Zavrieť

Porady

Usporiadat
kami8 kami8

kami8 je offline (nepripojený) kami8

barborka7 Pozri príspevok
Poprosím nejaké recepty na džem z višní.
Ďakujem
nemam overeny,ale toto som vygooglila:
Višňový džem

2 dl vody, 300 g cukru, 2 vanilkové cukry, 1 vrecúško želírovacieho prípravku (napríklad GelFix), 1 kg vykôstkovaných višní, 6 lyžíc rumu.

Višne rozmixujeme, pridáme vodu, cukor, vanilkový cukor, želírovací prostriedok. Privedieme do varu a varíme 6 minút. Džem odstavíme, primiešame rum a naplníme nahriate poháre. Ihneď ich uzatvoríme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kami8 kami8

kami8 je offline (nepripojený) kami8

[quote=kami8;742608]nemam overeny,ale toto som vygooglila:

a este jeden bez rumu-ak mas male deti :-)) tento sa mi viac pozdava:
Višňový džemPostup: Višne umyjeme, odstopkujeme a odkôstkujeme. 2/3 višní rozmixujeme alebo jemnejšie pomelieme a pridáme zvyšnú 1/3 odkôstkovaných plodov. Na 1 kg višní použijeme 600 g cukru a 1 ČL kyseliny citrónovej, potom spolu premiešame a ne*cháme v chlade presladiť pár hodín. Džem treba variť s pektínom (pri použití sa riadime návodom). Po dovarení ešte horúce plníme do pohárov. Vhodné sú menšie poháre. Napĺňa*me ich takmer po okraj.Uzatvorené poháre prevrátime, aby sa dobre prichytilo viečko. Takto ich necháme 10-30 minút (podľa veľkosti pohára). Džem po uzavretí viečkom môžeme aj sterili*zovať 10 minút pri teplote 90 °C.
0 0
annadam annadam

annadam je offline (nepripojený) annadam

Vlani som robila a bol vynikajúci. Višne sme odkôstkovali /strašná robota/, nepomleli, nechali celé. Použila som Gelfix 2 v 1, alebo 3 v 1 /podľa toho aké sladké to chceš mať./ Variť presne podľa receptu. Tie kúsky višní na chlebíku s maslom suverénne vedú. Najlepší džem v rodine.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Višne zásadne nemeliem. Oni sa na polovicu rozkúskujú už pri odkôstkovaní a následnom miešaní. Džem bez týchto kúskov plodov si už ani neviem predstaviť. Používam len obyčajný cukor a žiadnu ďalšiu chémiu. A na tom džeme si ide celá rodina oblízať prsty.

Radím používať odkôstkovač a zároveň sa obliecť do niečoho, nad zničením čoho nebudete banovať. Ono sa tá višňa horšie perie. A ak sa už podarilo - fľak treba potrieť citrónovou šťavou a hneď nato vyprať.
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

Ďakujem za receptíky, veľmi mi pomohli.
0 0
jazzy jazzy

jazzy je offline (nepripojený) jazzy

Višňový džem je fajn, ja nakladám višne do alkoholu. Do veľkej sklenenej fľaše dám odstopkované višne aj s kôstkou. Rozmiešam rum, vodku a červené víno v pomere 1:1:0,5, pridám kryštálový cukor ( najlepší je trstinový ) podľa chuti a zalejem višne, aby boli úplne zakryté. Vložím ešte 1 rozrezaný vanilkový struk, uzavriem a odložím na chladnejšie tmavšie miesto. Nechám min. mesiac odležať, ale vydržia aj rok ( ak ich nezjete ). Višne používam napr. do nepečených piškótových guliek a z nálevu vznikne fajná griotka.
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Modroočko-aký druh odkôstkovača používaš? Mám jeden vo výhľade ale neviem či budem spokojná ,či zas nepribudne dálší "pomocník "do šuflíka.

Prosím aj ostatních čím ,alebo s akým odkôstkovačom spolupracujete? okrem prstíkov,ten už poznám.
0 0
naan naan

naan je offline (nepripojený) naan

Zdravím všetky pordáčky. Chcem vám poradiť veľmi dobrí odkôstkovač od Tupperwarre. Je to v podstate luskáčik na orechy, ale má aj funkciu odkôstkovača, ale veľmi dobre sa s ním pracuje, nezafrkáte sa a orechy na ňom rozlúskate každého druhu.
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Kde by som ho mohla ten odkôstkovač (vykôstkovač) kúpiť?
Kedysi som mala niečo podobné požičané a bola som veľmi spokojná.
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
[quote=Modroocko;743857]Višne zásadne nemeliem. Oni sa na polovicu rozkúskujú už pri odkôstkovaní a následnom miešaní. Džem bez týchto kúskov plodov si už ani neviem predstaviť. Používam len obyčajný cukor a žiadnu ďalšiu chémiu. A na tom džeme si ide celá rodina oblízať prsty.

Modroočko, prosím ťa, mohla by si napísať ten recept presnejšie? Je mi sympatické, že tam nejde žiadna chémia. Vďaka.
0 0
naan naan

naan je offline (nepripojený) naan

Ahoj, dievčatá,
je síce pozde, ale chcem vám dať recept na miešaný džem. Urobila som ho pred dvoma rokmi. Mala som dozber jahôd asi kilo a už mi dozrievali taibery a čierne ríbezle aj maliny, tak som sa rozhodla, že to využijem a výsledok bol prekvapujúci, každému chutil práve tento miešaný džem. Minulého roku som si už dala záležať a nechala som si zamraziť 2 kg jahôd, pretože dozrievajú skôr ako ostatné popísané ovocie. To ostatné ovocie dozrieva skoro súčasne, takže som si nazbierala 1/2 kg taiber, 1/2 kg malín, 1/2 kg čierných ríbezlí. Ríbezle som rozvarila a prepasírovala, aby neboli semienka, pridala som ostatné ovocie, nechala som povariť a ponorným mixérom som všetko rozmixovala.
Ja pridávam na 1 kg zmesi 80 Dg cukru,2-3 čl citrodeko, zamiešam aby sa cukor rozpustil a varím po menších dávkach. Pomer ovocia môže byť aj iný, určite bude chuťove dobrý. Ak chcete, skúste.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prosím vás, nepozná niekto dobrý recept na marhuľový džem, tak aby sa nechytila pleseň navrchu, ďakujem
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tiež robím džem z rôzneho drobného ovocia ako naan a ten sa zje vždy ako prvý. Miešam jahody, maliny, černice, čierne ríbezle a zemolez.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Môžete mi prosím poradiť, ako sa robí džem z čerešní? (bez rumu)
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
[quote=jarosenka;756771
Modroočko, prosím ťa, mohla by si napísať ten recept presnejšie? Je mi sympatické, že tam nejde žiadna chémia. Vďaka.[/quote]

Prepáč, že až teraz, dlho som sa do tejto témy nepozerala.
Višne odkôstkuješ, odvážiš. Na 1 kg višní dáš 1 kg cukru. Poriadne premiešaš a vložíš na 24 h do chladničky, kde sa budú presladzovať.
Na druhý deň ich môžeš uvariť. Do malého kastróla dáš 1 naberačku.(Nezabudni najprv poriadne premiešať, aby ti celý cukor neostal naspodku) Varíš, až kým sa neprestane robiť pena, džem sa z varešky nemá liať, ale olupovať (padať v tekutých kúskoch). Dávaj pozor, aby si ten čas neprešvihla, lebo potom ti z toho ostane karamel. Síce je fajnový, ale sa ťažko rozotiera na chlieb :-) Pri prvej naberačke si odstopuj čas (obyčajne 6 - 10 minút podľa veľkosti naberačky), potom si už len nastav kuchynské hodinky a var podľa nich. Džem nalej do malej fľaše, fľašku potom prevráť a ešte dosterilizuj viečko. Tieto višne sú konzervované len cukrom a teplom, ale kým ten džem zjete, nestihne sa pokaziť :-)
Ešte existuje aj verzia, keď pri varení pridáš aj ríbezľový pretlak, resp. čerstvo vytlačenú ríbezľovú šťavu. Ale to len v prípade, že máš k dispozícii aj to. Keď ti ríbezle budú chýbať, nič sa nedeje. Len to má s nimi taký iný šmrnc.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Pru Pozri príspevok
prosím vás, nepozná niekto dobrý recept na marhuľový džem, tak aby sa nechytila pleseň navrchu, ďakujem
Základ je - poriadne vyumývať poháre a potom dôsledne vysterilizovať viečko. Po naliatí uvareného džemu treba fľašku hneď prevrátiť a tak nechať vychladnúť. Ja používam len obyčajný cukor a ešte nikdy v živote sa nám na džeme neurobila plieseň. Ale je možné aj to, že sme ho tak rýchlo zjedli, že sa jednoducho nestihla spraviť.
Takže najlepší recept asi bude - rýchlo ten džem zjesť
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

ja sa vôbec nebavím s odkôstkovaním,umyté višne podlejem trošičkou vody dám na oheň občas premiešam,keď zapenia odstavím,zoberiem druhý čistý hrniec, cedák na cestoviny a v ňom tie višne stierkou poprehŕňam,kôstky dám bokom a pokračujem,kým nemám všetko hotové,potom čistú dreň nechám trochu povrieť,aby sa prebytočná voda vyparila ,nakoniec dám cukru tak na kilo šťavy asi 550 gr cukru ,štipku kyseliny citronovej a varím,horúci potom do fliaš a uzavreté dám na plech hore dnom,pod deku
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Modroocko Pozri príspevok
Základ je - poriadne vyumývať poháre a potom dôsledne vysterilizovať viečko. Po naliatí uvareného džemu treba fľašku hneď prevrátiť a tak nechať vychladnúť. Ja používam len obyčajný cukor a ešte nikdy v živote sa nám na džeme neurobila plieseň. Ale je možné aj to, že sme ho tak rýchlo zjedli, že sa jednoducho nestihla spraviť.
Takže najlepší recept asi bude - rýchlo ten džem zjesť
Ja fľašky s džemom neprevraciam, ale do každej dám "koliesko" z papiera na pečenie, ktoré predtým namočím do alkoholu. Tiež to funguje a nič sa mi nekazí.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja dam iba ten papier, alkoholu je velka skoda do dzemu
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja na vrch kvapnem trochu rumu. Dám na lyžicu a pomaly pridávam do každého pohára.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať