Zavrieť

Porady

svojvoľná úprava projektu

Ahojte.

Aký je postup, keď už mám projekt nakreslený, ale stavať by som to chcel inak?

Konkrétne sa jedná o:
- zmenu vchodu, vďaka čomu by som ušetril asi 2 priečky, ale musel by som urobiť malú prístavbu
- zámenu kúpeľne s inou izbou - musí sa meniť aj nákres potrubí?
- zmenu umiestnenia komína
- nosné priečky ani rozmery domu by sa nemenili.

Ďakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankazb je offline (nepripojený) jankazb

    Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac jankazb
    Ja riešim podobný problém, chcem zmeniť strechu. Nie nadstavený vikier nad vchodom na klasickej sedlovej streche, ale iba vytiahnuť časť strechy plynule nad vchod a vlastne po celej dlžke domu. Podopredné to stĺpmi bude ako bolo aj pôvodne plánované. Krytina bude plech. Vidíte to ako problém pri kolaudácii? Prerábať projekt-stratený čas aj ďalšie peniaze,...
    Ďakujem za radu. J.

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    Pokial uz mate stavebne povolenie je potrebne poziadat o zmenu stavby pred dokoncenim, a k tomu potrebujete upreveny projekt. Bez tohto (pri uvadzanych zmenach) neskolaudujete.

    Fali je offline (nepripojený) Fali

    Fali
    Ak ešte nemáš stavebné povolenie , musíš mať súhlas projektanta a zakreslené úpravy v projekte .

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pozor na to ! Neskolaudujú vám to, a ak áno , tak to bude stáť kopec peňazí na úplatky nenažraným úradníkom.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pozor na to ! Neskolaudujú vám to, a ak áno , tak to bude stáť kopec peňazí na úplatky nenažraným úradníkom.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Ja ked pozeram na povodny projekt a aktualnu stavbu, tusim nic nezostalo uplne rovnake ako v projekte. Ono ked clovek uz stoji v tom dome, napadne ho kopec veci, ktore treba zmenit. Dokonca aj strechu som nechal zmenit, atd...proste sa to prekresli pred kolaudaciou a hotovo.

    svojvoľná úprava projektu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.