Zavrieť

Porady

PRAKTICKÉ RADY do kuchyne



1. rada
Aby brambory neklíčily, je potřeba vložit do pytle s bramborami jablko.
Ne, správně je: Kupte očištěné brambory nebo hranolky, dejte je do mrazničky a mějte je tam i celý rok.

2. rada
Než vlijete těsto do formy, vymažte ji tukem a vysypte moukou nebo strouhankou.
Ne, správně je: V obchodě za rohem prodávají hotové zákusky. Není to daleko a je to bez práce.

3. rada
Když se vám podaří přesolit polévku, hoďte do ní, ještě během vaření kousek brambory.
Ne, správně je: Vaše rodina má být ráda, že jste vůbec něco uvařila a je jedno, jestli je to k jídlu.

4. rada
Bolí vás hlava? Vezměte citron, rozkrojte jej na polovinu a potřete si jim čelo. Bolest ustoupí.
Ne, správně je: Vezměte citron, rozkrojte jej na polovinu, hoďte jej do sklenice s tequilou a vypijte. Hlava vás bude bolet dál, ale budete příliš opilá na to, aby vám to vadilo.

5. rada
Aby vám láhev vína při otevírání neklouzala, zabalte ji do utěrky.
Ne, správně je: Oblečte si něco sexy a zaklepejte na dveře souseda.

6. rada
Zůstalo vám víno? Zmrazte jej do kostek ledu a použijte na ochucení masa a omáček.
Ne, správně je: Cože, zbytky vína? Něco takového neznám!
Usporiadat
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

kukurička Pozri príspevok
Fabiana, mňam robíš chúťky, dobre to vyzerá, určite aj chutiť bude výborne. Notebook sa ti nezašpinil od ingrediencií? Tu je príklad, ako je človek závislý na Porade.
Nezašpinil, miešala som to inde, na stole som len fotila. Veru tá závislosť....bolo dosť neskoro a čakala som, kým sa to urobí. Je to asi môj 6ty koláč čo som upiekla.3x som piekla tu v Anglicku stále ten istý . Pozývam ťa ochutnať.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

betyna8 Pozri príspevok
Kolacik s tymto druhom ovocia som sice nepiekla,ale mozno sa ti cesto napilo viac stavickou,kedze je melon v podstate "tekutina" ,no a oriesky robia tiez cesto tazsim,ale hlavne ze sa vydaril a chutil
Minule som použila višne a banány a nekleslo to...chyba je skôr v ceste, nejako nenapučalo...ale nevadí, pocukríme a popapáme.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Fabiana, koláčik sa Ti naozaj vydaril. Určite ste si na ňom pochutnali. Aj ja by som si Ale veď ide víkend, tak možno niečo aj ja upečiem.
To tenšie cesto mohlo byť spôsobené aj práškom do pečiva. Možno to anglické je trochu iné ako naše. Ale tiež tým vodnatejším ovocím - melón je veľmi vodnatý. Višne a banán nie sú tak vodnaté, preto Ti to cesto minule vyskočilo vyššie.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Pravdupovediac nemám veľa skúseností s pečením, preto som vďačná za každú radu. S tým vodnatým ovocím by ma to ani vo sne nenapadlo :-). Ďakujem. A ozaj koláčik bol fantastický.
0 0
poisonkatka poisonkatka

poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

AlaNR Pozri príspevok
Ak chcete mať šampiňóny nakrájané na rovnaké plátky, použite krájač na vajíčka....
no tak toto by mi nikdy nenapadlo...a ja sa s tymi sampinonmi vzdy trapim a krajam to rucne...no vyskusam to takto :-)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

podla mna je velmy doležite mat spravne hrncce a pekače,kvalitne suroviny a k tomu je treba dodržiavat spravny vyber ingriedinencii a korenin,lebo dost často sa jedlo pokazi nespravnou kombinaciou korenin a primeraneho množstva,skusene kucharky to maju v oku,horši problem je zohnat kvalitne suroviny na varenie pokial nemate vlastnu zahradku pripadne drobnochov,všetko je sama umelina nielen v hypermarketoch ale už aj na trhoch,inak čo sa tyka riadov dobre skusenosti mam s wokom a hrncami zepter
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

je 01 00
nemam co jest
a ja somar si zacnem citat takuto cast?
poslintal som si klavesnicu

ale uz moja otazka
neviete kde sa da zohnat Vanilkovy cukor?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Vanilkový cukor? v každých potravinách. Ak myslíš čistú vanilku, tak v hypermarketoch ako Tesco alebo Hypernova, ale je drahá.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Katabaticky Pozri príspevok
neviete kde sa da zohnat Vanilkovy cukor?
Predpokladám,že chceš pravý vanilkový cukor,nie vanilínový,tak ten si musíš urobiť iba sám a to kúpiš 1 struk vanilky,bežne dostať v TESCO cca 90,-sk,rozrežeš po dĺžke,do uzatvárateľnej nádoby si dáš kryštálový cukor asi 15-20 dag,ale musí byť krupica,ostatný je hrubý,do tohto cukru vyškrabeš stred struku vanilky,pomiešaš a strčíš do toho aj zvyšok prázdneho struku a necháš postáť zatvorené asi 1 týždeň.pokiaľ to potrebuješ rýchlejšie,tak tam kde potrebuješ vanilkový cukor dáš stred struku vanilky a prichutíš štipkou cukru,službu ti to urobí rovnakú,a potom môžeš iba zvyšky struku strčiť do toho cukru,ale to tam musíš mať dlhšie asi 2-3 týždne,aby sa z toho stal ten vanilkový cukor
2 0
wewa wewa

wewa je offline (nepripojený) wewa

túto radu som mala v jednom recepte: ovocie pováľam v múke a položím ho múčnou stranou do cesta..neklesne Ti, vyskúšaj.
0 0
Dada123 Dada123

Dada123 je offline (nepripojený) Dada123

Obal ovocie do múky a tak ho pridaj do cesta.
Dobrú chuť !
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Takú chuť si mi Fabiana urobila s ovocným koláčom, že som dnes upiekla aj ja
Ovocie nekleslo do cesta, zostalo na povrchu. Prikladám foto ako dôkaz, že ovocie treba dobre obaliť v múke, aby nekleslo. To biele na vrchu je posýpka.
Ovocný koláč 2.jpg  
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Meggi 1 Pozri príspevok
Takú chuť si mi Fabiana urobila s ovocným koláčom, že som dnes upiekla aj ja
Ovocie nekleslo do cesta, zostalo na povrchu. Prikladám foto ako dôkaz, že ovocie treba dobre obaliť v múke, aby nekleslo. To biele na vrchu je posýpka.
Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok . Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku.... Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fabiana Pozri príspevok
Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok . Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku.... Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň.
Posýpka sa robí jednoducho, v rovnakom pomere zmiešame hrubú múku, maslo a kryšt. cukor. Mňamky, na jogurtovom koláčiku s čerešňami nemá chybu.
1 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Fabiana Pozri príspevok
Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok . Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku.... Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň.
Tweety Pozri príspevok
Posýpka sa robí jednoducho, v rovnakom pomere zmiešame hrubú múku, maslo a kryšt. cukor. Mňamky, na jogurtovom koláčiku s čerešňami nemá chybu.
Nooo, zas si tak nehaň svoj koláčik, aj ten vyzeral výborne. A určite aj chutil.
Po našom čerešňovom niet už ani omrvinky Budem musieť zas najbližšie urobiť nejaký ovocný - tie sú u nás v období dozrievania ovocia hitom.
Posýpka Ti vylepší chuť koláča. Robí sa presne tak, ako napísala Tweety. Keď budeš mať múku, vyskúšaj, uvidíš, že vám pochutí.
(Btw - akú múku používajú v GB, keď si dávaš kupovať slovenskú? Líši sa od našej?)
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Keď nechcem, aby mi ovocie kleslo v koláči (napríklad v bublanine), tak predtým ako na koláč začnem ovocie ukladať, povrch posypem strúhaným kokosom. Mám to odskúšané viackrát, vyskúšajte aj vy a dajte vedieť, či sa podarilo .
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Meggi 1 Pozri príspevok
(Btw - akú múku používajú v GB, keď si dávaš kupovať slovenskú? Líši sa od našej?)
Je to hladká múka na všetky spôsoby....biela, tmavá, organická, koláčová, chlebová...ale stále zomletá nahladko. Tu nepoznajú...teda nestretla som sa s tým, že by vedeli čo je polohrubá alebo hrubá múka. Anglické koláče sa s našimi nedajú ani porovnať - sú také "blatové".
Chceli sme si polohrubú múku kúpiť v poľskom obchode, ale ani poľská predávajúca nevedela čo je polohrubá múka. Hovorila, že k nej chodí veľa slovákov a pýtajú si polohrubú múku a ona nevie aká to je. (Niekedy slováci dovážajú slovenské potraviny do poľských alebo tureckých obchodov a tam nakupujeme.)
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Fabiana Pozri príspevok
Je to hladká múka na všetky spôsoby....biela, tmavá, organická, koláčová, chlebová...ale stále zomletá nahladko. Tu nepoznajú...teda nestretla som sa s tým, že by vedeli čo je polohrubá alebo hrubá múka. Anglické koláče sa s našimi nedajú ani porovnať - sú také "blatové".
Chceli sme si polohrubú múku kúpiť v poľskom obchode, ale ani poľská predávajúca nevedela čo je polohrubá múka. Hovorila, že k nej chodí veľa slovákov a pýtajú si polohrubú múku a ona nevie aká to je. (Niekedy slováci dovážajú slovenské potraviny do poľských alebo tureckých obchodov a tam nakupujeme.)
Fabiana, ďakujem za vysvetlenie.
My sme zvyknutí na viac druhov múky, neviem si predstaviť kuchyňu iba s hladkou múkou Nie na všetko sa hodí.
Tak aby si zohnala tú polohrubú čím skôr na dobré koláčiky - maškrtky
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

AhojFabiana.
PošlemTi recept na dobrú tvarohovú žemľovku so slivkovým kompotom. Aké pečivo majú vGB?
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

A ešte Ti pohľadám recept na koláč kde sa používa hladká múka.
Pečiem ho na Vianoce vo forme na srnčí chrbát. Ide tam aj ovocie aj sušené ovocie a orechy. Je to recept od pani Zory Kolínskej a nám veľmi chutí tento koláč.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať