Zavrieť

Porady

Účtovanie predaja odpadu - použitých olejov

Dobrý deň,

hľadala som na Porade túto tému, ale nenašla som také čo potrebujem, tak by som vás chcela poprosiť o pomoc, ak má s tým niekto skúsenosti:

- naša firma robí okrem iného servisné prehliadky na pracovných strojoch a zdvihákoch a pri týchto servisných prehliadkach sa mení aj olej. Starý olej, ktorý vypustíme pri výmene zo zariadení odvážame späť na našu firmu a vykupuje ho od nás spoločnosť zaoberajúca sa spracovaním odpadov. Teraz im máme prvýkrát vystaviť faktúru za použitý olej, ktorý od nás odobrali a ja netuším, na ktorý účet to mám zaúčtovať.
Mohlo by to ísť na 642? (Nákup nového oleja účtujeme ako nákup materiálu.)

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Súhlasím s Kejkou. Nie je to predaj materiálu, ale odpadu.

    danusa111 je offline (nepripojený) danusa111

    danusa111
    Ďakujem. Aj ja som najprv uvažovala nad 648, ale potom som sa akosi zamotala s tou 642-u. Vďaka za rady.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja to najskôr beriem na sklad ako vyzískaný odpad 112/648
    a predaj mám 311/642, všetko čo mám na sklade považujem za materiál, preto 642.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Môžem na 648 dať aj odpredaj použitých autobatérií, karoséríi a iných súčastí vozidiel do zberných surovín alebo iných organizácií, ktoré sa tým zaoberajú?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Žabinka Pozri príspevok
    Môžem na 648 dať aj odpredaj použitých autobatérií, karoséríi a iných súčastí vozidiel do zberných surovín alebo iných organizácií, ktoré sa tým zaoberajú?
    Áno.

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    a mohol by som dať predaný odpad zo železného materiálu /OFA/ na 501+ae na MD (zníženie spotrebovaného materiálu - železa, účtujem Bčkom - na 5**účty) alebo radšej tú 648?
    ďakujem

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    dufulus Pozri príspevok
    a mohol by som dať predaný odpad zo železného materiálu /OFA/ na 501+ae na MD (zníženie spotrebovaného materiálu - železa, účtujem Bčkom - na 5**účty) alebo radšej tú 648?
    ďakujem
    Ide o predaj, ide o výnos: 648.

    Nejde o 5-kový účet.
    Ak by som videla v tr.5 minus, považovala by som to za nejakú opravu nesprávosti zaúčtovania účtovného prípadu, korekciu, správne vyčíslenie konk. účtu....

    Účtovanie predaja odpadu - použitých olejov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.