Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som teraz menila postel lebo ma tiež bolieval chrbát. spávam zatial na Dormeu a je fajnastický a nenahraditelný chrbát ma nebolieva, majú ho aj moji rodičia pochvalujú si, www.dormeo.sk mrkni tham a budeš mať lepší rozhlad my sme do mojej postele kúpili matrac 120x200 cm thak sa mi na nom bude dobre vyvalovať :p
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

a ktory presne mas?
0 0
anawinka anawinka

anawinka je offline (nepripojený) anawinka

a je velky rozdiel mezdzi matracom zo studenej peny a latexovym matracom?
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Nedá mi, no po tom všetkom, čo som si tu prečítal o matracoch by som radšej žiaden kúpiť nešiel. Ako je možné že administrátor dovolí vypisovať priamo tel. čísla na predajcov viď. Medivit resp dormeo a podobne. Ako si môže nechať obyčajný radový človek OBJEKTíIVNE poradiť, keď za drvivou väčšinou príspevkov je nehanebná skrytá reklama a dovolím si tvrdiť, že tu píšu aj samotní obchodníci zastupujúci niektoré firmy ako Dormeo, či bože zavaruj Medivit !!!!! , ktorí si takto lákajú svojich zákazníkov. Proste podľa môjho názoru je to dosť úbohé. Sám som človek od fachu, no aby som takto propagoval produkty našej spoločnosti, tak to by som na tom musel byť naozaj zle. Ale pekne poporiadku. Na otázku "aký matrac je najlepší(najvhodnejší) a pod. existuje veľmi jenoduchá odpoveď. Proste ten, na ktorom sa dobre vyspíte a je jedno z čoho je vyrobený. Niekto sa vyspí aj na doske, niekto zas musí byť ako v páperí - a tu sa začína problém. V dnešnom trhovom hospodárstve Vám len máloktorý predajca dokáže objektívne poradiť pri výbere matraca, veď koniec koncov si každý chváli len to svoje a drvivá väčšina predajcov hlavne v obrovských nábytkoch vie o vlastnostiach nimi ponúkaných matracov nenej ako Vy. Spýtať sa Ortopéda je asi tá najlepšia možnosť, no asi len dovtedy, pokiaľ neuvidíte tony letákov a katalógov pred jeho ambulanciou. Je to potom podobné ako s liekmi-lekár Vám poradí matrac od toho výrobcu, od ktorého má on sám profit. Preto by som Vám chcel ozrejmiť na čo si dať pri kúpe pozor a ako kontrovať "bulíky" predajcov, ktorí, a to si treba zapamätať žijú zo ZISKU !!!! tažke môj osobný názor je: ak mám dať niekomu zarobiť kúpou matraca, tak za to chcem kvalitu a hlavne, aby matrac splnil na 100% moje očakávania UPOZORNUJEM počas celej svojej životnosti. Po prvé: Názor "len pre boha nie pružinové" je v dnešnej dobe u kvalitných matracov NEOPODSTATNENý. Naschvál si všimnite, že nikto kto uviedol podobý výrok nenapísal PREČO nechce pružinový!!!. Matrace z bonellovej pružiny sú vhodné na chaty, do ubytovacích zariadení, ale aj na vyblbnutie pre deti, lebo sú cenovo nenáročné, ľahko si poradia s prípadnou mokrou nehodou a dá sa po nich dobre skákať, čo deti zákonite ocenia . Ortopedický efekt je minimálny a podľa môjho názoru nulový(mám ho odskúšaný) Dôležitá pri skladbe takého to matraca je poistná medzivrstva medzi pružinou a polyuretánom, či inými penami. NESMIE sa stať, aby na pružinách bola penová doska, vtedy, ani nie po polroku budete cítiť pružiny na celom tele, nehovoriac o miestach kde je Vaše telo najťažšie. Obaliť pružinové jadro "filcom" (netkanou textíliou)je tiež nerozumné, ale to nech si spytujú svedomie samotní výrobcovia takýchto matracov.Kvalitné pružinové jadro musí mať dlhú záruku cca 15 a viac rokov a nehrdzavie. Penové matrace": Z PUR peny, HR peny, lenivej peny, molitánu majú spoločné to, že si nedokážu udržať po celý čas ich užívania ortopedický efekt. Áno, výrobcovia Vám na ne dajú záruku aj 12 rokov, no aj pri tých najkvalitnejších penových matracoch sa ortopedický efekt vytráca už po troch - štyroch rokoch. Preto sa pýtajte, či záruka je na materiál matraca alebo na ortopedické vlastnosti, lebo je to diametrálne odlišná záležitosť. Latexové matrace, sú zo všetkých penových matracov najtrvácnejšie. Pri všetkých penových matracoch si ale dávajte pozor na hustotu materiálu, z ktorého je jadro matraca vyrobené. Platí, že čím vyššia je hustota peny, tým trvácnejší je ortopedický efekt matraca. Pre orientáciu sa hustoty pien pohybujú od 25kg/m3 pri Pur pene až po 85kg/m3 pri latexe. Pritom už rozdiel 5kg/m3 spôsobí markantný rozdiel v trvácnoti ortop.efektu , ale aj ceny. Výhoda penových matracov:cena, hmotnosť, Nevýhoda:neprievzdušné(môžu mať aj "miliardy" vzdušných kanálikov, ako to uvádza napr.medivit), ale aj tak, sú všetky neprievzdušné a každou nocou nassakujú s potom. Taštičkové matrace sú aj odbornou verejnosťou považované za najvhodnejšie, čo sa týka ortopedického efektu, ale aj tu platí, že je treba dávať pozor na zloženie. Napr.minimálna vrstva penovej (latecovej) dosky na taštičkovom jadre by mala byť 3 cm. Taštičkové jadro musí byť oddelené od ostatných vrstiev poistnou medzivrstvou napr. vynilovou sieťkou. S hustotou taštičiek je to podobné ako s hustotou pien. čím vyššia hustota(viac taštičiek) tým vyšší ortopedický efekt. Pozor pri údaji o hustote taštičiek, vždy tam musí byť uvedený počet taštičiek na 1m2 a nie celkový počet taštičiek ako to niektorí predajcovia zvyknú šikovne uvádzať. Pár rád na záver: každý matrac musí byť vybavený odzipsovateľným poťahom, radšej uprednostnite kúpu dvoch menších matracov do manželskej postele ako jedného veľkého(čirto z praktického hľadiska). Ak sú rozmery spávne vymerané a matrac je kvalitne zhotovený, nebudete mať medzi nimi "neznesiteľnú medzeru. Počkať si na kvalitný matrac cca.2 týždne nie je strašné, ak si uvedomíme, že bude slúžiť nášmu zdraviu niekoľko rokov. Osobne neverím niektorým predajcom a výrobcom na Slovenskom a českom trhu a preto sledujem trendy v celosvetovom meradle a je zaujímavé sledovať, že stredná a časť západnej európy je zaťažená na penové matrace, kým zvyšok sveta valcujú matrace pružinové či taštičkové. A ešte jedna pikoška na záver, pokiaľ ste jazykovo zdatní, skúste si vyhľadať testy matracov, ktoré robili nezávislé inštitúcie v nemecku , anglicku ,amerike, japonsku či rusku a prídete na to, že dať aj 150 euro za matrac z akejkoľvek peny s výnimkou latexu je vyhadzovanie peňazí a na zdravie má časom kontraproduktívny účinok. PS: Cena musí zodpovedať aj kvalite a hlavne u lacných matracov, pretože spojitosť slov čo "najlacnejší kvalitný matrac" je utópia a možno prežitok z minulých čias. Nikdy sa neuspokojte so slovíčkom, to mi "stačí" a už vôbec nie keď niečo kupujete svojim deťom !!!!!!!!!!!!!!!
4 0
bezdak69 bezdak69

