Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Prílohy k MVZP už nie sú, vo Výkaze preddavkov je dole tabuľka, kde je Zonam zamestnancov, vymeriavacie základy a preddavky. Táto tabuľka je iba pre 2 zamestnancov, lebo podľa nových predpisov od 3 zamestnancov treba výkazy zasielať elektronicky. Tiež nemám ešte dovybavované elektr. podávanie, tak som si na netíku vyplnila tlačivá a odovzdala v ZP, ale neboli nadšení.
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=263
Naposledy upravil jozka56 : 06.04.11 at 11:32
1 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Odpísali mi zo Stormware, že tento týždeň bude update, lebo fakt tam zle nahadzuje počet dní.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
Prílohy k MVZP už nie sú, vo Výkaze preddavkov je dole tabuľka, kde je Zonam zamestnancov, vymeriavacie základy a preddavky. Táto tabuľka je iba pre 2 zamestnancov, lebo podľa nových predpisov od 3 zamestnancov treba výkazy zasielať elektronicky. Tiež nemám ešte dovybavované elektr. podávanie, tak som si na netíku vyplnila tlačivá a odovzdala v ZP, ale neboli nadšení.
nevedel som, priznávam
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dada Pozri príspevok
Odpísali mi zo Stormware, že tento týždeň bude update, lebo fakt tam zle nahadzuje počet dní.
teraz som inštaloval novú verziu 9704.10
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

srska Pozri príspevok
teraz som inštaloval novú verziu 9704.10
Áno, už je 9704.10 a tie dni v mesačnom výkaze dáva správne. Takže už je to OK.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Dada Pozri príspevok
Vystavuje Vám dobre mesačné výkazy zdravotného poistenia? Lebo do počtu dní mi pri PN uvádza plný počet kalendárnych dní za daný mesiac a nie krátený o dobu PN.
teraz po update som na skúšku dal 1 zamestnanca pn na 3 dni a je to ok (aj v riadku 3 všzp výkazu)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ľudia a ked máte niekoho od vlaňajška na rodičovskej dovolenke, tak ako Vám ho ťahá do výkazov.....lebo mne takto jeden zostal visieť a za 1+2/2011 musím opravné výkazy robiť . A potrebujem ho spätne odhlásiť zo zdravotného poistenia k 31.12.2010 (novela) a teraz neviem, kde a ako to mám v personalistike zadať, aby mi ale v stave a aj pre SP zostal normálne, len zo ZP ukončiť. Máte to niekto?

A druhá vec, ked mi pracovník začne čerpať neplatené volno od 12.3.2011, tak by som ho mala odhlásiť zo ZP od 1.4.2011 a jeho VZ na ZP bude príjem za 1.-.11.3.2011. Ale čo s človekom, čo čerpal NV od 10/2010 do 6.3.2011. Treba ho odhlásiť zo ZP k 31.12.2010. To je mi jasné. Ale mal nevyčerpanú dovolenku za 2010, prenesenú do 2011. A ukončil PP k 6.3.2011, pričom nevyčerpanú dovolenku mu ideme vyplatiť v riadnom výplatnom termíne za marec vrámci marcových výplat. Čiže to bude mať ako bežný zdaniťeľný príjem, Teda za marec má zdaniteľný príjem a vykáže VZ pre ZP. Čo teraz s tým? Uvažujem, že by som ho mala znovu prihlásiť do ZP od 1.3.2011 (lebo napriek čerpaniu NV mal príjem a teda aj VZ z titulu preplatenia dovolenky vrámci mzdy za 3/2011) a pri ukončení TPP k 6.3.2011 ho znovu odhlásiť zo ZP ako zamestnanca. Uvažujem prosím správne? lebo sa to nejako komplikuje
Ď. za každú radu.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Ľudia a ked máte niekoho od vlaňajška na rodičovskej dovolenke, tak ako Vám ho ťahá do výkazov.....lebo mne takto jeden zostal visieť a za 1+2/2011 musím opravné výkazy robiť . A potrebujem ho spätne odhlásiť zo zdravotného poistenia k 31.12.2010 (novela) a teraz neviem, kde a ako to mám v personalistike zadať, aby mi ale v stave a aj pre SP zostal normálne, len zo ZP ukončiť. Máte to niekto?

A druhá vec, ked mi pracovník začne čerpať neplatené volno od 12.3.2011, tak by som ho mala odhlásiť zo ZP od 1.4.2011 a jeho VZ na ZP bude príjem za 1.-.11.3.2011. Ale čo s človekom, čo čerpal NV od 10/2010 do 6.3.2011. Treba ho odhlásiť zo ZP k 31.12.2010. To je mi jasné. Ale mal nevyčerpanú dovolenku za 2010, prenesenú do 2011. A ukončil PP k 6.3.2011, pričom nevyčerpanú dovolenku mu ideme vyplatiť v riadnom výplatnom termíne za marec vrámci marcových výplat. Čiže to bude mať ako bežný zdaniťeľný príjem, Teda za marec má zdaniteľný príjem a vykáže VZ pre ZP. Čo teraz s tým? Uvažujem, že by som ho mala znovu prihlásiť do ZP od 1.3.2011 (lebo napriek čerpaniu NV mal príjem a teda aj VZ z titulu preplatenia dovolenky vrámci mzdy za 3/2011) a pri ukončení TPP k 6.3.2011 ho znovu odhlásiť zo ZP ako zamestnanca. Uvažujem prosím správne? lebo sa to nejako komplikuje
Ď. za každú radu.
Vyzerá, že mesačné výkazy sú OK, ale neviem ho pri čerpaní NV odhlásiť na tlačive Hromadného oznámenia, už fakt neviem, ako to mám nastaviť v Pohode, som na nervy, treba to odovzdať..... ak dám ukončenie PP, tak ho vyhodí zo všetkého, čo s tým súvisí, ak mám zadané len čerpanie NV v neprítomnosti, tak zase do výkazu vyzerá OK, ale neberie do Oznámenia....Čo s tým? Do pondelka to nepočká
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ja som to robila na stránke ZP manuálne
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Mne v pohode neťahá MV preddavkov na ZP pre zamestnanca, ktorý je na mat. dovolenke. Výkazy za január a február boli v poriadku a teraz v marci mi ich vôbec neponúka, hoci k zmene u ZC nedošlo. Pritom v rekapitulácii ZP sa tieto údaje nachádzajú. Čo teraz?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ak je na materskej, tak by mal byť vo výkaze asi, nie? Ak je na rodičovskej, tak ho treba odhlásiť a nemal by byť vo výkaze.
Mne napríklad človeka na rodičovskej alebo na neplatenom volne už do výkazu neťahá (mám posledný update), ani ho nezahrňa do počtu zamestnancov prihlásených do poisťovňe, avšak nejde mi ich odhlásiť na Hromadnom oznámení, .... musela by som zadať ukončenie PP, a to nemôžem a ani nespravím, kedže PP pokračuje.....takže to asi ozaj manuálne na nete poriešim....ale výkaz za marec je podla mňa OK a za 1+2 musím podať opravný-.....tam to POHODA ešte nezvládala ....

Inak ostatné SW to zvládajú či nie? lebo ja mám o niektorých (samozrejme cenovo trošku drahších) info, že to ide hladko....ale zase tie SW sú len mzdové špecializované a s prepojením na účto (imprt údajov a pod) by to bolo komplikovanejšľie a za príplatok navyše....

PS: Jožka, pre Teba je smerodajné, čo je vo výkaze, čo posielaš elektronicky na ZP, ten si vždy vytlač + časovú pečiatku, nie to, čo Ti soft ako výkaz vytlačí, to je len orientačné pre tento účel teraz sa už ani príloha nerobí, všetko je to v jednom.
Naposledy upravil Betina2 : 14.04.11 at 11:39
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Beti, nemusíš to robiť manuálne.. normálne ukonči PP, pošli oznámenie a vymaž si to ukončenie ..
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Práve, problém mi vznikol pri elektronickom podávaní, nedarí sa mi za moju firmu výkaz odoslať. Ostatné mi prešli OK.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ewita888 Pozri príspevok
Beti, nemusíš to robiť manuálne.. normálne ukonči PP, pošli oznámenie a vymaž si to ukončenie ..
OK, tak vyskúšam, dúfam, že sa mi tam potom nič nepovrže....ved predtým zazálohujem, keby dačo No ale aj tak by to už sa...ra mohli doriešiť, načo si potom platím podporu? Ved to platí už viac ako 3 mesiace
Ja mám robiť a nie dumať, ako obalamutiť program, za ktorý platím
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jozka56 Pozri príspevok
Práve, problém mi vznikol pri elektronickom podávaní, nedarí sa mi za moju firmu výkaz odoslať. Ostatné mi prešli OK.
Jožka vygeneruj si ho znovu a ulož tam, kam Ti káže, nemeň cestu k uloženiu. A potom si to skopíruj, pozor nepresúvaj myšou, klasicky si to skopíruj do zložky, kam potrebuješ. Mne sa toto už párkrát stalo, ked som súbor vygenerovala do inej než ponúkanej zložky alebo som vo Wind. je pretiahla myšou do inej zložky a potom som si to pretiahla na USB klúč, aby som to mohla podať z druhého PC, kde mám pripojenie na net. Odvtedy nepresúvam, ale nakopírujem a nemám problém. Ešte si skontroluj aktuálnosť poslednej verzie, či ju máš nainštalovanú s posledným update (kukni na ich stránku). Ak to nepomôže, neváhaj im volať na infolinku.
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Betina2 Pozri príspevok
OK, tak vyskúšam, dúfam, že sa mi tam potom nič nepovrže....ved predtým zazálohujem, keby dačo No ale aj tak by to už sa...ra mohli doriešiť, načo si potom platím podporu? Ved to platí už viac ako 3 mesiace
Ja mám robiť a nie dumať, ako obalamutiť program, za ktorý platím
neboj, nič sa nedovrže.. odskúšané...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

idem skúsiť znovu, aj to je pravda, že som presúvala výkaz kade-tade
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Výkazy odoslané, aj ten nápad s kopírovaním do danej zložky mi veľmi pomohol
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jozka56 Pozri príspevok
Výkazy odoslané, aj ten nápad s kopírovaním do danej zložky mi veľmi pomohol
Ani ja som nevedela, že v tom môže byť pes zakopaný, kým mi môj drahý neoznámil, že takto sa to nemá robiť a že sa stáva, že pri presúvaní sa niekedy súbor poškodí alebo niečo sa z neho stratí cestou....
On všetko robí takto cez klasický Norton commander....vraj cez klasický Win presúvanie myšou nie je veľmi spoľahlivé.....tak s snažím aj ja už zbaviť zlozvyku ťahania všetkého myšou
Som rada, že to pomohlo.
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

pekný večer, budem veľmi vďačná skúsenejším za radu:
zamestnanec je zadaný v personalistike na dohodu o pracovnej činnosti. tá končí 27.4.2011, od 28.4.2011 je ten istý zamestnanec prijatý na kratší pracovný čas (25 hodín týždenne). jedná sa o pracovníka s čiastočným invalidným dôchodkom (50 %).
prosím o radu, ako správne postupovať pri zadávaní údajov v personalistike, keďže pracovník z firmy neodchádza, len dochádza k zmene pracovného pomeru a je potrebné zároveň vysporiadať povinnosť voči soc. poisťovni (odhláška, prihláška).

ďakujem za radu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať