Zavrieť

Porady

Bytové družstvo a ročné vyúčtovanie

Dobry asi niele mna ale aj niektorych z vas zarazilo toho rocne vyctovanie od vasho bytoveho druzstva mne doslo 11000 nedoplatok.

Chcem sa opytat ako je to s reklamaciou bytovemu druzstvu a ake mate s tym skusenosti. ako je to s meradlami ???mozu sa mylit?

kolko ste mali spotrebu telpej a studenej vody ..

moje cisla su

Tepla uzitkova voda .... 56 m3
Studena voda pitna 36m3


nezda sa va,m to vela a vobec je tomozne tolko vody spotrebovat? ved na mesiac je to 4600litrov teplej vody t.j. na den to vychadza 153 litrov teplej vody. a to byvame v garsonke 2 clenna rodinka!!!!!
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bcjan Pozri príspevok
Dobry asi niele mna ale aj niektorych z vas zarazilo toho rocne vyctovanie od vasho bytoveho druzstva mne doslo 11000 nedoplatok.

Chcem sa opytat ako je to s reklamaciou bytovemu druzstvu a ake mate s tym skusenosti. ako je to s meradlami ???mozu sa mylit?

kolko ste mali spotrebu telpej a studenej vody ..

moje cisla su

Tepla uzitkova voda .... 56 m3
Studena voda pitna 36m3


nezda sa va,m to vela a vobec je tomozne tolko vody spotrebovat? ved na mesiac je to 4600litrov teplej vody t.j. na den to vychadza 153 litrov teplej vody. a to byvame v garsonke 2 clenna rodinka!!!!!

Však máte hádam merače, tak si to pozri - odčítaj na merači, koľko si spotreboval. Odkiaľ máme my vedieť, či si mohol spotrebovať 53 m3??? Možno aj áno. Je to možné.

Alebo nemáte merače?

A ak máte tie merače, kde si bol, keď ti ich odčítali? Neskontroloval si si údaje, čo napísali?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bcjan bcjan

bcjan je offline (nepripojený) bcjan

jasne ze mame merace ... len chcem vediet ci je mozne aby merace zaznamenali zlu hodnotu ...

a dalej aku spotrebu vody za rok ste mali vy...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
bcjan Pozri príspevok
jasne ze mame merace ... len chcem vediet ci je mozne aby merace zaznamenali zlu hodnotu ...

a dalej aku spotrebu vody za rok ste mali vy...

Studená voda 30 m3, teplá 12 m3 a vyúčtovanie ešte nemáme. V ten rok sme sa sťahovali a prerábali byt.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

bcjan Pozri príspevok
jasne ze mame merace ... len chcem vediet ci je mozne aby merace zaznamenali zlu hodnotu ...

a dalej aku spotrebu vody za rok ste mali vy...
2x sme davali na preciachovanie merače, lebo nám to poradila právnička z bytového družstva. Platili sme 500,- sk poplatok, ale v oboch prípadoch boli vadné. Potom nam to prepočítali priemerom a vrátili nám určitú sumu a tiež tých 500,- sk. Bolo to ale asi pred 5-6 rokmi. Vtedy nám to poradila preto, lebo sa nám zdalo, že spotreba je veľmi vysoká a vraj 95 % ľudí čo dávali na preciachovanie tak uspeli. Takže veľa šťastia
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

bcjan Pozri príspevok
kolko ste mali spotrebu telpej a studenej vody ..

moje cisla su

Tepla uzitkova voda .... 56 m3
Studena voda pitna 36m3


nezda sa va,m to vela a vobec je tomozne tolko vody spotrebovat? ved na mesiac je to 4600litrov teplej vody t.j. na den to vychadza 153 litrov teplej vody. a to byvame v garsonke 2 clenna rodinka!!!!!
My sme traja a mali sme podstatne vyššiu spotrebu teplej aj studenej vody podľa meračov .

Ešte doplním, nezdá sa mi, že je vyššia spotreba teplej vody ako studenej. Logicky by to malo byť opačne...
Naposledy upravil Olice : 29.05.08 at 08:19
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Olice Pozri príspevok
My sme traja a mali sme podstatne vyššiu spotrebu teplej aj studenej vody podľa meračov .

Ešte doplním, nezdá sa mi, že je vyššia spotreba teplej vody ako studenej. Logicky by to malo byť opačne...
Logicky by to tak malo byť, ale aj nám vyšla teplá voda 53 a studená 44. Tiež sa mi to nezdá, ale každý rok je to tak približne rovnako.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

KvetkaK Pozri príspevok
Logicky by to tak malo byť, ale aj nám vyšla teplá voda 53 a studená 44. Tiež sa mi to nezdá, ale každý rok je to tak približne rovnako.
No neviem, vôbec nie som odborník v tejto oblasti, len keď uvažujem, že najviac vody asi spotrebujeme pri praní a práčka si napúšťa studenú vodu, tak..... Ale možno je to aj inak. To bolo len také rozmýšľanie nahlas.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Olice Pozri príspevok
No neviem, vôbec nie som odborník v tejto oblasti, len keď uvažujem, že najviac vody asi spotrebujeme pri praní a práčka si napúšťa studenú vodu, tak..... Ale možno je to aj inak. To bolo len také rozmýšľanie nahlas.
Súhlasím s Tebou, malo by to tak byť a keď som kedysi dávnejšie robievala pre bytovky vyúčtovanie tak vo väčšine prípadov bola vždy studená voda vyššia ako teplá. A to máme nový merač na teplú aj studenú vodu, tak neviem či naozaj môže byť niekde chyba alebo fakt spotrebujeme o niečo viac teplej ako studenej.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

KvetkaK Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou, malo by to tak byť a keď som kedysi dávnejšie robievala pre bytovky vyúčtovanie tak vo väčšine prípadov bola vždy studená voda vyššia ako teplá. A to máme nový merač na teplú aj studenú vodu, tak neviem či naozaj môže byť niekde chyba alebo fakt spotrebujeme o niečo viac teplej ako studenej.
Či to náhodou nie je spôsobené tým, že keď je napríklad odstávka teplej vody a ľudia používajú aj tak kohútik s teplou vodou... Voda síce tečie studená, ale narastá spotreba teplej vody.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Olice Pozri príspevok
Či to náhodou nie je spôsobené tým, že keď je napríklad odstávka teplej vody a ľudia používajú aj tak kohútik s teplou vodou... Voda síce tečie studená, ale narastá spotreba teplej vody.
Môže to byť aj tým. Ale niekedy si človek ani neuvedomí (resp. vtedy mu to nepríde) kde spotrebuje teplú vodu.

Asi pred 3 rokmi sme si nechali v bytovke namontovať merače na TUV, dovtedy sa to rozpočítavalo. Mám susedu, ktorá má 2 dcéry. Tie si tak 2-3x týždenne dopriali nielen sprchu, ale aj kúpeľ. Suseda o tom síce vedela, ale nekontrolovala ich, koľko vody si napúšťajú. Potom prišla studená sprcha vo forme prvého vyúčtovania teplej vody po tom, čo sme tie merače na TUV dali namontovať. Čumela jak bager na tvrdú hlinu, že mala asi 3x väčšiu spotrebu teplej vody ako my, hoci mala len o 1 osobu viac ako my. Okamžite tie kúpeľné hody dcéram zakázala.

Ale že dovtedy sme sa na to skladali vlastne všetci, to jej uniklo. Našťastie máme tie merače.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Predstavujem si ako čumí bager na tvrdú hlinu, to je dobré
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

My sme mali spotrebu studenej vody za minulý rok 50 m3 a teplej 38 m3. Už niekoľko rokov si každý mesiac prvého zapisujem spotrebu vody, takže si myslím, že mám dobrý prehľad ako míňame vodu. Mesačne studenej 4 m3, a teplej 3-3,5 m3. Takže ma vyúčtovanie vody až tak neprekvapí. Mení sa len cena za m3.
0 0
mimika36 mimika36

mimika36 je offline (nepripojený) mimika36

My sme taky sok zazili, ked sme sa nastahovali uprostred roka do bytu a neuvedomili sme si, ze mame skontrolovat merace- boli pokazene, tak nam menili, no samozrejme nam urobili priemer na ostatne mesiace podla toho ako platili ti pred nami- oni museli minat vela teplej vody. Nasa TUV bola 21 m3- sice sme dost casto prec na vikendy, studena voda- 53 m3. Zasadne sa len sprchujeme a riady umyvame nie pod tecucou vodou. To asi najviac vody zozerie. Takze ked si predstavim, ze namiesto sprchovania sa kupem vo vani vzdy, tak ano- mohlo by to byt aj tolko, kolko udavas Ty. Porovnaj podla minuleho roku a uvidis. Ak ste sa nastahovali do noveho a ti pred vami setrili, tak sa moze stat vselico
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Podľa môjho názoru je to viac ako je priemer, ale viem si predstaviť, že dvaja ľudia minú aj dvojnásobok toho čo píšeš. Záleží ako s vodou šetríš.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Tak už aj nám prišlo vyúčtovanie a máme preplatok cca 1500. Nie je to veľa, ale aspoň niečo a nemáme nedoplatok. Musím si ešte ale ozrejmiť pár vecí, napr. sme mali nedoplatok na spoločnej elektrine, výťahu a podobne....
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať takúto vec. Minulý rok sme sa sťahovali do nového bytu začiatkom júla a na bytovom družstve mi povedali, že pri ročnom vyúčtovaní sa mi zohladní čiastka za vyššie nájomné, ktoré som musela platiť na 4 osoby dva mesiace, pričom bytové družstvo od septembra mi dali nový rozpis už na moje tri osoby. Ako tak čumím do toho vyúčtovania, tak nevidím tam nič spomenuté o tom, že som dva mesiace platila o jednu osobu navyše - dá sa to nejako zistiť z rozpisov, ktoré som dostala resp. mala by som navštíviť pracovníčku bytového družstva a opýtať sa jej nato??? Ďakujem
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Podľa mňa. Či platíš za 3 alebo 4 osoby, tak to nie je veľmi veľký rozdiel. Dôležité je, akú maš spotrebu. Teplo sa rozpočítava podľa m2 bytu, príp. aj podľa pomerových rozdeľovačov, spotreba vody podľa skutočnej spotreby vody na vodomeroch, príp. sa opravuje na základe korekcie, ak celková spotreba je vyššia ako spotreba podľa meračov, fond opráv je na m2. Takže neviem, či okrem osvetlenia spoločných priestorov je ešte niečo prepočítavané na počet osôb.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

cowboyka Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať takúto vec. Minulý rok sme sa sťahovali do nového bytu začiatkom júla a na bytovom družstve mi povedali, že pri ročnom vyúčtovaní sa mi zohladní čiastka za vyššie nájomné, ktoré som musela platiť na 4 osoby dva mesiace, pričom bytové družstvo od septembra mi dali nový rozpis už na moje tri osoby. Ako tak čumím do toho vyúčtovania, tak nevidím tam nič spomenuté o tom, že som dva mesiace platila o jednu osobu navyše - dá sa to nejako zistiť z rozpisov, ktoré som dostala resp. mala by som navštíviť pracovníčku bytového družstva a opýtať sa jej nato??? Ďakujem
Záleží aký program používajú. Ale mala by si mať uvedený aj počet osôb bývajúcich v byte. Ja mám uvedené počet osob, ktoré ročne obývali byt. Čiže ak 10 mesiacov ste boli 4 a 2 traja mala by si tam mať počet osôb 46. Ale ak máš 48 osôb tak Ti zarátali 4 osoby celoročne. V tom prípade reklamuj.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Škoda, vyučtovanie som mala pri sebe včera, lebo som chcela reagovať. Bol to pre mňa š o k. Nedoplatok 8. 888 Sk. Suma ako namaľovaná. V byte sú dve osoby a studenej vody sme spotrebovali podľa meračov ako šiesti. Neviem, kde môže byť chyba, ale jedna možnosť tu je. Keď menili merače nebola som doma. Bola pri tom len chorá mama. Nemám ani doklad, len staré merače. Som z toho zúfalá. Pred -minulý rok som mala nedoplatok na kúrení 10.000 Sk. (Máme merače a namerané hodnoty súhlasili - v trojizbovom byte sme išli len na dva radiátory). Nepochodila som so sťažnosťou. Vypla som kúrenie v celom byte a prišiel preplatok cca 5.000.- Sk. Asi odstavím vodu a pôjdem každé ráno do Hrona.
Viem, že s tým neurobím už nič, alebo áno. Plakať, zlostiť sa, nadávať mi nepomôže.
Každý mesiac budem poctivo kontrolovať spotrebu vody!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Veď si skontroluj stav na meračoch... pozri si na starých meračoch a na nových by mali začínať od 0. Každý odpis si pre seba poznač. Vieš, chybička sa stane... a v prípade oprávnenej reklamácie si môžeš tú reklamáciu aj podať u správcu. Nie je pravda, že nemôžeš. Reklamuj ak zistíš rozdiel v nameranej a v naúčtovanej spotrebe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať