Zavrieť

Porady

stavba komina

dobry den!
pustili sme sa do stavby a momentalne sme sa ocitli pri komine,ktory nas akosi pribrzdil.(ide o komin ku krbu).staviame svojpomocne a potrebovali by sme poradit co ako.postavit komin z kominovych tvarnic alebo nerezovy...co vy na to?mate nejake skusenosti?dakujem
este ak nahodou nejaky bratislavcania sa tu vyskytuju,neviete poradit firmu?aj ked viem ze to uz sem nepatri dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mato5858 je offline (nepripojený) mato5858

    mato5858
    Vzhľadom na protipožiarne normy doporučujem použiť komínové tvárnice (nie Schiedel) so šamotovou alebo keramickou vložkou.
    Aplikoval som to u seba a je to dobré.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    http://www.finistav.sk/prespor-komin.html
    tento link by Ti mohol pomôcť. Viem, že ich predajcovia majú názorné CD s presným postupom stavby komínov. Ak nájdeš ochotného predavača ,určite Ti ho prehrá.Je veľmi dobre spracované-aj pre laikov.

    Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

    Zypsik
    Preco nie Schiedel? Mame ho na dome, tak by som rad vedel, v com je s nim problem. Dakujem

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Zypsik Pozri príspevok
    Preco nie Schiedel? Mame ho na dome, tak by som rad vedel, v com je s nim problem. Dakujem
    Zbytocne predrazeny.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Návrh konštrukcie komína by mal súvisieť s krbovým telesom - myslím tým zabezpečenie funkčnosti. Ak staval krb odborník mal navrhnúť aj adekvátne parametre komína ak nie, nech aspoň poradí. Najhoršia vec je nefungujúci krb.
    Dakujem pekne vsetkym....
    a predsa len nemate nejake skusenosti s firmami ktore to robia?lebo sami to asi nezvladneme a bojime sa to dat spravit len tak.myslim,ze s firmou to bude istejsie.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    mame dvojprieduchovy od presporu ,jedna časť na plynový kotol a druha na krbovu vložku, ma asi 10m ,je to v podstate skladačka ako lego len sa vystužuje roxorom a lepí sa betónom a každých 5 kusov sa necháva stuhnúť do druhého dna ,potrebuješ lešenie a nemať strach z výšok ,keť to zvládli naši mantáci robotníci na stavbe tak to zvládneš aj ty.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.