Zavrieť

Porady

Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

O rok vyskúšam.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ja robím všetky džemy rovnako, bez chémie, len ovocie a cukor. Ovocie nakrájam, alebo odkôstkujem, pridám pár nezrelých jablk /to som čítala v jednej starej kuchárskej knihe, že podporujú rôsolovatenie/ nechám prejsť varom vo veľkom hrnci. Povarené ponorným mixérom vyšľahám, na 1l vyšľahanej zmesi pridám pol kg cukru pomiešam a potom čapujem aj do 3 hrncoch na dno a mieeeešam, kým nieje pena, ak chcem hustejší tak trochu dlhšie. A postupne plním poháre....Hrnce neumývam vylejem do pohára, a do toho istého nalejem zas trochu masy... a dookola. Džem je výýýýborný. A najlepší marhuľový.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Pru Pozri príspevok
prosím vás, nepozná niekto dobrý recept na marhuľový džem, tak aby sa nechytila pleseň navrchu, ďakujem
Odkôstkované, rozštvrtené marhule sa zasypú cukrom, na 1 kg marhúľ 60 - 80 dkg cukru, podľa toho, kto aký má rád sladký.Necháme to zasypané stáť 24 hodín v chladničke.

Potom poriadne premiešame, dávame do kastrólika po 3 naberačkách a varíme asi 10 minút.Má to byť takej konzistencie, že keď prejdeš vareškou po džeme, zostane Ti na chvíľku od varešky kanálik v džeme. Vtedy nalejeme do suchých pohárov, zavíčkujeme víčkami potretými alkoholom - rumom, slivovicou. Obrátime hore dnom. Prikrývame dekou a nakoniec poriadne prikryjeme a necháme do druhého dňa vychladnúť.

Pokiaľ do džemu nedáš nahnitú marhuľu, nemôže Ti džem splesnivieť. Ja mám ešte spred 3 rokov a nič mu nie je.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať