Zavrieť

Porady

Ján Pavol II. - Odkaz

:-)
Pri príležitosti dnešnej poslednej rozlúčky s pápežom, posielam ako malú spomienku na výnimočného človeka jeho odkaz:

Môžeš Boha opustiť,
ale nemôžeš zabrániť, aby Ťa hľadal.
Môžeš Boha nenávidieť,
ale nemôžeš zabrániť, aby Ťa On mal rád.
Môžeš sa rozhodnúť proti Kristovi,
ale On sa rozhodol na Golgote pre Teba.
Môžeš sa vyhýbať jeho slovu a jeho Cirkvi,
ale jeho slovo a jeho Cirkev Ťa napriek tomu hľadajú.
Môžeš zabrániť, aby Ťa Boh neviedol, môžeš ho zapierať, preklínať,
ale nemôžeš zabrániť aby bol.

Ján Pavol II.
Naposledy upravil petra:-) : 08.04.05 at 21:33 Dôvod: úprava diakritiky
Usporiadat
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

velmi pekne
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vgabka vgabka

vgabka je offline (nepripojený) vgabka

učiteľka a účtovníčka
Pripájam sa k tomuto odkazu a k jeho posolstvu. Bol to výnimočný človek.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Sú to krásne slová v myšlienkach pri práci myslím na pohreb sv.otca.

Nech nám všetkým Pán Boh pomáha.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Veľmi krásne slová . Obdivovala som ho ako človeka , no myslím že som nebola jediná . Jeho osobnosť ma vždy očarila jeho dobrotou , ľudskosťou a milým prístupom k ľudom rôznej vekovej kategórie . Nechodím síce do kostola , ale mala som tohto človeka veľmi rada .
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
nie som veriaci človek
ale bol to človek s veľkým Č...jeho charizma, ľudskosť a dobrota z neho vyžarovali...
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Áno bol to človek s veľkým Č, počuvala som rádio od rána, ale nakoniec musela som prerušiť prácu a ísť sa pozrieť na telku.
Naposledy upravil Ala : 08.04.05 at 13:23
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Bol to vzácny človek, na ktorého sa tak ľahko nezabúda. Svojou láskou a hlavne prístupom a spôsobom vyjadrovania si podmanil miliony ľudí, veriacich i neveriacich - veď dnešný pohreb je toho svedectvom. Prišli sa s nim rozlúčiť nielen štyri milliony ľudí do Ríma a ďalšie miliony sa s nim lučili vo svojom vnútri po celom svete. Veď kto by dnes na neho nemyslel? Pamätám si jeho návštevu v Nitre na stretnutí na Janikovskom letisku medzi mládežou. Svojou žartovnou kázňou a prihovormi si získal srdcia a lásku mnohých prítomných a nakoniec spevom a tanečným rytmou, chytiac sa za ruky sa rozlúčil, ale zostal navždy v našich mysliach a hlavne v srdciach. Bodaj by takých láskavych ľudi bolo na svete čo najviac, nech nám všetkým je jeho správanie a dobrota príkladom...
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Milka
Bodaj by takých láskavych ľudi bolo na svete čo najviac, nech nám všetkým je jeho správanie a dobrota príkladom...
Myslím, že je to prianie väčšiny ľudí. Bol to jeden z mála ľudí, na ktorých sa nezabúda. Nech odpočíva v pokoji.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj sviečku som pre neho zapálila.
0 0
majam majam

majam je offline (nepripojený) majam

Petra sú to krásne slová ,až mi slzy vyhrkli z očú.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Fenomén - svätý otec. V Európe zažal svetlo mieru a pokoja. Jeho slová : "Nebojte sa " pohli hradbami medzi ľudmi a zbúrali hranice.Radovali sme sa s ním, keď sa strihal ostatný drôd na hranici. Ostal len smútok. Za ním
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pripájam sa tiež k týmto pekným vyjadreniam a snáď len doplním: Tak ako ON oslavoval Boha na zemi svojimi myšlienkami, slovami a skutkami, nech ho Boh oslávi v nebi...
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Verim, ze bude velmi skoro vyhlaseny za svateho, lebo bol muzom modlitby a svateho zivota.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Najviac ho obdivujem za to, koľko Lásky rozdal mladým ľuďom a ukázal im cestu. Krásne sa s ním lúči Poľsko, ak môžete, pusťťe si poľské rádio
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bola to určite najväčšia osobnosť minulého storočia. čo sa za dve tisícročia nepodarilo nikomu, to dokázal on-spojiť všetky náboženstva, židov s kresťanmi a moslimami, ľúbili ho starci i deti, zbožňovali ho mamy a slečny.

Jeho odkaz, aby sme sa tešili zo života, nestavali medzi sebou hradby a ploty, ale mali bližšie človek k človeku nech zostanu večným odkazom pre celé ľudstvo!
Nie je dôležité, či človek sedí denne v kostole a dvíha ruky k nebesiam, ale dôležité je, či vystrie ruky a otvorí dlaň i pre cudzích keď ho potrebujú! Neobíďme žobráka na ulici bez povšimnutia, nikdy nevieme, či ním zajtra nebudeme my, podajme dúšok vody smädnému, a človek nám zajtra vráti plný krčah života.
Aj to je jeden z odkazov Svätého otca. A my, či sa modlíme v kostole, v mešite, v synagóge, alebo len tak sedíme a pomáhame druhému človeku, hoci takou obyčajnou ochotnou ľudskou radou aj na týchto stránkach plníme určite jeho odkaz.
Nech jeho duša odpočíva vo večnom pokoji.
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Nedá mi nereagovať na tieto nádherné slová , pripájam sa k názoru, že náš zosnulý pápež bol človek z veľkým "Č" .
A nádherne to si to v predchádzajúcom príspevku napísal/ ondrejvla/...nezáleží, či sa modlíme v kostole, v mešite...................alebo LEN tak pomáhame obyčajnou ochotnou ľuddskou radou......... Pričom to slovko LEN má tu význam možno celkom iný. Kiež by si ľudia pomáhali ľudskými radami ale aj činnmi.Lebo tento svet je ťažký aj bez toho, aby bolo medzi ľudmi toľko neprajnosti. A keby sme si všetci pomáhali, radami, činmi milostrdenstva, bratskou láskou a úctou človeka-človeku bez toho aby sme z toho očakávali nejaký zisk či výhodu, bolo by posolstvo Jána Pavla II do bodky naplnené.
0 0
Oci Oci

Oci je offline (nepripojený) Oci

Pre mňa bol, je i bude Jan Pavol II našim svätým otcom. Podčiarkujem slovo NAŠIM. Nás Slovákov mal veľmi rád. Veľmi si cením jeho tretiu návštevu u nás na Slovensku. Napriek svojmu zdravotnému stavu prišiel, povzbudil všetkých, najmä mladých. Som rád, že všetky moje deti ho mohli vidieť. Tie najmenšie si neuvedomujú jeho veľkosť, ale tie staršie áno. Aj im je za ním smutno. Myslím, že všetkým nám môže byť príkladom v pokore, v obetavosti, v znášaní utrpenia, v modlitbe, v zásadovosti, v pravdivosti, v otvorenosti, ...Človek si uvedomí hodnotu niečoho najlepšie /najviac/ vtedy, keď to stratí. Ďakujem pánu Bohu za nášho svätého otca.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Mám pocit, ako keby mi umrel dedko, dobrý a láskavý. Bol akousi istotou, svetlým bodom v dnešnom uponáhľanom svete. Stále cítim dojtie a slzy na krajíčku. Ďakujem, že sa so svojím pocitom môžem s Vami podeliť.
0 0
drozdik drozdik

drozdik je offline (nepripojený) drozdik

este chodim do skoly.
Ano pekne slova, ale hladam nieco o jeho zivote.O minulosti.A viete nieco , nejaku stranku, tak napiste.Potrebujem to surne.Dnes!!! Dikičko
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

Takto si ho pamätáme

Viď prílohu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať