale mame ich uz viac ako 30 dni...vopred ti dakujem za tvoj nazor...
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Podobný problém som mala aj ja, ( ale asi opačný ) kúpili sme si nové matrace, ja som si myslela, že na mäkkom matraci sa mi bude spať lepšie ( ako v bavlnke ) časom som, nevedela prečo, ale nevydržala som spať do rána, pritom ja som spáč No1, budila som sa stále skôr s tým, že ma už všetko bolelo, hlavne v oblasti krížov, ale nepomáhalo už žiadne prevracanie sa na strany, jedine vstať, po chvíli pobehania bolesť zmizla, len to ležanie nie a nie vydržať. Potom mi môj muž navrhol ( on má tvrdší matrac - vyberali sme podľa hmotnosti ) aby sme si skúsili vymeniť matrace a ako zázrakom bolesť zmizla, vydržím krásne spať až do rána, aj on je vraj v pohode, tak mu verím, ale hlavne som zistila, že všetky tie neprijemnosti boli z mäkkého matraca, myslím si, že sa chrbtica príliš prehýba, nemá oporu v podobe tvrdšieho matraca a pri dlhšom ležaní sa prejavia dôsledky. Neviem či to bude aj Tvoj prípad, ale toto je moja skúsenosť. M
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať