Zavrieť

Porady

Rolety na strešné okná.

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť s roletami na strešné okná. Konkrétne by som potrebovala vedieť, či sa rolety značky Fakro dajú pripevniť na okná značky Velux. Jedná sa o klasické manuálne sťahovatelné rolety, ktoré sa zachytávajú na troch (väčšinou) háčikoch upevnených na boku okna. Vo firme Fakro, respektíve vo firme, ktorá sprostredkuje tieto produkty mi nevedeli povedať (alebo nechceli) či by to sedelo. Vraveli, že si môžem jedine na skúšku jednu kúpiť a ak to pôjde tak dokúpiť. Skúšal to už niekto? Sú prípadne nejaké iné rolety, lacnejšie ako tie veluxové? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    My máme na Veluxoch zatemňujúce roletky. skúsim sem prilepiť obrázok z galérie spoločnosti, čo nám ich montovala, len nie je dosť ostrý...
    Neviem, či ich mám odporučiť...
    Zvažovali sme viac variantov, žalúzie (tie som nechcela ja, lebo svokrovcom stále zo strešného okna padajú); tieniace roletky, ktoré sa dali "zastaviť" len na určitých výškach, podľa toho, kde sú háčiky; no zatemňujúce roletky. Tie sa dajú stiahnuť a fixovať v ľubovoľnej výške. Hore je lišta, za ktorou je roleta zvinutá, po bokoch sú lišty. Z vonkajšej strany sú biele, odvnútra béžové (tuším je možnosť výberu). Sú umývateľné. Mali sme s nimi však aj nepríjemnosti - počas dovolenky sme ich nechali stiahnuté a roletka sa odlepila z bubna a padla. Opravovali ju kdesi mimo republiky, lebo je dovozová...a keď nám namontovali jednu, prasla druhá... Takto nám postupne behom prvých dvoch rokov padli všetky ale technik nám reklamáciu uznal a opravil ich. Odvtedy je všetko bez problémov.
    roletka.jpg  

    inkamia je offline (nepripojený) inkamia

    inkamia
    Zuzana581 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či má niekto skúsenosť s roletami na strešné okná. Konkrétne by som potrebovala vedieť, či sa rolety značky Fakro dajú pripevniť na okná značky Velux. Jedná sa o klasické manuálne sťahovatelné rolety, ktoré sa zachytávajú na troch (väčšinou) háčikoch upevnených na boku okna. Vo firme Fakro, respektíve vo firme, ktorá sprostredkuje tieto produkty mi nevedeli povedať (alebo nechceli) či by to sedelo. Vraveli, že si môžem jedine na skúšku jednu kúpiť a ak to pôjde tak dokúpiť. Skúšal to už niekto? Sú prípadne nejaké iné rolety, lacnejšie ako tie veluxové? Ďakujem.
    ahoj,ja by som ti odporucila veluxove rolety-zatemnujúce manualne ovladanie. Sice nepises,kde by si ich chcela,ale ja ich mam v spalni a obyvacej izbe a tam su priam idealne.
    Vyhody su, ze si ich mozes namontovat sama-ja som to zvladla s priatelovou pomocou:-), vyber farieb je bohaty a cez zimu dokonca izoluju. A v spalni su najidealnejsie, pretoze ked ti cely den svieti do okna slnko a ty si chces dat poobednu pauzicku,tak zastries a mas dokonalu tmu. Ja ich mam uz cca 3-4roky a nevidim ziadne opotrebenie, z vonkajsej strany je potah biely a vnutorna strana dla mojho vyberu-tmavomodra:-)

    ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

    ssandra-123
    Ahoj my máme tiež veluxy a sme maximálne spokojný, sú taktiež manuálne na tri polohy zakvačenia, zatemňujúce tmavo modré a stáli cca 1.200,-/ks a kúpili sme ich v Baumaxe, namontované boli za chvíľu a sú naozaj super máme ich dva roky, žiadny problém.

    Zuzana581 je offline (nepripojený) Zuzana581

    Zuzana581
    ssandra-123 Pozri príspevok
    Ahoj my máme tiež veluxy a sme maximálne spokojný, sú taktiež manuálne na tri polohy zakvačenia, zatemňujúce tmavo modré a stáli cca 1.200,-/ks a kúpili sme ich v Baumaxe, namontované boli za chvíľu a sú naozaj super máme ich dva roky, žiadny problém.

    Velux rolety sa predávajú aj v Baumaxe? To som nevedela. Ďakujem za info. Ja som našla vždy len firmy, ktoré mi to kúpia, dodajú, namontujú a platím nielen samotnú roletu, ale aj všetko okolo toho.
    Dobrý deň, môj bývalý manžel pracuje v tomto fachu a neodporúča montovať na okná Velux doplnky od iných výrobcov aj keď sú o dosť lacnejší, pretože rozmery a uchytenia nie sú rovnaké. Odporúčam zakúpiť doplnky Velux, sú síce drahšie, ale na 100 % sedia a montáž nie je ťažká.

    ssandra-123 je offline (nepripojený) ssandra-123

    ssandra-123
    Jasné, že to bude lacnejšie v Baumaxe, ako cez nejakú firmu, naša suseda tiež zháňala roletky na veluxy a firma jej urobila skoro dvojnásobnú cenu, ako je ich skutočná, pekne si ich kúp, montáž je naozaj hračka, len si odpíš z okna typ, aby ti sedeli presne na rozmer, my sme si dali tie najjednoduchšie bez okrajovej krycej lišty a sú úplne v pohode-ušetrené peniaze, tak držím palce, potom napíš ako to dopadlo.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Zuzana581 Pozri príspevok
    Velux rolety sa predávajú aj v Baumaxe? To som nevedela. Ďakujem za info. Ja som našla vždy len firmy, ktoré mi to kúpia, dodajú, namontujú a platím nielen samotnú roletu, ale aj všetko okolo toho.
    Nevidím dôvod na preplácanie komukoľvek inému. Slovenské zastúpenie firmy Velux predsa na dobierku doručí akýkoľvek doplnok k strešným oknám až k vám domov bez akéhokoľvek zvyšovania cenníkovej ceny o dopravné alebo iné náklady.
    Nemám záujem robiť tejto firme reklamu (aj keď ich výrobky tiež používam), ale stačí si otvoriť stránku www.velux.sk a chvíľku klikať.
    Montáž doplnkov skutočne zvládne každý, kto vie ako sa má do ruky chytiť skrutkovač a vie čítať návod pribalený k tovaru.

    Rolety na strešné okná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.