Zavrieť

Porady

návrh na vklad do katastra - aký LV mám spomenúť a použiť?

Možno mi budete vedieť poradiť:


Keď je nehnuteľnosť zapísaná napr. na LV č. 1000 (t.j. predávajúceho list vlastníctva) a ja túto nehnuteľnosť chcem kúpiť a zapísať na svoj LV č. 2000 (t.j. kupujúceho list vlastníctva), prikladám k návrhu na zápis do katastra oba listy vlastníctva?

T.j. keď použijem oba, musím aj do návrhu uviesť, že z LV č.1000 to chcem vymazať a na LV č. 2000 to chcem zapísať? Nemýlim sa?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    M3G Pozri príspevok
    Možno mi budete vedieť poradiť:


    Keď je nehnuteľnosť zapísaná napr. na LV č. 1000 (t.j. predávajúceho list vlastníctva) a ja túto nehnuteľnosť chcem kúpiť a zapísať na svoj LV č. 2000 (t.j. kupujúceho list vlastníctva), prikladám k návrhu na zápis do katastra oba listy vlastníctva?

    T.j. keď použijem oba, musím aj do návrhu uviesť, že z LV č.1000 to chcem vymazať a na LV č. 2000 to chcem zapísať? Nemýlim sa?

    Ďakujem.
    LV je založený na nehnuteľnosť a nie na vlastníka. Takže veľmi nerozumiem Tvojej otázke...... (čo máš zapísané na svojom LV č. 2000??)

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ajuška Pozri príspevok
    LV je založený na nehnuteľnosť a nie na vlastníka. Takže veľmi nerozumiem Tvojej otázke...... (čo máš zapísané na svojom LV č. 2000??)
    Hm, zatiaľ všetky LV, čo som videl, boli založené na vlastníka, práve že nie na nehnuteľnosť(okrem bytov a nehnuteľností, kde je veľa vlastníkov, tam je to tak ako hovoríš). Ale dík, za pomoc.

    Na LV č. 2000 mám uvedené pozemky, ktoré vlastním.

    Na LV č. 1000(čiastkový výpis predávajúceho) je uvedená budova, ktorú idem práve kupovať a chcem, aby mi ju zapísali na LV č. 2000, nechcem však, aby zakladali ďalší LV.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    M3G Pozri príspevok
    Hm, zatiaľ všetky LV, čo som videl, boli založené na vlastníka, práve že nie na nehnuteľnosť(okrem bytov a nehnuteľností, kde je veľa vlastníkov, tam je to tak ako hovoríš). Ale dík, za pomoc.

    Na LV č. 2000 mám uvedené pozemky, ktoré vlastním.

    Na LV č. 1000(čiastkový výpis predávajúceho) je uvedená budova, ktorú idem práve kupovať a chcem, aby mi ju zapísali na LV č. 2000, nechcem však, aby zakladali ďalší LV.
    Už som Ťa pochopila. Mám však zato, že zmena vlastníka nie je dôvod na založenie nového LV - na základe návrhu sa v existujúcom LV vykoná zmena vlastníka. Tvoju požiadavku vnímam (prepáč) skôr ako kozmetickú úpravu a ak si jediným vlastníkom predmetných nehnuteľností mohlo by to byť priechodné správnou štylizáciou v návrhu...

    LV sú vlastne "skladové karty" nehnuteľností v katastri... preto tvrdím že sa zakladajú na nehnuteľnosť - so všetkými identifikačnými znakmi...

    § 15 vyhlášky stanovuje o liste vlastníctva nasledovné:

    1. Vybrané údaje o nehnuteľnostiach, vlastníkoch, právach a o iných vzťahoch k nehnuteľnostiam a iné údaje sú uvedené na liste vlastníctva.

    2. List vlastníctva obsahuje číslo listu vlastníctva, názov okresu, názov obce a názov katastrálneho územia a skladá sa

    a) z časti "A - majetková podstata", ktorá obsahuje všetky nehnuteľnosti, ktoré sú predmetom práv k nehnuteľnostiam (majetkové teleso), a údaje o nich, a to výmery, druhy pozemkov, príslušnosť k zastavanému územiu obce a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti A, číslo zmeny,

    b) z časti "B - vlastníci", ktorá obsahuje mená (názvy) vlastníkov nehnuteľností, rodné čísla (identifikačné čísla organizácií), spoluvlastnícke podiely, titul nadobudnutia (podľa verejnej listiny alebo inej listiny), miesto trvalého pobytu (sídlo) a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti B,

    c) z časti "C - ťarchy", ktorá obsahuje vecné bremená, záložné práva, predkupné práva, ak majú mať účinky vecných práv, iné práva, ak boli dohodnuté ako vecné práva, a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti C a číslo položky; časť C neobsahuje údaj o výške dlhu.
    Naposledy upravil Ajuška : 20.05.08 at 15:17 Dôvod: doplnenie

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Ajuška Pozri príspevok
    Už som Ťa pochopila. Mám však zato, že zmena vlastníka nie je dôvod na založenie nového LV - na základe návrhu sa v existujúcom LV vykoná zmena vlastníka. Tvoju požiadavku vnímam (prepáč) skôr ako kozmetickú úpravu a ak si jediným vlastníkom predmetných nehnuteľností mohlo by to byť priechodné správnou štylizáciou v návrhu...

    LV sú vlastne "skladové karty" nehnuteľností v katastri... preto tvrdím že sa zakladajú na nehnuteľnosť - so všetkými identifikačnými znakmi...

    § 15 vyhlášky stanovuje o liste vlastníctva nasledovné:

    1. Vybrané údaje o nehnuteľnostiach, vlastníkoch, právach a o iných vzťahoch k nehnuteľnostiam a iné údaje sú uvedené na liste vlastníctva.

    2. List vlastníctva obsahuje číslo listu vlastníctva, názov okresu, názov obce a názov katastrálneho územia a skladá sa

    a) z časti "A - majetková podstata", ktorá obsahuje všetky nehnuteľnosti, ktoré sú predmetom práv k nehnuteľnostiam (majetkové teleso), a údaje o nich, a to výmery, druhy pozemkov, príslušnosť k zastavanému územiu obce a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti A, číslo zmeny,

    b) z časti "B - vlastníci", ktorá obsahuje mená (názvy) vlastníkov nehnuteľností, rodné čísla (identifikačné čísla organizácií), spoluvlastnícke podiely, titul nadobudnutia (podľa verejnej listiny alebo inej listiny), miesto trvalého pobytu (sídlo) a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti B,

    c) z časti "C - ťarchy", ktorá obsahuje vecné bremená, záložné práva, predkupné práva, ak majú mať účinky vecných práv, iné práva, ak boli dohodnuté ako vecné práva, a iné údaje obsahujúce bližšie vysvetlenia časti C a číslo položky; časť C neobsahuje údaj o výške dlhu.
    Ďakujem Ti, problém však je, že ja som síce jediným vlastníkom nehnuteľnosti, avšak predávajúci, okrem nehnuteľnosti, ktorú idem kupovať, vlastní aj desiatky ďalších nehnuteľností, preto som si myslel, že by som na jeho liste vlastníctva č. 1000 nejako figurovať nemohol.


    Problém u mňa je teda najmä ten, že minule, keď som tu z porady zobral štandardnú kúpnu zmluvu a štandardný návrh, zapísali mi ďalší pozemok na ďalší list vlastníctva, t.j. teraz mám 2 listy vlastníctva s dvoma susediacimi pozemkami a ja by som bol nerád, keby mi pridali ešte aj tretí list vlastníctva s budovou . Preto by som to chcel urobiť tak, ako to má napr. môj predávajúci, ten má všetky majetky (a že ich je požehnane) zapísané na jednom liste vlastníctva č. 1000

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Pokiaľ sa nehnuteľnosti nachádzajú v jednom katastrálnom území, môžeš ich mať zapísané v jednom liste vlastníctva. Počkaj, ako kataster povolí vklad, ak ti založí opäť nový list vlastníctva, požiadaj krátkou žiadosťou o zlúčenie listov vlastníctva a zapísanie všetkých nehnuteľností len do jedného. Mal by to byť bezplatný úkon.

    návrh na vklad do katastra - aký LV mám spomenúť a použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.