Zavrieť

Porady

Predkontácie vyšlých faktúr

Nevie niekto prosím Vás, poradiť, ako správne nastaviť predkontačné tabuľky jednotlivých dokladov. Prvýkrát som začala u klienta účtovať v Datalocku a mám pocit, že je tam milión číselníkov a kódov, ak sa jeden niekde zmení, treba to ručne zemniť na ďalších 5 miestach a nakoniec to nefunguje. Dá sa vôbec účtovať napr. na vyšlej faktúre tržba za služby, DPH a k tomu napr. záväzok voči obci (za ubytovanie), ktorý hradí klient a hotel je len subjekt zabezpečujúci výber?

Snažila som sa takto nastaviť položkovú faktúru vystavenú v knihe faktúr, ale stále po zaradení dokladu vypisovalo pred zaúčtovaním do denníka chybu rozkladu FVO. Skúsila som to aj tak, že záväzok som zmenila na fiktívnu službu s 0-ovou DPH, ktorá by sa potom odúčtovala jedným zápisom na záväzok, ale ani tak to nešlo. Bola som z toho dosť zamotaná, takže je možné, že niekde som niečo zabudla, alebo nastavila zle, ale nemohla som to nijako nájsť. Neviem, čo môže byť zle. Môže niekto, kto má skúsenosti, napísať, čo všetko je treba (číselníky, kódy, predkontácie,...) prednastaviť pred začatím zaúčtovania, na čo netreba zabudnúť? Mám pocit, že je to hrozne zložitý systém účtovania. V jednej firme som zvykla účtovať napr. na došlé faktúry, týkajúce sa obstarania majetku, ak neboli iné náklady s obstaraním, rovno zaradenie majetku do používania a pri Drobnom majetku aj 50% odpis. Dá sa to aj tu? Ako?

Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Ja pracujem v programe datalock W a mala som podobný problém. V roletovom menu fakturácia si zvoľ "číselníky produktov" a zadaj tam nový produkt, ktorý nazveš "poplatok obci" a nezabudni pri ňom zadať, že sa nejedná o daň 19percent, ale že je to nulový základ dane.

    Potom si zvoľ položkovú faktúru odberateľskú a z číselníka produktov si zvol práve tento poplatok.

    Predkontácie vyšlých faktúr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.