Zavrieť

Porady

Samovoľné vypínanie PC

Chcel by som sa niekoho z Vás spýtať. V poslednej dobe sa mi samovoľné vypína počítač. Najčastejšie sa mi to stáva hneď, keď mi na monitore naskočí uvítacia obrazovka. ale vypne sa aj hneď pri štarte PC. Potom keď sa ho znova pokúsim zapnuť nedá sa. Zapnem ho až vtedy keď ho niekoľko krát odpojím zo siete. Napríklad keď vypnem samostatné počítač a 10 minút si ho znovu zapnem. Vtedy sa mi nevypne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Iste, mohol by to byť vadný zdroj. Ak máš možnosť vyskúšať iný tak to urob, alebo si to daj preveriť do servisu.
    Ale predtým:
    ak si dlho nerobil údržbu PC, je vhodné napríklad vysávačom odstrániť prach z vnútra skrinky, matičnej dosky, zdroja a všade kde sa dá.
    Ale podobnú závadu by mohlo spôsobovať aj povytiahnutie niektorého kábla z konektora alebo niektorého komponentu z jeho konektora - graf.karta, RAM a pod.
    Skús pri vypnutom PC opatrne podotláčať všetky káble a karty do ich konektorov.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    mno, to moze byt hadam hocico. Od vadneho hardveru az po vadny OS. a problem moze byt aj nizke, alebo kolisave napatie v rozvode elektr energie v dome.

    nidoh je offline (nepripojený) nidoh

    starký nidoh
    Vyzerá to aj na možné zavírenie.Aký antivírus používaš?
    Doporučujem Avast. Je zadarmo a mám s ním niekoľkoročnú dobrú skúsenosť.


    omega2.0 je offline (nepripojený) omega2.0

    omega2.0
    Suhlasim s tym , co sa tu popisalo, ale este mi napadlo.
    Nehral si sa s taktovanim ?
    Pri nevhodnom taktovani , sa to moze presne takto prejavit.
    učtovníčka
    Mne tiež pomohlo vyfúkanie celého vnútrajšku PC od prachu, lebo chudák ventilátor aj keď mal už pridaného pomocníka druhý ventilátor sa nevládal točiť a tak sa po pár minútach vypínal.
    Neverila som vlastným očiam keď ho začali s kompresorom úplne "brutálne" v dielni fúkať. Modlila som sa aby to prežil aspoň hardisk. Prežil to celý PC a teraz šlape ako hodinky.

    Agostino je offline (nepripojený) Agostino

    Agostino
    Áno nakoniec si mal aj pravdu chýba bola v zdroji. Zakúpil som si nový zdroj značky Fortron 350W. Už som aj vymenil namiesto starého zdroja a odvtedy sa mi už vôbec nevypína. Dokonca počítač mi ide trochu tichšie. Preto ti ďakujem. S pozdravom...

    pistik8 je offline (nepripojený) pistik8

    pistik8
    V mojom pripade sa PC vypinal, ako sa mu zachcelo. Predpoklad bol u mna v kolisavosti napajacej siete. Problem bol v zasuvkach. Sroby v zasuvkach pravidelne dotahovat !!!!

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    kolisave napatie nema so srobami nic spolocne

    a mam rad dupli tripli quadri ... atd temy... kedy sa ty ludia naucia pouzivat kuzelne okienko hladat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.