Zavrieť

Porady

Zmena GRID kariet na SP

Dnes sociálka mení na celom Slovensku grid karty. Nejedná sa o spam ani hoax, prihláste sa a uvidíte. Iba upozorňujem, že môžu nastať problémy s prihlasovaním.

Samozrejme, že bez akéhokoľvek upozornenia.
Usporiadat
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ahojte poraďáci. Zmena grid karty na stránke SP už funguje. Práve som zaregistrovala karty pre všetky firmy.

1. Hneď ako zadáte heslo a prihlásite sa, objaví sa formulár, do ktorého zadáte rodné číslo, priezvisko a meno, potom údaje odošlete.

2. Potom sa objaví Registrácia gird karty, kde už je predvyplnené vaše rodné číslo, meno a priezvisko. Vy ste povinní zadať poštovú adresu, na ktorú chcete aby doručili novú grid kartu, a kontrolnú otázku a odpoveď (všetko je tam vysvetlené), ak chcete zadáte aj číslo telefónu alebo mailu. Ja som mail neuviedla, môže sa mi zmeniť pri zmene operátora a bojím sa komplikácií so SP. Dáte potvrdiť.

3. Následne vás systém vyzve zadať údaj zo starej grid karty a ste zaregistrovaní. Toto všetko som robila iba pri prvej firme.

Pri ďalšej firme som zopakovala iba bod 1.
Bod 2 bol zjednodušený, objaví sa iba registrácia grid karty s vyplnenými údajmi a vy zadáte potvrdiť.
Potom sa zopakuje bod 3. A tak je to pri každej ďalšej firme, ktorú pridáte.
Snáď toto niekomu pomôže pri registrácii.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tiež mi nie je jasné, keď podateľňu používam ja-mzdárka na zasielanie mesačných výkazov a aj personalistka na zasielanie RL FO. Budem volať do SP, čo v takom prípade, keďže som si ja už dala zaslať novú grid kartu.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ak sa Vám náhodou nepodarilo včera vyplniť formulár pre novú GRID KARTU, tak dávam na vedomie, že dnes to funguje a mne sa to už podarilo. Takže skúšajte.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Ľubica2 Pozri príspevok
Ja sa zatiaľ do systému EZU môžem dostať, ale čo majú v usmernení písané :

"Po prihlásení súčasného klienta EZU do systému, na stránke podateľne EZU vyplní formulár a potvrdí správnosť údajov kódom z bezpečnostného predmetu (GRID karty)."

Ja tam žiadny formulár na vyplnenie nemám , vy áno ?
... takže dnes už aj ja som tam mala formulár na vyplnenie ....
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Večer to už bežalo. Ja som sa registrovala
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

smith Pozri príspevok
Toľko zo stránky SP. Po prečítaní mne z toho vyšlo, že keď spracovávam externe mzdy pre viac firiem, tak grid karta bude vystavená na moje r.č. ako oprávnenú osobu vykonávať činnosti v EZU. Ale čo v prípade, ak pre jednu z firiem už nebudem spracovávať mzdy? Ako sa dostane nový spracovávateľ do systému EZU? Majú to dobre premyslené vôbec? Alebo nový spracovávateľ miezd bude musieť absolvovať procedúru registrácie nanovo? Ako ak grid karta bude u mňa, nakoľko ju potrebujem aj v ostatných firmách?
Bude to fungovať takým spôsobom, že SP vydá grid kartu, ktorá bude zaevidovaná pod rodným číslom fyzickej osoby. V prípade, že už nebudeš spracovávať mzdy pre jednu zo spoločností, zavoláš do SP, oni Ti zrušia prístup k dotyčnej spol. a zároveň pridelia prístup niekomu inému. A v prípade, že začnem robiť novú spoločnosť, tak si ju len cez SP zaregistruješ na svoju grid kartu.
Ja mám len obavu z toho,aby na nás v tomto prípade neprešla väčšia zodpovednosť (myslím tým penále za oneskorené prihlásenie a pod.)
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Neviem, aké máte vzťahy s klientmi, ja mám pre každého klienta grid kartu na jeho meno, takže pri rozviazaní spolupráce mu vraciam kartu a nemám ďalej čo riešiť. On má kartu, ja nemám nič a hlavne nemáme ani jeden problém.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Marianna01 Pozri príspevok
Neviem, aké máte vzťahy s klientmi, ja mám pre každého klienta grid kartu na jeho meno, takže pri rozviazaní spolupráce mu vraciam kartu a nemám ďalej čo riešiť. On má kartu, ja nemám nič a hlavne nemáme ani jeden problém.
U nás to funguje tak isto. Mám predstavu, že to bude fungovať tak, že keď sa prihlásim pod svojím rodným číslom, tak sa mi hneď ukáže prístup ku všetkým spoločnostiam a ja si vyberiem, v ktorej chcem pracovať. V prípade, že s klientom ukončím spoluprácu, prístup k danej spoločnosti si cez SP zruším a už bude na ňom či si ju zaregistruje na inú grid kartu poprípade novú registráciu. Samozrejme, že to bude zložitejšie, sama som zvedavá, koľko bude prechod prístupu z jednej osoby,ktorá má grid kartu na druhú trvať. Nuž...nechajme sa prekvapiť.
Ešte by sa dalo každú spoločnosť, ku ktorej mám teraz prístup registrovať pod rodným číslom (napr. konateľa/ na jeho grid kartu,ktorú budem používať, kým budem pre neho pracovať a potom mu ju jednoduchu vrátim.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Farks Pozri príspevok
Bude to fungovať takým spôsobom, že SP vydá grid kartu, ktorá bude zaevidovaná pod rodným číslom fyzickej osoby. V prípade, že už nebudeš spracovávať mzdy pre jednu zo spoločností, zavoláš do SP, oni Ti zrušia prístup k dotyčnej spol. a zároveň pridelia prístup niekomu inému. A v prípade, že začnem robiť novú spoločnosť, tak si ju len cez SP zaregistruješ na svoju grid kartu.
Ja mám len obavu z toho,aby na nás v tomto prípade neprešla väčšia zodpovednosť (myslím tým penále za oneskorené prihlásenie a pod.)
Farks Pozri príspevok
U nás to funguje tak isto. Mám predstavu, že to bude fungovať tak, že keď sa prihlásim pod svojím rodným číslom, tak sa mi hneď ukáže prístup ku všetkým spoločnostiam a ja si vyberiem, v ktorej chcem pracovať. V prípade, že s klientom ukončím spoluprácu, prístup k danej spoločnosti si cez SP zruším a už bude na ňom či si ju zaregistruje na inú grid kartu poprípade novú registráciu. Samozrejme, že to bude zložitejšie, sama som zvedavá, koľko bude prechod prístupu z jednej osoby,ktorá má grid kartu na druhú trvať. Nuž...nechajme sa prekvapiť.
Ešte by sa dalo každú spoločnosť, ku ktorej mám teraz prístup registrovať pod rodným číslom (napr. konateľa/ na jeho grid kartu,ktorú budem používať, kým budem pre neho pracovať a potom mu ju jednoduchu vrátim.
Podobne si to predstavujem aj ja. Ale toto doteraz nebolo, a takto nám pribudne jedna povinnosť navyše. Doteraz to fungovalo tak, že ak som ukončil spoluprácu, tak som vrátil grid kartu klientovi, samozrejme proti podpisu, a bolo hotové. Teraz ešte aby som volal do SP, kde väčšinou ani nezdvýhajú a nahlasoval zmenu. O tom ani nehovorím, že asi budú musieť zamestnať ďalšieho človeka, ktorý tieto zmeny bude evidovať, lebo ťažko si viem predstaviť, že doterajší zamestnanci by to stíhali, keď už teraz majú problémy s časom. Bežne dostávam potvrdené prihlášky dohodárov z minulého leta (r. 2007) teraz.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.05.08 at 18:02
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Je to novinka tak na našej strane ako na strane SP. Všetko ukáže prax.
Predpokladám, že to majú podobne ošetrené, ako v internet banking.
Tam keď meníš GRID na iný druh karty, už ten pôvodný sa nedá použiť. Tak by malo byť aj v SP, každá karta má svoje serialové číslo a keď sa do systému zadá nové už to predchádzajúce je nepoužiteľné, aspoň dúfam že to tak bude.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

smith Pozri príspevok
Podobne si to predstavujem aj ja. Ale toto doteraz nebolo, a takto nám pribudne jedna povinnosť navyše. Doteraz to fungovalo tak, že ak som ukončil spoluprácu, tak som vrátil grid kartu klientovi, samozrejme proti podpisu, a bolo hotové. Teraz ešte aby som volal do SP, kde väčšinou ani nezdvýhajú a nahlasoval zmenu. O tom ani nehovorím, že asi budú musieť zamestnať ďalšieho človeka, ktorý tieto zmeny bude evidovať, lebo ťažko si viem predstaviť, že doterajší zamestnanci by to stíhali, keď už teraz majú problémy s časom. Bežne dostávam potvrdené prihlášky dohodárov z minulého leta (r. 2007) teraz.
Včera bola jedna moja klientka, ktorú som konečne nahovorila na EZU, vybavovať v pobočke SP GRID kartu, tak som jej hneď kázala, nech sa spýta na tie otázky, čo sme tu aj my riešili. Pracovníčky na pobočke jej povedali, že ony o ničom nevedia, každý sa ich len vypytuje a telefonuje, ale im NIKTO NIČ NEPOVEDAL...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
abel Pozri príspevok
Včera bola jedna moja klientka, ktorú som konečne nahovorila na EZU, vybavovať v pobočke SP GRID kartu, tak som jej hneď kázala, nech sa spýta na tie otázky, čo sme tu aj my riešili. Pracovníčky na pobočke jej povedali, že ony o ničom nevedia, každý sa ich len vypytuje a telefonuje, ale im NIKTO NIČ NEPOVEDAL...
A už sú predpoklady na guláš, chaos.... na svete.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

abel Pozri príspevok
Včera bola jedna moja klientka, ktorú som konečne nahovorila na EZU, vybavovať v pobočke SP GRID kartu, tak som jej hneď kázala, nech sa spýta na tie otázky, čo sme tu aj my riešili. Pracovníčky na pobočke jej povedali, že ony o ničom nevedia, každý sa ich len vypytuje a telefonuje, ale im NIKTO NIČ NEPOVEDAL...
Fakt ma bavia tieto štátne inštitúcie. účtovníci a mzdári musia vedieť všetko ale úradníci nemusia nič
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Volala som do SP. Boli ochotní. Ak jedna firma má viacej zamestnancov, ktorí disponujú s elektronickou podatelňou, každý si musí vybaviť GRID kartu pre seba. Stačí napísať žiadosť o vydanie ďalšej GRID karty na pobočku SP.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Nová prístupová GRID karta bude platná až od 14. júla 2008. Dovtedy sa v systéme EZU prihlasujete a pracujete so starými GRID kartami.
viď : https://podatelna.socpoist.sk/Resour...enaGRID_1.html
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Novinka zo stránky socpoist.sk

27.05.2008 !!!
Registrácia žiadosti o novú prístupovú kartu v systéme EZU od 15. mája 2008
ZMENA BEZPEČNOSTNÉHO PREDMETU:
Ako zaregistrovať žiadosť o novú prístupovú kartu ? Ako zrušiť chybnú registráciu ?

Čítajte 'Novinky' z 27.05.2008


https://podatelna.socpoist.sk/Resour...enaGRID_1.html
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

aj mne sa to podarilo
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Prosím Vás, už ste dostali nové GRID karty zo SP?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

VladoaKatka Pozri príspevok
Prosím Vás, už ste dostali nové GRID karty zo SP?
Ja ešte nie.
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Nie, ešte mi nič nedošlo!!! Čo zas vymýšľajú, stále nejaké zmeny, už ma to unavuje!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať