Zavrieť

Porady

Aký espressovar máte?

Chcela by som kúpiť espressovar, najlepšie s možnosťou varenia kapučína. Na trhu je veľa prístrojov, jedny používajú špeciálne kapsule, iné mletú kávu. Aký prístroj máte Vy? Ste s ním spokojní?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Mam uz dlho pressostroj De Longhi. Islo mi o tlak pary, ktory ma, cim sa da krasne spenit mlieko na capuccino. A som s nim spokojna. Aj ked je to jednoduchy stroj. Tu penu urobit - to chce len cvik. Ja som sa takej peny narobila v zahranici dost, takze nie je problem
    Co je dolezite pre masinu bez mlynceka, alebo ktora nie je automat je, mat spravne pomletu kavu na jemno, tym vznikne original jemna pena na kave a kava je aj doslova"vytlacena" z drobnych zrniecok kavy. Ak je hrubsie mleta - napr. ako na zalievanu, tak sa len preleje ako cez sito, a je priesvitna, vodova, bez chuti. Samozrejme kavu si treba vybrat podla svojej chuti.
    A mlieko radsej plnotucne, ale viem urobit penu aj z nizkotucneho. Asi tolko. Vyber zalezi od tvojej narocnosti a moznosti.

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    lorelei Pozri príspevok
    Mam uz dlho pressostroj De Longhi. Islo mi o tlak pary, ktory ma, cim sa da krasne spenit mlieko na capuccino. A som s nim spokojna. Aj ked je to jednoduchy stroj. Tu penu urobit - to chce len cvik. Ja som sa takej peny narobila v zahranici dost, takze nie je problem
    Co je dolezite pre masinu bez mlynceka, alebo ktora nie je automat je, mat spravne pomletu kavu na jemno, tym vznikne original jemna pena na kave a kava je aj doslova"vytlacena" z drobnych zrniecok kavy. Ak je hrubsie mleta - napr. ako na zalievanu, tak sa len preleje ako cez sito, a je priesvitna, vodova, bez chuti. Samozrejme kavu si treba vybrat podla svojej chuti.
    A mlieko radsej plnotucne, ale viem urobit penu aj z nizkotucneho. Asi tolko. Vyber zalezi od tvojej narocnosti a moznosti.
    Prosím Ťa poraď ako robíš penu na capuccino. Tiež mám De Longhi a nie vždy sa mi podarí urobiť pekná pena. Niekedy sa mi urobí slabšia pena, a niekedy mlieko doslova nakvapká a pena nikde. Mlieko dávam vždy plnotučné a dobre vychladené.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Marta V Pozri príspevok
    Prosím Ťa poraď ako robíš penu na capuccino. Tiež mám De Longhi a nie vždy sa mi podarí urobiť pekná pena. Niekedy sa mi urobí slabšia pena, a niekedy mlieko doslova nakvapká a pena nikde. Mlieko dávam vždy plnotučné a dobre vychladené.
    ň
    Najlepsie je to ukazat priamo, lebo to fakt zalezi od mlieka, jeho teploty atd.
    Pusti tlak na plno, ponor az na dno nadobky ten "sosak" a zohrievaj mlieko. Ked bude teple - nie horuce, nechaj ho pri vrchu a pohybuj s nim, aby si videla ,ze robi penu, ale nedrz nadobku iba aby na povrchu robilo penu, tak ju nedosiahnes, to je ako jarova voda.Asi tak 2cm pod povrchom a posuvat do cca 4-5cm pod povrch. Tazko sa mi to pise, lebo to chce fakt vidiet to a experimentovat, az kym neprideme po stadium machra -ako ja, ze si urobime aj vzory z peny na kave. Som sa verejne pochvalila. Pridi na kavicku niekedy a budeme sa ucit.Tak by to bolo najlepsie. Prajem vela trpezlivosti. Potom sa pochval, ako sa dari.

    Este ako pomocku som si spomenula, ked nejde rovnomerne kremova pena vylievat z nadobky, tak pouzi lyzicku, aby si to aspon s nou rovnomerne rozlozila penu na kavu, alebo ked zostane akoby "tvrda" ta pena a nie kremikova, tak ju len lyzicou rozmiesaj a pomalicky lej na kavu, ona sa spravi. Vidim to na tu kavu u mna

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Ďakujem za radu, vyskúšam a určite sa ozvem. To by bolo ozaj najlepšie vidieť ako sa to robí

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    martinaj Pozri príspevok
    Chcela by som kúpiť espressovar, najlepšie s možnosťou varenia kapučína. Na trhu je veľa prístrojov, jedny používajú špeciálne kapsule, iné mletú kávu. Aký prístroj máte Vy? Ste s ním spokojní?
    Ďakujem za odpovede.
    Ja mám Saeco..som s ním spokojná, káva je z neho výborná. Niet nad kávovar , ktorý pomelie kávu a prevoní celý byt. Akurát tú penu na kapučíno tiež neviem dobre urobiť.

    http://www.gastroset.sk/main.php?id=...Crema&jazyk=sk

    Dura je offline (nepripojený) Dura

    Dura
    taktisto mam Saeco, ktory pomelie kavu. Z dlhodobeho hladiska je to vyhodnejsie, kedze tie kapsule su dost drahe. Pena sa najlepsie robi zo studeneho mlieka, treba tu nadobku hore-dole pohybovat, aby ta para raz bola v mlieku a raz kusocek nad mliekom

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Dura Pozri príspevok
    taktisto mam Saeco, ktory pomelie kavu. Z dlhodobeho hladiska je to vyhodnejsie, kedze tie kapsule su dost drahe. Pena sa najlepsie robi zo studeneho mlieka, treba tu nadobku hore-dole pohybovat, aby ta para raz bola v mlieku a raz kusocek nad mliekom

    Dovolim si oponovat, para ma byt raz v mlieku a raz tesne pod povrchom , nie nad mliekom, vtedy sa urobi taka ta "jarova" pena, ako keby tam bola Jar, alebo Pur. Pod povrchom, vznika kremova pena. Treba s tym ale zacat, ked bude uz mlieko vlazne. Pena nemusi byt horuca, moze ale nemusi, ja ani nemam rada horucu penu, ani kavu. To je ale individualne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.