Zavrieť

Porady

Oprava auta

Ešte jedna otázka. Mám auto na leasing , nabúram ho, dám ho opraviť. Počas opravy ukončím leasingovú zmluvu, ale faktúra za opravu je vystavená na mňa.Mám nárok na odpočet DPH aj keď je dátum daňovej povinnosti v čase keď moja leas. zmluva je už skončená? Základ DPH mi zaplatila poisťovňa.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luboš je offline (nepripojený) Luboš

    Luboš
    Podla mojho nazoru ak mas uctovne vysporiadane predcasne ukoncenie leasingu, a ak mas pouzitelne zvysky vozidla prevzate do majetku ide vo fakturacii na teba o opravu tvojho majetku datum danovej povinnosti vravis ze mas uz po ukonceni leasingu, tak by som to na odpocet bral.....

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Nerozumeli sme sa. Ja už auto ani jeho súčiastky nemám.Leasingová spol. ho predala počas opravy ďalšiemu majiteľovi a to dokonca tomu servisu, ktorý ho opravoval.Iba objednávka na opravu bola odo mňa a na moju poistku.Poisťovňa to uznala a cenu bez DPH vyplatila na krycí list servisu.Ja mám na záväzkoch fa zo servisu čiastočne uhradenú/poisťovňa/ a neuhradenú DPH.Celá oprava trvala 3 mesiace a v treťom mesiaci sa to celé spáchalo.Teda to ukončenie leas. zmluvy a predaj.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    podľa mňa je tam ten nárok. ide tu aj o princíp z poisťovne, že keby si nebol platca DPH by ti preplatili všetko - ale ty si to tam dával do opravy ako vlastné a ako platca DPH a aj keď je dátum daň. pov. už po období, kedy si bol vlastníkom - je tu nárok na odpočet - peknú omáčku by som k tomu popísal v internom doklade.

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Ďakujem veľmi pekne.Ak Vás napadá akého pragrafu by som sa mohla chytiť a odvolať sa ne neho tak mi to ešte prosím dajte vedieť.Ahojte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.