Zavrieť

Porady

ako vyčistiť zámkovú dlažbu?

Chcem Vás poprosiť o radu. Neviete ako sa dá vyčistit zámková dlažba? Bol na nu vyložený štrk alebo cement a ostali nam tam obrovské biele flaky. Je to na dost velkom priestore a neviem si predstavit ako vydrhnut každu jednu dlaždicu a zbavit ju tej hrozy.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja by som najskôr dobre pozametal ryžovou kefou a potom poumýval horúcou vodou s trochou Puru a octu (ryžovou kefou)

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak sú tie fľaky od cementu , tak kyselinou octovou( rozpúšta cement). Lenže cement nezanecháva biele fľaky ,to bude vápno alebo soľ( v tomto prípade by malo stačiť vystriekanie WAP -kou, možno nejaké chemické svinstvo ktoré mohlo byť v štrku.

    dumap je offline (nepripojený) dumap

    dumap
    Vraj sa dá zámková natrieť nejakým impregnačným náterom, ktorý neprepúšťa vodu príp. tekutiny a potom sa škvrny dajú odstrániť ľahšie. Neviete prosím niekto ako sa ten prípravok volá? ďakujem za odpoveď.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Nešťastnou náhodou som perfektne vyčistil zámkovú dlažbu po "šikovných" murároch kyselinou chlórovodíkovou. Fľaky nešli ničím dole a náhodou pri čistení garáže vytiekla táto tekutina ( dostať ju ako čistiaci prostriedok v drogérii ) na dlažbu. Nakoľko reagovala s podkladom chcelio sme to zachrániť a oplachovali sme to vodou a vystriekali wapkou. Dlažba sa veľmi pekne vyčistila a farba ostala výrazná. Následne sme povrch ošetrili impregnáciu.(každá serióznejšia firma z tohto fachu má v ponuke impregnačný materiál -náterovú hmotu ).
    POZOR! veľmi by som sa divil keby nieto povedal že to bolo ekologické riešenie. Pomohli sme tomu kvantami nachytanej daždovej vody a neutralizáciou.
    Neskôr som našiel v stavebných programoch stavebných firiem špeciálny materiál na tento problém, hoci jeho zloženie je obdobné ako som už spomínal akurát koncentrácia je presná a má nejaké prísady navyše.

    jaruj je offline (nepripojený) jaruj

    starnem ale zatial nevadi jaruj
    V hornbachu je dostat pripravok na cistenie cementovych, vapennych a inych skvrn z kamenov a obkladov (pozor maju viac druhov-precitat navod). Po naneseni na spinu len zasycala. Ako sa vola som uz zabudol ale je v oddeleni obkladov. Tam je aj dostat impregnacny nater ktory ozivuje farby a necha kamen dychat. Neviem co su to za chemicke potvory ale funguje to a spotreba nieje vysoka.

    evina313 je offline (nepripojený) evina313

    evina313
    chcela by som este spresnit moju otazku. Dodatočne som sa dozvedela, že tam bol vysypaný Kleber s cementom / robili nam aj plot, tak to využivali tam/ tak neviem.skusali sme aj ocot, aj kyselinu chlorovodikovu, aj nejaký pripravok z Hornbachu na čistenie cementu. aj sme to reklamovali, poslali nam sem 2 robotníkov a tí to čistili bruskou. ale aj tak je tam vidno biele mapy.
    tak mi este skuste poradit, co s tým ešte možme urobit?

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Potom doporučujem, vybrať tú "poškodenú" a nahradiť novou.

    Alternatíva ryžiak a čistiť a čistiť a čistiť a čistiť.

    mataxx je offline (nepripojený) mataxx

    mataxx
    Skúste pieskovanie, vysokotlaká voda + piesok. Je to neskutočná sila.
    Čistili sme tiež po robotníkoch, zle vyšpárovali dlažbu z andezitu a ostali tam vrstvy cementu až betónu.
    Po aplikovaní vysoktlakej vody/250bar/+piesok to išlo dole.

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Vyber dlazdice a otoc ich naopak.Vyhoda zamkovej dlazby je aj ta,ze sa da bezproblemovo vybrat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.