Zavrieť

Porady

Tuje v kvetináčoch

Ahojte, ak tu je už v niektorej téme rozoberané to čo chcem, tak sa ospravedlňujem, pripojte mi prosím link.

No, potrebovala by som radu:
kúpila som si dve krásne smaragdove tuje. To už len zato, aby som ich kúpila, lebo ich nemám v svete kde zasadiť.
Tak som sa rozhodla, že ich dám do kvetináčov. Tie som si kúpila plastové, veľké. štvorcaté, jedna strana má dole 40 cm.
Problém mám ale v tom, že neviem:
- či ich môžem zasadiť aj do obyčajnej zeminy na kvety,
- či ich mám často polievať,
- či ich treba nejak pravidelne hnojiť
a pod.
Ak mi viete poradiť, tak to len privítam.
Nerada by som ich zničila, lebo sú fakt krásne.
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veva125 je offline (nepripojený) veva125

    veva125
    Ja mam tiez tuje v kvetinacoch, nepotrebuju nijaku zvlast opateru. Zeminu mam obycajnu, zo zahrady, polievam ked je zem sucha a obcas (to ma napadne tak 3x do roka) prihnojim, ale nijako ich nerozmaznavam...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    AlaNR Pozri príspevok
    Ahojte, ak tu je už v niektorej téme rozoberané to čo chcem, tak sa ospravedlňujem, pripojte mi prosím link.

    No, potrebovala by som radu:
    kúpila som si dve krásne smaragdove tuje. To už len zato, aby som ich kúpila, lebo ich nemám v svete kde zasadiť.
    Tak som sa rozhodla, že ich dám do kvetináčov. Tie som si kúpila plastové, veľké. štvorcaté, jedna strana má dole 40 cm.
    Problém mám ale v tom, že neviem:
    - či ich môžem zasadiť aj do obyčajnej zeminy na kvety,
    - či ich mám často polievať,
    - či ich treba nejak pravidelne hnojiť
    a pod.
    Ak mi viete poradiť, tak to len privítam.
    Nerada by som ich zničila, lebo sú fakt krásne.
    Ďakujem!
    -Do zeminy na kvety radšej nie. Potrebujú ťažšiu zeminu, buď zo záhrady, alebo najlepšia je z lesa , príp. parku(listovku).
    -Neprelievať, ale polievať často. Tuje, hlavne prvé 2-3 roky potrebujú viac vody. Veľmi im prospieva aj sprchovanie.
    - V lete môžeš častejšie hnojiť, v zime nie. Kúp hnojivo na ihličnany.
    -Ešte jedna rada: Keby bola tuhá zima, plast. črepník ich moc neuchráni pred mrazom. Buď ich daj do chladnej pivnce , alebo obal črepník napr. bublinkovou fóliou.

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Mne neprezimovali tuje v kvetináčoch, dala som ich do chladnej miestnosti a potom nejako neprežili opätovné vyloženie na terasu.

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    arizona Pozri príspevok
    --Ešte jedna rada: Keby bola tuhá zima, plast. črepník ich moc neuchráni pred mrazom. Buď ich daj do chladnej pivnce , alebo obal črepník napr. bublinkovou fóliou.
    ...alebo zakop na zimu do zeme, môžeš aj s črepníkom, ale pri terajších teplotách v zime to ani netreba. Ešte sa mo nestalo, aby zamrzol ihličnan v črepníku (a to bývam na Orave). Ešte jedna pripomienka, ihličnany treba aj v zime polievať - ale len keď nie sú mrazy, pretože im ihličie neopadáva.

    continuity je offline (nepripojený) continuity

    continuity
    presne tak, ihlicnany v crepnikoch cez zimu skor vyschnu ako vymrznu.
    za bezmraznych dni treba poliat.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Diky za rady, nebola som tri dni na nete, takže dodatočne....

    Pôvodne som ich chcela dať do zeme, ale nie je kam, takže sa pokúsim o kvetináčovanie....

    Ešte raz diky!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.