Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa a ktoré služby ?

Kdesi som vyhrabala zákon o RP 55/1994, v ktorom su vymenovane sluzby, na ktore sa vztahuje povinnost mat ERP pri prijmani platieb v hotovosti. Nebola odvtedy nejaka novelizacia ? Nemusi mat moj klient advokat ERP ked prijma trzby v hotovosti a je platitelom DPH ? Staci z hladiska DPH len PPD ? Nemusi vystavovat faktury ked inkasuje hotovost ? Srdecna vdaka za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Bola novelizovaná: 59/95, 353/96, 735/04, (a podľa ASPI aj 735/05, ale to môže byť nejaká zrada, musím si to aj ja preveriť). Služby, kde sa musia evidovať tržby cez ERP sú v § 2, písm. l. Ale on pravdepodobne fakturuje odmenu - t.j. stačí len PPD na úhradu faktúry.

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    Staci len PPD ?Nevystavuje na prijem hotovosti fakturu, len PPD a tvrdi mi, ze to tak robia vsetci a vraj to staci. Akosi sa mi to nezda ...

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Medzi vymenovanými službami Vyhlášky (pozri si) nie sú služby advokátov. Takže asi stačí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dada909
    Staci len PPD ?Nevystavuje na prijem hotovosti fakturu, len PPD a tvrdi mi, ze to tak robia vsetci a vraj to staci. Akosi sa mi to nezda ...
    Dadka , nestačí len PPD , musí vystaviť aj faktúru . A na okraj celej veci , já mám svoju advokátku ,ona na každú poskytnutú službu vystavuje faktúry + pri úhrade v hotovosti PPD .

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    Zitka, prosim ta, ako jej to mam vysvetlit, ze nestaci PPD - ona sa ma pyta,ze na zaklade akeho predpisu - ved asi poznas tieto tvrdohlave osobky.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Musí vystaviť faktúru, ak službu dodala pre zdaniteľnú osobu alebo právnickú osobu, viď §71 ods.1 zakona o DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    viktoria
    Musí vystaviť faktúru, ak službu dodala pre zdaniteľnú osobu alebo právnickú osobu, viď §71 ods.1 zakona o DPH.
    Presne tak ako píše viktoria jej to vysvetli . Prijmový pokladničný doklad len preukazuje a potvrdzuje , že prijala platbu v hotovosti .

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    Viki,takze pre FO-nepodnikatelov staci PPD a pre vsetkych ostatnych musi robit faktury + PPD.

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    dada909
    Viki,takze pre FO-nepodnikatelov staci PPD a pre vsetkych ostatnych musi robit faktury + PPD.
    Podľa mňta tak ako píšeš, ale pozor, ya zdaniteľnú osobu sa považuje aj FO, ktorá má príjem z prenájmu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Viki podľa mňa , ak advokát je plátcom DPH musí vystavovať faktúry pre všetkých jeho klientov bez rodielu . Nie ?

    viktoria je offline (nepripojený) viktoria

    viktoria
    Zita5
    Viki podľa mňa , ak advokát je plátcom DPH musí vystavovať faktúry pre všetkých jeho klientov bez rodielu . Nie ?
    Citujem §71 ods.1:
    Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    viki , mám zákon pred sebou .

    dada - já by som na Tvojom mieste napísala dotaz na DÚ a odpoveď by som predložila potom klientke .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nie napíš to listom , a dostaneš aj písomnú odpoveď . Ešte som ani já nepísala , ale možno keď aj napíšeš cez ich webovú stránku , tak Ti odpíšu .

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ja mám zasa problém s notárom. V priebehu r. 2004 sa stal platiteľom DPH a stále dáva iba PPD, kde rozpisuje ZD a DPH. Keď som ho upozornila, že pre mňa je takýto doklad nevyhovujúci, povedal mi, že na požiadanie mi vystaví faktúru, no tak som ho požiadala a povedal, že si mám pre ňu prísť zajtra. Tak chodíme jak laláci , lebo on nechce kúpiť fiskálny modul. Musel by totiž priznať všetky príjmy.

    dada909 je offline (nepripojený) dada909

    dada909
    No ved mne to tiez tvrdi,ze to cez PPD robia vsetci advokati aj notari. Tak asi by to tak mohli robit len ti ktori, ktori nie su platitelia DPHcky. Odpalila som jej vase rady a cakam na dalsie argumenty.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dada909
    No ved mne to tiez tvrdi,ze to cez PPD robia vsetci advokati aj notari. Tak asi by to tak mohli robit len ti ktori, ktori nie su platitelia DPHcky. Odpalila som jej vase rady a cakam na dalsie argumenty.
    Stojí to za uváženie , potom majú zelenú v tom , že časť ich príjmov nemusia zdanovať a nezistí to nikto . Je to diskriminácia voči ostatním podnikateľom .

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Neviete kde nájdem vyhlasku, v ktorej je uvedené ktoré trzby podliehajú registrácii cez pokladnu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.