Zavrieť

Porady

POHODA - MZDY

Dobrý deň,
mohol by mi niekto pomoct a podrobnejsie mi popisat ako urobit mzdy v POHODE???? budem velmi vdacna....
Nikdy som to este nerobila, takze nemam sajnu ako na to a uctovnicka je PN, takkze je to na mne..
Vopred dakujem pekne
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Heni, ja som to ráno pozerala a vychádzalo mi to tiež len tak, ako píšeš. V "múdrej knižke" som našla toto:
citujem:
V prípadoch, ako je odstupné, štipendium, zlepš. návrhy, kedy sa o príslušnú čiastku zvyšuje iba základ dane z príjmov, avšak základ na ZP a SP nie je ovplyvnený, využíjú sa na zdanenie príslušnej čiastky polia "Peň. zdan. náhrady".
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 20.08.10 at 10:38
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Kika69 Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, kde sa nastavuje-zapisuje IČZ na mesačný výkaz SP v programe POHODA? A tiež adresa SP? Chcela by som si vytlačiť výkaz a tento zasielať do SP, len mi tam chýba IČZ. Vďaka.
v úvodných nastaveniach...

t.j. Globálne nastavenie --- Mzdy2 --- políčko "Var.symbol"

3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mesačná nčzd je 303,72 x 12 = 3644,64 .. aj ked je ročná 3644,74.. vzniklo to zaokrúhlením mesačnej nčzd, pretože:
3644,74:12=303,728
3 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A máš v globálnych nastaveniach - Mzdy 2 - uvedený konštantný symbol pre daň zo mzdy /3118/ a pre daň zdanenú zrážkou /1744/ ?
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

McMarti Pozri príspevok
Zdravim moze mi niekto poradit nakolko sa neviem dovolat do STROMWARE na zakaznicku linku. Potrebujem dostat do vykazu Prehlad o zraz. a odv. preddavkov na dan, zrazkovu dan, mam dve brigadnicky tym dan davam zrazkovo ale do vykazu mi to dava spolu s celou sumou zrazenej dane u vsetkych zamestnanov a nie do Ii. casti vykazu. Vdaka za radu a pomoc.
mňa ešte napadajú dve veci:
či máš u brigádničky nastavené v personalistike, na záložke Dane a poistné že: "zdaniť zvláštnou sadzbou do limitu, inak zálohovo"
a ešte, či sa to netýka mesiaca september, ked tú zrážkovú daň Pohoda zapíše vlastne už do októbra - t.j. budeš ju mať na výkaze za 4. Q 2010...
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jozka56 Pozri príspevok
Práve, problém mi vznikol pri elektronickom podávaní, nedarí sa mi za moju firmu výkaz odoslať. Ostatné mi prešli OK.
Jožka vygeneruj si ho znovu a ulož tam, kam Ti káže, nemeň cestu k uloženiu. A potom si to skopíruj, pozor nepresúvaj myšou, klasicky si to skopíruj do zložky, kam potrebuješ. Mne sa toto už párkrát stalo, ked som súbor vygenerovala do inej než ponúkanej zložky alebo som vo Wind. je pretiahla myšou do inej zložky a potom som si to pretiahla na USB klúč, aby som to mohla podať z druhého PC, kde mám pripojenie na net. Odvtedy nepresúvam, ale nakopírujem a nemám problém. Ešte si skontroluj aktuálnosť poslednej verzie, či ju máš nainštalovanú s posledným update (kukni na ich stránku). Ak to nepomôže, neváhaj im volať na infolinku.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Heni, ak máš vrámci Pohody prístupnú personalistiku a tvorbu miezd, tak určite to máš
Len nie v šablónach, ale v priečinku kde máš nainštalovanú Pohodu. Ja to mám takto, tu je moja cesta k tomu súboru:

Mám ju na disku C:
Systém C/Program Files/Stormware/Pohoda SK/TiskSK/Copy/ZAMzmluv.rph

Ja to tiež nemám priamo v zložke TiskSK, možno preto, že niektoré údaje som si v RD zmenila, boli tam nejaké drobné preklepy v origináli....nevadí, skús si to tam pozrieť, ak to tam nenájdeš, pokúsim sa poslať Ti ten môj súbor, ale musíš si to uložiť presne tak ako to mám ja do tej zložky TiskSK/Copy a potom ten nzov súboru presne opíšeš už priamo ked si dáš vytvoriť novú tlačovú zostavu v tlač zostave Personalistika/Karta zamestnanca
Na trej zxostave Karta zamestnanca sa postavíš myšou, klikneš pravým tlačidlo, zadáš pridať užívateľskú zostavu, prepíše podla seba názov v strome, názov pri tlači a ako názov súboru presne opíšeš ten názov súboru, čo Ti pošlem, dáš OK a máš ju tam...otvárať to potom budeš rovnako - Personalistika , + na karta zamestnanca, otvorí sa strom pod Kartou zamestnanca a už len klikneš na Zmluva, alebo ako si to nazveš....ved skús, a skontroluj si tam potom či Ti dosadzuje správne údaje....poprípade si to v RD uprav, vlož potrebné polia a pod. mzslím, že vzorce tam nebude treba, takže by to nemalo byť nejako zložité.
A dôležitá vec:
Ja vždz ked zakladám zamestnanca do PC, tak vyplním všetky dostupné polia údajmi na základe ním vyplneného dotazníka, prípadne, podla čísla účtu atd....a najdôležitejšie: Popis práce, resp. popis náplne práce, popis predmetu činnosti stručne napíšem pri každom zamestnancovi do Poznámky (je to nad zoznamom zamestnancov v tabuľke úplne vpravo, klikneš na to a otvorí sa okno, kde to môžeš napísať - stručne, tak na dve max. 3 vety, aby sa to zmestilo, poprípade písať zaradom, nie pod seba....ved si to skontroluješ v náhlade zostavy a uvidíš, čo treba ešte upraviť, po pár razoch dôjdeš na finty.

Je to zazipované, stiahneš si to do PC a rozbalíš, potom len skopíruješ do uvedenj zložky (TiskSK/Copy). Normálne to má koncovku rph.
Daj vedieť, či to funguje
Naposledy upravil Betina2 : 05.08.11 at 10:12
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ešte ku mzdám:
- tvorba soc. fondu sa Ti obajví po zaúčtovaní v ID
- ak si vo mzdách strhla stravenky, tiež ich musíš zaúčtovať cez ID
- ak vyplácaš aj daňový bonus, tak Ti program spraví buď záväzok /ak je daň vyššia než bonus/, alebo pohľadávku, ak je bonus vyšší ako daň
- cez ID tiež na konci roka účtujem tvorbu rezervy na mzdy, potom v priebehu roka aj jej čerpanie
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

AnnaK1953 Pozri príspevok
vie mi prosím niekto poradiť, čo všetko treba definovať do personalistiky pracovníčky,ktorá je na rodičovskom príspevku? Musím jej každý mesiac generovať mzdu, aby sa dostala do výkazov SP a ZP? Prechádzame na Pohodu a som v nej úplý nováčik.
Ďakujem
Musíš uviesť v personalistike - neprítomnosť najprv dôvod: materská /RD/
Potom každý mesiac v kolonke nadväzuje daj "pokračuje" a samé sa to bude už vypĺňať tak, aby si mala pracovníčku uvedenú vo výkazoch s nulovými VZ.
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Prílohy k MVZP už nie sú, vo Výkaze preddavkov je dole tabuľka, kde je Zonam zamestnancov, vymeriavacie základy a preddavky. Táto tabuľka je iba pre 2 zamestnancov, lebo podľa nových predpisov od 3 zamestnancov treba výkazy zasielať elektronicky. Tiež nemám ešte dovybavované elektr. podávanie, tak som si na netíku vyplnila tlačivá a odovzdala v ZP, ale neboli nadšení.
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=263
Naposledy upravil jozka56 : 06.04.11 at 11:32
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ak je na materskej, tak by mal byť vo výkaze asi, nie? Ak je na rodičovskej, tak ho treba odhlásiť a nemal by byť vo výkaze.
Mne napríklad človeka na rodičovskej alebo na neplatenom volne už do výkazu neťahá (mám posledný update), ani ho nezahrňa do počtu zamestnancov prihlásených do poisťovňe, avšak nejde mi ich odhlásiť na Hromadnom oznámení, .... musela by som zadať ukončenie PP, a to nemôžem a ani nespravím, kedže PP pokračuje.....takže to asi ozaj manuálne na nete poriešim....ale výkaz za marec je podla mňa OK a za 1+2 musím podať opravný-.....tam to POHODA ešte nezvládala ....

Inak ostatné SW to zvládajú či nie? lebo ja mám o niektorých (samozrejme cenovo trošku drahších) info, že to ide hladko....ale zase tie SW sú len mzdové špecializované a s prepojením na účto (imprt údajov a pod) by to bolo komplikovanejšľie a za príplatok navyše....

PS: Jožka, pre Teba je smerodajné, čo je vo výkaze, čo posielaš elektronicky na ZP, ten si vždy vytlač + časovú pečiatku, nie to, čo Ti soft ako výkaz vytlačí, to je len orientačné pre tento účel teraz sa už ani príloha nerobí, všetko je to v jednom.
Naposledy upravil Betina2 : 14.04.11 at 11:39
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
fuuuuuuha, a mohla by som ťa veľmi pekne srska poprosiť o stručný prehľad ako?
ďakujem
dávka 601: navoliť zamestnanca (cov + prihl. alebo odhláška) pred odhláškou musí byť ukončený PP potom: mzdy/personalistika/tlač_zost/oznámenie_zam/export (pred exportom zvolíš mesiac)
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
ešte jedna otázka Vladko, ide to urobiť do všetkých zp, aj do Unionu a Dôvery? lebo v hlavičke mám stále VŠZP aj keď som nastavená za zamestnanca, ktorý má inú ZP.
pokiaľ je všetko v personalistike ok, tak po exporte dávky 601 máš zložku na zvolenom mieste v pc s názvom "OznameniaZP", v ktorej sú potom podzložky union, dôvera, všzp (ak máš takých poistencov) a po exporte dávky 514 máš v pc zložku ""ZdrPoistovne" tiež s podzložkami. a v podzložkách sú jednotlivé dávky - 601 alebo 514 ako txt súbor
Naposledy upravil srska : 27.12.12 at 16:58
export_601_514.png  
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
Vladko popozerala som, v tom ozn.zam. sú tie výkazy, majú teda tieto moje 4 strany dve strany majú hlavičku VŠZP a dve majú Dôveru, unionku asi nemá nikto, nepozerala som to, ale podľa toho čo som si zbežne prečítala na tej stránke pohody, budú sa dať aj tieto veci za dohodárov robiť elektronicky, lebo by som sa inak zbláznila. Vladko, čiže je si v tlačových zostávách načímať ozn.zam. uloží mi to na súbor a potom sa to podobnými súborom načíta ako v SP?
ďakujem
oznámenie zamestnávateľa je dávka 601 - tá je vždy vztiahnutá k dátumu zmeny (prihláška - 2Z, odhláška-2K, pn - 1OZ, 1OK, .....)
mesačný výkaz je dávka 514 - riadny, opravný vzťahuje sa k mesiacu.

po prihlásení na ep jednotlivých zp načítaš uložený súbor a odošleš (do všzp sa podanie podpisuje prideleným certifikátom)
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ano, v personalistike chod na konkretneho zamestnanca, oznac si ho a potom v tlacovych zostavach oznamenie zamestnavatela, zadaj mesiac, za ktory je prihlaska, alebo odhlaska a daj export /dole v tej zostave su moznosti ako nahlad, vytlacit , export../ uloz si to niekde a potom cez elektronicku podatelnu odosli - to su prihlasky, odhlasky
mesacny vykaz: - konkretny mesiac - urobis mzdy - tlacove zostavy- mesacny vykaz preddavkov na ZP - export- ulozit. potom odoslat cez ZP-elektronicka podatelna
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

este som zabudla- pri odhlaskach - najprv v personalistike oznac ukoncenie pracovneho pomeru zamestnanca
1 0
Katarína111 Katarína111

Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

tu je riešenie
http://uloz.to/xL4Apkf/rlfo-docx
1 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Treba dať do Dane a poistné - poistenie všetko a ak podpísal vyhlásenie, tak aj to. Samozrejme s príslušným mesiacom napr. 12/2012
1 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dole na tlacive, kde su krizikmi vyznacene mesiace, ale nerobi to pri vsetkych ja som mala zo 40-tich 12 ks nespravnych, optimista by povedal, ze to nie je ani polovica, nuz ale co ja viem...
1 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Odpoveď z hotline Pohoda:

zamestnanca je možné zaevidovať do agendy Personalistika len jeden krát. Zaevidovať zamestnancovi ďalší pracovný pomer je možné tak, že v agende Personalistika sa postavíte na daného zamestnanca a na záložke Pracovné pomery kliknete pravou myškou do priestoru a zvolíte možnosť "Vložiť ďalší pracovný pomer". Následne sa postavíte a kliknete pravou myškou na novovytvorený pracovný pomer a zvolíte možnosť "Otvoriť pracovný pomer". Prepne Vás do agendy Pracovné pomery, kde zaevidujete pracovný pomer zamestnanca a uložíte.
1 0
tmhwk tmhwk

tmhwk je offline (nepripojený) tmhwk

katarinaNR: mzdy>zoznamy>zdravotne poistovne

kody pobociek Vszp: http://www.vszp.sk/platitelia/rocne-...-pobociek.html
ostatne poistovne su myslim normalne a kod pobocky nepotrebuju, iba kod poistovne, t.j. 2400 a 2700.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať