Zavrieť

Porady

ortopedické matrace

Mám problémy s chrbticou a lekár mi odporučil kúpiť si tvrdý ortopedický matrac. Máte nejaké skúsenosti s týmito matracmi. Vedel by mi niekto odporučiť nejaký konkrétny druh, ktorý má vyskúšaný a je s ním spokojný?
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
a tiež záleží, aby ste si vybrali matrac na správny rošt- teda taký aký máte vy v posteli, ale dnes to už uvádzajú myslím si takmer všetci vhodnosť matracu na rošt .....
takže nezabudnúť aj na to.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

dakujem za rady
dnes sme boli v segum a v jmp
segum ma vraj tiez impregnovane kokosove dosky a daju sa polozit vsetky ich latexove matrace na polohovaci rost, maju tam teraz akciu, a konkretne matrac talaembrance a nam vyhovoval, hm teda manzelovi bol mierne primakky...s polohovacim rostom a akciou by to vyslo na 34tisic pre dvoch, muzovi sa pacil aj varioembrance ci ako sa vola
vegas s polohovacim rostom vychadza o 4tisic viac....obaja sme sa zhodli na tom, ze vegas matrac nam pripada kvalitnejsi, konfortnejsi na lezanie, je o nieco tvrdsi z oboch stran, cize stred, tvrdsi, segum ten prvy je maksi a stred z druhej strany....oba su teda asymetricke, vegas ma dvadsat cm a viac latexu, segum sedemnast s dvomi kokosovymi doskami...dufam, ze nam tych 20cm nebude robit potom problem v rame postele....
este sme v segum skusali varioembrance, vyhovoval manzelovi, mne teda asi nie, teda na prvy raz mi bol nejaky tvrdy aleboco
jo a tie vrstvy su v segum rozne, treba fakt dat pozor, aby krajna vrstva latexu bola min.trojcentimetrova....trosku chaosne pisem


este k jmp, tak oni su tam specializovani skor na pur peny a ze sa kokosove dosky impregnuju latexom predavacovi nic nehovorilo
Naposledy upravil vlcica07 : 20.04.09 at 09:22
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

jo a este nieco
pls. viete mi niekto porovnat rosty
segum...SUPRAFLEX HN 5V RK
a vegas...polohovatelny modernflex? ten viem, ze je hlavne kvoli tastickam vhodny, ma 42lamiel....
kks tento tyzden sa konecne rozhodnem, uz sa mi nechceee

co je lepsie" dvojite pruzenie kaucukovych puzdier, alebo 42 lamiel namiesto 28 kks
Naposledy upravil vlcica07 : 21.04.09 at 09:39
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

donpeppone, pisal si v jednom prispevku okrem ineho aj toto:

Platí, že čím vyššia je hustota peny, tým trvácnejší je ortopedický efekt matraca. Pre orientáciu sa hustoty pien pohybujú od 25kg/m3 pri Pur pene až po 85kg/m3 pri latexe. Pritom už rozdiel 5kg/m3 spôsobí markantný rozdiel v trvácnoti ortop.efektu , ale aj ceny.

hustotu latexu mi v segume odmietaju dat, nechcel mi povedat ani pomer latexu syntetika a prirodny v matraci, len to mi povedali, ze synteticky je tam pod dvadsat percent v tom pomere..

ze hustotu latexu mi nepovedia, lebo zakaznikovi to aj tak nic nepovie...ze ej to latex najvyssej kvality....tak fakt neviem, co si mam o tom mysliet

cca o hodinu sa mi podarilo vytiahnut z velmi prijemnej pracovnicky v albere, ze pomer syntetika latex ku prirodnemu latexu v matracoch segum, je 40:60, a hustota je 70kg/m3
pricom v tom matraci, co obzerame je este ta vrchna vrstva vlastne akoze "latex najvyssej kvality...s otvorenymi bunkami" urcite menej husty a je to vlastne zmes latex nejaka pena.....
no tak stale mi ostava vegas, ak som to spravne vyhodnotila, akurat rost k nemu nemam vobec dorieseny, ze ktory
Naposledy upravil vlcica07 : 21.04.09 at 12:40
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
vlcica07 Pozri príspevok
donpeppone, pisal si v jednom prispevku okrem ineho aj toto:

Platí, že čím vyššia je hustota peny, tým trvácnejší je ortopedický efekt matraca. Pre orientáciu sa hustoty pien pohybujú od 25kg/m3 pri Pur pene až po 85kg/m3 pri latexe. Pritom už rozdiel 5kg/m3 spôsobí markantný rozdiel v trvácnoti ortop.efektu , ale aj ceny.

hustotu latexu mi v segume odmietaju dat, nechcel mi povedat ani pomer latexu syntetika a prirodny v matraci, len to mi povedali, ze synteticky je tam pod dvadsat percent v tom pomere..

ze hustotu latexu mi nepovedia, lebo zakaznikovi to aj tak nic nepovie...ze ej to latex najvyssej kvality....tak fakt neviem, co si mam o tom mysliet

cca o hodinu sa mi podarilo vytiahnut z velmi prijemnej pracovnicky v albere, ze pomer syntetika latex ku prirodnemu latexu v matracoch segum, je 40:60, a hustota je 70kg/m3
pricom v tom matraci, co obzerame je este ta vrchna vrstva vlastne akoze "latex najvyssej kvality...s otvorenymi bunkami" urcite menej husty a je to vlastne zmes latex nejaka pena.....
no tak stale mi ostava vegas, ak som to spravne vyhodnotila, akurat rost k nemu nemam vobec dorieseny, ze ktory
asi to nevedeli
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Priznám sa že taký prístup od "egumákov" ma trosku zaskočil, veď kvalita materiálov sa vyberá podľa hustoty, tak ten argument z ich strany, že to zákazníkovi aj tak nič nepovie je podla mna absolútne nemiestny. Ten latex najvyššej kvality na vrchu matraca ako uvádzaš, môže byť kludne hydrolatex resp. iná zmes latexu a PUR peny resp. inej peny. Ak mal inú štruktúru a bol pórovitejší, tak musel byť riedši a teda menej kvalitný. Nechcem súdiť, lebo som tento ich model fyzicky nevidel.

S roštom by som si veľmi hlavu nelámal, ak trváš na polohovacom, tak si myslím, že Tvoja voľba sa uberela správnym smerom(usudzujem podľa predchádzajúceho Tvojho príspevku). Tie flexi vyzerajú dobre a ich obdoby sú na nete vo viacerých obchodoch. osobne si ale myslím, že nakupovať by sa malo takpovediac pod jednou strechou, koniec koncov, je to dobré minimálne kvôli prípadnej reklamácii.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

no dobre, ale jedni tie rosty maju kaucukove puzdra s dvojitym pruzenim, takze pruzia aj inak ako hore a dole....a rosty z vegas maju sice 42 lamiel, ale ine tie puzdra...
vraj to tiez vie pridat na kvalite spanku, co je pod matracom, akurat mi to nikto nevie porovnat...tak matrac uz mam a rost neviem aky vybrat
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

hm nechcem byt nejaka to, ale tak sa mi zda, ze tie pomery maju lepsie v tom latexe segumaci, ci nie?

tak som zistila uz aj udaj pre segum zmesku embrance...co je vlastne latex s termopenou, akoye otvorene bunky
tam je hustota 56kg/m3
pls vies mi pri tomto udaji nejak posudit ortopedicky efekt a trvacnost matraca? je to 3cm vrstva hned pod navlekom na inak latexovom matraci
Naposledy upravil vlcica07 : 27.04.09 at 12:29
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Akákoľvek zmes, ktorá sa pridá do latexu znamená, že sa nedá hovoriť už o klasickom latexe, ale len o akejsi zmiešanine. napríklad taký hydrolatex je zmiešanina pur alebo hr peny a latexu, čo v konečnom dôsledku metie ľudí v tom, že si myslia, že kupujú latexový matrac, ale ten má vo svojej podstate spoločný s latexom iba názov. Vlastnosti má totiž pur peny, a teda sa ovela skôr vyleží. nehovoriac o ortopedických vlastnostiach a neporovnateľne nižšej cene oproti latexu. 56kg/m3 je dosť nízka hustota materiálu, a hlavne ak sa jedná iba o 3cm hrubú vrstvu(opäť použijem ten výraz) zmiešaniny. Aby som ale nikou nekrivdil, nemúžem povedať, že by takáto hustota materiálu nebola dostatočná. treba si ale uvedomiť že matrac nám nebude slúžiť ani rok ani dva ale mal by nám slúžiť minimálne tých 6-8 rokov a po celý čas si musí uchovať ortopedický efekt, čo pri nižších hustotáchmateriálov nie je možné.
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

dakujem, pomohol si mi
uz dnes vyplatime, este rost....na ten musim este nejak dozriet, ze ktory
inak oni su blazni, naco si prznia celkom kvalitny matrac embrance zmeskou?
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Proste marketingové "ťahy", aby prilákali zákazníka. Škoda že na Slovensku nemáme nejakú nezávislú skúšobňu resp. orgán, ktorý by vyhodnocoval, čo sa na Slovensku predáva a zverejňoval by ako výsledky menovaných produktov v testoch, tak aj poradenstvo. Osobne som sa nestretol s článkom na internete ohľadom matracov, v ktorom by nebola skrytá reklama a pod..
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

vlcica07,
tak už spinkate na nových matracoch?
Rozhodli ste sa matrace od V...?
Podelte sa s nami o skusenosti.
ErikaDP
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

donpeppone,
po malej prestávke spôsobenej inými starosťami ( viď tu na porade téma: Nemocnica Malta hladám kontakt) sa opäť venujeme výberu matracov. Vďaka tejto téme na porade sme zorientovanejší a vieme už čo si asi všímať. Náš výber sa zúžil na Sultan latex extra lux od M... a 13 od V.... Napriek našej snahe uprednostniť Slovenského výrobcu z dlhoročnou tradíciou sa ale prikláňame k V.... Prečo? Od M... sme nezískali tak podrobné informácie o zložení ako poskytujú V... na svojej stránke. Preskúmaním zloženia - vizuálnym, hmatom, porovnaním váhy je jednoznačne kvalitnejší V.... - vyššia hustota latexu, väčšia hrubka latexového monolitu. Je ale fakt, že je o 30 % drahší.
13ka vyhovuje aj tvrdosťou - aspoň sme si to mysleli kým sme doma nezistili, že pri vycestovaní do vzdialeného mesta k predajcovi V... sme v tom nadšení matrac skúsili len z jednej strany - zo strany kokosovej dosky. Takže ho asi pôjdeme skušať opätovne.
K poťahu: V... má Lyocel, ten podľa vlastností vyzerá kvalitný.
Ale: na Sultan latex extra lux M... začalo dodávať poťah eucalyptus (vôňa proti komárom) ... tá vôňa ma netrápi, viem že to po čase vyprchá. Ale na omak je tento poťah akýsi príjemnejší, ako keby "prírodnejší", menej umelý. Ale v konečnom dôsledku to bude aj tak schované pod posťeľným prestieradlom.
Takže zatiaľ 1:0 pre V...
uvidíme ako dobojujeme ( nakoniec asi naša peňaženka dobojuje ako včera naší hokejisti ).
Zatiaľ ďakujem Vám a porade že dáva dokopy ľudí ochotných poradiť a pomôcť - či už v téme matracov alebo aj pri nepriaznivých životných situáciách, čo som osobne teraz zažila , keď cez poradu sa našli ľudia, ktorí pomohli mojej matke v nepriaznivej situácii na Malte.
ErikaDP
Naposledy upravil ErikaDP : 03.05.09 at 16:56
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

erika a my sme splasili postel konecne, do ktorej sa nam 20cm matrac v pohode zmesti tak sa tesime jag dive s. s muzom
takze budeme si dobre spat
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Dúfam, že všetky informácie, ktoré som tu uviedol pomôžu nie len Vám ale aj ostatným ľuďom trošku sa zorientovať v problematike matracov. Podeľte sa prosím s vašimi skúsenosťami ako s predajcami, tak aj so samotnými produktmi po ich kúpe.
0 0
barborabee barborabee

barborabee je offline (nepripojený) barborabee

Ahojte, moj priatel pracoval so Segumom a povedal, ze je to jednotka na trhu. najlepsie su vraj latexove matrace..
0 0
vlcica07 vlcica07

vlcica07 je offline (nepripojený) vlcica07

este mi pls. napiste fundovane nazory na talalay latex, co predavaju segumaci, maju tam jeden matrac, ktory vobec nemaju na stranke, je to talalay lux a je v nom latex, latex talalay, ktory nie je zmeska a kokosova doska...ma 15cm
0 0
ivinka99 ivinka99

ivinka99 je offline (nepripojený) ivinka99

Informácie, ktoré si tu poskytol sú úžasne vyčerpávajúce a veľmi mi pomohli, aby som nenaletela tiež akejsi úžasnej kúpe. Vieš mi poradiť na čo mám dávať pozor pri kúpe matraca pre dieťa? Ak by si mohol, poraď mi v súkromnej správe na aký konkrétny matrac sa mám upriamiť - rozmýšľam o výmene aj pre nás s manželom. Ešte raz ďakujem pekne za tento vysoko hodnotný príspevok.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Súkromnú správu nemôžeš dostať, musíš napísať viac príspevkov
0 0
donpeppone donpeppone

donpeppone je offline (nepripojený) donpeppone

Rozdiel medzi Talalay latexom a "klasickým" latexom je hlavne v procese výroby akým sa tieto latexové peny produkujú. Nedá sa s určitosťou povedať, že by bol Talalay latex ten najkvalitnejší latex aký len existuje, lebo aj tu platí, že je potrebné vedieť niečo o jeho hustote, tuhosti a podobne. Zásadný rozdiel medzi Talalay latexom a "klasickým latexom" je v ich ILD teda v tuhosti materiálu(tuhosť si netreba zamieňať s hustotou materiálu) Príklad: Talalay latex pri hustote 70kg/m3 bude o niečo mäkkší ako "klasický latex" o rovnakej hustote. Rozsah ILD je teda pri "talalay" latexe oveľa vyšší, a preto sa používa skôr ako "zmäkčovacia" doska, ktorá je v matraci nalepená na Klasický latex, alebo na pur penu či "sono,soja a iné .....celly" Osobne sa nestretávam s tým, aby bol kompletný matrac z "talalay"latexu, možno aj z dôvodu ceny. Výhodou klasického latexu pri vyšších hustotách ako som to už uvádzal je jeho trvácnosť a vysoká tuhosť. Inými slovami vydrží toho viac hlavne z pohľadu dlhšieho časového horizontu pri mechanickom namáhaní (skákanie detí ale aj dospelých po matraci ) ). Talalay latex je zase ľudovo povedané "fajnovejší". Preto je len na individuálnom pocite zákazníka, či mu viacej vyhovuje "talalay latex" alebo "klasický latex". Ešte jedna poznámka na záver. Niektorí výrobcovia udávajú v názvoch matracov "talalay" aj ked je v matraci použitá iba napr. 2-3 cm vrstva tohto latexu a zvyšok teda viac ako 90% skladby matraca tvorí iný materiál. Z môjho pohľadu ide o zavádzanie zákazníka, pretože takýto názov vzbudzuje dojem, že hlavným materiálom v matraci je "talalay" latex a pritom opak je pravdou, a teda aj vlastnosti takého to matraca nezodpovedajú vlastnostiam matraca zhotoveného z materiálu, na ktorý je kladený dôraz v názve. (trošku krkolomná veta ale hádam bude zrozumiteľná
Naposledy upravil donpeppone : 09.05.09 at 12:17
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať