Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

dakujem velmi pekne za odpoved, idem si hned prehliadnut ponuku vegas ....
polohovat postel ma napadlo minuly tyzden, ked som bola chora, mala som chripku a kvoli detom som sa nechcela prve tri dni prekaslavat po dalsich miestnostiach bytu, nech ich nenakazim....kaslala som fakt v kuse a potila som sa brutalne do matracov, preto aj ta ochrana pratelna....a to som ja este taka nepotiva, takze ked ochorie manzel, tak to bude pohroma
....no a obcas tam pozerame na laptope DVD, televizor v spalni nemame....ani knihy, my tam fakt chodime len relaxovat
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Včera som sa vo výťahu viezla so susedovcami, obaja v ruke zvlášny valec, priemer cca 35cm, výška 1m - vraj si kúpili super matrace, vzduchové.
Asi som sa tvárila , matrace a valcového tvaru?

No to sú špeciálne - vzduchové - matrace.
Treba ich ponechať 24 hodín rozprestreté na rovnej ploche, medzitým nasajú vzduch. Potom sa už prispôsobia telu, ktoré na nich bude ležať.
Cena za ks = 630 € (pri predvádzaní v domácnosti).

Prečo mám pocit, že tu dačo nesedí?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Takéto sa dajú kúpiť i v obchode, ja som ich kúpila deťom, nevyležia sa, vždy sa vrátia do pôvodného stavu. Tá cena je nadhodnotená o 100%, ako všetky veci, ktoré sa kupujú na takýchto "akciach" Nájdi si na nete( PerDormire; Danexplus)
Naposledy upravil alla66 : 04.04.09 at 15:48
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Máš pravdu, isto tam niečo nesedí a aj viem čo , no nebudem menovať firmu, ktorá robí podomové predaje na matrace a doslova oklame a zmanipuluje ludí natolko, že uveria takej somarine ohľadom obyčajného polyuretánového matraca. Pre lepšiu orientáciu táto firma predáva na svojej stránke aj "zázračný" vysávač za cca 25 000,- Sk a už tu bola vo fóre niekoľko krát spomenutá. Co sa týka matraca, ktorí si ludia takto zrolovaný kúpia, tak sa jedná o obyčajný polyuretán ako som už písal, ale promotéri danej firmy sú tak extrémne zaškolení na psychológiu predaja, že vedia vyargumentovať každú a jednu námietku, ktorú im niekto položí. Najviac sa mi ale páči ich argument o vzdušnosti ich matraca, v ktorom sa údajne nachádza niekolko miliónov vzduchových kanálikov. Nechcem byť malicherný, ale KTO ICH Rátal ?????? Aj latex, aj Hydrolatex či pamäťová pena majú vzduchové kanáliky, ale to neznamená, že že daný materiál musí super byť prievzdušný. Ak sú ich matrace také vzdušné, tak nech si niekto vyskúša priložiť na jednu stranu ich matraca ústa a a na druhú stranu nech priloží ruku. Pokiaľ je matrac nemenovanej firmy taký vzdušný, tak po fúknutí do matraca by ste mali na druhej strane cítiť prúd vzduchu!!!! Ale pravda je taká, že keby ste taký experiment spravili čo i len s 2-3cm vrstvou polyuretánu a teda materiálu, z ktorého je zhotovený aj matrac od ten nemenovanej firmy, tak na druhej strane nebudete nič cítiť. A apropo, polyurenánové matrace najviac nasakujú potom a len veľmi ťažko a dlho sa dajú vyvetrať, tiež záleží na kvalite daného polyuretánu. Co sa týka ceny, tak len pre porovnanie, cena nákupu takýchto matracov sa pohybuje hlboko pod hranicou 70 eur(záleží od rozmetu) a to som už prehnal. Takže si môžete vyrátať, kolko na tom zarobia ak taký matrac predajú za 630 Eur ako to Rozalka uvádza. Ved odkial by aj iná firma, ktorá predáva matrace z toho istého materiálu brala tolko penazí na reklamu v telke, časopisoch, rádiách a internete? škoda len že sa drvivá väčšina spotrebiteľov sanechá oklamať reklamou a ešte väčšia škoda je, že to tých predajcov a výrobcov absolútne nemrzí!
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

chcel by som uviesť na pravú mieru pojem "vyležaný matrac". Pod týmto pojmom netreba rozumieť a chápať matrac, ktorý po dlhodobom užívaní vyzerá ako "korýtko". Z pohľadu obchodníkov sa za vyležaný matrac považuje ten, pri ktorom pokles materiálu, z ktorého je matrac zhotovený, pohybuje okolo 20% resp. viac ako 10% z jeho celkovej výšky. Ak má teda matrac výšku napr. 20 cm, tak vyležaný je, ak v mieste kde na ňom človek spí je výška matraca 16 cm a teda pokles oproti pôvodnej veľkosti je 4 cm. V budúcnosti sa má považovať za vyležaný matrac až keď bude pokles materiálu o 30%. To si viem ale živo predstaviť ako budú výrobcovia v tomto prípade špekulovať nad tým, ako zriediť materiál, aby mali nižšie náklady a ceny nechajú zachované.
Z pohľadu spotrebiteľa , ktorý si všíma kvalitu, sa za vyležaný matrac považuje aj ten, kde síce opticky nevidieť žiadne zmeny na povrchu matraca, ale zmeny sa prejavia až po dotyku. Čo tým myslím? Pre zjednodušenie uvediem príklad na pohovke. Ak si kúpite pohovku a jej sedák je z polyuretánu, tak je po celej svojej dĺžke rovnako tvrdý. Ak ale sedíde väčšinou iba na jednej strane pohovky , tak už po cca. polroku je cítiť rozdiel v tvrdosti polyuretánu v mieste kde sedíte oproti miestu na druhej strane pohovky, aj ked vizuálne nič nezbadáte. A takto to funguje aj s matracmi. Preto nemusíte nič vidieť , ale pri ľahnutí si cítite, že matrac nemá takú tvrdosť ako keď ste ho kúpili a to ubehne iba pár mesiacov od kúpy. ľudia si to často neuvedomujú a možno ani nechcú pripustiť, no keby mali možnosť porovnať svoj "opotrebovaný matrac" na ktoromm spia necelý rok a taký istý ale nový, tak by to rozdiel určite bol.Takto sa v tichosti vytráca ortopedický efekt! Čo potom po rokoch užívania ????
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
donpeppone: Z tvojich posledných príspevkov som vycítila, že tieto "nafukovacie" matrace nie sú podľa teba vhodné...Chcela som si dokúpiť ešte 2ks a teraz som v rozpakoch. Mám si kúpiť matrace od jednej zo spomínaných firiem? Budem rada,ak mi odpovieš.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Z Tvojho príspevku mi nie je jasné, pre koho majú byť matrace určené a za akým účelom ich kupuješ, či pre každodenné spanie, alebo niekam na chatu a pod.. Neviem aký máš rozpočet na nákup týchto matracov, preto mi je ťažko poradiť. Ak Ti ale záleží na kvalitnom spánku, tak sa skôr poobzeraj po latexe, taštičkách prípadne po kombinácii týchto dvoch materiálov. osobne by som sa týmto dvom značkám veľmi nevenoval. Bohužiaľ je v strednej Európe trend tlačiť do predaja čo najviac polyuretánových matracov, kvôli ich nízkym nákladom na výrobu, a preto si firmy ktoré takéto matrace produkujú dokážu stoj čo stoj vymyslieť akýkoľvek"blud" len aby predali svoj produkt. Ťažko môže potom človek niečomu veriť. Keby niečo , kludne sa pýtaj.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

donpeppone so zaujmom čitam Vaše príspevky o matracoch a veľmi oceňujem Vašu snahu pomôcť zorientovať sa nám v nich. Prosím Vás aj ja o radu. Sme akurát v štádiu výberu matraca po 20 rokoch spania na klasickej molitanovej posteli. Sme ťažší, radi spíme skôr na tvrdšom povrchu, preto sa už nevieme dočkať výmeny starej postele(válova)za novúu. Máme svoje roky a zničené chrbty od práce pri počítači. Uprednosťnujeme kvalitu. Je mi uplne jasné, že že ako koľvek sa rozhodneme, vhodnosť výberu posúdime až po niekoľkých týždňoch spania na novom matraci, ale je to fakt ťažké vybrať, keď sa človek neorientuje v tejto oblasti a predajcovia sú buď odborne nevyškolení alebo až priveľmi vyškolení "konkrétnym" výrobcom. Zatiaľ sme zameraní na známeho slovenského výrobcu z Oravy M... nechem porušovať etiketu porady. Naše očakávania od matraca:

- skôr tvrdší ako mäkší, ale aby splnňal požiadavky na udržanie spravnej polohy chrbtice pri spaní ( zaborenie zadku , bokov a ramien pri spaní naboku),

neviem ako to popísať: aby bol sučasne tvrdý, ale súsane aby kopíroval tvar tela

- aby nehojdal : z Vašich príspevkov aj z toho čo sme sa snažili naštudovať inde, vychádzajú pružinové - taštičkové matrace síce najvhodnejšie, ale pri ich skúšaní sme zistili, že to pruží ( čo je vlastne prirodzené keď sú pružinové), ale ten pocit " nadhadzovania" ako na trampolínke pri pohybe na matraci sa nám nepáči

- rošt nám vychádza lamelový, nepolohovateľný - to nie je potrebné, ale s lamelami, ktorých tvrdosť sa dá nastaviť



zaujal nás matrac z prírodnej peny Biogreen ( z ricinoveho oleja ) s príjemným poťahom lyocel, ale zdá sa, že tento matrac je mäkký pre nás, aj keď má T4,

tento sme odskušali ( ak sa tomu tak dá povedať keď sme zoparkrat naň ľahli v obchode)

ale po prečítani prispevkov tu na porade a váhaní o tvrdosti matraca nam vychádza skôr matrac Prezident royal termopur, ktorý má v sebe aj kokosovu dosku, obalenú z jednej strany HR penou 38kg/m3 a z druhe strany Lazy Foam penu. Tento matrac sme ale neskušali, je mi jasne že to musíme urobiť, ale pred tým než vycestujeme niekam kde sa to dá vyskušať tak sa chceme zorientovať, lebo v obchode pri predaja chtovom predavačovi a tom množstve matracov je to ťažké.

Preto Vás prosím o odpoveť, či poznáte tento typ matraca , lebo údaje ktoré píšete že je potrebné si všimnúť ( z čoho je kokosová doska , hustota a hrubka penovej dosky a pod) neviem z bežene dostupných info zatiaľ zistiť.
Ďakujem za Váš čas a ochotu ErikaDP
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Vybrať si správny matrac bude asi dosť obťiažne. Z moledov, ktoré ste uviedli vo Vašom príspevku vyplýva, že sa uberáte správnym smerom vo výbere matraca, no ako ste aj napísali, nie je možné dostať sa k detailným informáciám ohľadom materiálov, z ktorých sú matrace zhotovené. Matrace, kde je použitá viskoelastická pena resp pamäťová pena, sú matrace, ktoré sa viac menej predávajú iba na základe dobrého marketingového promo. Človek ked si na takýto matrac ľahne, má pocit ako by sa do neho zabáral a matrac ho takpovediac do určitej miery pohltí resp. obopne. Pre spotrebiteľa je to príjemný pocit a keď sa k tomu ešte pridajú aj "plky" predajcu o výnimočných schopnostiach matraca, tak sa človek ani nenazdá a už drží v ruke pokladničný blok, kde mu svieti zväčša prehnaná cena za takýto matrac. Treba si ale uvedomiť, že pohyb nášho tela v spánku musí byť absolútne voľný a neobmedzený. V prípade, že sa ľudské telo zaborí do matraca, ako sa potom môže voľne pohybovať??? Pojem "zaborí" je možno prehnaný, ale nič na tom nemení fakt, že matrace, kde je použitá doska z lenivej peny nie sú odborníkmi pokladané za výnímočné, či najsprávnejšie pre zdravý spánok.
Chcel by som sa Vás opýtať, prečo uvažujete skôr o tvrdšom matraci? Predpokladám, že keď ste tak dlho užívali Vaše pôvodné matrace, tak sa Vám začali v nich robiť "korýtka" a mali ste pocit, že spíte na tvrdom podklade. Ak je to tak ako píšem, tak by možno stálo za zmienku pouvažovať, aj o mäkkšom matraci, pretože terajší pocit tvrdosti môže skresľovať Vašu ozajstnú potrebu pre vhodne zvolenú tvrdosť matraca. Asi najlepšie by bolo požičať si dva matrace s rozdielnymi tvrdosťami aspoň na mesiac a vyskúšať, ktorý Vám bude lepšie vyhovovať. Len bohužiaľ v našich Slovenských podmienkach je predajcov ochotných toto spraviť pre zákazníka ako šafránu na poli, ktorým sa prehnalo tornádo.
Ak Vám nevyhuje pružiaci efekt pri taštičkových matracoch, tak by som Vám odporučil latexové matrace, ale z latexu o hustote min. 65kg/m3 lebo ten je "tuhší" má nosnosť cca do 140 kg a v kombinácii s kokosovou doskou sa môže ešte viac vytvrdiť. Poprípade pouvažovať nad asymetrickými modelmi, ktoré v sebe zahŕňajú dve rozličné tvrdosti. Ak sa budete predajcu v obchode pýtať na hustoty materiálu a predajca Vám bude tvrdiť, že latexový matrac, na ktorý sa pýtate má hustotu 65kg/m3, tak nech Vám zároveň ukáže aj vzorku matraca od iného výrobcu, kde je buď taká istá hustota materiálu, alebo iná. Ak bude hustota materiálu rovnaká aj u druhého výrobcu, tak obe vzorky latexu musia mať rovnakú pórovitosť aj tvrdosť. To že hustota materiálu nie je v oboch prípadoch rovnaká zistíte veľmi jednotucho a to už pri pohľade na ne, lebo latex s nižšou hustotou je oveľa viac pórovitejší a má tendenciu sa viac drobiť, tým pádom je menej kvalitný a neudrží si dlhodobo ort. efekt. (to je len taká malá pomôcka pri výbere latexového matraca) Samozrejme, je aj lacnejší.
Ak môžem ešte by som napísal niečo o poťahoch. Pri poťahoch je dôležitá hustota tkaniny a nie hustota PES vlákna, ako to vehementne uvádzajú mnohý výrobcovia. PES vlákno je obdoba vatelínu, teda materál, ktorý sa dával kedysi do "perových" zimušných búnd, a kto takúto bundu vypral, ten vie ako takáto vetrovka "spľasla". Dôležitá pri poťahoch je gramáž poťahovej látky. Tento údaj ale neuvádza skoro žiaden výrobca. (nájde sa ale pár výnimiek) Aj tu platí, že čím je vyššia gramáž poťahovej látky, tým je poťah kvalitnejší, nesperie sa, neroztiahne sa a pod. Len pre orientáciu, o kvalitnom poťahu môžeme hovoriť pri gramáži od cca 280g/m2 a viac, pričom na Slovensku je štandard pri poťahových látkach gramáž niekde medzi 100 až 180 g na m2. Samozrejme, že aj na Slovensku sú matrace vybavené kvalitnými poťahmi, len ich je málo. Dúfam, že som Vám aspoň trošku pomohol, a ak budete mať nejakú otázku, tak Vám ju rád zodpoviem.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

donpeppone, chcem sa podakovat za dobry tip na matrace vegas
ideme zajtra vyskusat, pozdava sa mi ekolatex tusim 13 to je a tastickovy 27, tak uvidim, co mi bude lepsie pocitovo
fakt dik, bez tvojich rad by som vyberala dlho a zopar tisic urcite aj zahodila
ozaj a co na tie dva hovoris?
1 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

donpeppone,
vďaka za Vašu odpoveď, pomohli ste mi zorientovať sa.
ErikaDP
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Rado sa stalo, som rád keď som aspoň trošku pomohol. Pozrel som si tie matrace detailnejšie a myslím, že si si vybrala celkom dobre. Len ich poriadne vyskúšaj a polež si na nich aspoň polhodiny, ( to je rada aj pre ostaných ktorí plánujú kúpu matraca od akéhokoľvek výrobcu), aby sa materiál matraca začal prispôsobovať kontúram Tvojho tela. Doporučoval by som Ti len z čistej zvedavosti výskúšať aj matrace od iného výrobcu, ale to iba pre porovnanie, aby si možno mala možnosť lepšieho úsudku, či na Tebou vybraných matracoch od "V" sa cítiš lepšie, resp. sa Ti leží lepšie.
Naposledy upravil donpeppone : 13.04.09 at 17:15
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Som rád, že som mohol aspoň trošku pomôcť.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

este by som potrebovala odobrit, ci segum matrace, konkretne ten ich top dynamic v porovnani s matracom vegas c.13 je vlastne rozdielny v tom, ze tu kokosovu dosku nema impregnovanu
maju v akcii aj tastickovy matrac, maju tam letak, konkretne wellnes...segum, je aky v porovnani s tym tastickovym od vegas, 26tkou....zvazujem kupy
vegas mi vyhovovali oba matrace, co je asi "najlepsie" co sa vam moze stat...v segum som este nebola, planujem
1 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

ha,cenovo je to asi tak, ze od segum by ma latex matrac s kvalitnym polohovacim rostom vysiel v akcii na 24300 pre dvoch
vegas to iste bez rostu vyse 25000 + urcite 7 tisic rosty, co je dokopy 32000, rozdiel peknych par tisic....fakt ale nevidim, ci tam maju tu kokosovu dosku impregnovanu, ci sa to nerozpadne po case

aha, no teraz pozeram, ze rozdiel v tych latexoch je napr. 5cm, vegas ma 20cm a segum 15...
a co sa tyka tych tasticiek, tak nech pozeram ako pozeram, zda sa mi, ze z tej kokosovej strany tam nemaju nic, len uzky latex...?....a hlavne z toho fakt nie je jasne, kolko meraju jednotlive vrstvy ani nic
ble, tusim pleskneme viac ako dufame
Naposledy upravil vlcica07 : 12.04.09 at 20:22
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

pls a co ten vegas 20tka???? na to co hovorite?
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

neviem ako je to s kokosovou doskou u spomínanej značky. Kokos vo vzorkách, ktoré majú na svojich predajniach je dosť drobivý, čo ale môže byť spôsobené vplyvom podmienok, ktoré sú na predajniach. najlepšie by asi bolo porovnať vzorky spomínaných matracov a detailne si pozrieť aká je štruktúra latexu a kokosu. Spomínaný model 26 je podľa toho čo majú "pegasási" na stránke uvedené rozdielny hlavne v tvrdosti a hustote taštičiek, teda ten vellnesácky vyzerá mať oveľa lepší ortop. efekt ako model 26. Ak by sme ale porovnali model 27 a wellness, tak tam zase zaostáva ten wellness. Je ale pravdou, že popis pri tomto modely wellness je fakt chabý, čomu sa čudujem, lebo podľa mňa by pri matraci nemali chýbať údaje o výške a hustote jednotlivých vrstiev. Model 20 som si na výstave osobne vyskúšal a bol som celkom milo prekvapený a to ešte predtým , ako bol matrac ocenený odbornou komisiou na výstave Moddom2008(cenu majú vycapenú aj na svojej stránke).(Cenu spomínam len z toho dôvodu, že v nábytkárskom priemysle má získanie takéhoto ocenenia svoje meno a nedostáva sa len tak hockomu, a z toho usudzujem, že ak bol daný model ocenený, tak to bolo na základe jeho parametrov, čo môže byť istý náznak garancie toho čo si človek za tie peniaze kupuje, ved len tak medzi nami-lacný to matrac určite nie je.) Bol by som nerád keby som si nezachoval objektívnosť, no spomínanú 20-tku vyhľadáva dosť zákazníkov s katalógom v ruke aj u nás a na moje počudovanie som zatiaľ o tomto modely nepočul žiadnu kritiku. Nechcem tento model nejako chváliť ale popravde nemám, čo by som mu mohol vytknúť. Možno farbu poťahu, kedže osobne fandím bielej . Samozrejme, je to len môj názor.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
donpeppone Pozri príspevok
neviem ako je to s kokosovou doskou u spomínanej značky. Kokos vo vzorkách, ktoré majú na svojich predajniach je dosť drobivý, čo ale môže byť spôsobené vplyvom podmienok, ktoré sú na predajniach. najlepšie by asi bolo porovnať vzorky spomínaných matracov a detailne si pozrieť aká je štruktúra latexu a kokosu. Spomínaný model 26 je podľa toho čo majú "pegasási" na stránke uvedené rozdielny hlavne v tvrdosti a hustote taštičiek, teda ten vellnesácky vyzerá mať oveľa lepší ortop. efekt ako model 26. Ak by sme ale porovnali model 27 a wellness, tak tam zase zaostáva ten wellness. Je ale pravdou, že popis pri tomto modely wellness je fakt chabý, čomu sa čudujem, lebo podľa mňa by pri matraci nemali chýbať údaje o výške a hustote jednotlivých vrstiev. Model 20 som si na výstave osobne vyskúšal a bol som celkom milo prekvapený a to ešte predtým , ako bol matrac ocenený odbornou komisiou na výstave Moddom2008(cenu majú vycapenú aj na svojej stránke).(Cenu spomínam len z toho dôvodu, že v nábytkárskom priemysle má získanie takéhoto ocenenia svoje meno a nedostáva sa len tak hockomu, a z toho usudzujem, že ak bol daný model ocenený, tak to bolo na základe jeho parametrov, čo môže byť istý náznak garancie toho čo si človek za tie peniaze kupuje, ved len tak medzi nami-lacný to matrac určite nie je.) Bol by som nerád keby som si nezachoval objektívnosť, no spomínanú 20-tku vyhľadáva dosť zákazníkov s katalógom v ruke aj u nás a na moje počudovanie som zatiaľ o tomto modely nepočul žiadnu kritiku. Nechcem tento model nejako chváliť ale popravde nemám, čo by som mu mohol vytknúť. Možno farbu poťahu, kedže osobne fandím bielej . Samozrejme, je to len môj názor.
O tom ocenení.... nie je to celkom tak.... viem o tom svoje, celkom tomu neverte, všetko treba brať s rezervou
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Tiež som sa stretol s názorom, že takéto ocenenie je možné si "kúpiť", no osobne o tom nemám žiadne dôkazy a väčšinou sa s takým názorom stretávam u obchodníkov a firiem, ktoré boli do súťaže tiež prihlásené ale cenu nezískali (možno závisť ). Som ale toho názoru, že človek by si mal utvoriť svoj vlastný názor na základe všetkých možných informácií, veď dnes vo svete internetu nie je vôbec ťažké preklepnúť si firmu, resp. jej činnosť a produkty ktoré ponúka. Keby ľudia trošku snorili do hĺbky, tak napr. pri takých matracoch by sa na Slovensku zúžil výber kúpy ma max. 2-3 značky. Bohužiaľ, je marketing veľkým pánom trhu a dokáže aj z racionálne zmýšľajúcich ľudí urobiť "ovečky".(môj názor)
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
Ospravedlňujem sa ak je to niekde spomenuté, ale príspevkov je priveľa...
V Ba je "Centrum dobrého spánku". Personál vie poradiť, vyznajú sa. Ja som mal problémy s chrbátom. Bolel. Po kúpe nových matracov (cena za kus cca 350 Euro - 11 000 Sk) som sa konečne vyspal. Viem určite, že je to v matracoch, lebo ak spím inde (služobka, chalupa) tak sa zobudím s boľavým chrbtom.
Dôležitá, minimálne pra mňa, je výška matraca ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať