Zavrieť

Porady

Bytové družstvo a ročné vyúčtovanie

Dobry asi niele mna ale aj niektorych z vas zarazilo toho rocne vyctovanie od vasho bytoveho druzstva mne doslo 11000 nedoplatok.

Chcem sa opytat ako je to s reklamaciou bytovemu druzstvu a ake mate s tym skusenosti. ako je to s meradlami ???mozu sa mylit?

kolko ste mali spotrebu telpej a studenej vody ..

moje cisla su

Tepla uzitkova voda .... 56 m3
Studena voda pitna 36m3


nezda sa va,m to vela a vobec je tomozne tolko vody spotrebovat? ved na mesiac je to 4600litrov teplej vody t.j. na den to vychadza 153 litrov teplej vody. a to byvame v garsonke 2 clenna rodinka!!!!!
Usporiadat
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Mne dnes prišlo vyúčovanie a div sa svete, mám preplatok 7400 SK. Ušetrila som vďaka miernej zime na kúrení 6 500 SK a niečo aj na vode. Nesmierne ma to dnes potešilo.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Záleží aký program používajú. Ale mala by si mať uvedený aj počet osôb bývajúcich v byte. Ja mám uvedené počet osob, ktoré ročne obývali byt. Čiže ak 10 mesiacov ste boli 4 a 2 traja mala by si tam mať počet osôb 46. Ale ak máš 48 osôb tak Ti zarátali 4 osoby celoročne. V tom prípade reklamuj.
no mám to napísané takto:

osoby:3
mesiace: 4 (Pričom platí sa mesiac vopred a august a september sme platili šekom na štyri osoby a nové zálohové platby som začala platiť od 1.10.07)
obdobie: 6.7.07-31.12.07

Tak teda som z toho jeleň - zálohové platby na moje meno prišli od októbra a to sú 3 mesiace a nie 4 - aspoň, ak to dobre chápem a čo s tými dvoma mesiacmi, čo som platila za 4 osoby a ani to slovkom v rozúčtovaní nákladov nespomenuli, pričom, keď sme boli prehlasovať byt, tak mi vraveli, že sa mi to vykompenzuje v ročnom vyúčtovaní a to je cca rozdiel 1000 SK za dva mesiace.

Vie mi to niekto nejako vysvetliť? Ináč som mala preplatok 2284 SK, len mi to nieje celkom jasné.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

cowboyka Pozri príspevok
no mám to napísané takto:

osoby:3
mesiace: 4 (Pričom platí sa mesiac vopred a august a september sme platili šekom na štyri osoby a nové zálohové platby som začala platiť od 1.10.07)
obdobie: 6.7.07-31.12.07 V auguste ste sa prisťahovali? Ak nie, predpokladám, že ste bývali v byte 4 osoby do augusta.

Tak teda som z toho jeleň - zálohové platby na moje meno prišli od októbra a to sú 3 mesiace a nie 4 - aspoň, ak to dobre chápem a čo s tými dvoma mesiacmi, čo som platila za 4 osoby a ani to slovkom v rozúčtovaní nákladov nespomenuli, pričom, keď sme boli prehlasovať byt, tak mi vraveli, že sa mi to vykompenzuje v ročnom vyúčtovaní a to je cca rozdiel 1000 SK za dva mesiace.

Vie mi to niekto nejako vysvetliť? Ináč som mala preplatok 2284 SK, len mi to nie je celkom jasné.
S tými osobami... nech Ti výpočet osobomesiacov predložia. Musí to byť zrozumiteľné hlavne Tebe.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no ide o to, že v júli sme boli prepisovať byť, s tým, že nasťahovali sme sa v júli, ale prvé platby na mňa - teda zálohové platby mi došli až od 1.10.2007 - teda ak som to dobre pochopila - u nás sa platí nájom vopred - teda augustový a septembrový nájom som platila poštovou poukážkou na štyri osoby, pretože som nechcela platiť SIPO na meno bývalého majiteľa, čo som bola na bytovom a vraveli, že sa to potom ukáže vo vyúčtovaní. Prvé sipo prišlo na moje meno až v septembri za október.


pošlem všetky podklady, ako som písala - ďakujem - mám z toho trošku veľkú španielskú dedinu.


A ešte jeden detail - z toho bývalého bytu mi neposlali žiadne vyúčtovanie - mám si to vyžiadať, či je to povinnosť SBD mi to predložiť?
Naposledy upravil cowboyka : 02.06.08 at 08:21
0 0
margitach margitach

margitach je offline (nepripojený) margitach

My tiež riešime vyúčtovanie. Spotreba studenej vody nameraná na vstupnom merači bola vyššia o 77% ako hodnoty všetkých meračov v paneláku. Počula som, že niektorí obyvatelia majú na meračoch magnety, počuli ste už niečo také. Nie je mysliteľné, aby bol taký únik vody.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Aká je prosím bežná spotreba studenej vody a teplej vody na 4 člennú rodinu za rok?....je viem, že sa to nedá určiť, ale taký normálny priemer?....
0 0
Julian Julian

Julian je offline (nepripojený) Julian

margitach Pozri príspevok
My tiež riešime vyúčtovanie. Spotreba studenej vody nameraná na vstupnom merači bola vyššia o 77% ako hodnoty všetkých meračov v paneláku. Počula som, že niektorí obyvatelia majú na meračoch magnety, počuli ste už niečo také. Nie je mysliteľné, aby bol taký únik vody.
Toto nie je normálne. mali by ste nechať hlavný vodomer nechať preskúšať v zmysle Zák. 142/2000, § 19.

§ 19

Používanie určených meradiel
(5) Ak pri používaní určeného meradla môžu byť poškodené záujmy fyzickej osoby alebo právnickej osoby, je táto oprávnená požiadať ústav alebo určenú organizáciu o vykonanie skúšky meradla v rozsahu skúšky pri overení a vydanie dokladu o jej výsledku.
(6) Určené meradlo sa pri skúške podľa odseku 5 považuje za vyhovujúce, ak jeho chyba neprekročí dvojnásobok najväčšej dovolenej chyby pri overení, ak osobitný predpis neustanovuje inak.

Je to vlastne reklamácia meradla u dodávateľa, ktorý musí zabezpečiť jeho preskúšanie. Ak by meradlo vyhovelo tak to budete platiť vy, ak nie tak vodárne. To preskúšanie musí previesť na to určená organizácia.

Ale najprv si preverte či nie je niekde únik. Ak nie tak 77 % je tak veľa, že nemali by ste mať obavy, že vodomer bude v poriadku a budete to platiť.
Naposledy upravil Julian : 02.06.08 at 21:35
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Moja mama domová dôverníčka tvrdí, že vraj merače vody sa majú vymieňať každé dva roky a v ich bytovke im veru aj merače každé dva roky menia.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Pokiaľ ja viem, tak interval na výmenu je u TUV každé 4 roky a SUV každé 6 roky.
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

jeden merač je v byte, a druhý - hlavný - na vstupe do bytovky. Ak u správcu spočítajú spotrebu vo všetkých bytoch a vyjde im spotreba ktorá korešponduje (až na drobné) s údajom hlavného merača asi bude všetko OK. Pred reklamáciou doporučujem takéto nepriame overenie.
0 0
gabikagg gabikagg

gabikagg je offline (nepripojený) gabikagg

Urcite musi byt spotreba studenej vody vyssia ako teplej.
Studena sa predsa pouziva na splachovanie WC,vyregulovanie tecucej horucej, na pranie v pracke.
Iny pomer je mozny snad len v pripade, ak je aut. pracka na teplu vodu a perie sa prilis casto.
My sme 2 clenna domacnost a nasa spotreba je 2 m kub. teplej a 6 m kub studenej za mesiac ( a perieme velmi casto)
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

my sme štyria a spotreba ročna je 100 kubikov studenej a 50 kubikov teplej vody,neviem tiež či nemame vadne merače,zda sa my to dost vela
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

trisestri Pozri príspevok
my sme štyria a spotreba ročna je 100 kubikov studenej a 50 kubikov teplej vody,neviem tiež či nemame vadne merače,zda sa my to dost vela
No, je to dosť veľa. My spotrebujeme 50 m3 studenej a 38 m3 teplej vody. Tiež sme štyria, deti sú zatiaľ malé.
0 0
natalakovac. natalakovac.

natalakovac. je offline (nepripojený) natalakovac.

mne vyšlo minulý rok 14000nedoplatok, ale to oni sa pomylili tepla vody - namiesto 36 dali 56 a studena voda -namiesto 24 dali 34.ZEVRAJ SA POMYLILI a teraz mi to chcu douctvot mam tento rok 5800.
0 0
lkollova@azet.sk lkollova@azet.sk

lkollova@azet.sk je offline (nepripojený) lkollova@azet.sk

Dobry vecer,
mam podobny problem s vyuctovanim, byvame dvaja v 1izbovom byte. Vo vyuctovani mam uvedenu spotrebu studenej vody 100 m3, podla meracov 40 m3 ale pripocitali mi 60m3 udajne co nezanamenali merace, udajne mi pretekalo WC, ale naozaj len udajne pretoze ma nikto na to neupozornil, ja som si tiez pretekanie WC nevsimla. Neviem ci mam napisat oficialne staznost, reklamaciu alebo ako mam postupovat. Na koho to adresovat v stavebnom bytovom druzstve v BB?
Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať