Zavrieť

Porady

Odmietnutie vykonania zápisu sro do OR

Ahojte poradaci, chcel by som sa informovať, že ako mám postupovať v danom prípade: založili sme sro, živnostenský úrad nám vydal živnostenské listy. Všetko potrebné sme odniesli na obchodný register a ten nám poslal oznámenie o odmietnutí zápisu do OR z dôvodu, že sme mali v zakladateľskej listine aj v návrhu na zápis uvedený predmet podnikania - medzinárodná nákladná preprava, na daný typ podnikania sa vydáva osobitné oprávnenie, ktoré teraz od nás požadujú, lenže mi ešte namáme potrebnú finančnú spoľahlivosť aby sme dané povolenie získali a preto by sme chceli danú činnosť zatiaľ vymazať z návrhu aj zo zakladateľskej zmluvy. Mojou otázkou je či je to možné a či musíme znova zaplatiť tých 10.000,-SK? prípadne čo musíme vykonať aby bol postup korektný? Za odpovede vám vopre dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    staslov je offline (nepripojený) staslov

    staslov
    Jasne, dodatkom k spoločenskej zmluve, a navrh opravit v ramci namietkoveho konania (ak ste lehotu zmeškali, tak bude potreba nový návrh a tam sa už platí znovu 10 tis., namietka je ale FREE).GL

    freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

    freeiurist
    Ad 1/ by som zvazil ci robit dodatok k spolocenskej zmluve, lebo pravdepodobne aj tak v priebehu existencie spolocnosti budete tento predmet cinnosti po ziskani povolenia vykonavat, nie je problem v spolocneksj zmluve mat aj cinnosti, ktore nevykonavate, ale o povolenie na ktoré sa este len uchadzate.

    Ad 2/ V namietke by som uviedol, ze do navrhu sa tento predmet cinnosti dostal zrejmou nespravnostou pri opise navrhu + dal by som pre istotu (rozna prax registrovych sudov) nove vyplnene tlacivo, kde by uvedeny predmet podnikania nebol. Rozhodne sa vyhnite formulácii, ze v tej casti beriete navrh spat, pretoze spatvzatie navrhu na zapis sa n e p r i p u s t a.

    Steven111 je offline (nepripojený) Steven111

    Steven111
    dakujem vám za odpovede. takže mám k tomu odvolaniu priložiť aj nové tlačivo celého návrhu aj s overenými podpismi konateľov? Nie je potom problém ak zostane v zakladateľskej listine činnosť, na ktorú ešte nemáme povolenie?viete mi to prosím Vás podložiť nejakým zákonom,nariadením. Ďakujem

    freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

    freeiurist
    Nové tlačivo s overenými podpismi pre istotu urcite priloz, podlozit urcitym ustanovenim sa to neda, ale je to logicke a vseobecne akceptovane.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    freeiurist Pozri príspevok
    Nové tlačivo s overenými podpismi pre istotu urcite priloz, podlozit urcitym ustanovenim sa to neda, ale je to logicke a vseobecne akceptovane.
    nove tlacivo s overenymi podpismi urcite netreba, sudy to ani neziadaju.

    a pre istotu aj toto:

    Keďže citované ustanovenie § 200b ods. 5 Občianskeho súdneho poriadku v tejto súvislosti neobsahuje žiadnu ďalšiu podrobnejšiu úpravu, vychádzajúc z vyššie uvedených základných princípov konania možno usudzovať, že pokiaľ je úkon navrhovateľa smerujúci k odstráneniu vady popísaný v námietkach (návrh na opravu údaja obsiahnutého v určitej kolónke zo znenia „XY“ na znenie „XYZ“) alebo vykonaný spolu s námietkami (zaplatenie súdneho poplatku, doloženie listiny) dostatočne určitý a jednoznačný vo vzťahu k odstráneniu vady pôvodne podaného návrhu, možno na základe takto „opraveného“ alebo „doplneného“ návrhu bez ďalšieho vykonať zápis a od navrhovateľa nie je potrebné požadovať opätovné „zopakovanie“ pôvodného úkonu (tzn. opätovné vypĺňanie, overovanie a podávanie celého formulára), ktoré by uvedený postup iba bezdôvodne sťažilo a spomalilo.

    zdroj:
    http://www.justice.gov.sk/h.aspxpg=r...v.sk/or/or.htm

    freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

    freeiurist
    Absolutny suhlas Riccardo, avsak vzhladom na roznu obycajovu prax registrovych sudov som za to radsej byt opatrnejsi (niekedy mozno az paranoidny)

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    freeiurist Pozri príspevok
    Absolutny suhlas Riccardo, avsak vzhladom na roznu obycajovu prax registrovych sudov som za to radsej byt opatrnejsi (niekedy mozno az paranoidny)

    ..... aj ja mám takú skúsenosť. OR NR je úplne mimo a ani Žilina nie je na tom lepšie......

    freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

    freeiurist
    freeiurist Pozri príspevok
    je to logicke a vseobecne akceptovane.

    Pisal som v rychlosti a myslel som tym ustanovenie predmetu cinnosti v spolocenskej zmluve, bez toho, aby tutu cinnost navrhoval zapisat.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    zalobaba Pozri príspevok
    ..... aj ja mám takú skúsenosť. OR NR je úplne mimo a ani Žilina nie je na tom lepšie......
    OR PO a OR KE to neziadaju, takze na vychode je vzduch cisty

    Odmietnutie vykonania zápisu sro do OR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.