Zavrieť

Porady

Socialny fond

Ohladom prispevku zo SF k stravnym listkom - je stanoveny nejaky limit, ktory nesmie zamestnavatel prekrocit?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    akurát limit tvorby sociálneho fondu. U nás vo firme som to konzultovala s hlavným účtovníkom a on sa vyjadril, že ak sociálny fond nepoužívame na iné ako príspevok na stravné lístky, tak je to dobré dať do internej smernice a tak čerpať celý sociálny fond iba na tento príspevok. Čiže jediné obmedzenie je výška tvorby sociálneho fondu - ináč nemôžte čerpať viac ako máte vytvorené. Pekný deň

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    V zákone o sociálnom fonde ( 152/1994 ) sú uvedené okrem jeho čerpania na stravovanie aj čerpanie príspevku na dopravu, sociálnu výpomoc a iné s percentuálnym podielom. Mali sme kontrolu z inšpektorátu práce a museli sme dokladovať toto čerpanie sociálneho fondu. Chceli od nás smernicu na použitie sociálneho fondu, pričom kontrolovali či sme dodržali percentuálny podiel podľa zákona.
    §7b : zamestnancom na zabezpečenie stravovania nad rozsah ustanovený osobitným zákonom 3a) a na služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily v rozsahu najmenej 30% povinného prídelu podľa § 3 ods. 1 písm. a) a na sociálnu výpomoc, na dopravu do zamestnania a späť a na doplnkové dôchodkové poistenie v rozsahu najmenej 20% povinného prídelu podľa § 3 ods. 1 písm. a).

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja osobne realizujem čerpanie soc.fondu 1x ročne v decembri, kde na výplatnej listine rozpíšem každému zamestnancovi jeho čiastku na tri skupiny podľa percent uvedených v zákone /tieto sú uvenené v záhlaví výplatnej listiny/. Jednou z nich je aj príspevok na stravovanie.Takto každý zamestnanec dostane určitú sumu a má v tom prakticky všetko.

    Celkom by som nesúhlasil s hlavným účtovníkom vo firme vladan, že celý soc.fond internou smernicou pridelí len na stravu.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Juko ,ale teraz keď mu to dáš do výplatnej listiny musíš ako peňažný príjem zdaniť 19%. Minulý rok do 2000, bolo od dane oslobodené.

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Veva, oslobodené od dane do výšky 2000,-Sk bolo iba nepeňažné čerpanie zo soc. fondu. Aj doteraz, keď na konci roka dostali čisté peniaze, odvádzal som z nich 10% DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.