Zavrieť

Porady

prijem v EUR na ucet v SKK

Pekny den vsetkym,

mam taku vec - robim DP FO typ B a okrem inych lahodok tam mam aj dan z prenajmu. v zmluve je dohodnuta suma v EUR a prva splatka aj bola v hotovosti v EUR. dalsie splatky vsak boli prevodom na moj bankovy ucet v SKK.

je mi jasne, ze tu prvu prepocitam podla aktualneho kurzu NBS. len co s tymi bankovymi transfermi? mozem to povazovat za prijem v SKK a dat do danoveho priznania v tejto vyske? alebo to treba po jednom prepocitat na SKK podla aktualneho kurzu.

dakujem vopred za vsetky rady

conny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    Monika Kováčová
    continuity Pozri príspevok
    Pekny den vsetkym,

    mam taku vec - robim DP FO typ B a okrem inych lahodok tam mam aj dan z prenajmu. v zmluve je dohodnuta suma v EUR a prva splatka aj bola v hotovosti v EUR. dalsie splatky vsak boli prevodom na moj bankovy ucet v SKK.

    je mi jasne, ze tu prvu prepocitam podla aktualneho kurzu NBS. len co s tymi bankovymi transfermi? mozem to povazovat za prijem v SKK a dat do danoveho priznania v tejto vyske? alebo to treba po jednom prepocitat na SKK podla aktualneho kurzu.

    dakujem vopred za vsetky rady

    conny

    čo je "účtovať daň z prenájmu"?
    Monika Kováčová
    O kurzových rozdieloch v jú neúčtuješ. Príjem ovplyvňujúci základ dane je suma, ktorá bola prijatá na účet (t.j. SKK)

    continuity je offline (nepripojený) continuity

    continuity
    nic neuctujem, vediem len evidenciu prijmov. robim normalne danove priznanie FO a kedze prenajimam byt, potrebujem vypocitat danovy zaklad aby som mohla spravne odviest dan.
    Monika Kováčová
    continuity Pozri príspevok
    nic neuctujem, vediem len evidenciu prijmov. robim normalne danove priznanie FO a kedze prenajimam byt, potrebujem vypocitat danovy zaklad aby som mohla spravne odviest dan.
    platí to čo je v prísp. č. 3: Príjem je suma v SKK pripísaná na účet.

    continuity je offline (nepripojený) continuity

    continuity
    ermon Pozri príspevok
    O kurzových rozdieloch v jú neúčtuješ. Príjem ovplyvňujúci základ dane je suma, ktorá bola prijatá na účet (t.j. SKK)

    takze tak, dakujem pekne

    prijem v EUR na ucet v SKK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.