bezdak69 je offline (nepripojený) bezdak69

donpeppone - prosimta ktory z tychto madracov by si mi odporucil pre rodicov do manzelskej postele ?

LATEX Ergo Physio, LATEX Extra Physio, LATEX Duoextra Physio, alebo z tychto SULTÁN latex eco plus, SULTÁN comfort

popripade nieco ine konkretne ? cenu by som si predstavoval 5000-6000 sk.

Dakujem
Naposledy upravil bezdak69 : 16.03.09 at 16:28
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

donpeppone Pozri príspevok
jenoduchá odpoveď. Proste ten, na ktorom sa dobre vyspíte
presne tak, ale problem je ten, ze okrem ikei som zatial nevidel ziadneho predajcu ktory umozni matrac naozaj vyskusat. (dovolit lahnut si v obchode na matrac sa za skusku neda povazovat)

inak neviem preco casto zaznievaju rady kupit tvrdy matrac, ja sam mam asi pol roka dost tvrdy matrac a nezvykol som si nan (a preto sa ho snazim zbavit), takze tvrde matrace asi nie su taky uplny vseliek a univerzalne riesenie ako by sa mozno zdalo, ale chapem ze mnohym take vyhovuju.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Skôr než sa Ti pokúsim poradiť vo výbere Tebou zvolených matracov, by som Ti chcel poradiť, aby si v žiadnom prípade neuvažoval o kúpe jedného veľkého matraca, ale radšej o dvoch malých matracoch a ak je to možné, tak radšej aj rozdielnych čo sa týka tvrdosti, resp zloženia ako pre Tvojho pána otca, tak aj pre Tvoju pani Mamku. O modeloch, ktoré si tu uviedol sa dá povedať, že sú bežným štandardom z pohľadu kúpy zákazníka. Ak by sme sa ale pozreli na ich zloženie detailnejšie, možno by sme mohli hovoriť o miernom podpriemere a to hlavne v použitých materiáloch a ceny, ktorá im zodpovedá. Nechcem, aby to z mojej strany vyznelo, že túto Tvoju voľbu haním, alebo že sa Ťa nebodaj snažím zosmiešniť. To naozaj nie. No nedá mi napísať pár riadkov o ich zložení a praktikách, ktoré výrobcovia týchto matracov používajú, aby vyvolali u zákazníkov dojem, že kupujú kvalitný matrac. Ak si vezmeme na mušku Tebou vymenované matrace LAtex***Physio, tak si hneď na začiatku všimni v ich popise údaj o 7 zónach latexu. Nechcem, nikoho uraziť, ale oháňanie sa 7 zónami tvrdosti u matracov je v globále absolútna blbosť a čisto číri MARKETINGOVý ťah. A prečo??? Ľudské telo dokáže rozpoznať 5 zón tvrdosti, no aj tie sú v matraci na nič ak človek spí na boku a s nohami pokrčenými v kolenách. Preto majú najväčší význam 3 zóny rozloženia hmotnosti ale iba pri matracoch zhotovených z latexu, resp peny ktorá má určitú hrúbku min. cca 12 cm. Napísať o 3cm vysokých vrstvách latexu resp. peny, že vôbec má nejaké zóny tvrdosti je s prepáčením BLUD. Prečo to všetko spomínam??? Pokiaľ sa vyrobí pena resp latex o určitej hmotnosti, tak ju možno zmäkčiť iba perforáciou (výrobca ju prevŕta dierami s róznym priemerom) proste čím je viac dier v určitej časti latexového monolitu, tým je táto prevŕtaná časť mäkšia. To je dôležité preto, lebo ľudské telo má merovnomerne rozloženú hmotnosť a teda je najťažšie v bedrách a ramenách. Perforáciou matraca sa dosiahne želaný ortopedický efekt. Ramená a bedrá musia byť na tvrdšej časti matraca aby sa nezaborlili príliš hlboko, a aby zostala chrbtica v rovine.
Na Sultánoch, ktoré spomínaš si prosím Ťa všimni hrúbku latexovej vrstvy. Neviem, možno som naivný ale nazvať matrac latexovým, resp spomenúť latex v mázve matraca, kde je hrúbka latexovej dosky cca 2 cm a zvyšok je obyčajný polyuretán sa mi zdá byť zavádzanie zákazníka, a môžem Ti garantovať, že takáto skladba matraca nemá nič spoločné s ortopedickými vlastnosťami a už vôbec nie v dlhšom časovom horizonte, pretože cca 90% objemu matraca tvorí obyčajný polyuretán s nízkou hustotou, ktorý sa vyleží ani nie behom roka až roka a pol. Viem že si uviedol aj cenu, za ktorú si ochotný kúpiť matrace, no ak Ti môžem naozaj poradiť popozeraj sa na internete po nejakých iných "kúskoch" som pevne presvedčený o tom, že nájdeš v tejto cenovej kategórii niečo lepšie. Možno by stálo za zmienku povedať (resp napísať), že by nebolo na škodu veci pouvažovať o matraci, ktorý je asymetrický a teda má dve rozličné tvrdosti, možno aj inej skladby či z iných materiálov, možno taštičky, možno čistý latex. Je možné, že sú o niečo drahšie (nutnosť porovnať), no myslím si , že rodičia si zaslúžia to najlepšie (samozrejme že v rámci možností) To že si im kúpil správne matrace zistíš veľmi jednoducho. prvé 4 dni Ti ich s prepáčením budú chcieť "otrepať" o hlavu, lebo ich bude všetko bolieť , ale po týždni si ho nebudú vedieť vynachváliť ))
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Súhlasím s Tebou, spať na tvrdom matraci nie je žiadna výhra a môže to skôr spôsobiť problémy a to hlavne ľudom, ktorí už majú svoje roky, alebo si ich "kostra" už čo to odskákala. Tvrdé matrace sa doporučujú skôr deťom, aby sa ich chrbtica prispôsobovala matracu a nie naopak (platí ale iba v prípade ortopedického matraca) Mäkšie matrace sú vhodnejšie pre ľudí, ktorých som už spomínal v úvode. samozrejme, že pocit spánku na matraci je vždy subjektívny a nemožno ho paušalizovať.

Čo sa týka požičiavania matracov, ako si spomínal, okrem ikei to nie je možné a hneď Ti aj vysvetlím prečo. Po prvé: nákupná cena matracov, ktoré ponúka ikea je natoľko nízka, že si to ikea môže dovoliť a matrac, ktorý sa im vráti od zákazníka, ktorý si ho zapožičal, bezostychu predajú ďalej. Po druhé: Matrac je produkt, ktorý je často v najintímnejšom kontakte s ľudksým telom. Ak si ho zákazník zapožičia iba na pár dní, existuje reálny predpoklad, že už po prvej noci strávenej na matraci prejde do matraca jeho pot, čiastočky odumretej kože, chlpy, vlasy a podobne. Skrátka ide o hygienickú stránku veci. Ak by sme sa vcítili do role poctivého obchodníka, tak by nám asi nebolo jedno, či vrátený(požičaný) matrac predáme ďalej alebo nie. A ešte je tu faktor zákazníckeho správania, kedy Vám zákazník oznámi, že mu vami požičaný matrac nevyhovuje a na druhý deň ho vidíte na parkovisku nákupného centra ako si nakladá do auta ten istý model matraca, ktorý ste mu zapožičali, no kúpil si ho inde o 3 EUR lacnejší. Proste "SLOVAč"
0 0
maminka77 maminka77

maminka77 je offline (nepripojený) maminka77

ja som si asi pred tromi rokmi kupila otropedicky lamelovy matrac - je uplne uzasny, pretoze su to vlastne pruzne lamely ulozene na molitane, ktory sa da podla potreby vystuzit a na tychto lamelach je polozeny latexovy matrac. doporucujem si to vyguglovat - ortopedicky matrac jelinek /to je vyrobca/
0 0
berlin11 berlin11

berlin11 je offline (nepripojený) berlin11

Vystudoval som ekonomiu pracujem a snazim sa svet vnimat, taky aky je, ale takmer vzdy mam na zreteli hlavne cisla, ktore ma asi budu sprevadzat cely moj zivot. Po precitani prispevkov chcem zareagovat hlavne na tie cisla. Osobne som presvedceny o tom, ze po 15.rokoch je obrovsky rozdiel medzi matracom za 6.000 a matracom za 12.000. Jednoducho ak ma na zaciatku predajca neoklamal, tak rozdiel v pouzitych materialoch a celkovej zivotnosti medzi oboma matracmi musi byt vyrazny.

Nechcem priamo hovorit o vyrobcoch, kedze aj v registracnych podmienkach je to jasne napisane "Na fóre je zakázané šíriť akúkoľvek reklamu v rámci diskusných príspevkov. Predošlá veta neplatí, ak sa tak udeje so súhlasom prevádzkovateľa." a tym suhlasim aj s donpeppone, ze take nechutne tlacenie sa do mozgov diskutujucich zo strany vyrobcov a predajcov jednotlivych znaciek (je to samozrejme len moj nazor) je velmi nedostojne a nema to nic spolocne s obchodnou etikou. Som vsak velmi uchvateny, ako silno dokaze reklama, podomove predaje a ine natlakove akcie zmenit mienku kupujuceho. Ved si len zratajme...

Neskutocne a fantasticke matrace, ktore nam predajca u nas doma ponukal stoja od 10.000 hore. Pritom nam nikto neukazal ani len vzorku, nejaky prierez, co vlastne v tom matraci je, nic konkretne, len same rozpravky o nadprirodzenych vlastnostiach. Preco sa potom tento produkt neponuka v hocijakom obchode. No preto, pretoze presne takyto produkt v obchode stoji minimalne 80% menej. A dovod? Diler, ktory ponuka matrace podomovym predajom nema problem prejst aj 100km autom a prezentovat matrace nejakej rodine, o ktorej ani nevie, ci vobec tento matrac kupi, samotny diler musi zarobit aspon minimalnu mzdu (co pochybujem, urcite zarobi viac), ak rodina matrace kupi je potrebne ich dopravit a samotny vyrobca to tiez nerobi zadarmo, letaky, prezentacne materialy,... (to vsetko stoji nemale peniaze). Z tej celkovej ceny, ktoru by som zaplatil dilerovi za matrace asi vela nezostane na samotnu vyrobu matraca. Asi sa preto firme moc neoplati ukazat, z coho je matrac vyrobeny, lebo by to asi nikto nekupil.

Takisto kazdy den sledujeme v televizii dlhe reklamy na perfektne matrace. No pytam sa, preco taketo reklamy nerobia aj ini vyrobcovia? Bud su taki hlupi a nedokazu vyuzit obrovske moznosti mienkotvornych medii, alebo jednoducho radsej vyhodene peniaze za drahu reklamu investuju do kvalitnych materialov. Ved zase, kolko ostane z obratu firmy na samotne vyhotovenie matracov, ak miliony sa investuju do televiznej reklamy.

Ale ved povedzme si to otvorene. Kto z nas uz raz nebol oblbnuty obrovskym medialnych natlakom a intenzivnym presviedcanim? ...
0 0
bezdak69 bezdak69

bezdak69 je offline (nepripojený) bezdak69

donpeppone Pozri príspevok
Skôr než sa Ti pokúsim poradiť vo výbere Tebou zvolených matracov, by som Ti c....................
No pravdu povediac uz mam z tych madracov hlavu o velkosit 80x200s30 zonami, vsade pisu vsetko mozne. Uz som pozrel aj par Nemeckych testov a bolo tam presne to co pises. Hlavne to ze viac ako 5 zon je zbitocnych.

Avsak stale neviem ktore mam vybrat. Preto ak by som ta mohol poprosit vedel by si mi poradit cez sukromu spravu nieco konkretneho?
Viem ze idealne by bolo ak by ho odskusali, ale v okoly maleho mestaecka na vychodnom slovensku je vzyber takmer nulovy.

Urcite chem aby to malo zipsovatelny potah, budu to dve mensie madrace o velkosti 80x200, postel este nemam, takze ci bude rost alebo lamely to sa este rozhodne podla madracu. a cena no ta je umna dost rozhodujuca a toje tak max. 5000sk
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Len po čase treba vymeniť práve tie molitanové časti, viem, že to poskytujú ( takže nemusíte hneď kupovať nový) , takže tiež si netreba myslieť, že tento matrac má nekonečnú životnosť
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Bolo by dobré keby si mi napísal, odkial si, možno by som Ti vedel iečo v tvojej blízkosti odporučiť aj na vyskúšanie.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Najlepšie by ale bolo, keby si sa vedel dohodnúť s predajcom na zapožičaní matracov aspoň cez víkend.
0 0
bezdak69 bezdak69

bezdak69 je offline (nepripojený) bezdak69

poziciat to by bolo najlepsie, ale z toho hygienickeho hladiska to mi to asi nik nepozicia

som zo Sniny
0 0
svetielko01 svetielko01

svetielko01 je offline (nepripojený) svetielko01

zena
ivetab14 Pozri príspevok
Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
my sme kupili z dormea a sme uplne spokojny az nad mieru, lebo sme mavali dennodenne bolesti chrbtice a teraz uz necitime ziadnu bolest
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

ahojte, a co hovorite na toto? podla parametrov, ak opomeniem tu 7zonovu marketingovu hovadinu, je to v celku vyhovujuce....
jejda, nejak je to obmedzene cele, ked nemam dostatocny pocet prispevkov, tak myslim jysk, golds60, lahko si najdete na cz webe
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

donpeppone, pls. porad aj mne
potrebujem 90x200, radsej tvrdsi, prip. stred...bud latex, alebo tastickove pruziny, dva samostatne kusy, pratelne navleky, plus ochranu na matrac....akurat ze neviem vybrat
citala som pozorne co pises, vychadzaju mi z toho nejake z jysku, alebo zo segum....ale fakt neviem vybrat a uz pomaly chcem aj objednat a uzit si to....
asi by som chcela aj polohovaciu postel, ale este som sa nikde nedopracovala ku kompetentnej informacii, ci to ludia aj vyuzivaju alebo je to hlupost
dakujem dopredu, nemozem ti poslat spravu, ani viac prispevkov ako jeden denne...zatial
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Vidím, že Ty si s tých mála ľudí, ktorí pri výbere matraca nevidia iba cenu, ale sa zaujímajú aj o to, aké matrace kupujú, čo v dnešnej dobe "marketingu" veľmi uznávam no zároveň musím dodať, že mi je velmi ľúto toho že takých ľudí je pramálo.
Tak najskôr k spoločnostiam, ktoré si vymenovala. O matracoch, ktoré ponúkajú v "pysku" nechcem polemizovať, lebo drvivá väčšina ľudí, ktorí sa zaoberajú predajom matracov nad ich matracmi iba kývnu rukou. Nechcem sa nijako vysmievať žiadnemu predajcovi za to , čo predáva, ale v tomto prípade sa dá kvalita matracov v "pysku" zhrnúť do pár , ak nie do jedného riadku v tomto príspevku.(mne sa to nepodarí tak to radšej rozpíšem ) Kokosová doska, ktorá sa v nich používa, je vyrábaná najlacnejším spôsobom a teda nie je napustená latexom. inými slovami sa kvalita takejto dosky dá porovnat so suchým senom a to doslova. materiály ako pur peny, "latex" a pamätové peny, ktoré sa používajú na vrstvenie matraca sú jednak veľmi riedke a jednak hrubé max 2 cm, čo v žiadnom, zopakujem, v žiadnom prípade nedokáže vytvarovať kontúry tela a navyše ich "tenkosť" spôsobuje po cca 2-3 mesiacoch používania, že človek začne pri taštičkovom matraci cítiť pružinky a pri penových matracoch sa matrac vyleží(a čo potom po rokoch používania?????!!!) Toto platí pre každý a jeden typ a model, ktorý majú zahrnutý vo svojom portfóliu a triky, že predtým stál napr. 16000 a teraz stojí o 50% menej sú pre ľudí, ktorí nepatria do skupiny, ktorú som spomínal v úvode. Kvalitný matrac má aj svoju cenu, a pokiaľ Ti predajca nevie do detailu povedať info o matraci, ktorý predáva, tak tam radšej ani matrac nekupuj. Každý solídny výrobca musí mať uverejnené info o materiáloch, ktoré sú v matraci použité. To znamená Hlavne hustoty materiálov a zloženie materiálu, či ide o prírodný alebo syntetický produkt. Neuspokoj sa s odpovedou na margo hustoty, že materál má hustotu napr. OD 55 kg/m3 do 85kg/ m3. Intervaly v tomto prípade NEEXISTUJÚ, takže pozor na sprepáčením bulíky predacov a výrobcov. Druhý výrobca, ktorého spomínaš je ok, aj ked osobne preferujem inú skladnu a materiály ako používajú oni. U mna často ľudia spomínajú matrace las"Vegas" (názov nič moc-môj názor! )možno že tam niečo nájdeš čo ťa zaujme.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Co sa týka polohovateľných rosťov, tak to je trošku dilema. Záleží od toho čo všetko sa chystáš na posteli robiť. (bez urážky) Mám tým namysli to, či v posteli iba spíš, alebo aj čítaš, resp. ješ, či pozeráš telku. (telka by aj tak nemala byť v spálni ale čo už). Pri ostaných činnostiach je úplne jedno či má človek polohovateľný alebo nepolohovateľný rošt . Pri polohovateľnom rošte je ale človek obmedzený výberom matraca, pretože sa nedoporučuje polohovať matrac, kde je použitá kokosová doska. Moje skúsenosti sú ale také že kvalitná kokosová doska znesie pri dlhodobom ohybe aj 25-30 stupňový uhol. Ale pozor na kvalitu kokosovej dosky, musí byť úplne napustená (impregnovaná) latexom, nie potiahnutá latexovým filmom z oboch strán. Taštičkové matrace sa tiež nedoporučuje polohovať, ale ak máš taštičkový matrac bez kokosovej dosky a hustota taštičiek presahuje hustotu 550 ks/m2, tak sa to dá zvládnuť bez toho , aby sa matrac nepoškodil.
Ludia samotní, v tejto problematike tiež veľmi jasno nemajú, a kupujú čo sa im pozdáva, aj ked zo spätnej väzby zákazníkov viem, že často nepolohujú polohovateľný rošt, a nechávajú ho vždy v rovine, max. si nadvihnú hlavovú časť. Voľba je len na tebe. keby bola otázocka tak kludne napíš
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať