Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

dakujem
tak na tu 20tku vegas si pojdeme este raz lahnut...a hustota pruzin na m2 je v nom v poriadku? neviem kvoty, ale zda sa mi to nejak menej toz asi som pozerala doteraz len tie "vyssie verzie"
20r zaruku maju tusim na komplet matrac, trochu ma pletie, ze je to na stranke uvedene len pri pruzinovom bloku....
vela ludi reaguje na pruzinovy matrac tak, ze ten urcite nie, lebo
1. sa rychlo zlezi a pruziny citit, cize ma niysiu zivotnost...ale vidim, ze je v materialoch a sendvicovani fakt velky rozdiel medzi vyrobcami, takze je to nerelavantna uvaha
2. ze je tam "zly tok energii" aj ked je to obalene inymi druhmi materialu, nakolko kov je kov....no na to neviem co povedat, v tom sa fakt nevyznam...
haaha aj som to prave naslaa na fengshui-brnobodkacz

PRAVE SOM SA dozvedela, ze vyrobca matracov vegas neodporuca pod matrace s kokosovou doskou polohovatelne rosty, hoci su tam v popisoch na stranke doporucene, vraj ich garantovana ohybnost (bez poskodenia), hoci impregnovanych latexom, je len 20stupnov, pri com polohovanie straca zmysel...vraj tie polohovacie radsej len na modely 7 a 6
hm
Naposledy upravil vlcica07 : 14.04.09 at 13:28
0 0
Charon Charon

Charon je offline (nepripojený) Charon

Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac
vlcica07 Pozri príspevok
...20r zaruku maju tusim na komplet matrac, trochu ma pletie, ze je to na stranke uvedene len pri pruzinovom bloku....
Rozprával som sa v Centrume dobrého spánku o záruke. Povedali mi, že je to holí nezmysel. Matrac je nevhodné používať z hygienických dôvodov dlhšie ako 12 - 15 rokov. Už v tomto čase si matrac žije vlastným životom :-)

Treba si presne pozrieť záručné podmienky. Aké sú tam výnimky, a na čo sa vlastne záruka vzťahuje a na čo nie. (Napr. Zimné topánky - nie sú vhodné na nosenie vo vlhku. Záruka končí po ich namočení. Sú na nosenie iba v suchom prostredí - Známi také má :-) A niečo podobné môže byť aj pri matracoch)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Má niekto skúsenosť s týmto matracom?

http://www.mojmatrac.sk/Matrace/Viscogreen.html
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

DanielaSĽ Pozri príspevok
Má niekto skúsenosť s týmto matracom?

http://www.mojmatrac.sk/Matrace/Viscogreen.html
Ak sa nemýlim, tak je to matrac od firmy Materasso. Vyrábajú kvalitné matrace. Skús si pozrieť ich katalog - maju dobrý výber: http://www.matrace-materasso.sk/uplo...2007-SK_01.pdf

Tu nájdeš predajcov podľa krajov: http://www.matrace-materasso.sk/sk/predajcovia.html
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
dobrý výrobca je aj Gumotex CZ ( v rámci Česko- Slovenska jednen z najväčších, čo sa zaoberá aj matracmi, aj penami ako takými ( pre výrobcov napr. stoličkárov))
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Inak na tej stránke čo udávaš Bastian, sa mi zdá, že sú tam matrace aj od spomínaného Gumotexu- treba sa dobre rozhodnúť, nie je to síce navždy ale na pár rokov nám slúžiť bude takže všetkým prajem dobrý výber, aby sa im potom sladko spinkalo
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Bionda Pozri príspevok
Inak na tej stránke čo udávaš Bastian, sa mi zdá, že sú tam matrace aj od spomínaného Gumotexu- treba sa dobre rozhodnúť, nie je to síce navždy ale na pár rokov nám slúžiť bude takže všetkým prajem dobrý výber, aby sa im potom sladko spinkalo
Je to určite matrac od Materasso. Poznám ich...
A že by mali na vlastnej stránke cudzie matrace pochybujem... Majú dosť bohatý vlastný sortiment.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Bastian Pozri príspevok
Ak sa nemýlim, tak je to matrac od firmy Materasso. Vyrábajú kvalitné matrace. Skús si pozrieť ich katalog - maju dobrý výber: http://www.matrace-materasso.sk/uplo...2007-SK_01.pdf

Tu nájdeš predajcov podľa krajov: http://www.matrace-materasso.sk/sk/predajcovia.html
Bastian ďakujem, sú to Materasso matrace. V obchode ,kde sme objednali posteľ, tak predávajú túto značku. Predavač sa nám zdal šikovný, vedel poradiť a tieto nám doporučil. Tak som chcela vedieť, že či niekto ich už nemá ...a akú má poprípade s nimi skúsenosť.
Ja som si prečítala všetko , čo tu o matracoch bolo. Posteľ máme lamelovú..takže taštičkové by sa nám nehodili. A rozmýšľame nad týmito.
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Podľa toho čo "pegasáci" majú uvedené na stránke je ten model 13 polohovateľný do 45 st., takže tam by som problém nevidel, a ak by sa s ním niečo stalo, tak Ti vymenia matrac, lebo podľa záručných podmienok ktoré majú uverejnené na stránke je záruka na matrac 3 roky a to na každý a jeden matrac a 20 rokov je záruka iba na pružinové jadrá, to znamená aj na taštičky. Súhlasím s názorom, že matrac je potrebné vymeniť oveľa skôr ako po 20 rokoch, no skôr si myslím, že garanciu 20 rokov uvádzajú ako dôkaz kvality týchto pružín a taštičiek. Osobne si myslím, že sa v tomto prípade jedná naozaj o dôkaz kvality, lebo keď si pozrieš ich dodávateľa na pružinové jadrá, tak si myslím, že niet viac o čom diskutovať. Pri taštičkových matracoch zvyknú robiť výrobcovia jeden velmi šikovný trik a to tým, že nie len že uvedú počet taštičiek iba v absolútnom vyjadrení, teda bez určenia počtu na m2, ale je dôležité, že ak sa hustota tačtičiek pohybuje pod cca 220 ks/m2, tak sa jedná o taštičkový matrac, ktorý má veľmi nedobrú skladbu. Čo tým myslím? proste striedajú v jadre pásy kovových taštičiek a pásy polyuretánu. takýmto striedaním vzniknú ani nie po polroku užívania na matraci priehlbiny a matrac sa začne vlniť a je teda nevhodný na spanie. Takto sú riešené taštičkové matrace, ktoré sú veľmi lacné a hlavne nekvalitné, nehovoriac o ich ďalšom vrstvení. Model 20 má hustotu 296ks/m2 takže to je podľa mňa veľmi slušná hodnota hlavne v spojitosti s vrstvením, ktoré na ňom uvádzajú. S námietkami feng-shui pri pružinových matracoch sa stretávam denne. Tam niet čo dodať, ja tvrdím iba jedno, pokiaľ by taštičkové a pružinové matrace vadili ľudskému telu, asi by sa nevyrábali a neboli by uznávané roznymi odborníkmi ako najvhodnejšie a skôr som presvedčený o tom, že rôzne náhrady latexu teda, všetky tie pur peny sonocely, sojacely, biogreeny, visco greeny a neviem čo všetko ešte skôr uškodia ľudskému zdraviu, lebo ide o chemické a nie prírodné produkty. Dúfam, že som nikoho neurazil, no podľa mňa, pena napustená zelenou alebo inou farbou prikrášlená kúzelnými marketingovými "naj" nemôže slúžiť dlhodobo ako vhodný matrac.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja osobne nie som priaznivec pružín a strún, pre mňa sú príliš plávajúce tie typy matracov nuž ale proti gustu... každému čo najviac vyhovuje. Naozaj je najlepšie ak si to môže človek aspoň vyskúšať .
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Niekomu ten pocit možného "humpáľania" vadí aj keď pri taštičkách nie je ten pocit taký markantný ako pri "bonnely", no presne tak ako píšeš, proste vždy treba skúšať.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

donpeppone Pozri príspevok
Niekomu ten pocit možného "humpáľania" vadí aj keď pri taštičkách nie je ten pocit taký markantný ako pri "bonnely", no presne tak ako píšeš, proste vždy treba skúšať.
Presne tak... pri strunách uložených v ochranných púzdrach (viď. obrázok) nie je ten pocit plantavého pruženia... Sú pevnejšie a majú vynikajúce ortopedické vlastnosti.

0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

ahojte, tak u nas to vcera vyhral ekolatex od vegas, mne bol sice dobry aj ten model 20, tastickovy, ale manzelovi nevyhovoval
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

To je práve to špecifické na matracoch, že každému vyhovuje niečo iné, a preto mi je divné, že niektoré manželské páry tak úpenlivo nástupčia na jednom veľkom matraci.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

akurat v tom obchode bol jeden taky zufalec, predavacka mu presne radila, ze nech si pride aj s manzelkou vyskusat matrace, lebo kazdy potrebuje nieco ine, ale on jednoducho si urobil hned objednavku na jeden velky

manzel ked si lahol na tu 20, sa tam zevraj neprijemne zaboril chrbtom, lezal tam nejakych 15 minut na jednom aj na druhom, teta mala z nas radost, uz koncili ..ale velmi prijemna

no ale...toto mame sice odobrene, co z tadeto, ale ideme este pozriet do jmp, segum...tam sa popytam na parametre...a este do drevony na materasso...a este v mvariante maju matratex a tie sa mi kvalitativne zdaju byt porovnatelne...teda podla toho popisu....vsade na nete malo info o tom, tak to treba obhliadnut
....zaroven ma one ta kokosova doska, ci to jednoducho v tom potrebujeme, ked hovoria, ze sa to polohovanim nici...pozerali sme do vnutra matracov a chcem sa pozriet, co je to drobiva kokosova doska, lebo ani tato sa mi nejaka spojita nezdala....ale mozno je este drobivejsia inde ...
v kazdom pripade vazeniiii, uz mi z toho hrabe a hlavne mame pri dvoch malych detoch "brutal vela casu"
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Tie "Matraexy" sú odvodeniny od Matrassssa , lebo ako to už na Slovensku býva, po počiatočnej eufórii spoločného podnikania prišli nezhody a vznikla nová firma na matrace a ako by to nestačilo, tak z "matraexu" si partia šikovných ľudí založila novú spoločnosť na výrobu matracov , ktorých názov po preložení z anličtiny je "dlhý život". Ale každopádne treba chodiť skúšať a nechať si vysvetliť objektívne aký je rozdiel medzi "tým" a "tým" matracom.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

dakujem za info, aspon sa nebudem nikam trepat nadarmo

pocuj a keby nam cojaviem stacil stred latex na polohovaci rost, tak je ok brat latex matrac bez kokosu?
ale je mi jasne, ze uz spekulujem....horsie je, ze tie ciste latexy vegas nema tu na odskusanie
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Ten kokos v matracoch sa používa iba na vytvrdenie, takže latexový matrac bez kokosovej dosky nestráca nijako na svojej kvalite resp. ortop. vlastnostiach. Tá 13-tka ktorú si zrejme skúšala má presne taký istý latexový monolit ako aj myslím model 6.(usudzujem podľa údajov na stránke) proste tá 13 je akoby zložená z modelu 6(ktorý je bez kokosu) a ďalších dvoch vrstiev, takže ak si ležala na 13 na tej mäkkšej strane, tak si v podstate ležala akoby na modely 6.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

a co sa tyka hrubky matraca, tak k tomu by ste mi co vedeli poradit....viem len, ze to zavisi aj od postele, nie je dobre mat prihruby matrac, ale ani pritenky, musi pretrcat cez ram postele....neviem kolko cm, v ba som nevidela pekne masivne postele z tvrdeho dreva, chystame sa niekam do rovinky kvoli tomu pozriet....
nefladzem
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

minimálna hrúbka matraca by mala byť 12 cm, pretože telo svojou váhou matrac zaťaží a materiál, z ktorého je matrac zhotovený musí mať dostatok priestoru na vytvarovanie kontúr tela. Tradovalo sa, že matrac musí byť vsadený z 2/3 svojej výšky do rámu postele. Teda ak má matrac 15 cm, tak by mal vytŕčať iba 5cm. Schválne zdôrazním slovo"tradovalo" lebo takéto odporúčania boli podávané výrobcami z toho dôvodu, aby sa matrac ležaním "nerozpľasol". Kvalitné matrace môžu byť uložené aj na holej zemi a nikdy sa "nerozpľasnú". Čo sa týka pretŕčania matraca z rámu postele, tam viac menej ani pravidlo nie je. Záleží len od Vás a od postele, ktorú idete kupovať(teda aká je hlboká bočnica) aby ste si neudierali o rám postele nohy prípadne iné časti tela.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať