Zavrieť

Porady

cykas japonský

Prosím o pomoc!!!

Mám doma veľký cykas, ale prestáva sa mu dariť. Žltnú mi spodné listy. Poraďte, ak ho máte doma, ako často ho polievate, či potrebuje dostatok svetla, vlhkosť, nejaké hnojenie, aké?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Mirka,

    pozerala som do múdrych kníh a nestíham sa diviť, že cykas neviem nikde nájsť... Tiež ho poznám pod týmto menom, ale nemôže sa volať aj nejako ináč?

    Zo skúsenosti Ti poradiť neviem, lebo cykas by som iba chcela mať

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Tak cycas potrebuje svetlé miesto, ale bez priameho slnka. Hnojí sa raz mesačne, polieva sa až ked substrát vyschne. Potrebuje strednú až vysokú vlhkosť. Teraz v zimnom období mu mohlo uškodiť kúrenie...

    MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

    proste ja MIRKA
    babenko, no možno fakt nemal dosť svetla v zime.... dúfam, že teraz už pôjde lepšie. vlhkosťou to pravdepodobne nebude, lebo som takmer každý večer púšťala zvlhčovač.
    a aké hnojivo by asi tak chcel? ja kvety nehnojím, tak sa v tom moc nevyznám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.