Zavrieť

Porady

teplota procesora

vedel by mi niekto poradiť, aká by mala byť teplota procesora? Moja je 68 pri hraní náročných hier, mám Athlon 6000. Je to OK? Vďaka za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    to zalezi od pouziteho jadra procesora
    ale podla taktu uz urcite patri do skupiny po palomine ktore ako prve zacalo pouzivat teplotnu diodu cize procesor sa pri nadmernom prehriati vypne
    cize o toto sa bat nemusis

    a samozrejme aj kazde jadro ma vyrobcom inu odporucenu teplotu takze ak napises presnejsie co je to zac tak ti povieme lepsie

    ale v zasade do 60 je este dajme tomu
    kto chce mat lepsiu spolahlivost a hlavne zivotnost ustrazi si do 50
    do 40 stupnov idu rozumny ludia ktori vedia kde si maju na pocitaci priplatit a neupgraduju kazde 3 mesiace

    ja mam momentalne 42 stupnov pretoze rendrujem video a mam procesor taktnuty o 20% vykonu

    tvojich 68 je uz dost by som povedal (podla situacie... ci je to domaci pocitac , pracovny , servisny , zarucny ... atd ci sa bude upgradovat , si ochotna do toho vrazat este nejake peniaze navyse... a tak ti odporucime riesenie )

    ale osobne by som s tym urcite nieco robil pretoze ten vetrak tiez asi nebude najtichsi co ti to chladi pretoze nestiha
    teplota to neni kriticka ale zivotnost od 60 vyssie rapidne klesa...

    a este nazaver
    napr: kedze predpokladam ze to nieje taktovany procesor a 6000+ je oznacenie ktore bolo na krabici
    tak to bude X2 s Windsorom a tej sa teplota medzna pohybuje okolo 70 az 80 (resp 78 stupnov podla tabuliek vyrobcu ) zalezi zasa od konkretneho modelu

    prikladam dokument specifikacii a ich termalne vlastnosti

    takze si tam uz najdi svoj konkretny
    ale to uz ber teploty kritickeho stavu vpodstate ked si akoby zabijas jadro
    k (rapidnemu) znizovaniu zivotnosti procesora prichadza uz pri teplotach nizsich o zhruba 10 az 20%

    snad som posluzil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.