Zavrieť

Porady

Reklamácia tovaru

Dnes prišla zákazníčka po 5 mesiacoch so zakúpeným tovarom, reklamovať zips. Tvrdí, že sa jej rozchádza. Predavačka vyskúšala zips sa nerozchádza, zákazníčke sa pri skúšaní tiež nerozchádzal. Čo v takomto prípade? Ja mám taký pocit, že dvojročná záručná doba iba nahráva zákazníkom, pretože sa mi zdá, že celú zimu bundu vynosila zákazníčka v pohode a prišla jar tak skúša či by sa nedala vymneiť za jarný tovar.
Usporiadat
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

Aj keď neprišla žiadna rada, vyriešila som to bravúrne ku spokojnosti zákazníka a predajcu. Naša firma získala ´daľšiu zákazníčku. Hovorí Vám niečo psychológia predaja?
Pekný večer
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
ale nevieme ako ste to vyriešila, pochváľte sa!
0 0
Miruška Miruška

Miruška je offline (nepripojený) Miruška

Niet sa čím veľmi chváliť. V podstate som už zistila čo vlastne zákazník chce a čo potrebuje. Čo sa týka konkrétne uvedeného problému vyriešila som to nasledovne:

Písomne som ju vyrozumela, že chyba ktorú reklamuje vznikla nesprávnym používaním výrobku a teda nemôžeme uznať reklamáciu. Ale nadôvažok som jej vystavila poukážku so zľavou 10% pri nákupe ďaľšieho tovaru v našej predajni. Ešte v ten deň si ju uplatnila a povedala, že nám veľmi pekne ďakuje a príde opäť.

Podobné sa mi stalo ešte v decembri, keď si jedna pani zakúpila u nás výrobok , prišla ho reklamovať ale nemala bloček z pokladne pretože ho stratila. Aj napriek tomu som jej to uznala vymenila som jej výrobok za ľubovoľný, ktorý si ona vybrala. Odvtedy chodí minimálne raz za dva týždne k nám na nákup aj s priateľkami a naša firma jej vystavila striebornú kartu zákazníka.

Rada by som sa zistila či máte podobné skúsennosti aj vy ostatní predajcovia ako riešite takéto situácie ?

Zatiaľ ahojte a pekný deň.

Náš zákazník náš pán........
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, chcela by som sa opýtať na konkrétny problém. Moj brat si kúpil v jednej predajni značkové botasky Adidas, po troch mesiacoch sa mu roztrhala predna cast, dal ich na reklamáciu, čakal 3 týždne a včera mu prišlo vyjadrenie. V tom vyjadrení sa odvolávali na § 599 Občianskeho zákonníka, kde sa hovorí o tom, že hneď ako sa zistí vada, musí ju kupujúci oznámiť predávajúcemu. Ale podľa mňa to je hlúposť, veď zistil, zaniesol a oni napisali toto. A ešte jeden malý poddetail, vyjadrenie o neuznaní reklamácie napísal samotný obchod. Pokiaľ viem, a aj v našej firme sa to tak robí, že o reklamácii rozhoduje výrobca, nemám pravdu???
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Nikto mi nevie poradit? Vraj uz ma pravo robit reklamaciu aj predajca v predajni, je to pravda? Na aky zakon sa to odvolava?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
neviem, aký to je zákon, ale u nás v predajni (myslím, že to je v zákone) posudzuje chybu NAJPRV predajňa (max do 3 dní) a keď ju nevieme posúdiť alebo chyba je evidentne výrobného charakteru odstupujeme výrobok dodávateľovi.......stalo sa mi, že prišla zákazníčka s porušenou potlačou na tričku (toto reklamovala, že sa jej stalo po opratí !!!), kde som hneď videla, že je po potlači z lícnej strany prejdené žahličkou, tak na čo by som si mala vyrábať zbytočné výdavky na poštovné a balné, keď viem, že by jej toto dodávateľ neuznal !!!......jasné, že som neuznala reklamáciu a tovar som jej vrátila ...na to mi ona povedala, že syn jej kázal, aby to išla reklamovať a "skúsila", či to uznáme !!!!.....takíto sú slovenskí zákazníci....skúšajú a skúšajú a skúšať budú !
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nikulik
Ahojte, chcela by som sa opýtať na konkrétny problém. Moj brat si kúpil v jednej predajni značkové botasky Adidas, po troch mesiacoch sa mu roztrhala predna cast, dal ich na reklamáciu, čakal 3 týždne a včera mu prišlo vyjadrenie. V tom vyjadrení sa odvolávali na § 599 Občianskeho zákonníka, kde sa hovorí o tom, že hneď ako sa zistí vada, musí ju kupujúci oznámiť predávajúcemu. Ale podľa mňa to je hlúposť, veď zistil, zaniesol a oni napisali toto. A ešte jeden malý poddetail, vyjadrenie o neuznaní reklamácie napísal samotný obchod. Pokiaľ viem, a aj v našej firme sa to tak robí, že o reklamácii rozhoduje výrobca, nemám pravdu???
Máš pravdu, trvala by som na svojej reklamácií, s pohrozením SOIky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess
neviem, aký to je zákon, ale u nás v predajni (myslím, že to je v zákone) posudzuje chybu NAJPRV predajňa (max do 3 dní) a keď ju nevieme posúdiť alebo chyba je evidentne výrobného charakteru odstupujeme výrobok dodávateľovi.......stalo sa mi, že prišla zákazníčka s porušenou potlačou na tričku (toto reklamovala, že sa jej stalo po opratí !!!), kde som hneď videla, že je po potlači z lícnej strany prejdené žahličkou, tak na čo by som si mala vyrábať zbytočné výdavky na poštovné a balné, keď viem, že by jej toto dodávateľ neuznal !!!......jasné, že som neuznala reklamáciu a tovar som jej vrátila ...na to mi ona povedala, že syn jej kázal, aby to išla reklamovať a "skúsila", či to uznáme !!!!.....takíto sú slovenskí zákazníci....skúšajú a skúšajú a skúšať budú !
Aj v tom máš pravdu, je dosť zákazníkov, ktorí iba vymýšľajú a vymýšľajú. Na nich bohužiaľ niekedy doplatí ten, čo príde s reklamáciou prvykrát v živote a neuznajú mu ju.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Tak v tomto ma jess pravdu, ale to su uz taky ludia, ktori to zapricinia sami, niekedy naschval niekedy nie, a chcu len vymamit peniaze. Vcera tam bol brat, prisiel si po botasky, a zase mu tu reklamaciu neuznali, tak sa tam zacal hadat, a este videl aj v zosite, ze pri kazdej reklamacke mali napisane NEUZNANÁ, tak je jasne, ze obchod neuzna aby usetril, niekedy sa mi fakt zda, ze aj v tych niektorych predajnach (cest vynimkam), neuznaju reklamaciu len aby nemuseli davat peniaze alebo druhy tovar. Na tomto Slovensku je to uz tak...
A co je to ta SOIka? Čo by ste mi poradili, co sa da este s tym robit?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Slovenská obchodná inšpekcia, kam sa treba v takomto prípade obrátiť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ak brat trvá na svojom, tak nech napíše na SOI - slovenská obchodná inšpekcia , pozri aj na www.soi.sk ...podnet k preskúmaniu prípadu...a nech toto oznámi aj obchodu, kde ich zakúpil....záleží na "chrbtovej kosti" obchodu................v zákone sa píše, že spotrebiteľ je povinný okamžite ísť reklamovať tovar ako sa chyba vyskytne. Keď sa teda bratovi začali trhať botasky, mal ich ihneď vrátiť do obchodu......
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ano to viem, citala som v zakone, dakujem za www stranku.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Neviem ako by mu dokázali že to hneď nezaniesol reklamovať ale ich ešte napr 3 dni ďalej používal .SOI neskúma oprávnenosť reklamácie ale postup obchodu pri reklamácii tzn.či dodržal obchod zákon.Ak sa do 30 dní vyjadril že reklamáciu neuznáva SOI mu nič nemôže.Jedine čo sa dá robiť je poslať topánky do skúšobného ústavu kde zistia či závada bola spôsobená chybným používaním alebo je to vada výrobku ale platí sa za to okolo 3000 Sk.Potom treba dať obchod na súd a dožadovať sa vrátenia kúpnej ceny+ poplatku za skúšku+súdne poplatky.Treba sa ísť opýtať do obchodu či sú si takí istý neuznaním reklamácie lebo ich to môže vyjsť dosť draho.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
bepo
Neviem ako by mu dokázali že to hneď nezaniesol reklamovať ale ich ešte napr 3 dni ďalej používal .SOI neskúma oprávnenosť reklamácie ale postup obchodu pri reklamácii tzn.či dodržal obchod zákon.Ak sa do 30 dní vyjadril že reklamáciu neuznáva SOI mu nič nemôže.Jedine čo sa dá robiť je poslať topánky do skúšobného ústavu kde zistia či závada bola spôsobená chybným používaním alebo je to vada výrobku ale platí sa za to okolo 3000 Sk.Potom treba dať obchod na súd a dožadovať sa vrátenia kúpnej ceny+ poplatku za skúšku+súdne poplatky.Treba sa ísť opýtať do obchodu či sú si takí istý neuznaním reklamácie lebo ich to môže vyjsť dosť draho.
bepo, na topánke vidno, či sa diera začala trhať alebo sa "trhá" už dlhšiu dobu......poznám z vlastnej skúsenosti obchodníka ...taktiež je vidno na topánke, či bola kúpená topánka v správnej veľkosti...takto tiež posudzujem reklamáciu , keď sa roztrhá v prednej časti....ďalej sa treba zamerať na to, na aký účel bola topánka používaná, či sa používala na ten účel na ktorý bola určená, lebo ani botasky nie sú určené na 1 účel !

nevideli sme tie botasky, ťažko posudzovať

- z pohľadu obchodníka : ak na topánke vidno, že vada nebola ohlásená ihneď a výrobok sa naďalej používal a tým sa "porucha" viacej prejavila, potom reklamáciu neuznávam a zákazník má smolu

- z pohľadu spotrebiteľa : ak som si istá, že mnou reklamovaný výrobok som reklamovala ihneď po zistení vady, tak sa budem hádať až dokým mi peniaze nevrátia, reklam.doba je 30 dní od prevzatia tovaru , pri vyrozumení od dodávateľa (alebo predajcu) mám právo s vyjadrením súhlasiť alebo nesúhlasiť a rekl.výrobok prevziať alebo neprevziať !!!
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Môj príspevok je o inom- SOI nie je na to aby posudzovala či reklamácia je oprávnená alebo nie ale či postup pri reklamácii bol v súlade so zákonom.Ak obchodník posúdi reklamáciu ako neoprávnenú a zákazník si myslí že je oprávnená,je to len na súd,môžeš sa tam hádať od rána do záverečnej nepomôže to.A k tomu pri topánkach slúži posudok od - neviem presný názov- Skúšobňa na kožu a kožiarske výrobky v Partizánskom?. Na SOI by mali vedieť presný názov a sídlo.
Veľmi pochybujem že každý si všimne dieru na topánkach hneď pri vyzúvaní po vzniku diery,je rozdiel či tie topánky nosí 3-4 dni po vzniku diery alebo 3 mesiace takže odmietnuť reklamáciu z tohto dôvodu je dosť na vode postavené.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Takže tá firma na skúšanie topánok je Vipotest v Partizánskom http://www.vipotest.sk/html/slov/home.htm treba kliknúť na Posudky,je tu presný postup a stojí to 1200 Sk
0 0
macilaci macilaci

macilaci je offline (nepripojený) macilaci

Chcela by som vás poprosiť o radu: 16.3. 2007 som si kúpila bielu kabelku ani nie o dva týždne okolo 30.3. som zbadala, že na spodnej strane tam kde sa dotýka tela je kabelka celá čierna a popraskaná. Dala som ju na reklamáciu a došiel mi dopis, že reklamácia sa neuznáva. neviem, ale mala som už bielu kabelu a távydržala aspoň jedno obdobie a nie 2-3 týždne. Kabelu som kúpila u čínana za 400 Sk. V tom obchode som už raz zažila ako predavačka normálne revala na zákazníčku, že nebola spokojná s reklamáciou.
Mám nejakú šancu?
0 0
zanka21 zanka21

zanka21 je offline (nepripojený) zanka21

Po 2 mesiacoch od zakúpenia kabelky sa mi rozpadlo spodné šitie, sieťovina, roztrhol sa vnútorný zips. Bola to letná kabelka nijak extra nenamáhaná bez vrchného zapínania na zaťahovanie s ozdobnou sieťkou. Pri reklamácii mi dali na výmenu novú kabelku ktorá bola na prvý pohľad nekvalitne ušitá-trčal z nej lep. Keď som ju odmietla prebrať, predavačka mi odmietla dať kontakt na vedúcu s tým že sa mi ozve vedúca ale na reklamačnom lístku nemám uvedený mobil. A teraz nemám ani PENIAZE ani KABELKU. Prosím poraďte čo mám robiť ? Vždy keď tam prídem, predavačka povie že vedúca práve odišla a že ona nemá oprávnenie mi dať žiadne informácie.
0 0
nikusik919 nikusik919

nikusik919 je offline (nepripojený) nikusik919

Dobrý deň, ja som tu nová a neviem ako to tu presne beží ale prihlásila som sa sem preto, lebo potrebujem poradiť ohľadom reklamácie.Moja sestra si v zakúpila pred zimou trekovú obuv v nemenovanom značkovom obchode pretože chcela niečo lepšie čo jej nebude konečne premokať nie ako nejaké jednorázové "číňaky" nosila ich asi týždeň keď nebol sneh všetko v pohode ale ako náhle napadol obuv určená do takéhoto prostredia premokla(nechodila po ničom mokrom mrzlo)tak sa rozhodla výrobol reklamovat.Najskôr sa stretla s názorom predávajucej pani, ktorá bola absolútne neochotná reklamáciu prebrať ohrádzala sa na to, že jej kamarátka má tie isté a jej nepretekajú.Nakoniec ich zobrala.Po mesiaci si šla po ne s tým, že boli na výrobku nájdené skryté vady a boli odstránené.Znova sa opakovala situácia keď topánky nepotrebovala nosiť a keď si ich obula znova premokli,doniesla ich opäť na reklamáciu znova jej povedali, že má mesiac čakať.No a moja otázka znie:Čo má robiť keď jej ich znova vrátia, znova premoknú má ich zase reklamovať, či má už nárok na nejakú výmenu tovaru alebo vrátenie peňazí vôbec nemáme skúsenosti s niečim takýmto preto som Vás chcela poprosiť o radu veď nikomu nie je milé keď vyhodí peniaze za niečo čo ani nemôže používať o chvíľku je jar a ani ich nebude už potrebovať. Za odpoveď Vám vopred ďakujem.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

DObrý deň, chcem sa informovať, pri uplatňovaní reklamácie, som poviná odovzdať doklad o zakúpení reklamovaného tovaru predajcovi alebo iba predložiť k nahliadnutiu resp. si ho môže skopírovať.
Dočítala som sa, že nie som povinná ho odovzdať (napr. aj z tohto dôvodu, že na jednom doklade je bloknutý aj iný tovar).

Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať